Очаква се още днес да му бъде връчено повдигнатото вече обвинение. Според медиите в Германия прокуратурата може да настоява за дори по-тежко наказание.
27-годишният българин беше задържан в събота на централната берлинска автогара. Той се е връщал в германската столица от Южна Франция, разпознат е от пътник в автобуса, който е сигнализирал немската полица.
Десетки полицаи са чакали автобуса на гарата. Стойков не е оказал никаква съпротива при задържането му още на седалката в автобуса. Българинът е бил незабавно предаден на комисариата на криминалната полиция.
Очаква се още днес да му бъде връчено повдигнатото обвинение. То не е само за нанасяне на телесна повреда. "Следствието се води и за опит за убийство", заяви в събота вечерта говорителят на берлинската прокуратурата Мартин Щелтнер.
Разследващите смятат, че с действията Стойков би следвало да е съзнавал, че за жертвата изходът би могъл да е фатален.
Жената, която той е блъснал, е можела да загине от падането по стълбите. Освен това тя е паднала само на един метър от релсите, където тя би могла да бъде прегазена от влак.