БСП обявява кандидатпрезидентската си двойка на 14 август

БСП обявява кандидатпрезидентската си двойка на 14 август
На 14 август БСП ще обяви кандидатите си за президент и за вицепрезидент, съобщи председателят на партията Корнелия Нинова. Това ще стане на националния съвет на БСП, на който ще бъде определена формулата за участие в президентските избори.

 

Преди обявяването на кандидатурите предстои вторият кръг от разговорите с "Движение 21" на 9 август и с партия "АБВ" - на 12 август. БСП ще преговаря и с други леви политически формации, патриотични съюзи и граждански организации, съобщи Нинова.

По думите й е необходима пълна мобилизация на силите и по места предизборните щабове трябва да действат единно и да определят застъпниците и членовете на секционните комисиите. По думите на Нинова членовете на секционните комисии и застъпниците трябва да проявяват воля и характер, за да не се допусне опорочаване на честния вот при  изборите.

Днес в Габрово се провежда национално съвещание на партията под наслов "За задачите на БСП в президентските избори 2016 г.".

 

 

 

 

Коментари

Напиши коментар

Откажи