Бойко Борисов потвърди, че Алексей Петров е имал участие в съставянето на управлението

Бойко Борисов потвърди, че Алексей Петров е имал участие в съставянето на управлението

Лидерът на ГЕРБ и бивш премиер Бойко Борисов потвърди, че убитият преди две седмици Алексей Петров е участвал в сформирането на сегашното управление.

"Алексей беше близък с бащата на Кирил Петков, с тях. И той, като всички нас, търсеше варианти да се направи нещо стабилно след петте поредни избори и поне за важната законодателна рамка", каза Борисов в кулоарите на парламента преди началото на заседанието. Той отказа подробности, но посочи, че са правени срещи с участието на бившата барета, впоследствие съветник в Държавната агенция "Национална сигурност". Допълни, че целта на срещата била двете формации в управлението да си имат "поне крехко доверие".

Борисов отрече на разговорите, на които е присъствал, да е бил предлаган държавен пост на Алексей Петров, но не изключи възможността това да е ставало в друг формат.

Този нов сезон трябва да променяме Конституцията, да приемем КПКОНПИ, да пуснем Плана за възстановяване и да напреднем достатъчно по Шенген и еврозоната и да приключим с тези теми. Смисълът да направим правителство беше този. Ако някой има толкова голям зор от кадрови назначения, той ги прави. Имаме и критики. Имал съм критики и към правителствата, които съм управлявал. Няма идеални неща, трябва да се работи.

Борисов каза, че антикорупционното законодателство ще влезе за объждане в НС още следващата седмица. Коментира и казуса с поисканото отстраняване и последвалата оставка на главния секретар на МВР: 

"Президентството е сериозна институция и надали ще си сложат проблем на главата и ще държат главен секретар, с когото правителството да се оправдава за всички проблеми с престъпността. Мисля, че ще има нов главен секретар, защото от друга страна не е редно едно правителство да не може да направи всичко, в което вярва". 

Борисов заяви, че партията на промяната носи цялата отговорност за това назначение: 

"Ние, както каза Кирил Петков, имаме 10 зам.-министри от сигурно 60, имаме един министър - вицепремиер от 18 или 19. Да, ние подкрепяме, във важните неща дори сме водещи, но по другите теми - Денков и вътрешният министър трябва да говорят с президента и да уговарят министрите".

„Не сме се събрали, защото се харесваме или обичаме. Събрали сме се да свършим 5-6 неща, засега вървят. Докато вървят, това ще е нещото, което ще държи правителството заедно”, посочи още той.

Не съм национален предател, правил съм всичко в интерес на българите, отговори бившият премиер по въпроса за "Турски поток".

 

Източници: "Дневник", "Епицентър"

Коментари

  • Отвратен

    01 Sep 2023 12:19ч.

    Каква наглост!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • актуално

    01 Sep 2023 17:07ч.

    ПЪРВИ ЖОКЕР.... ЗНАЧИ ЗАТОВА БЕШЕ УБИТ.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Франк & Щайн

    01 Sep 2023 17:33ч.

    "Не е редно едно правителство да не може да направи всичко, в което вярва." Да обявят тогава война на Руската федерация, да взривяват паметници наред и да легализират консумацията на кока в Министерски съвет.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Прочетено

    01 Sep 2023 12:20ч.

    "Не бих се наел нито да коментирам, нито да давам съвети на хора, чиято политика се прави отвън, от посолства; С джендърски текстове демографският проблем ще става все по-голям; Тъжно е държава на 1300 години с наслоени хилядолетни културни пластове, богата история, днес да сервилничи и да приема за свои чужди закони ---", каза В.Рашидов

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тиквата:

    01 Sep 2023 12:25ч.

    „Не сме се събрали, защото се харесваме или обичаме. Събрали сме се да свършим 5-6 неща, засега вървят. Докато вървят, това ще е нещото, което ще държи правителството заедно”.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • пешо

    01 Sep 2023 12:41ч.

    Прав е: гепенето върви с пълна сила, оръжието за Украйна за наша сметка, както и някакви малоумни закони с цел джендаризация на народонаселението.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Източник: narod.bg

    01 Sep 2023 14:37ч.

    https://svobodnoslovo.eu/bulgaria/pernikgeyt-strini-leli-badzhanaci-familiyata-na-denislav-zahariev-se-nabuta-v-listite-za-vota-2/115759

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Събрали сме се да свършим 5-6 неща,

    01 Sep 2023 14:50ч.

    поискани от посолството.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • бяла или черна котка

    01 Sep 2023 12:30ч.

    Противниците на еврото са платени от Бойко. Иска той да разпределя 70 милиарда от валутният резерв. Има заповед Източна Европа да не приеме еврото, те ще са под турско влияние скоро. Турскат зона ще е буферна срещу Евразия, и ще работилница с евтин труд за ЕС, както Мексико за САЩ. Източна Европа няма да види и модерно оръжие, но това всЕ още е ТАЙНА. Противниците на Бойко, направиха ПП, и искат да усвоят валутният резерв. Няма да има евро, но ще усвоят резервът. Възможно е, нали платихме самолетите но ги нямаме. Ако бяхме платили за шведски самолети щяхме да ги имаме, но заповед и договор ни забраняват да имаме силна армия. САЩ от ЦРУ активисти и начлници, бивши и настоящи, се лакомят за валутният резерв, и предлагат американска АЕЦ, но ще я видим колкото самолетите.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    01 Sep 2023 12:39ч.

    "Противниците на еврото са платени от Бойко. " Туй ли ви измудриха в лихчетата? Демек, Костадинов е човек на Тиквата, че даже и платен от Него? "Хто не скаче, той москаль!"

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Аха!

    01 Sep 2023 18:03ч.

    Въпреки тюрлюгювечът в главата на неопределената котка, има логика в някои негови/нейни мисли. Буферните зони никой не е отменял! В момента се води война за Източната буферна зона. Ще дойде ред и на Балканите! Не че нещо, но прословутия Турански проект на Ердоган изведнъж изчезна от медийното поле! За сметка на това Ердоган отново се активизира на европейското такова! Дали е случайно? Не мисля! Жалко, че има много оскъдна информация за срещата в Будапеща на Тримата Орбан, Вучич и Ердоган! ...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Боги

    01 Sep 2023 12:36ч.

    М-м-м, да, ето защо насилиха Божков да се върне в България - за да държи страх на Боко, да не разтури правителството. Има още гадории, които то е поело ангажимент да свърши, преди окончателно да затрие страната.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    01 Sep 2023 12:37ч.

    Какво ли са обещали на Божков?!? ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Боги

    01 Sep 2023 12:51ч.

    Предполагам да не го убиват, щото килъри щъкат навсякъде, нямат работно време и са невидими.?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    01 Sep 2023 13:20ч.

    Точно това не могат да му обещаят ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    01 Sep 2023 12:37ч.

    Трябва да се направи един по-задълбочен анализ на татко Петко, правителства сформира, газ с дисагите ходи да докарва, за разлика от бавноразвиващото му се отроче, изглежда е голяма работа, колкото две по-малки ???

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • лъжци и наглеци

    01 Sep 2023 12:41ч.

    Тези никога не са се събирали с някаква цел в полза на България. Събра ги под строй с ритници и с камшика посланика от чуждото посолство. С цел да си има сигурен тил за войната в Украйна и сигурен донор за укрите - военен, финансов и всякакъв друг. Затова и този сезон ще правят всичко, което той им нареди, и нищо друго. А лично за ГЕРБ - Вежди го каза: ДА си подариш изборната победа на някакви случайности е класика в предателството. Местните избори няма да има размествания, защото хората оп места си пазят позициите и няма да рискуват, но след тях - чао ГЕРБ. Завинаги. Хората подлоги на ДБ няма да бъдат никога.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    01 Sep 2023 12:44ч.

    Според главният изпълнителен директор на Джи Пи Морган, правителствата трябва да започнат да отнемат частната собственост с цел "спасяване на планетата"... преди време един немски специалист, който правеше разбор на нашата конституция заяви, че трябва да се промени закона за частната собственост в българската Конституция, защото правел невъзможно държавата да отнема нечия собственост. Имайте предвид, че с нож и въже ще държат БОКО, само и само да ни отнемат всичко... не киро и кокоро, и татко Петко, те са само марионетки като БОКО, кокороко, румбата и гадев!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    01 Sep 2023 12:49ч.

    Аз пак продължавам да недоумявам, как така, някакъв никакъв татко петко, не избиран от никого - управлява държавата??? Кой е татко петко?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Всеки татко си има татко.

    01 Sep 2023 16:02ч.

    Кой е таткото на таткото??

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кат к'ъф, в к'во си качество и защо изобщо

    01 Sep 2023 13:29ч.

    точно Алексей Петров е участвал в съставянето на българското правителство, някой микрофонист или микрофонеса сети ли се да попита?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • онуфри

    01 Sep 2023 14:02ч.

    Разбра се, че да казваш истината не е толкова зле. Народът така или иначе не реагира, а скандалите стават злободневие. А и комуникацията върви по-добре без увъртания. Ето на, отричаха, че Алексей Петров има пръст в оксиморона наречен "сглобка". С началото на новия сезон ББ направо ни го казва от вратата. Сега ще има какво да дъвчат журналистите, докато набързо ни се гласуват едни прекрасни европейски закони. Кога бяха местните избори? Нямат време за кодирани съобщения. Всичко минава по бързата процедура.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хаха!

    01 Sep 2023 17:45ч.

    Ама сега да не вземе да си помислите, че това е изказване за раята? Нищо подобно!Осветявайки своите действия, Тиквоний просто се застрахова публично! Макар че кой ли му гарантира, че това ще го спаси?:)

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 004

    01 Sep 2023 14:47ч.

    Бойко, некоалиционната ти партньорка в сглобката Лена намеква за корупция около теб и те нарича криминален елемент. Докога ще търпиш тази гавра. Всички, гласували за теб се чувстват предадени, защото тази гавра е спрямо тях. Спри се малко с това коленичене пред ПП и ДБ и с това унизяване, че вече не се търпи и на електората му се гади. Разваляй сглобката и не се бои от посолството, защото и те вече са пътници от България. Нещата са предрешени.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Седларов: @Събрали сме се да свършим 5-6 неща, засега вървят.@

    01 Sep 2023 14:54ч.

    Кои ли са тези 5-6 "неща"? Хайде да ги изброим:__1. Да се влезе в пряката война срещу РФ.__ 2. Да се съсипе и ликвидира Енергетиката.__ 3. Да се въведе Джендърастията с всякаквите извращения покрай "темата". __4. Да се подмени Конституцията.__5. Да се ликвидира Левът и да се ограби Резерва.__6. Влизане в Шенген и пряк външен Контрол над границите. ... Има и още подточки, но под черта на шестте изброени анкерни болтове на "сглобката" тук - главното е: - Ликвидиране на територията като българска, населението -също и взимането 'и от друг Стопанин. Този точи лиги и за част от "404", но ако не се получи, то тази тук, цялата - ще им е паднала от Небесата в кунките!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Отвратен

    01 Sep 2023 14:58ч.

    И на кълбета да се съберете, ненавиждани сте от мнозинството българи!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • целеполагането е проблем у нас

    01 Sep 2023 15:21ч.

    цитираните "5-6 неща" не са съгласувани с българския народ. След това кой убит неубит, какви сглобки, какво са си говорили и премълчали, дали се харесват и прочие - всичко това са глупости. Не ни занимавайте с глупости! Направете ново целеполагане в българската политика, заедно с ново демократично партийно строителство, защото българският народ е лустриран от политическата ни и държавна система. И децата от яслите са наясно - посоката на България в момента е погрешна, вредна, опасна.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • CMEXXX

    01 Sep 2023 15:32ч.

    Каква конституция ще променяш, тиквеник ? Ти нямаш капацитет и ресурси, график за почистване на тоалетна да направиш, седнал конституция и закони да променя!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Старшината

    01 Sep 2023 15:34ч.

    При мафиотите е така - когато не могат да се разберат, викат някой общ познат, който да им служи като посредник и гарант... Та явно, това "правителство" така е правено - на тъмно, против интересите на бъларите и с посредници!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Борисов замита добре станалото.

    01 Sep 2023 16:04ч.

    Две седмици лъжи и бутафория, сега малко истина, след което пак да очакваме доза замазване и лъжи.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ами сега?!

    01 Sep 2023 16:06ч.

    Какво ще кажат Киро Простев и татко му? Не били познавали Алексей Петров и той нямал отношение към сглобката - нямал, ама друг път.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • онуфри

    01 Sep 2023 16:15ч.

    Ще кажат - "Да да, така е! И ние ви мразим, но имаме поставени задачи и всичко трябва да се свърши до края на годината."

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Чудо Юдо

    01 Sep 2023 16:39ч.

    Боко не бил национален предател??? Предател е и още как. Предаде един куп свои хора, за избирателите му да не говорим, от страх пред посолствоТО и Галя. И национален и интернационален предател е Боко, за сега няма по-голям предател от него в България. Дори Тагаренко не може да го настигне по предателство, зщото той се е продал на Усрайна и вече не е българин. Проклет да е Боко!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бого

    01 Sep 2023 17:06ч.

    Няма ли кой да ги отърве тези от мъките им ? Само досаждат като конски мухи. Въпреки пъклените планове срещу България на разни дпс, герб, сдс, и така нататък шайки, България си е все още на мястото със земята си. Гледаме гърчовете на душманите как се опитват да съсипват България , ама не им се получава . Никой нормален българин не си продава земята, жилището и имотите и за това онези уроди са бесни.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Помнещ

    01 Sep 2023 19:16ч.

    Нали отдавна е казано...и го знаем всички.... Всяка държава си има мафия, само в България мафията си има държава...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Начи, пеоним дънси пумислити дажи,

    01 Sep 2023 19:49ч.

    чи ми дърпът кунцити ут Козак. Няъ тъквоз нящу ей! С Бошката малку мъ нъвряя у ъгъла ма и там са жуей. Инък сам чист упран и съся немъгнитен. Зътуй слушкъм чи дажи и папкам. Дуъйти търъторъ

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Асистирано зачатие, бременност, Предателство, акушерство

    01 Sep 2023 20:40ч.

    Днес, Веждата го казва прямо, почти в прав текст: Предателят е Бойко, но той не беше сам! Изпълнителната комисия, в която участвах самият аз, тя също предаде партията за да спаси председателя! В резултат на това се роди един урод, един Франкенщайн, който е хванал България за гушата и я души в чужд интерес и угода! За да отклони потерята, която е тръгнала да търси предателя, Бойко твърди: Не бях аз, Франкенщайн се роди заради действията на видната акушерка Алексей! Него търсете!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Новоговор

    01 Sep 2023 22:31ч.

    Екскременти в луксозна опаковка, това е което имаме , понастоящем, като некоалиция.. Единственото забавно, в случая е, че има едни дето лапат и се облизват от възхита, с колко висока добавена стойност бил продукта..

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи