Борисов обсъди енергийната сигурност с конгресмени от САЩ

Борисов обсъди енергийната сигурност с конгресмени от САЩ
Доброто партньорство в отбраната в рамките на НАТО, както и ползите от провеждането на съвместни учения в тази сфера бяха част от темите, които министър-председателят Бойко Борисов обсъди по време на срещата си с делегация от Конгреса на САЩ, предава БГНЕС.

 

Енергийната сигурност също беше сред дискутираните теми по време на разговора. Акцент беше поставен върху развитието на проекта за изграждане на европейски газоразпределителен център „Балкан“, както и проучването за енергийни ресурси в Черно море.

 

В Министерския съвет премиерът разговаря с Джо Уилсън, Мадлен Бордало, Пол Кук, Джон Гараменди и Джаки Валорски, които са в София във връзка с обиколката си в Източна Европа, съобщиха от правителствената пресслужба. Конгресмените подчертаха значението на стабилността и сигурността в региона, както и на сътрудничеството по тези теми.

 

Обсъдени били и основни макроикономически показатели на България, твърди правителството. Премиерът Борисов отбеляза, че икономическият растеж се ускорява до 3,9% през първото тримесечие на 2017 г. в сравнение със същия период на предходната година. Същевременно, по данни на Евростат безработицата в страната е под 6 на сто. Като добър знак министър-председателят посочи също, че все повече млади квалифицирани българи се връщат у нас, за да работят.

 

Борисов обърна внимание и на работата с европейските програми, с помощта на които се реализират редица проекти от голяма обществена полза.

 

Засегната е била и културната тема във връзка с провеждането на инициативата „Европейска столица на културата 2019“ в България.

 

 

 

 

Коментари

  • CMEXXX

    31 Юли 2017 16:27ч.

    Заглавието да се чете: Борисов получи инструкции относно енергийната сигурност на сащ!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • А още по-точно

    31 Юли 2017 17:04ч.

    Борисов попитал имат ли още някакви желания та да не протака ами веднага да се запретва да ги свърши.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Голяма забавачка е било

    31 Юли 2017 18:00ч.

    Представяте ли си, как Борисов им говори на български, а нашият език е красив и впечатляващ, не се шегувам, и господата отсреща слушайки превода се впечатляват още повече!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Муйо

    31 Юли 2017 18:06ч.

    Представих си как Тръмп обсъжда енергийната сигурност с четирима български депутати. Просълзиф се.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • На...

    31 Юли 2017 19:32ч.

    килимчето?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • AROGANT

    31 Юли 2017 22:50ч.

    Егати ЛЪЖЕЦА!!!http://picbg.net/u/337/39928/538576.jpg

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи