Борел: Някои страни от ЕС позволиха удари дълбоко в Русия, без да го обявяват

Борел: Някои страни от ЕС позволиха удари дълбоко в Русия, без да го обявяват

Някои държави от ЕС разрешиха използването на техните оръжия за удари дълбоко в Руската федерация от територията на Украйна, без да го обявяват, заяви ръководителят на дипломатическата служба на ЕС Жозеп Борел.

"Съединените щати взеха важно решение да разрешат удари с техните оръжия на дълбочина 300 км в територията на Русия. В ЕС това е национален прерогатив. Редица страни от ЕС вече направиха това, други премахнаха ограниченията, без да говорят за това, трети запазиха мълчание“, каза Борел.

Ръководителят на дипломатическата служба на ЕС даде да се разбере, че не се страхува от разпространение на украинския конфликт в страните от ЕС. Отговаряйки на въпрос на журналист преди среща на министрите на отбраната на ЕС дали се опасява, че ескалацията на конфликта в резултат на удари дълбоко в Русия ще доведе до разпространението му в страни от ЕС като Финландия, Швеция или Полша, Борел каза, че този конфликт „вече засяга всички“. „Това е конфликт с геополитически последици, никой не може да ги избегне“, продължи Борел. - Конфликтът промени света и постави началото на нова епоха. Нека да отговорим на реалната ситуация и да запазим единството на страните от ЕС и подкрепата за Украйна“.

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

 

Коментари

  • За сметка на това брюкселските зелки не спряха да обявяват непрекъснато и на висок глас пред целия свят, че са опасно луди ненормални, получили кой знае как възможност да осерат цял континент като за последно

    19 Ное 2024 11:25ч.

    И то наистина ще им е за последно. Никакъв ЕС не може да има след бандата на баба Уши и Сие.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дърт каталонски педал!

    19 Ное 2024 12:16ч.

    Арест и затвор за теб животно мазно и противно!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ами да

    19 Ное 2024 11:33ч.

    Сигурно и българските мафиоти са мълчали и са се съгласили.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Очилата

    19 Ное 2024 12:00ч.

    Кой задигна на чичо Йозеп очилата?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Само където САЩ

    19 Ное 2024 12:02ч.

    официално не са казали това. Нещо във Вашингтонското блато мълчат като гъзове на тази тема. Колкото до запъртъците в ЕС. Сигурен съм, че мишоците рязрешили негласно тези удари, нямат такива оръжия. 😁😁😁

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Експерт обясни защо Лондон и Париж не могат самостоятелно да разрешат на Киев да удари дълбоко в Русия

    19 Ное 2024 13:48ч.

    https://topcor.ru/53715-jekspert-objasnil-pochemu-london-i-parizh-ne-mogut-samostojatelno-razreshit-kievu-udary-vglub-rossii.html

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кърканде

    19 Ное 2024 13:05ч.

    Тоя има физиомутра на кърканде.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Том Сойер

    19 Ное 2024 13:17ч.

    Този е тежък алкохолик, като оня предшния Юнкерс, въобще цялата европейска бюрократщина е един сбиротак от неграмотници и хора със зависимости /най-различни/.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зелените чорапи

    19 Ное 2024 13:19ч.

    А др. Ким един такъв .. целия в бяло. Хвърли чичо си на кучетата. Ех, докъде ви докара русоробията.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зелената пръдня пак е финтирал санитарите

    19 Ное 2024 13:23ч.

    Довлякъл се е отново да овонява форума с присъствието си.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Toм Сойер

    19 Ное 2024 13:49ч.

    В момента коментираме изказване на Борел, а не на другаря Ким. Между другото другаря Ким не съм го виждал да залита като другаря Юнкерс или поне не са го показвали.......

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зелените чорапи

    19 Ное 2024 14:23ч.

    Канибалите от Мали и те не залитат.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Идиотче мило недоклатино

    19 Ное 2024 16:50ч.

    Канибалите от мали са от Париж и Мароко, а ти си от тежките и безнадеждни пациенти на здравното заведение на 4-ти километър на Цариградско шосе в София.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Юнкерс

    19 Ное 2024 19:08ч.

    Не, не може да се мери с дядо Юнкерс, оня от сутринта беше жега на градус, като оня виц, колко ни трябва да стигнем 5 промила алкохол в кръвта? Три дни нищо да не пием!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    19 Ное 2024 19:40ч.

    Кога пък видя, как го хвърля на кучетата? Ама сте тъпи... Една лъжа като хората не можете да изречете, че да хване дикиш....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • факт

    19 Ное 2024 13:21ч.

    ЕС се отече. Никой нормален не ще и да чува за ЕС. Така че със или без голяма война, добър вариант за ТОЗИ ЕС няма.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Одобрявам използването на ядрено оръжие от страна на Русия по цяла Европа, включително евроатлантическа България! Щом България няма да е с християнска Русия, по-добре да няма България!

    19 Ное 2024 13:35ч.

    Одобрявам използването на ядрено оръжие от страна на Русия по цяла Европа, включително евроатлантическа България! Щом България няма да е с християнска Русия, по-добре да няма България!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зелените чорапи

    19 Ное 2024 14:24ч.

    Няма да живееш в България дълго време. Или пък няма да дишаш.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • дърта врачка заклинателка

    19 Ное 2024 15:47ч.

    Ти да спреш да ни се правиш на Бог, ако и да си луд!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Клара Кулакова

    19 Ное 2024 14:03ч.

    Не, че не си го знаехме, но... Борел изплю камъчето. А можеше да се избегне голямата война.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Албена

    19 Ное 2024 14:54ч.

    На тебе ти е лесно, дъртак долнопробен. Още не мога да разбера как Европа допусна такива боклуци да я управляват. И явно няма спасение от тях.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Иво

    19 Ное 2024 17:47ч.

    Мълчание, но руснаците ще се ориентират по свалените части. И насочването. Но е добре да научим от официален български източник нашите какво са подписали. Снощи Ви написах за останалото под другата статия за Борел. Нека стоят на тъмно, нека им дойде като гръм от ясно небе. А ние, като пътниците в автобуса от клипа на филма "Скорост" точно летим над моста. Заслуга на българските хаховци е, че сме на път да се приземим. А те, брюкселските сладурчета, тях просто няма да ги познаете след месец дори. За да не е във въздуха, отново песничката: https://m.youtube.com/watch?v=rd-0LtV5Axo

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Коментар

    19 Ное 2024 19:57ч.

    "Дълбоко" в територията на Русия не означава 300 км. На 300 км има 5 града. Борел да фнивама, че ако руснаците ударят "дълбоко" в Белгия, ще замине всичко там.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гьоньо

    19 Ное 2024 22:41ч.

    Делим,делим дишка Борел обича да свири на ....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зодия Прасе

    19 Ное 2024 23:41ч.

    На снимката дедо Борел прилича на зъл клоун без грим. Жокер!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    20 Ное 2024 0:04ч.

    Мдааа.... Всичко ще си кажете. Хептен изтрещяхте и тръгнахте през просото. Накрая ще си признаете, че всичко е било не заради Украйна, а да се прецака Русия. Ей така, просто да се прецака. Поне за Борел е така. За него файда няма, но той мрази безплатно... Тъпаци...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи