Атанас Чобанов пред БНР: Прокуратурата иска да получи достъп до нашите данни

Атанас Чобанов пред БНР: Прокуратурата иска да получи достъп до нашите данни
Смятам, че прокуратурата се опитва да пришие "Биволъ" към някакво дело, по което могат да поискат със СРС-та и с други методи да разберат по какви теми ние работим. ... Има целенасочено действие на прокуратурата, с което тя иска да ни злепостави и да получи достъп до нашите данни". Това каза пред БНР Атанас Чобанов - главен редактор на сайта "Биволъ", по повод европейската заповед за разследване, с която прокуратурата поиска от френските власти той да бъде разпитан във връзка за разследването за кибератката срещу НАП.

 

Снимка: БНР

 

Чобанов обясни, че в момента е на почивка в Европа и заяви, че ще съдейства на френските власти, когато те се свържат с него. Той отрече да има каква и да връзка с разследваната заради кибератаката срещу Националната агенция за приходите "ТАД Груп".

 

"Преди около две седмици получихме от анонимен чат информация, че сайтът на Комисията за защита на личните данни е пробит. Обърнахме се към тях, към Националния център за реакция при инциденти в киберсигурността. Те затвориха пробойната и даже публикуваха благодарствен адрес. Направихме проверки - на 14 хиляди души данните бяха неправомерно достъпни. Това е анонимен източник, за който аз не знам кой е", обясни той в предаването "12+4".

 

 

Източник:БНР

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментари

  • Александър

    01 Авг 2019 16:57ч.

    Наблюдаваме тотален погром срещу малките и независими медии в България, а от ЕС се правят, че няма нищо и тупат бойко по рамото. Иначе налагат санкиции и водят войни за свобода и демокрация...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • milevan

    01 Авг 2019 17:30ч.

    Тикви, мутри и некадърници, подавайте си оставките!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Изпълнителният директор на НАП Галя Димитрова е подала декларация за имущество и интереси пред КОНПИ, която има несъответствие с декларираното в нея

    01 Авг 2019 17:41ч.

    Изпълнителният директор на НАП Галя Димитрова е подала декларация за имущество и интереси пред КОНПИ, която има несъответствие с декларираното в нея. Декларацията касае периода 01.01-31.12.2018 г. Галя Димитрова е декларирала доходи от трудови доходи на стойност 123 486 лв. за 2018 г. При условие, че заплатата й от 16.01.2019 г. е увеличена на 5000 лв., а през 2018 г. се предполага, че е била по- ниска. Даже и 5000 лв. да е била, това не прави 123 486 лв. Въпросът е как и защо е получавала по-високо възнаграждение? Друг фрапиращ момент е, че за 2018 г. има спестени средства в депозити на стойност 272 361 лв. Как ги е спестила тези средства за една година, при условие, че е декларирала 123 486 лв. от трудови доходи, а спестяванията и надвишават полученото. И сега възниква въпроса, кой ще извърши проверка на Галя Димитрова, КОНПИ или НАП за несъответствията? Не е ли редно да се оттегли или подаде оставка, докато тече проверка, по примера на Пламен Георгиев вече бивш шеф на КОНПИ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "Не е ли редно да се оттегли или подаде оставка, докато тече проверка?"

    01 Авг 2019 18:47ч.

    Ква оставка, ква проверка ве пич? Кой се гласи да прави проверка на тази която "оневини" всички замесени в скандала "Апартаментгейт". Няма тука никаква оставка, никаква проверка, ще има похвала и повишение, въпреки скандала "НАПгейт". Да живей демокрацията, долу комунизъма!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи