Асен Василев: ПП-ДБ няма да подкрепи правителство с първия мандат

Асен Василев: ПП-ДБ няма да подкрепи правителство с първия мандат

ПП-ДБ няма да подкрепи правителство с мандата на първата политическа сила. Това заяви преди Нова телевизия съпредседателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев. Според него е трябва да се състави кабинет "ясна програма и хора, които да могат да я изпълняват".

"Дали сме просто описание за кандидат-премиер, което да не е ограничаващо - човек с авторитет, икономист или юрист, който да изпълни програмата, на която държим. Всички политически партии трябва да търсят човек. Нямаме никой наум, който да извадим от задния джоб", каза Василев.

Той коментира още, че всеки път, когато е участвала в правителство, партията му е казвала какви са целите и след това е търсила подкрепа за тях.

"ГЕРБ победи 4 пъти, но кабинет направихме само ние - 2 пъти. Движехме модернизацията на България с широка социална програма. Истинският въпрос е кой иска да вървим напред и кой - да ни върне в миналото", каза още той.

Василев коментира и разцепването на ДПС на две фракции. Според него на хората около Ахмед Доган не можело да се има доверие.

"Хората в коалицията около Доган са отгледали Пеевски, как да повярваме, че сега са срещу корупцията? Не знам дали са потенциален партньор", заяви той.

 

Коментари

  • "Дали сме просто описание за кандидат-премиер, което да не е ограничаващо" –

    27 Sep 2024 12:36ч.

    да е прост, ограничен и послушен.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • И да е...

    27 Sep 2024 13:28ч.

    И да е отворен отвсякъде

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нямаме никой наум, който да извадим от задния джоб

    27 Sep 2024 14:01ч.

    Бе май точно от задния джоб са вашите извадени

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • българия или мафията читанка инфо

    27 Sep 2024 15:40ч.

    Посолството да си направи правилни изводи, и да цепи ГЕРБ. ГЕРБ пак се натиска да са първи, а ДБ-ПП не искат да правят коалиция ако не са първи. Следователно ДБ-ПП трябва да са първи. НЕПРЕМЕННО. А за глупавите, да кажа, че БКП управлява и има 100 партии в резерв. БКП одобри планът Ран-Ът, и Вашингтон подкрепя БКП - чиято буква по средата вече е КАПИТАЛИСТИЧСКА. Вашингтон иска българският Зеленски - Кирил Петков да смени българският Порошенко - Б. Борисов.. И не, че Кирил от БКП не иска да е втора партия, както му е приятно на БКП елитът и на Бойко от ГЕРБ-СДС структура на БКП, но посолството иска да е Кирил и Асен на първо място, съответно Кирил и Асен слушат задкулисно Бойко, и не искат да правят правителство, понеже Бойко така им нарежда - за да измамят посолството. Ако Бойко дойде на власт, ще разпредели парите от валутният резерв и зелената сделка, към 100 милиарда, на свои фирми. Посолството ги иска тези пари само за американски компании. ТАКА Е В КАПИТАЛИЗМЪТ. Ивелин и Костадин са момчета на Бойко, също, Бойко купи всички в България, всички, всички - без народът. Когато се цепеха СДС, Вашингтон искаше да подкупи 5 човека от СДС - която е структура на БКП-ДС, и да приватизират България само за себе си. Но БКП която е всички партии и власти и всичко без народните маси, изпързаля Вашингтон и заповяда на СДС да се разцепи. Та така със всички разцепвания... ТЕАТЪР ПРЕД ВАШИНГТОН И НАРОДЪТ, в името на усвояването на капиталите в България и строеж на капитализмът, СТРОИТЕЛИ НА КАПИТАЛИЗМА - БКП. Посолството нареди на ГЕРБ да подслони СДС. Ц.Ц каза НЕЕ!!! И изгоря, чрез НПО-Свободна-Европа...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Лог

    27 Sep 2024 12:54ч.

    Ама не, бе, няма да правим правителство. Няма да правим коалиция. Вервайте! https://youtu.be/M4uAgqcLmLA?feature=shared

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • montag

    27 Sep 2024 13:31ч.

    "Асен Василев: ПП-ДБ няма да подкрепи правителство с първия мандат" - дори ако ПП-ДБ е първа политическа сила? Или Асенчо се предаде преди "битката"?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дори и тогава!

    27 Sep 2024 14:06ч.

    Взимат пример от досегашните първенци.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    27 Sep 2024 13:41ч.

    Пп/Дб направиха правителство два пъти, бяха свалени, сега е ред, точно тези, които ги свалиха да направят правителство.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    27 Sep 2024 13:50ч.

    Откъде Знае, кой ще е първи?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    27 Sep 2024 13:55ч.

    Лично аз, отсега се оглеждам на кого Радев ще даде третия мандат. Първите два са ясни - няма да минат. Но, третият - виждам две възможности, БСП без Нинова или ИТН.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ха-ха-ха

    27 Sep 2024 14:07ч.

    ИТН са специалисти по трети мандат в тупане на топката и озъртане по кюшетата.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Пеевски

    27 Sep 2024 14:27ч.

    Ще дойдете, ще дойдете! Ще ми седнете в скута и ще пиете мазно турско кафе! Анадъмо?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Отвори очички българино

    27 Sep 2024 14:29ч.

    Виж всичко е на синьо-жълт фон...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Грантаджиев Соросоид

    27 Sep 2024 15:36ч.

    Най-добре ще е ППДБилите да гледат парламента отвън, но има достатъчно зомбирана градска либерастия, облъчена от Прокопиевите медии, които с мазохистичен фанатизъм гласуват за още от същото.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Що мазохистичен?

    27 Sep 2024 15:40ч.

    На тях им са дюшеш такива; париците шуртят със страшна сила.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Грантаджиев Соросоид

    27 Sep 2024 15:56ч.

    Щото зомбираните пари не вземат, те гласуват "по убеждение" или против Путин и "копейките". А после собствената им партия ги клати без вазелин.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • българия или мафията читанка инфо

    27 Sep 2024 15:40ч.

    Посолството да си направи правилни изводи, и да цепи ГЕРБ. ГЕРБ пак се натиска да са първи, а ДБ-ПП не искат да правят коалиция ако не са първи. Следователно ДБ-ПП трябва да са първи. НЕПРЕМЕННО. А за глупавите, да кажа, че БКП управлява и има 100 партии в резерв. БКП одобри планът Ран-Ът, и Вашингтон подкрепя БКП - чиято буква по средата вече е КАПИТАЛИСТИЧСКА. Вашингтон иска българският Зеленски - Кирил Петков да смени българският Порошенко - Б. Борисов.. И не, че Кирил от БКП не иска да е втора партия, както му е приятно на БКП елитът и на Бойко от ГЕРБ-СДС структура на БКП, но посолството иска да е Кирил и Асен на първо място, съответно Кирил и Асен слушат задкулисно Бойко, и не искат да правят правителство, понеже Бойко така им нарежда - за да измамят посолството. Ако Бойко дойде на власт, ще разпредели парите от валутният резерв и зелената сделка, към 100 милиарда, на свои фирми. Посолството ги иска тези пари само за американски компании. ТАКА Е В КАПИТАЛИЗМЪТ. Ивелин и Костадин са момчета на Бойко, също, Бойко купи всички в България, всички, всички - без народът. Когато се цепеха СДС, Вашингтон искаше да подкупи 5 човека от СДС - която е структура на БКП-ДС, и да приватизират България само за себе си. Но БКП която е всички партии и власти и всичко без народните маси, изпързаля Вашингтон и заповяда на СДС да се разцепи. Та така със всички разцепвания... ТЕАТЪР ПРЕД ВАШИНГТОН И НАРОДЪТ, в името на усвояването на капиталите в България и строеж на капитализмът, СТРОИТЕЛИ НА КАПИТАЛИЗМА - БКП. Посолството нареди на ГЕРБ да подслони СДС. Ц.Ц каза НЕЕ!!! И изгоря, чрез НПО-Свободна-Европа...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Evg70

    27 Sep 2024 16:14ч.

    Пак ще има операция "менгеме" за топчетата на бате бойко!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • фют

    27 Sep 2024 17:05ч.

    българските политици друго освен "не" и "няма" не знаят.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Андрей Громико

    27 Sep 2024 17:24ч.

    Това за българските йесмени ли, невям?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • парадокс

    27 Sep 2024 17:57ч.

    Рецидивист и международен престъпник пета година краде и граби и се готви да продължи с престъпните си действия. Къде в друга държава това се случва?! Същото важи и за мутрата крадец и дебелото намагнитено момче, мнозинство в българския парламента от шайките на трима доказани престъпници без лигитимност, но обърнали и Конституцията и понятието за народен представител

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Браво!

    28 Sep 2024 2:48ч.

    Сега вече е болезнено ясно, че всички трябва да гласуваме за "Възраждане" и да изметем крадливите боклуци от ГЕРБ, ПП/ДБ и ДПС-НН.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи