Адвокатката на Нено Димов: Никой не е виждал доказателствата. Задържането му е изненадващо

 Адвокатката на Нено Димов: Никой не е виждал доказателствата. Задържането му е изненадващо
Искането за задържане е изненадващо. Няма никакво основание да се предполага, че един човек, който е бил министър до днес и няма никакви данни за криминално поведение, да има опасност да се укрие или да извърши престъпление. Всички документи са иззети от министерството. Това коментира пред журналистите адвокат Ина Лулчева, защитничка на подалия оставка министър Нено Димов.

 

 

"Никой не е виждал доказателствата. Говорим за това нещо единствено на базата на обвинението, че не е следил нивата на водите. Това са специфични дейности, по които едно политическо лице няма познания, защото министърът е политическо лице. За това има компетентно ръководство във всяко министерство, което да подготвя решенията на министъра. Министърът защитава политика", заяви адвокат Лулчева.

"Аргументите на прокуратурата срещу Нено Димов подлежат на много сериозна критика. Нито един министър не взима решения сам", каза пред bTVпо-късно адвокат Лулчева.

 

"Да се твърди лична отговорност от министър и да се претендира той да разбира и от нива на водите не съответства на закона. От това разбират съответните геолози, които имат специалните знания, каза още тя. - Решенията, които взимат министрите, са на базата на предложения на съответните длъжностни лица. В случая няма данни Нено Димов да е взел решение в противоречие с предложеното му от длъжностните лица в министерството."



"Министърът е политическа фигура, която осъществява политиката на държавата в съответната област. Не ми е известно да има изискване, когато едно лице се избира за министър, да има специални знания във всички области на икономиката и социалния живот на една държава", аргументира се Ива Лулчева.

 

"Възмутителното в случая е и решението на прокуратурата да иска постоянно задържане, защото като министър може да повлияе на разследването. Това е абсолютно необосновано, защото той подаде оставка", каза Лулчева.

 

Източник: dnes.dir.bg

 

 

 

 

 

Коментари

  • професия

    10 Яну 2020 19:09ч.

    Лулчева - скъпо платената защитничка на кой ли не. Ами това й е работата. Да пее като латерна “нема доказателства”. А на прокурора е да казва “има доказателства”. Какво толкова сензационно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Твърде любопитна теза

    10 Яну 2020 19:23ч.

    Излиза, че министърът не е длъжен да разбира какво ръководи и може да подписва всичко, което му поднесат. Всъщност, при повечето от министрите Му това е факт...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Затова не вървят

    10 Яну 2020 20:36ч.

    нещата в държавата ни. Министрите не разбират същността на това, което ръководят и се доверяват на хора, които също като тях не са специалисти. Подписват това, което им поднесат с мисълта, че всичко написано отговаря на действителното. Като министъра на здравеопазването, напр. - този министър трябва да е лекар. Тогава ще може да решава наистина проблемите, защото ще ги разбира. Та и мин. Нено Димов. Негова е грешката, че се е съгласил да поеме министерство, за което не е подходящ. А и на Каракачанов, че го е предложил. Може би са нямали подходящ човек? Затова при Герб не вървят работите, защото са повечето калинки, а малкото им кадри са годни за нещо друго, несвързано с управлението на държава!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ...

    10 Яну 2020 21:53ч.

    Откога незнанието на закона е оневиняващо обстоятелство. Всеки който носи отговорност е длъжен да е компетентен, иначе как ще защитава ПОЛИТИКИ. Доста слаба защита за цената която заплащ Нено. Май освен от министърстване не разбира кога да си наеме и добър адвокат.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • хамалин

    11 Яну 2020 8:24ч.

    когото да хванеш от улицата другарю "Затова не вярват" си мисли,че можи дъ е нъ местото на бааааааааааааааааааааатеТИбойку:(адвокаткътъ говори въ шизофренен стил,характерен въобще за bg колективен социму:заслушайте се въ разгорите на двама на улицата:той стъпил на лайно,но другиъ му обиснявъ,чи нямъ докъзтелствъ,штоту нештото било сухо и не мирише на лавандулъ)

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • логично

    11 Яну 2020 9:55ч.

    Доказателства няма, и няма да има. Нено ще поспи на студено, тъкмо да си осмисли живота, и ще го пуснат поживо поздраво. Оставката, обаче, няма заден ход. Чао!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Helleborus

    11 Яну 2020 10:09ч.

    Има някакви хора, които лъжат, че разрушаването на пирамидалните структури на управлението са дясна политика, само че това не е дясна политика. Защото не можеш да кажеш, че дясното е да управляваш добре живота си, времето си, бизнеса си, дома си, а държавата да я управляваш лошо (да си лош стопанин по дефиниция). Всяко едно нещо трябва да се управлява добре, държавата не е конкуренция на бизнеса, (а и да беше, всяка конкуренция е полезна) управлението е свързано със собствеността. Човек може да има ниви, добитък, фабрики, да произвежда конфитюр или сирене, държавата няма ниви, няма добитък, тя не е конкуренция и не произвежда сирене. Тя има пътища за поддържане, за които може да създаде фирми за строителство и поддръжка, хората нямаме частни пътища и не сме конкуренция. Държавата има здравеопазване, което е длъжна да управлява, за да покрие солидарния принцип, заради който събира данъци и носи пълна отговорност да осигури на всеки лечение. Частните лечители не носят такава отговорност да лекуват неплатежоспособни хора, техните клиенти не им плащат месечни вноски за такъв подход, принципите са различни и организацията трябва да е различна. Основно корупцията в управлението в днешния свят идва заради грешната теория и преливането на функциите на държавата към бизнеса и преливането на управленските отговорности на държавата към уж независими звена и частни организации и съответно преливането на нашите пари. Затова трябва да бъде така, всеки каквото има, да си го управлява добре и да носи отговорност пред онези, за които работи, имаш деца, управляваш ги добре, имаш земя, управляваш я добре, имаш държава, управляваш я добре. Дясно не е всяко нещо, което бизнесът иска, това щеше да е вярно, ако живеехме в строй, наречен диктатура на едрия бизнес. Вярно е, че за едрия бизнес е полезно да срути пирамидалните структури, за да остане ЕДИНСТВЕН субект с власт и с такава структура (задкулисна и олигархична). Затова той измисля тези нелепи теории и се случва това източване на всякакви фондове и сметки, на бюджети, предназначени за народите като цяло. Ако тази лъжа не рухне в теорията на капитализма, тогава вече ние сме отишли към съвсем друг режим, който изобщо не включва държави, народи и национални интереси, а единствено финансови задкулисия и техните роби.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Айде, айде!

    11 Яну 2020 10:41ч.

    Кой ли пък от министрите на Борисов разбира от това което "ръководи". Каракачанов? Ананиев? Теменужка? Младенов или Горанов? А самият Борисов дали съзнава че е дълбоко некадърен и неграмотен? Но такива "лидери" са идеалните кадри според философията на "Козяк".

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи