Русия лиши НАТО от възможността да помогне на въоръжените сили на Украйна

Русия лиши НАТО от възможността да помогне на въоръжените сили на Украйна

„Сега, ако НАТО реши да предостави военна помощ на въоръжените сили на Украйна, те няма да могат да разчитат на местната инфраструктура“, каза политологът Марат Баширов пред „Взгляд". По-рано Владимир Путин в обръщение към руснаците обяви, че е взел решение за специална военна операция за демилитаризиране на Украйна.

 

„Президентът обясни много логично защо се взема такова решение. Трудно е, но необходимо. Въз основа на течовете, които виждаме, както и на информация от официални източници, можем да предположим, че основната задача на операцията е унищожаването на военната инфраструктура в Украйна, включително съоръженията на НАТО“, казва Баширов.

Първият ефект, който оправдава това решение, е неспособността на НАТО да разположи допълнително своите съоръжения на територията на Украйна. „Всъщност, дори ако НАТО реши да предостави военна помощ на въоръжените сили на Украйна, те няма да могат да разчитат на местна инфраструктура“, обясни Баширов.

„Освен това Путин много ясно постави акцента в изявлението си. Той каза, че ние не сме във война с украинския народ, говорим за нацисткия режим, който прави всичко различно, отколкото повечето украинци мислят. Това е първо. Второ, той предупреди страните от НАТО за военна намеса, потвърждавайки, че в тази ситуация няма заплаха за страните от алианса“, продължи събеседникът.

„Освен това в сряда вечерта започнаха сухопътни операции на украинските въоръжени сили за превземане на Луганск и Донецк. В предградията се водеха много тежки битки, украинските войски щяха да влязат в градовете с танкови колони, тежки бронирани машини и да започнат битки там. Съответно те самите провокираха. Казаха им още: „Изтеглете войските. Спрете да обстрелвате цивилни”, завърши Баширов.

Припомняме, че руският президент Владимир Путин  обяви , че е решил да проведе специална военна операция, за да защити хората от тормоза и геноцида от страна на режима в Киев, да демилитаризира и денацифицира Украйна, да изправи пред съда онези, които са извършили множество кървави престъпления срещу цивилни, включително руски граждани.

В четвъртък сутринта украинските военни обекти  бяха подложени  на масирани удари. ДНР  съобщи за  боеве по цялата линия на съприкосновение. Руското министерство на отбраната подчерта, че руските въоръжени сили  не нанасят удари по  градовете на Украйна. Прецизните оръжия поразяват само военни цели. По-късно руското министерство на отбраната , че са елиминирани украинските системи за противовъздушна отбрана. Милицията на ДНР обяви преминаването към  настъпление.

 

Източник: pogled.info

 

 

 

Коментари

  • "Русия лиши НАТО от възможността да"

    25 Фев 2022 9:56ч.

    Това е само началото на ... лишенията. И без това Русия прекалено дълго търпя нацистите да вилнеят в "Незалежная".

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • БАТО

    25 Фев 2022 11:35ч.

    Чий го дири НАТО в граничеща страна с Русия, в страна, с която Русия има обща история, където има руснаци, рускоговорящи, семейства от смесени бракове? Словата в тази статия пряко доказват логиката на руският президент.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    25 Фев 2022 13:31ч.

    Хм. Минава ми една мисъл. Тази операция е алогична, безмислена на пръв поглед, но размахът, с който се върши, показват, че има нещо много дълбоко скрито. Дали по този начин не се изпревариха САЩ и не се избягна световна война при условия, удобни за американците?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дзопино

    25 Фев 2022 16:09ч.

    Който иска може да научи какви ги е вършило американското и британско разузнаване и военни в украйна и какво е готвело на Русия. Ножа е бил опрял до кокала за да започнат такива действия. Проблемът с натовското въоръжение по границите на Русия остава и не знам какво още ще последва. Като чета западната преса те все още не осъзнават че това ги касае и тях пряко.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дзопино

    25 Фев 2022 16:12ч.

    Европа засега си мисли че това е проблем на украйна и гледат отстрани както те обичат. Боя се че ни очакват много турбулентни времена защото Западът не показва с нищо че разбира за какво говори Русия и че ще има промени в политиката им. Предричам пълен разрив е криза по сериозна и от карибската.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • j.jelevban

    25 Фев 2022 17:11ч.

    Да.Путин играе ход за ход.В смисъл не чертае сложни стратегии и тактики.Едва когато реализира започнатото следва следващия ход.Когато подчини напълно Украйна ще направи следващ.И той отново ще е болезнен.Запада разчита,че Украйна няма да капитулира.Всъщност е казано.НАТО от 1997г.Иначе думата имат военните.Те говорят в момента.И ще продължат.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    25 Фев 2022 17:38ч.

    Всъщност енергийната криза от 1974 едва не разруши капитализма като обществена система. Това Рейгън го разбра и използва. Сегашните са идиоти. Докараха света до енергийна и духовна криза - като идиоти смятаха, че може по този начин да разрушат капиталистическа държава. Волът като рие....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ???

    25 Фев 2022 20:06ч.

    И къде може да се научи?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Glas4etru

    28 Фев 2022 15:03ч.

    Сушка , каква дълбочина може да има локва на селски сокак - не гледай Славейчето,че води до затъпяване.Гледай пророческите слова на водещ руски експерт - дълбочина,далновидност и так далее==========================https://www.youtube.com/watch?v=rvUB69RJbig

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Взгляд?!?

    25 Фев 2022 17:15ч.

    Не, благодаря! Не ми плащат като на вас, да се тъпча с това.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Грух

    25 Фев 2022 21:51ч.

    Енергийната криза цели деиндустриализацията на Европа за сметка на US.Светът е вече тесен за пазарите на УСА и Европа взети заедно и единият е ненужен.От своя страна Русия взима над 4 милиона население от ЛДНР без никаква промишленост ,което е готова работна сила ,която да се включи в трудовия пазар.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Горкото НАТО

    25 Фев 2022 22:46ч.

    Насреще им иде оня ми ти страшен Путин, а те милите, 30 държавички, сам-самички

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • топ 10

    26 Фев 2022 10:15ч.

    Има си закономерности в науката за сигурността - поставените червени линии не са случайни. Прекаленото скъсяване на разстоянието между противниковите нападателни оръжия и поставените червени линии, води до това. Фактически НАТО с наглото си разширяване не зачете основни принципи и норми на сигурността. Затова и Русия реагира така - тя пази целостта си.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи