Полско издание: Макрон взе руснаците за глупаци - иска да спрат въздушните удари

Полско издание: Макрон взе руснаците за глупаци - иска да спрат въздушните удари

Президентът Макрон предложи едномесечно прекратяване на военните действия във въздуха и морето, както и руснаците да спрат ударите по енергийната инфраструктура на Украйна, но боевете на сушата могат да продължат. Това е наистина "революционна" идея, пише Дариуш Веромейчик в полското издание Do Rzeczy. Идеята да се биеш с едната ръка, докато другата е вързана зад гърба ти, е предназначена за глупаци. Очевидно Макрон смята руснаците за такива.

Френският президент Еманюел Макрон наскоро представи необичайно новаторски идеи за методите на водене на война. Това се случи веднага след т. нар. среща на върха в Лондон, на която европейските лидери обсъдиха начините за прекратяване на конфликта между Русия и Украйна.

В интервю за списание Le Figaro френският лидер каза, че преговорният процес трябва да започне с едномесечно прекратяване на военните действия "във въздуха, морето и в сектора на енергийната инфраструктура". (Впрочем, същото предлагат и украинците, така Русия щяла да покаже "добра воля", бел. ред.) На сушата битката може да продължи. Защо? По простата причина, че "на сушата спазването на примирието ще бъде много трудно да се провери".

Хитрият политик явно знае, че именно във въздушното пространство Русия има абсолютно предимство. По море ситуацията е подобна.

Въздушните атаки срещу енергийната инфраструктура са изключително болезнени за нашата украинска съседка, а липсата на мощни военновъздушни сили не позволява на Украйна да даде симетричен отговор на врага.

Съвременната война се води едновременно в много измерения. Тясното взаимодействие между различните видове въоръжени сили е основен принцип на военното изкуство, очевиден за военните лидери поне от Първата световна война насам. По време на война авиацията трябва да взаимодейства със сухопътните сили. Също както ракетните войски и другите видове въоръжени сили.

Предложението сухопътните сили да продължат да участват в кървави битки, докато други видове въоръжени сили просто пасивно наблюдават какво се случва, е наистина революционна идея. Вероятно родена, докато авторът е гледал спорт от дивана. Със същия успех може да се предложи военните действия в Украйна да се провеждат само през почивните дни или в тях да участват само войници със свидетелства за нетрадиционна сексуална ориентация.

Това със сигурност ще да намали броя на жертвите, въпреки че битката може да бъде не по-малко ожесточена. Тук е уместно да си припомним "свещения отряд от Тива", който се е състоял точно от такива "нетрадиционни" бойци и се е радвал на почит и уважение в Древна Елада.

Въпреки това шансовете за прилагане на подобни стратегии в съвременния свят изглеждат много малки. Войната е сериозна и кървава работа. Да се ​​изисква воюващите държави, които губят стотици войници всеки ден, да започнат да се бият само с една ръка, а другата, както предложи президентът Макрон, да е вързана зад гърба им, е или детинско поведение, или жестока шега.

"Такова примирие, действащо във въздуха, морето и в енергийния сектор, ще ни позволи да преценим доколко съвестно подхожда президентът Владимир Путин към примирието", заяви откровено френският външен министър Жан-Ноел Баро.

Предложенията на президента Макрон не бяха приети на сериозно дори от участниците в срещата в Лондон. След срещата британският премиер Киър Стармър великодушно премълча за тях в коментарите си.

Министър Баро обаче, сякаш нищо не се е случило, излезе с друго, не по-малко "реалистично" предложение. Френският политик призова САЩ да "използват натиск, за да принудят Владимир Путин да седне на масата за преговори и да сложат веднъж завинаги край на империалистическите му амбиции, които опасно приближиха фронтовата линия (към Запада)".

Интересно защо, вместо да призове американците към такива решителни стъпки, самата Франция не оказва такъв натиск?

А може би "да накараш Путин на масата за преговори" и "най-накрая да сложиш край на имперските му амбиции" е толкова тривиална задача за европейската "суперсила", че може да бъде поверена на презрените янки?

Предстои да видим дали американците ще се съгласят да изпълнят желанията на французите.

Превод и редакция: Епицентър.БГ

 

 

Коментари

  • Да им прати

    07 Март 2025 7:59ч.

    бабата - да ги вразуми.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • >>>

    07 Март 2025 10:57ч.

    Брътвежите на МИкрон няма нужда да бъдат взимани на сериозно. Целта му в момента е да се отвлече вниманието на публиката от финансовата и икономическа криза в която изпада де факто Франция. Скорошния доклада на ЕЦБ, че трябва да се предприема спасителен план за Франция по подобие на този за Гърция, беше достатъчно разтрисаща новина, която не остана незабелязана от останалите партньори от евро-зоната, защото на всички им е ясно, че ще трябва да вадят кинти кеш от собствените си бюджети, за да захранват френската кочина. Но този фон вече ясно се вижда реалната причина нашите кукли на конци, защо толкова усилено се бъхтят да ни вкарат в евро-кенефа... Защото не е само Франция. Целия юг на ЕС го е закъсал. От Гърция, през Италия, до Испания. А вече и севера върви по този път. Германия упорито се деиндустриализира, а пък в Брюксел се надяват, на спонсорство за самата Белгия, защото е много важна и се явява "пъпа на Европа". В цялата тази трагедия, акушерката Фон Дърт Лайнен е решила да накара всички европейци да започнат да късат от плътта си, за да с въоръжават за бъдеща война с Русия! Направо гениално, наистина. В Историята има много примери, които доказват, че когато една държава се устреми към дъното, политиците, които са я повели натам, ВИНАГИ прибягват до спасителния пояс на войната. Каква по-добра алтернатива има от това, вместо да абдикираш позорно, след като си осрал пейзажа, да си спретнеш една война срещу въображаем враг, която да оправдае провала и кражбите ти?! Няма да е за сефте. Това прави в момента и МИкрон и Стармър и Урсула, докато прясно пръкналия се Мерц, все още пресмята, дали да се включи или да се опита да спаси Германия по друг начин... Е, ще видим. И то много скоро. А до тогава ще плащаме сметката на безумците, които потопиха Титаник! Другият урок, който европейците ще научат е, че без САЩ може, но без Русия не може. Но това ще е на малко по-късен етап, след като премине махмурлука от пиянското малоумие.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • DRANG HACH OSTEN

    07 Март 2025 10:57ч.

    Пред фалита на Франция, петлето Макрон се кани да срази Русия, на думи почти обяви война в обръщението към нацията. Явно завижда на колегата Зеленски за популярността и парата...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Христо

    07 Март 2025 12:44ч.

    Вярно мнение и за жалост неминуема перспектива.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Антоан Гризман

    07 Март 2025 17:04ч.

    Фалити има само в старческите ви чотури. Там където е текло - пак ще тече. А от налъмите няма да цъфнат трандафори.🌹🌹🌹Никога.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    07 Март 2025 8:01ч.

    А Кабаева, кой ще вразуми?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    07 Март 2025 8:13ч.

    Чело-недочело. Български вариант на "чукча - писатель"....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Безпишковец, що чиниш тука?

    07 Март 2025 9:21ч.

    Иди си с мир у дир, капитал, медиапул, оффнюз и тем подобни! Идиотите са там, лесно ще намерите общ език! Опа, викаш, няма грантец, затова не си там? Нищо? Пиши на ползу роду, ама не идиотизми! И ако нямаш колесниче, малко-нещо си, ти си просто диване и какво ли още не! Анадънму?😂

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    07 Март 2025 9:49ч.

    Изучавам идиотизма сред потребители на интернет.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хахаха

    07 Март 2025 9:56ч.

    Тоест изучаваш себе си ? Кабаева да не е професионалният ти псевдоним на магистралата 😁😄

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ЗИП

    07 Март 2025 8:02ч.

    Мълния! МАСИРАН УДАР ПО ЕВРОПЕЙСКА УКРАЙНА ПТ ИМПЕРСКА РУСИЯ! Стотици крилати и балистични ракети и дронове удариха много градове в 4 часа сутринта. Благодарение на КРАСНОВ хохлите са "слепи и глухи" ..... 🤣

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • а нали са смели

    07 Март 2025 8:52ч.

    и твърди, както казва станалият милиардер от човешка кръв наркоманът дзеленски. Не им требва разузнаване..

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Добре де

    07 Март 2025 8:11ч.

    Ще го послушат, като просто нарещат ударите космически или нещо подобно. Абе от къде се появяват такива дебили? Да не се е появила някаква бяла дупка, която да се оттърва от идиотите от някоя паралелна вселена, като ги изхвърля в нашата?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ЗИП

    07 Март 2025 8:13ч.

    Ударени са много ЕНЕРГИЙНИ ОБЕКТИ. Силен сигнал и ясен знак от Кремъл към женствената Европа.... 😎

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Обаче щадят подстанциите, през които им наливаме безплатен ток

    07 Март 2025 9:10ч.

    Впрочем, той не е точно безплатен, защото го плащаме ние. Всеки месец със сметките си. Затова увеличиха тока посред зима, което никога не се беше случвало. А не беше се случвало, защото наште местни изроди досега имаха елементарен инстинкт за самосъхранение. Сега явно им го ампутираха.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    07 Март 2025 9:50ч.

    Само завършен хомоидиот може да се радва на ракети, недей да не ти падне нещо на празната глава.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    07 Март 2025 8:14ч.

    Щом и пшеките взеха макарон на подбив... Смятайте...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • долу ес

    07 Март 2025 8:15ч.

    французите най късно са открили топлата вода за къпане , предстоят им още много открития

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • за топлата вода и народите

    07 Март 2025 10:31ч.

    Конкретно наблюдение. Отивате във Франция на място, където се събират французи/възрастни примерно/ на опашка ! Французите обожават опашките защото там си правят мохабет, не спират да дрънкат и клюкарят, те не са припряни хора и не бързат. Та заставате до тях и ... нищо ! Някой лек аромат на "Герлен" или "Шанел" от някоя натокана бабичка... Сега правите същия експеримент но в България ! Отивате в поща, някъде където все още раздават пенсии на място, в банка, или в данъчното. Заставате до опашка /пак предимно с възрастни/... СМРАД ! Смра-а-а-а-а-д , братче 😷😷 Не може да се диша. Некъпани от седмици и месеци индивиди, несресани, облечени като БОМЖ-и ! Няма българско учреждение, където скупчените хора да не миришат на нечистоплътно ! И тук въобще не слагам малцинствените, говорим само за основната популация ! Така че се разделете с мантрата за "мръсните французи" и "чистите българи" , това не е факт от много десетилетия, за съжаление. Не случайно оня гад Чърчил се е бъзикал с българите, дето си "честитят банята" .

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • д-р Гилотен

    07 Март 2025 12:32ч.

    Колегата над вас не твърди нищо от това, което сте коментирали.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 07 Март 2025 10:31ч.

    07 Март 2025 14:45ч.

    Оня отгоре пише за "топлата вода" като метафора. Учи се в прогимназията.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кукуригу

    07 Март 2025 8:19ч.

    И с тези налудничави предложения галският петел свиква европейски лидери - в какво качество и с каква цел? - да засвидетелства публично нелепостите си ли?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • GEORGI

    07 Март 2025 9:07ч.

    ПРОСКУБАН ПЕТЕЛ КОЙТО СЕ ГЪРМИ ОТЗАД

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хаха!

    07 Март 2025 9:22ч.

    Хитър не означава умен! Макрон се опитва да компенсира с хитрост липсата на разум, без да разбере, че така става просто за посмешище! Жалка отломка от някога могъща Франция!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Много франсета гинат

    07 Март 2025 9:39ч.

    Ха-ха-ха! Макарончо реши да измисля нови правила за водене на бой. Много французетски наемници и инструктори изгинаха от руски руски ракети по хотели и учебни центрове.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • франсета гинат

    07 Март 2025 10:22ч.

    Колко точно са изгинали ? Имате ли представа ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мазало

    07 Март 2025 11:04ч.

    Всички лъжат и мажат , а западняците мълчат като шопари у шума. От наемниците обаче 2/3 избягаха.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Петър

    07 Март 2025 9:50ч.

    Тези пак изкат да измамят някой Както ни измамиха с Македония На франсетата не се вярва!!! Гаранция Франция

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    07 Март 2025 9:52ч.

    Петре, не е редно да пишеш повече, излез пий една бира, честен съм.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Петър

    07 Март 2025 9:59ч.

    До 9:52 - я марш обратно в дупката!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Петар

    07 Март 2025 10:33ч.

    Няма пък ! Изкам и изкам да пиша !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • аменеменема

    07 Март 2025 9:59ч.

    Няма толкова неадекватен смешник като Баболюб Макрон

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • PaZведка

    07 Март 2025 10:10ч.

    На летището в Ивано Франковск , което е ударено, е имало Еф-16 + други изтребители, резчасти, въоръжение и ГСМ. Всичко гори! Ударени са още Киев, Полтава, Одеса, Николаев Харков, Сум и други области- енергосистема и главно военни обекти, жива сила, техника въоръжение и ГСМ. Миноборона считат че целите на масирания удар са постигнати.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Психично болни

    07 Март 2025 10:16ч.

    умнокрасиви нарциси ли са начело на Европа?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • детинско поведение, или жестока шега.

    07 Март 2025 10:20ч.

    Нито едното, нито другото. Това е закодирано послание към Путин. Съвсем явна е зависимостта на Макрон от Ротшилдите. Малко по-малко явна, но добре известна е същата зависимост и на Путин. Те са "съекипници" от един отбор, но в момента са натоварени с различни роли... Вметка ! Само си припомнете че преди началото на СВО именно Макрон беше най-активният "разговарящ" с Путин, че дори го навестяваше /снимката с дългата маса/ тогава, когато другите западни лидери вече бойкотираха Путин. Макрон е артист, като Зеленски, но с доста по-сложна и претенциозна роля /все пак управлява единствената състоятелно военна сила в европа, ядрена Франция/. Макрон се ползва като "куриер" между Запада и Русия , съгласува политиката на Ротшилдите от двете страни на "фронта". И в случая имаме точно това, подсказка от страна на Макрон към Путин ! Спирането на въздушните удари при запазване на бойните действия по суша, разбира се е абсурд от военна гледна точка. И Макрон МНОГО ДОБРЕ знае това и също така МНОГО ДОБРЕ знае че руснаците не са "глупаци" и няма да го направят. И всъщност той прави точно обратното на това към което уж "призовава". Макрон ОКУРАЖАВА Путин да удря тъкмо по въздуха ! Макрон хвърля ишмар към руските военни най-после да се раздвижат, да достигнат заявените граници на 4-те области и да приключват войната ! От две денонощия ВСУ е без куп американски "екстри" с които спираше руснаците. Няма сателитно целеуказване, няма насочване за ракетите "Хаймарс" /изключено е от Пентагона/ , няма целеуказване за ... британските "Сторм шадоу" , които също били зависими от Пентагона /ползват лицензни американски технологии/ , ЗРК "Пейтриът" са на привършване. Изглежда и морските дронове нямат право да ползват американските навигационни системи... С една дума има вързана ръка за воюване, и това е ръката на ВСУ ! Макрон казва на съотборника си Путин "Удряй точно от въздуха, където имате голямо надмощие ! А аз ще призовавам да не удряте от въздуха, за да ми се смеят всички !" Типично по френски, говори се едно, а се разбира съвсем друго, в този случай - точно обратното !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател

    07 Март 2025 11:24ч.

    Макрон повтаря историята с 33-та SS дивизия Charlemagne, която се включва да воюва срещу Русия 5 месеца преди капитулацията на Германия.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ситният Наполеончо

    07 Март 2025 11:28ч.

    Така оглупяваш, когато спиш с баба си.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "Свобода за студентите, затвор за Борисов"

    07 Март 2025 11:31ч.

    Тоя микрон и за гаргара не става.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    07 Март 2025 11:39ч.

    Колко мъжествен, силен и непоколебим е на фотото нашият пти Еманюель. Ноо е секси.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 0007

    07 Март 2025 12:20ч.

    Велик! Велик! Истински Макарон Бонапарт. Обявява ядрена война на Жужо, който зъб не може да обели, за отговор пък хич.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Минчо

    07 Март 2025 13:35ч.

    Ех! Емануель да беше изкарал една школа за мл. сержанти... Още по-хубаво НШЗОто.. тогава да говори по военни въпроси.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател

    07 Март 2025 13:37ч.

    Казват, че Англия и Франция имат ядрено оръжие. Истината е, че това на Англия е под пълен контрол на САЩ. Оказва се, че само Франция разполага с ядрено оръжие в ЕС. Затова Макрон е със самочувствие. Но с какво наистина разполага Франция. Целокупната мощност на френското ядрено оръжие е малко над 60 Мегатона ТНТ. Мощността на Цар Бомба е 58 Мегатона ТНТ.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Фринското ядрено оръжие

    07 Март 2025 17:54ч.

    Е окол 300 заряда, стоят на разположение на самолети Мираж 2000 специален подтип, пригодени за ядрени бомбардировачи. И основната сила са балистични ракети на атомни подводници, клас Триумфан, които по принцип патрулират в източното средиземноморие и са трудни за засичане на руснаците. Днес никой не разработва и не държи на дежурство бомби с мощност 60 МТ , дори и кратно по-малко мощни. Военните са доказали че ядреното оръжие е ефикасно, когато е прицелно, а не когато се увеличава мощността. Един заряд от 1 МТ хвърлен на няколко километра от целта може да се окаже по-малко резултатен от един заряд от 100 КТ точно в целта. Залага се на точност и множество ядрени заряди /МИРВ/ на балистични ракети, вместо на един голям и тежък заряд от мегатонен клас. Френското ядрено оръжие има отбранително предназначение и е НАЦИОНАЛНО, то пази само французите ! Франция не претендира да разстила "ядрени чадъри" за други държави, даже да се пишат близки съюзници,като Германия, или Италия, или Белгия, или Испания... Затова последните имат американско ядрено оръжие на своя територия. Френското ядрено оръжие е насочено изключително срещу Русия и Китай /в миналото срещу СССР, тогава Франция поддържаше и МКБР с шахтено базиране в Оверн, централна Франция, но след края на студената война ги премахна по финансови причини. Което подсказва , че принципно Франция няма проблеми да поддържа и МКБР с наземно базиране/ . Де Гол казва на времето защо Франция трябва да е ядрена сила. Първо никой няма да си позволява вече да осъществи агресия над Франция /намек за Германия/ , и второ - никой няма да атакува Франция от разстояние с ядрено оръжие, ако знае, че в отговор ще загине 80 милиона от населението му. Намек за СССР или Китай.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • корекция

    07 Март 2025 17:58ч.

    френското

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Васил

    07 Март 2025 14:01ч.

    Името му не е Макрон а микрон-частица от която нищо не зависи !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Албена

    08 Март 2025 0:50ч.

    Болсонари навремето го наричаше Macrocon, т.е. "Макротъпак".

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Омуртаг

    07 Март 2025 15:21ч.

    Галския петел,да вземе да се кротне,че може да отнесе хурката някъде из световния океан,като предупреждение.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ний няма от какво да се плашим.

    08 Март 2025 13:01ч.

    Ф16 може фърга ядрени гранати. Може и да ги има вградени и да бъдат изтървани. Тръмп и другите се пънат, но няма вече доверие. Ще се кара по рейгъновски.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи