"Шогун" спечели "Еми" и поставя рекорд за награди за един сезон

"Шогун" спечели "Еми" и поставя рекорд за награди за един сезон

Ана Саваи получава награда за ролята си в "Шогун". Снимка: АП

Сериалът "Шогун“ спечели голямата награда "Еми" за най-добър драматичен сериал и поставя рекорд за най-много награди „Еми“ за един сезон с 18 приза, предаде Асошиейтед прес.

С ролите си в "Шогун" Хироюки Санада и Ана Саваи спечелиха наградите "Еми" за най-добър актьор и актриса в драматичните сериали, с което станаха първите японски актьори, печелили в тези категории.

Ресторантьорската история "Мечката" спечели в три от четирите комедийни категории на наградите "Еми", но Джийн Смарт спечели третата си награда за ролята си на комедиантка в "Хитринки", предадоха Ройтерс и Асошиейтед прес.

 

Джийн Смарт получава наградата си. Снимка: АП

Джереми Алън Уайт и Ебон Мос-Бахрах спечелиха за втори пореден път награди "Еми" за най-добър комедиен актьор и поддържащ актьор. "Този сериал промени живота ми и ми вдъхна вяра, че промяната е възможна", заяви Уайт, докато приемаше наградата си на сцената на театъра Пийкок в центъра на Лос Анджелис. И двамата получиха същите награди на предишните "Еми", които се проведоха през януари, след като стачка в Холивуд попречи на нормалното им провеждане.

Лиза Колон-Заяс спечели изненадващо трета награда "Еми" за "Мечката", за най-добра поддържаща комедийна актриса.

Публиката аплодира Джийн Смарт на крака, след като тя получи третата си награда "Еми" за ролята на 70-годишната комедиантка Дебора Ванс в "Хитринки". "Оценявам това, защото просто не получавам достатъчно внимание", пошегува се тя на сцената. Сериалът спечели и четвърта награда, която беше получена от създателя му Кристофър Сторър.

Наградите при драматичните сериали започнаха с награда за най-добра поддържаща драматична актриса за австралийката Елизабет Дебики, за ролята ѝ в "Короната".

Били Крудъп спечели "Еми" за най-добър поддържащ драматичен актьор за ролята си на интригант в "Сутрешното шоу".

Черната комедия "Baby Reindeer" спечели големи победи при лимитираните сериали - включително за най-добър актьор и най-добър сценарий за създателя и звездата на сериала Ричард Гад, за най-добра поддържаща актриса за Джесика Гънинг, както и най-добър лимитиран сериал.

След две награди "Оскар", Джоди Фостър спечели първата си награда "Еми" за най-добра актриса в лимитиран сериал, за ролята си в "Истински детектив: Тъмната страна".

Носителите на награди "Еми" се избират от близо 22 000 изпълнители, режисьори, продуценти и други членове на Холивудската телевизионна академия, припомня Ройтерс.

Източник: БТА

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

 

Коментари

  • 2790

    16 Sep 2024 10:03ч.

    Дори не се опитах да го гледам, след като повечето актьори изглеждаха като прибрани от ментални институции... А имало и сцена където Блакторн асистира на Марико за сепуку... Тези римейкове вече излизат извън контрол.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Георги Ат.

    16 Sep 2024 12:13ч.

    Чел съм "Шогун" като младеж и почти нищо не помня от книгата сега, освен че беше страхотна. Когато човек не помни много от книгата филмът не е лош, никак даже ... обаче от приятели, които са я чели по-скоро има много критика.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Фонси

    16 Sep 2024 13:46ч.

    Чел съм книгата няколко пъти преди много, много години, гледал съм и филма с Ричард Чембърлейн. Това сегашното за мен е слабо, може би защото имам някаква идеализирана база за сравнение която и с времето се е изкривила в едно идеализиране на творбите от него време. Но се сетих и за нещо друго. Подмяната на историята върви с пълна сила. Вече всички пирати са идеализирани, историята се пренаписа по няколко пъти, създадени са майтапи за втората световна война. Вече има една нова история в която Брад Пит с една бухалка победи нацистите, всичко е изкривено и младите живеят в една дори не паралелна реалност на моята. Гледах как на релсите на Аушвиц си правеха селфита и джучки и се чудех в кой свят съм аз. Гледах клип в който един от персонажите на вселената на Батман, убиваше и убиваше и убиваше под вдъхновяваща музика и имаше милиони гледания и много хиляди възхваляващи коментари. От къде тръгнах и докъде исках да стигна? За теб и твоето време и твоето възприятие на света и твоето общество и твоето възпитание... Вероятно този Шогун е велик, за мен и няколкото динозавъра беше безинтересен. Ти Зи продукт на едно ново време и ново виждане а аз на едно друго. Хората се радват на Джон Уик а аз не виждам смисъла на хиляда убийства и то без никакъв смисъл във филмите. Искам да кажа, че вероятно новият Шогун е страхотен в зависимост от това кой го гледа

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • КОСТОВА

    17 Sep 2024 11:56ч.

    Личното ми мнение е, че като си прочел една книга- все тая каква екранизация ще й направят. Все няма да ти допадне. Все ще ти се струва, че са развалили книгата. Така мисля. Иначе Шогун съм чела нееднократно. Никога няма да забравя усещането, когато я прочетох на испански. Буквално ми се стори, че чета друга книга. Толкова различна ми се видя. Гледах новия Шогун, разбира се. Но ще се въздържа от коментар. Просто другият Шогун, с Чембърлейн, е врязан в паметта ми. Нищо, че бях малка, като го гледах. Това, с което сега е ценна тази екранизация е, че е направена и продуцирана от и с японски актьори. Това акцентира върху японската култура и начин на мислене. Освен това, както винаги съм твърдяла, Хироюки Санада е фантастичен актьор. Умее да влезе добре както в супер касови ленти като Последният Самурай и 47 ронини, така и в изключително драматични истории като Railway Man. Съжалявам, забравих как се казва на български този филм. Това е една много тежка, много интересна и много важна история за един от най- трудните моменти от историята на Япония. И най- срамните според мен. В тази лента Санада си партнира с Колин Фърт и лично за мен това е вероятно една от трите му най- добри роли на екран. Изумителна история за престъплението, прошката, изкуплението. Тежък филм. Но си заслужава усилието. Колкото до Шогун, успехът му е заслужен. Но не мисля, че филмът е верен на духа на книгата. По- скоро е верен на епохата и духа на Япония.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи