Историята на агент „Звезда”, кръвно свързан с народната власт, ликвидирал лично около 12–15 „бандити”

Много хубаво си е получил човекът пенсията. И не е убиец - убийци са тия дето са тръгнали да свалят народната власт - убийци и синове на убийци... Чудно как са се измъкнали от възмездието на Народния съд!
Всички досиета трябва да се разсекретят. Тогава ще разберем логиката в поведението и на политици, и на политолзи, и на синдикалисти, и на бизнесмени, и на икономисти, и на експерти, и на анализатори, и на журналисти, и на мутри...; защо е такъв и ще сършили някога безкрания ПРЕХОД.
а на пора, подписал се квачков - кол в задника червен!
Когато историята се чете със злоба, фактите могат да бъдат манипулирани
Очевидно, Милена Нейова е демократка (евроатлантическа). Очевидно, Петър Петров е бил кумуняга (гаден) и убиец. Много ще ми е интересно да прочета оценката на Милена Нейова за дейността на Марко Фридман, или Менахем Папо, или Виолета Якова. Ако се стеснява да пише за тях, да напише за Лев Главинчев или Бачи Зеев. Иначе мирише на шорошова пропаганда и двойни стандарти.
Това е начинът да се изгражда и управлява държава.Сега ако някои отидат в гората и започнат да партизанстват срещу властта, няма ли да бъдат обявени за терористи и да бъдат избити?За не повече от месец ще бъдат ликвидирани.А тогава законността беше много по-силна и за да обяват някого за бандит, той наистина си е бил бандит.Бандитите са получили заслуженото.Така, че не виждам нищо скандално.Скандалното е че се закриват болници, има безработица, геноцид на българите и т.н., а не че "Звездата" си е вършил работата и заключавайки от написаното, е бил един честен българин и патриот.
Скандалното е, че бандити ни управляват. Скандалното е, че бившите комунисти провеждат политика на етническо прочистване повече от 65г. вече. Най-скандалното обаче е това, че обекта на етническо прочистване е основното население на страната - българонекомунистите. По този начин бившите комунисти в България превърнаха българите в най-бърозоумиращата нация за цялата история и география. Това е ГЕНОЦИД. ДА СЕ ОТВОРЯТ ВСИЧКИ ДОСИЕТА! ВЕДНАГА!
Някои от тези банди са били изпращани отвън и са се състояли от български емигранти, подготвяни за диверсия в западни лагери - факти от времето на студената война. Не виждам какво толкова е спечелил този човек, че му дъвчат миналото с такава злост - а не допуска ли авторката, че човекът просто е следвал убежденията си, а най-вероятно и бандитите са убивали хора. Нали и днес оправдаваме участието на български военни във войните на НАТО с "евроатлантическите ценности"... Аман от двоен стандарт.
Сега, ако някой поведе борба срещу властта, това ще е борба срещу властта на Червените капиталисти! А това е също така недопустимо, както срещу властта на Червените дерибеи, поставени на върха от Червената армия, окупаторка на Свободна България! Така че, всички протестиращи срещу Червения произвол, сте обикновени бандити и възможни убийци! За това ще бъдете безжалостно ликвидирани!
Първо нека да видим тези \"бандитски групи\" що за групи са били, защото аз не вярвам на комунистите, а по онова време е било много лесно да те обвинят за враг и бандит. През онези години комунистите се освобождаваха от неудобните било като са ги убивали, както е правел този верен на партията убиец, било чрез съдебни процеси по измислени обвинения са ги осъждали на смърт, затвор или концлагер. Така са избили маса невинен народ. А какво са изживяли по затворите и концлагерите от такива садисти, защото за мен този Петър е нищо повече от един садист и убиец, само те си знаят. Техните палачи си изживяха живота необезпокоявани и както виждаме и с лични пенсии. Но за нещастие на комунистите много неща започнаха да излизат наяве. А за някои от коментарите по-горе просто нямам думи.
www.Desant.Net из „Реквием за един мръсник”, автор Борис Цветанов Ако през 1978 година Георги Марков е представлявал опасност за някого в България, то това е бил „писателят” Костадин Кюлюмов. В литературата той и досега фигурира като приятел на дисидента. Какво още може да се каже за него. Той е полковник от ДС, създател на прословутото Шесто, дълги години негов първи заместник-началник (дори след пенсионирането му, 12 години продължава да получава и пенсия, и заплата на заместник-началник и да командва парада, според думите на прекия му тогава началник генерал Антон Мусаков). Целият стаж на Кюлюмов от идването му в София от редиците на неврокопските синекапци (милиционерите в първите години след Девети септември) е свързан със следене на интелигенцията, писателските среди и киното. Натрупал е опит в Москва, където през 1959 г. завършва право. Той е маниак-графоман, натрупал две дузини книги с неговото име, нито една от които не е написал сам. Което не му пречи да има самочувствието на Нобелов лауреат, апетитно зяпащ към стола на председателя на Съюза на писателите.
Срамно и скандално е че по такъв долен начин държавата предава хората, които честно са й служили. Но срамът не е за България, а за тези подкупни чиновници, драскачи, доносници и интересчии, дето вече 25 години рушат държавата ни. НО един ден и за тях ще има Народен съд.Защото България, който и да я управлява си остава България, а бандитите, които и да са те, пък било то и управляващи, си остават бандити.
Прав сте, д-р Джанго... \"Сега ако някои отидат в гората и започнат да партизанстват срещу властта, няма ли да бъдат обявени за терористи и да бъдат избити? За не повече от месец ще бъдат ликвидирани.\" Ужасяващо е, че днес би могло да се случи същото. Обявяваме някого за \"народен враг\" и \"бандит\" и му виждаме сметката... Както \"Звездата\" е ликвидирал без съд и присъда \"враговете на народната власт\". Нима наистина не знаете кого и как са обявявали за такъв през онези години?!
КЮЛЮМОВ, Костадин Спасов(19.ХI.1925–6.III.1998), писател. Роден в с. Гайтаниново, Благоевградско. Партизанин в отряд “Анещи Узунов”; първи заместник на Шесто управление на МВР (1969–1972).\r\n
Константин Кюлюмов – писателят ченге с най-висок чин в ДС.
Момчета и момичета,не спорете а четете.На първо време прочетете книгата "Класовата борба в България 1945-1949 година" Автор Колю Куков.Тя е с гриф "За служебно ползване" Написана е преди демократичните промени като са използвани съответните архиви.Четете и ОТСЯВАЙТЕ от всички текстове които излизат сега и си подредете пъзела сами.Не се оставяйте да ви манипулират..Дачков, сори!!Нищо лично..
Която и власт да е на върха, все ще и трябват \'нейни\" хора, оние списъци, сегашни и настоящи все ще има и така колелото се върти а вие мили хора не се оставяйте да ви въвличат в безкрайни спорове, сега сме капиталистически обществен строй и се разбира , че всички \"антикапиталисти\" са врагове на сегашната власт , вижте 50те години на миналия век, какво ставаше в САЩ а какво в държавите на СИВ.За какво всъщност става въпрос. Докато дърпате помежду си кокала който ви подхвърлят същите тези силни на деня си плетат кошницата а интересите са общосветовни, англосаксонски народи от векове гледат на изток, там където е отворен пътят за целия свят, там където се намираме и ние, светът Е разделен на запад и изток , прочете книга от Надежда Нароченская Русия - с кем и почему ми воевали, сигорно ще я има и на български, щом я има на чешки и със сигурност това ще ви подреди пъзела.
Аз пък имам проблем с човешката природа... И мсятам, че трябва да познаваме човешката уродливост във всичките й форми, за да можем да се предпазваме от нея. мисля също, че е имало почтени комунисти, които наистина са вярвали в някакви утопични идеали, не са били наясно със зварствата на тогавашната власт, а наистина вярно са служили в името на доброто. Тъжното е, че тези хора са единици, малцинсто. И днес е така. няма значение в какъв цвят си се пребоядисал, а дали си почтен човек. лошо ми става като чета заканите на читателите. в крайна сметка всеки трябва да може да понесе истината. като си служил вярно и си убивал с вяра в светлото бъдеще, какво лошо има да знаят хората какви си ги вършил. трябва да се опомним, с убийства и зло няма да изкореним злото, просто ще го увеличим... и посла ще трябва да търсим нови борци и убийци. враме е да се смирим и да се покаем, кой за каквото смята че е съгрешил. ако пък се имаме за безгрешни и търсим справедливост у другите, какви хора сме. разбира се, има много книги, които трябва да бъдат прочетени, за да си подредим пъзела, но най-важното е да четем внимателно, без мъст и злоба.
София, 20 август 1951 г. СТРОГО ПОВЕРИТЕЛНО! ДО ДРУГАРЯ МИНИСТЪР НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ Г. ЦАНКОВ ДОКЛАД ОТНОСНО: главните удари, които Държавна сигурност е нанесла на врага, по линия на бандитизма от 9.IХ.1944 год. до 9.IХ.1951 година Първите прояви на бандитизма в нашата страна започват със създаването Народната власт на 9.IX. 1944 год. Още през м. октомври 1944 год. гестапото прехвърли в Пиринския край диверсантска група от 7 души начело с белогвардееца Черкаски, снабдена с радиопредавател, със задача да разрушава тила на нашата армия. В 1945 год. по внушение на Гемето бе създадена бандитска група в Кюстендилско, която извърши убийства на младежи в местни[я] лагер „Септемврийче". През 1947 год. в Неврокопския край действуваше бандата на Давков, съставена от михайловистки главорези, и направлявана от гръцкото разузнаване. През 1948 год. американското разузнаване направи опит да създаде вътре в страната крупни бандитски групи, изграждайки за целта нелегални комитети и организации в помощ на същите. Така в Асеновградско просъществува известно време банда от около 30 човека. Същата година в Санданско съществуваше и действуваше банда от 40 човека, и [в] Пловдивско 25 човека. С помощта на населението и Партията органите на МВР ликвидираха без остатък посочените по-горе бандитски групи. Наред с укрепването и успехите на Народната власт растеше и се увеличаваше отпора сред вражеските елементи, чиято борба все по-често вземаше формата на бандитизъм. Това наложи създаването на специално поделение към ДС за борба с бандитизма, което през 1950 год., по решение на Политбюро на ЦК се оформи в отдел при ДС. Под ръководството на задграничните контрареволюционни централи през 1949 год. по нашата граница бяха прехвърлени редица бандитски групи и отделни бандити. Първите сериозни опити в това отношение бяха направени от бандитските групи на бившия майор Мутафчиев в Хасковски и Старозагорски окръзи и михайловистките банди начело с Андон п. Николов и Борислав Иванов Пиринския край, които банди бяха разгромени, като една част от бандитите [бяха] заловени и убити, а другите успяха да избягат зад граница. Същата 1949 год. от Югославия УДБ започна систематически да прехвърля по цялото протежение на западната граница малки бандитски групи или отделни бандити. През 1950 год., във връзка с класовото разслоение на селото и разрастването на ТКЗС, врага се опита да създаде по-голями бандитски групи във вътрешността на страната, като тези в Сливенско и Пазарджишко, изхождащи и ръководени от средите на нелегалните николапетковистки комитети. И двете банди бяха ликвидирани без остатък. Характерно е, че за разлика от миналите години, през 1951 г. проявите на бандитизма взеха още по-сериозен и масов характер. Бяха създадени крупни бандитски групи в Сливенския балкан 72, в Русенско около 30 души, в Пловдивски окръг над 30. Освен тях зачестиха прехвърлянията на бандитски групи в Хасковски и Благоевградски окръзи от Гърция, снабдени с радиостанции, големи парични суми и злато. Освен това от Югославия също така се прехвърля" бандитски групи със задачи да вършат терор, активен шпионаж и вербовка на агентура. Така например през м. април т. г. с. Кладоруп, Белоградчишко беше нападнато от бандитска група от 10 души, идваща от Югославия, която успя да нападне селсъвета и извърши убийства. Последната разбита бандитска група, прехвърлена в наша територия от Гърция в Пирин планина, беше изпратена с мощна радиостанция, която беше заловена. При така създалата се обстановка отдел ХII-ти, заедно със своите поделения в окръзите, регистрира не малко успехи. Бяха ликвидирани Сливенската и Русенската (почти напълно) банди и предстои окончателното ликвидиране на бандитите от Пловдивски окръг. Заловени бяха редица бандити, прехвърлени през граница на нашата територия, в резултат на което бяха разкрити както техните ятаци, така и агенти на чуждото разузнаване. От начало на годината до 15 август т. г. бяха заловени и ликвидирани над 350 бандити и нелегални лица, докато от 9.IX. 1944 год. до началото на 1951 год.са ликвидирани и заловени, по непълни данни, до около 500 бандити и нелегални лица. Този факт говори, че в резултат на изострената класова борба у нас врага определено се е ориентирал към най-острите форми на класова борба, с цел създаване бандитско движение у нас. Наред с тези успехи в своята работа отдела е допуснал и сериозни слабости и недостатъци. Така все още не може да се каже определено колко и кои бандитисе прехвърлят през границата, все още не разполагаме със солидна агентура в задграничните централи и пр. разработките на действащите в страната бандитски групи и отделни бандити не всякога се водят с необходимия темп, което довежда до тяхното бързо разрастване (Сливенско, Русенско и Пловдивско). Най-важните задачи, стоящи пред отдела, са: 1. Да се ликвидира със съществуващата стихийност в работата на отдела. 2. Да бъдат ликвидирани без остатък всички бандитски групи, действащи в страната. 3. Да се обезпечат с качествена агентура най-важните разработки в гра-ничните райони, водени на прехвърлящи се през границата бандити. 4. Да продължи отдела да създава и изпраща агентура зад граница, с цел внедряването им в контрареволюционните централи, които формират и препращат бандитски групи в нашата страна. Изпълнението на горните задачи ще обезпечи отдела да бъде в състояние да взема мерки за ликвидиране на всякакви бандитски прояви още в техния зародиш.
ДОКЛАД ОТ СЪТРУДНИК НА ДС ЗА ПРОЯВИ НА „ПОЛИТИЧЕСКИ БАНДИТИЗЪМ" В СТРАНАТА София, 14 юли 1948 г. ........................................ (пропуснатите текстове не се отнасят по темата "Политически бандитизъм") 2. Създадената от легионерския център, по поръчение на американското разузнаване, бандитска метежническа организация в Асеновградска околия „На ционал християнски кръст", успяла да си създаде връзки в множество села повече от 250 участници и помагачи. 3. Бандата на Герасим, създадена около края на 1947 год. и преминала в началото на 1948 год. към дръзки акции и терор над местното население, с повече от 150 ятаци, помагачи и връзки по селата. 4. Бандата „Зелената средногорска гвардия на Н. Петков", създадена от трима съдени от Народния съд, двама от които избягали преди излежаване при съдите си, и заангажирала с връзки като ятаци и помагачи повече от 80 селяни от Пловдивска околия. 5. Създаденият във Варна от легионера Илия Радев бандитски „Щаб на, освободителните войски на Н. Петков за североизточна България", в който са участвали главно уволнени офицери и който е подготвил скорошното сформиране на бандитски групи във Варненска околия. 6. Нелегална група в Габрово, сформирана от младежи-анархисти, извършили грабеж в домът на партийния секретар в с. Дебели-дял, Севлиевско и готвеща се за други диверсионни и бандитски действия. си поставят за задача само вербовка и изпращане на хора зад граница, а се стремят да разширят свойте връзки във вътрешността на страната и се подготвят за издръжка и формирана на бандитски групи, което също е едно указание, че емигрантските центрове в Гърция и Турция ще се опитат да хвърлят на наша територия групи с[ъс] задачи за по-дълъг престой и бандитска дейност. Легионерския и ратнически центрове, намиращи се, според някои данни в Австрия и Германия, също подържат писмена връзка със своите последователи на наша територия. В края на 1947 год. са се получавали писма от проф. Кантарджиев до ръководни ратници в България. Известно е също така, че легионерския център на Илия Станев също така е установил връзка със задграничните легионерски централи с помощта на американското разузнаване. От изложеното до тук се вижда, че нелегалните прояви в нашата страна фактически се ръководят и направляват от чуждите разведки, но погрешно би било схващането, че тези прояви са обект на контраразузнавателния отдел, което би означавало да се съкрати С.П.О, за сметка на този отдел. В периода на все по-силно разгарящата се класова борба в нашата страна ефикасна борба срещу нелегалните организации и действия на врага може да бъде водена с помощ[т]а на един мощен и добре организиран апарат на С.П.О, и Е.К.О. 7. Организация за прехвърляне на младежи-михайловисти в Гърция, съз-дадена в Неврокоп и някои неврокопски села, обединяваща две-три групи от по няколко младежи и организирана от [...Неразчетен текст]* 8. Организирана младежка група за бандитизъм в София, под наименование "ТАНО" (Тайна Антикомунистическа Национална Организация), под главатарството на Костадин Георгиев - член на някогашната банда Г. М. Димитров ранен при ликвидацията на същата, а по-късно съден за друга конспиративна дейност и освободен след една година затвор. 9. Нелегална организация „БОД", създадена от бившия секретар на III Н. Петковистка районна дружба в София - Веселин Миланов Костов с участието на няколко други активни дейци на същата дружба, отпечатвала марки с по-мощни цели и готвела се за по-далечни действия срещу народната власт в слу-чай на война. И още много други, повече от 25 на брой по-незначителни групи, достига-щи заедно с първите над 5-600 души общ брой на участниците им. Независимо от горните понастоящем се разработват и предстоят да бъдат разкрити: 1. Ратническия център в София, организиран по подобие на легионерския център с участието на няколко изтъкнати заместник водачи - помощници на избегалия зад граница ратнически водач Асен Кантарджиев. 2. Нелегална организация в Ст. Загора, обединяваща няколко души легио-нерски дейци и поддържаща връзка с Георги Копринков, син на задържания Иван Копринков. 3. Нелегална организация за бандитизъм и вербовка на младежи за бягство в Турция в Ст. загорска околия с до сега установени връзки в 9 села. 4. Нелегална организация в Чирпанска околия, с до сега установени връз-ки в 8 села и известни указания за връзки с Пловдивска околия и Пловдив. 5. Нелегални [м]онархистически организации в Дупница, Хасковско, Со фийско и Г. Джумайски сектори и много още други по-незначителни нелегални организации. Отделно от така изброените разкрити и разработващи се нелегални орга низации всеки ден се регистрират групови и единични бягства зад граница, пре димно организирани от вражески елементи. Всички изброени по-горе организации и групи черпат своите кадри от засегнатите от народната власт категории, изброени в началото на доклада и главно от средите на бивши полицаи, близки на съдени от народния съд, бивши офице ри, кулаци по селата, активни дейци на легиона, н. петковисти и пр. Характерно е, че повечето от тези организации, независимо от политичес ките им окраски, се стремят да се свържат с кулашкия елемент в селото и д. включат и него в своята подривна деятелност. Засегнатите кулашки елементи разбира се, с готовност се отзовават на такива организации и затова връзките на всеки новопоявил се бандит бързо растат и се разпростират в няколко села. Та| къв е случая с „Национал християнски кръст", със „Зелената гвардия", с „Бан дата на Герасим" и др. [................................................]. 4. ГЛАВНИ ФОРМИ И НАСОКИ НА ВРАЖЕСКАТА ДЕЙНОСТ ПРЕЗ ПЪРВАТА ПОЛОВИНА НА 1948 ГОД. Този период се характеризира, както се вижда от изнесеното до сега доклада, с небивало озлобление на врага в резултат на изострената класова бор ба и с изчезване у него и на последните илюзии за някакви възможности да реставрира изгубените си позиции по пътя на легалните политически комбина ции. Врагът премина към най-остри форми на нелегална борба. а) БАНДИТИЗЪМ От края на .1947 год. възникнаха мнозинство нелегални организации, по вечето от които си поставиха като главна задача организацията и политически банди. През този период са унищожени три крупни банди: Тая на „Национал християнския кръст", „Бандата на Герасим Тодоров в Св. Врачко" и „Зелената гвардия" в Пловдивското Средногорие, които заедно с избягалите за да се укри ят техните връзки и ятаци, в навечерието на унищожаването си достигнаха общ брой около 90 души. Унищожени бяха други неколко по-малочислени банди с общ брой около 25 души: като бандата на братя Руйчеви в Г. Джумайски сектор, диверсионната група на Тодор Русинов в Царевска околия, криминалната бан-да, състояща се от трима души и действаща доскоро в Чирпанска околия и др. Няколко други бандити общ брой на участниците - около 50 души, бяха разгро мени в момента на излизане или подготовка за излизане в нелегалност (напри мер Н. Петковистката бандитска организация в Шумен, наскоро разкритата в София младежка организация, създадена от един член на бившата банда на Г. М. Димитров, която се е подготвяла към убийство на милиционен орган и преминаване в нелегалност и др.). При все това към днешна дата из различните краища на страната и пре-димно из южните гранични райони начесто се появяват групи от по 3 до 5 лица, вероятно прехвърлени от чужда територия, за които Д. С. няма данни. .......... АМВР,ф.13, оп. 1, а. е. 372, л. 2-3, 10. Копие. Машинопис.
Защо \"банди\", а не \"партизани\"? \"като си служил вярно и си убивал с вяра в светлото бъдеще, какво лошо има да знаят хората какви си ги вършил\"???!! Наистина ли има все още хора, за които това е нормално? Не прочетохте ли, че този Петър сам е предложил да влезне в затвора? Знаете ли какво е правел там? Използвали са го за т. н. камерник, доверен човек, който са слагали в килиите на следствените с цел да изкопчи нещо от тях и да го използват срещу тях. А това са били хора в 99.99 на сто невинни, хора набедени за врагове, вредители, английски шпиони,хора, смазани от побоища и мъчения, хора, чиято вина е била, че са образовани, интелигентни, можещи. Децата и внуците на тези, които са давали разпореждане за унищожението на тези хора, сега се пишат \"социалисти\" и демократи, но са си запазили комунистическите табиети да грабят чуждото, те разграбиха държавата, те обраха спестяванията хората, те са тези, които ни докараха до сегашното положение и продължават да грабят, ненаситни в своята алчност. Така както са убивали навремето, за да си запазят властта, така сега ни убиват чрез мизерия, за да са спокойни, че няма да им потърсим сметка за ограбеното. А вие продължавайте да им вярвате, и да смятате, че някакви \"сини\", \"жълти\" и др. са причината за сегашното положение. Няма \"сини\", \"жълти\", \"зелени\" по върховете -там всички са от едно котило-от котилото на любимата ви и незабравима БКП.
Много сте права, Ели. Убивали са, а сега се опитват да ги изкарат герои и патриоти. Щом се освети някое мрачно минало, започват да обясняват, че всичко било в името на рОдината... Но допускам, че между тях е имало и почтени хора. Това, което ме ужасява са разсъжденията под материала, които не разбират \"какво толкова е спечелил този човек, че му дъвчат миналото с такава злост - а не допуска ли авторката, че човекът просто е следвал убежденията си, а най-вероятно и бандитите са убивали хора.\" Това исках да кажа, щом мислят, че това е историята на един герой и патриот, какво лошо има да чуем тяхната история?! Трябва да можем да застанем с лице срещу истината. Но без желание за отмъщение, а с покаяние.
http://harmanli-bg.com/Новини/Ради-Белянов-представя/124-Ятак-на-шумкари-става-каналджия-на-емигранти-и-диверсанти
"В Комунистическа България горянското движение е сравнявано с дребни бандитски групи, а лидерите им с фашисти, бандити, англо-американски провокатори и диверсанти. Заснетият през 1972 година филм "Глутницата" е посветен именно на обезвреждането на четата на Герасим Тодоров. Крум Монев, четник на Герасим Тодоров, описва в спомените си основните цели на четата, като борба за обединена и независима Македония. Днес в Република Македония е широко разпространено мнението, че Герасим Тодоров е македонски национален борец. Сам Герасим Тодоров, макар да е привърженик на автономията, признава за единствен враг комунистическата власт. Самият Герасим Тодоров е потомствен член на ВМРО на Иван Михайлов, каквито са и голяма част от съмишлениците му Цялата чета е съставена от антикомунистически настроени революционери, сред които най-изявени българските офицери Димитър Цветков и Стойно Бачийски. По-време на Втората световна война и двамата участват в антипартизанската дейност на българската армия във Вардарска Македония и впоследствие са преследвани от комунистическите власти на Югославия и България."
В комунистическа България за избивали без съд и присъда, без оглед на това дали си бандит, адвокат или писател. само някой да реши, че си враг, спукана ти е работата. този "ликвидирал" 12-15 ! ! ! доколкото си спомня ! ! ! и като е такъв герия, защо му отказват членство в БКП-то!?
Отдавна имам един въпрос ... как стигате до истинските имена официално "покрити с плътен гваш". Как избирате документите, които да публикувате Остава страшно горчив вкус ... чета и непрекъснато подозирам, че някой ви подхвърля определени текстове и имена. Моля ви напишете ми, че не съм прав и че карате наред - четете и избирате по свое усмотрение, а целите имена ... наистина незнам как намирате, но знам, че честна кауза с нечестни средства не се защитава ... От сайта на Христо Христов например - всичко е ясно как и по какъв начин са намерени и публикувани документите. Неговия сайт не буди подобни подозрения ...
Отдавна имам един въпрос ... как стигате до истинските имена официално \"покрити с плътен гваш\". Как избирате документите, които да публикувате\r\nОстава страшно горчив вкус ... чета и непрекъснато подозирам, че някой ви подхвърля определени текстове и имена.\r\n\r\nМоля ви напишете ми, че не съм прав и че карате наред - четете и избирате по свое усмотрение, а целите имена ... наистина незнам как намирате, но знам, че честна кауза с нечестни средства не се защитава ... \r\n\r\nОт сайта на Христо Христов например - всичко е ясно как и по какъв начин са намерени и публикувани документите. Неговия сайт не буди подобни подозрения ...
Отдавна имам един въпрос ... как стигате до истинските имена официално \\\"покрити с плътен гваш\\\". Как избирате документите, които да публикувате\\r\\nОстава страшно горчив вкус ... чета и непрекъснато подозирам, че някой ви подхвърля определени текстове и имена.\\r\\n\\r\\nМоля ви напишете ми, че не съм прав и че карате наред - четете и избирате по свое усмотрение, а целите имена ... наистина незнам как намирате, но знам, че честна кауза с нечестни средства не се защитава ... \\r\\n\\r\\nОт сайта на Христо Христов например - всичко е ясно как и по какъв начин са намерени и публикувани документите. Неговия сайт не буди подобни подозрения ...
Нещата никак не са еднозначни. Някои от тези, дето в "комунистическа България са били избивани без съд и присъда" , преди това, в капиталистическа България сами са "избивали без съд и присъда"... Пример е споменатият по-горе Герасим Тодоров (в чиято чета/банда е бил и убитият по-късно Димитър Павлов). От такива като него, подвизавали се във Вардарска Македония, ни е останало там клеймото "бугарски окупанти". Поднасяйки ни сега избирателно част от фактологията, "в крак с времето", отново се гради една фалшифицирана история.
За досиетата, или как ни връзват тенекия, за да ни е весело - през 1940 първият заместник на Хитлер в нацистката йерархия Рудолф Хес отлита "нелегално" за Англия. Не каца в Южна Англия, ами чак в Шотландия, в имението на херцог Хамилтън, почитател на нацизма. Един ден по-късно Хитлер обявява Хес за луд, а британското правителство смънква нещо в същия смисъл. За какво е преговарял Хес и досега е тайна. Досието трябваше да бъде разсекретено 1972, но му продължиха срока с още 25 години. После пак му продължиха срока, с още 25 години. А при нас - почнат ли хората да протестират срещу мизерията и наглите кражби на "политическата класа", веднага се вадят досиета. "отврат", Анжел Вагенщайн също е полковник от ДС. "Ели", провери колко души е избил Лев Главинчев. Ще ти падне капелата.
Бандата на Герасим Тодоров като глутница вълци, напълно е заслужила съдбата си.Същият е бил изверг, на чиято съвест тежат много убийства на българи, грабежи и терористични акции, и комунистическата власт най-справедливо и законно без излишни церемонии с такива типове им свети маслото и ги прати във вечните ловни полета.Кой каквото търсил - намерил, в случая.Така, че не баламосвайте и не лъжете хората, както и не изкарвайте бандитите, герои!
Аз говоря не на базата на извадени досиета на някои си, а на досиетата, които аз съм чела. Знам колко е избил.
Както и не поставяйте "Звезда" редом до такива "герои" като Лев Главинчев, Анжел Вагенщайн, Мирчо Спасов и други подобни отрепки.Всеки проблем си има име, презиме и фамилия.И всеки трябва да бъде отговорен за постъпките си.Не може заради единици отрепки, били комунисти, а сега те или децата им видни капиталисти, да се хвърля помия върху всички комунисти.Масата комунисти-сега пенсионери с по 100-200лв.пенсии - бяха честни и дисциплинирани хора, които строиха България, която вече 25 години ренегатите продават и обричат народа на робство.Всичко друго е баласт и демагогия...
Защо не си зададем въпроса колко ликвидирани има след 10-и ноември? Убити не в гората, а показно в градовете и но пътищата на съвременна България. Да не броим безследно изчезналите. Били те мафиоти, политици, бизнесмени, писатели, журналисти, прависти и обикновени граждани. Каквито и да са и те са хора. Най-интересно е, че никой от убийците не бе разкрит. Това води към разсъждения за причинно-следствената връзка с високите етажи на властта. Мъртвите не говорят и изглежда е било основна цел. Несравнимо по-жестоко метод, отколкото ако бъдат хвърлени в затворите и лагерите, практика от миналото.
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД