Дупката в КТБ е 4.2 млрд. лева

Ало, Костов, Хърсев, Парамов, какво става тука бе, експерти, тази продънена банка ли искате да спасяват!! Резил!!
През 2003 дългът на Исландия беше равен на 200% стойността на техния БВП, но през 2007 беше 900%. Световната финансова криза от 2008 нанесе финалния удар. Трите главни исландски банки – Ландбанки, Кауптинг и Глитнир, се срутиха и бяха национализирани, докато кроната изгуби 85% от стойността си спрямо еврото. В края на годината Исландия обяви банкрут. Обратно на очакваното, кризата доведе до това исландците да възстановят суверенните си права чрез директна демокрация на участието, която в последствие доведе до нова конституция. А трябваше всеки Исландски гражданин да плаща 100 евро на месец (или около 130 долара) за 15 години, с лихви 5,5%, за да изплати дълг на частни компании, причинен от други частни компании. Това беше камъчето, което преобърна колата. Случилото се след това беше необикновено. Идеята гражданите да плащат за грешките на финансовите монополисти, цяла нация да бъде обременена да плаща частни дългове, беше разбита, променяйки връзката между гражданите и техните политически водачи и в последствие обръщайки водачите на Исландия на страната на избирателите им.
Дясната сган е захапала българският народ, и иска да го изяде. Главата на този звяр е ДС и живковистите..
ДЯСНОТО, ПОД РЕФОРМИ РАЗБИРА - ПО-МАЛКО ДЪРЖАВА,ТОЕСТ НАМАЛЯНЕ НА ДЪРЖАВАТА.
Както се казва: на печелившите честито! А на останалите - живот и здраве! И по чашка вода специално от Водоснабдяване София!
Водата не е безплатна. Скоро ще чуете и нашите искания. Ха да ви е честито, софиянци и софиянки.
Квесторите за има няма четири месеца свиха 4 милиарда лева.Ако си спомняте в началото слогана беше ,че липсват 200 милиона които са изтеглени в последните работни часове на банката.Сега се оказва че са с 4 милиарда повече!Баси държавата.
Тоя доклад е пълен с въздух балон. Боко и Доганя, наобикаляни от гладното псе Прокопиев искат да свият активите на банката, и проЗДия тиквостан ще си заслужи съдбата на най бананова република,ако позволи да го одерат с 4 млрд. Помните ли Тиквата как ломотеше за 5 млрд заеми,още преди кражбата Ктб да беше в ход?
Кольо Парамов: \" В тази история с КТБ има една уникална хитрост, провлачвайки във времето разрешаването на проблема й. Това каза пред Фрог нюз финансовият експерт Кольо Парамов. Смениха методиката за преизчисляване, той като идеята беше задължително да се докаже голяма дупка. От тази гледна точка нещата са безкомпромисно ясни. За да отидем към сегашните числа от доклада, трябва задължително да погледнем темпа им назад. Можем да направим едно уникално сравнение. В края на юни месец просрочените главници и лихви са общо 96 млн. лв. Един месец по-рано, в края на май, когато се подготвя изкуствения фалит на банката, те са два пъти по-малко-само 48 млн. лв. Не може просрочените плащания по главници и лихви, заедно с обезценка на кредитите само за 4 месеца от 96 млн. лв. да станат 4, 2 млрд. лв.! Забележете, че се казва така: 76 % няма обезпечение. Методиката по изчисляване на цялостната система на кредитния портфейл показва, че в случая важна роля е изиграло времето, подчерта Парамов. Според него ако чакаме още два месеца тези 76% стават 90%. Това е така, защото е приета една норма, че ако един кредит не се обслужва в продължение на 120 дни, той става изискуем. Ако не се обслужва 150 дни, то той е невъзможно обслужван, а ако се стигне до 180 дни, той се отписва като загуба. Кредитите, които не са обслужвани до май месец са много малко- били са едва 48 млн. лв. Тези пари в момента, когато е замислена аферата КТБ, не могат автоматично да станат 4 млрд. лв в абсолютна загуба. Това е така, защото зад всеки кредит има условие за гаранции. Няма кредит , който да не е обезпечен. Разликата, обаче между необслужваните и необезпечени кредити е много сериозна. Не може едно предприятие да е взело 45 млн. лв., да работи, да има продукция за 45 млн. лв. и ти да казваш, че този кредит не е обезпечен. Това е абсурдно! Цялата тази ситуация води до сериозен умисъл. Спрямо КТБ е приложена схема в удължен период от време. В един момент много от кредитополучателите са престанали да плащат вноски по главници и лихви, защото са се надявали техния кредит да се обезцени, както съобщават квесторите. Съвсем нормално те престават да внасят своите вноски. Замисълът и цялото разтъкаване на тази афера води именно до тази ситуация, категоричен е финансовият експерт.\"
Отстранените директори на КТБ с нова доза критика към одитния доклад: Възразяваме срещу прилагания подход да се приемат за обезпечения само ипотеки и залог на цяло търговско предприятие, без да се отчитат всички останали законови възможности - сключените с банката договори за залог на дълготрайни материални активи, стоки в оборот и на склад, залог на вземане, включително и по търговски сделки, което е широко прилагана банкова практика. Разполагаме също така с информация, че стойността и на тези два вида „приемливи\" обезпечения се обезценява доста произволно. Така че обявеният от БНБ коефициент на покритие на кредитите с обезпечения от 13% не отговаря на сключените договори, т. е. - на реалните факти. Кредитите към нефинансови институции (фирми и граждани) са покрити с обезпечения на стойност над 94, 14% към края на м. юни т. г. Голяма част от кредитите са свръхобезпечени – общата стойност на заложените в полза на банката обезпечения е над 9, 8 млрд. лв. към края на м. септември 201
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД