Доц. Кунчев за случая във Враца: Медицинско лице вижда човек в много тежко състояние и се занимава с глупости

Доц. Кунчев за случая във Враца: Медицинско лице вижда човек в много тежко състояние и се занимава с глупости
Проблемът е, че медицинско лице вижда човек, който е в много тежко състояние и се занимава с глупости“, каза още доц. Ангел Кунчев пред бТВ.

Снимка: бТВ

 

Главният държавен инспектор доцент Ангел Кунчев определи случая с починалата в спешното отделение жена във Враца като смесица от непрофесионализъм и липса на хуманизъм. „Ние не сме богове, ще има смърт, но когато тя е толкова нелепа, ще има реакция на хората. Има проблеми в системата и нужда от промяна“, заяви Кунчев.

 

„Жената се бореше за живота си и ѝ оставаха минути и това беше очевидно дори за неспециалист“, допълни той. По думите му, ако се потвърди, че е била с белодробна емболия, това е състояние, което изисква изключително спешна намеса на много високо медицинско ниво. Шансът да бъде спасена е минимален, но не там е проблемът. Проблемът е, че медицинско лице вижда човек, който е в много тежко състояние и се занимава с глупости“, каза още доц. Ангел Кунчев.

 

„Ние не сме богове, ще има смърт, но когато тя е толкова нелепа, ще има реакция на хората. Има проблеми в системата и нужда от промяна“, заяви Кунчев.

 

 

 

Коментари

  • Ангел Кунчев за случая във Враца: Смесица от непрофесионализъм и липса на хуманизъм

    02 Фев 2022 9:37ч.

    Празни мисли на един празен човек! Този не разчете правилно знака, който Господ му даде и продължава да се държи високомерно и нагло.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ха ха ха

    02 Фев 2022 9:57ч.

    Занимава се с глупостите, които ВИЕ сте му наложили! Понеже човекът не знаеше ЕГН-то на жена си и сестрата не може да провери дали има здравни осигуровки, затова я мота толкова време... не че пак нямаше да умре, защото ВИЕ превърнахте медицината в кръгла нула, подобно на вас! Спешната помощ я няма, унищожихте я!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ха ха ха

    02 Фев 2022 10:00ч.

    Този случай даде нагледен пример, защо имаме висока смъртност от щяло и нещяло... не заради смешния ковид, а защото медицината липсва!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Уважаеми, г-н Кунчев!

    02 Фев 2022 10:01ч.

    С какви и колко "ваксини" е третирана покойната и кога?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кой ИДИОТ

    02 Фев 2022 10:05ч.

    е наложил протоколите за прием? Кой ИДИОТ изисква проверка за платените здравни осигуровки? Кой ИДИОТ налага преди прием задължителен тест за измислената нова болест, който пациентът трябва да си плати? Кой? Когато лицето горе се огледа в огледалото, ще разбере отговорите.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 888

    02 Фев 2022 10:08ч.

    Точно така Кунчев ! Имате проблясъци ( разкаяние ? ) в главата. Занимават се с ВАШИТЕ , КОВИДАРСКИ ГЛУПОСТИ на регистратурата. Има ли факсина умиращата жена ? Тествана ли е за фокус19 ? Сатанистки глупости, Кунчев...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кунчев,

    02 Фев 2022 10:09ч.

    разкажи на всеослушание как те приеха във ВМА. Какъв беше протоколът за прием? Как така се озова ти там, а не, например в болницата във Враца.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мара канибала

    02 Фев 2022 10:21ч.

    По тертип цялата ни медицина е една бюрокрация. Не е важен човекът, важни са регистрите на имената му и вписването на желаните по конюнктурни съображения симптоми и диагноза, за да се вземат едни пари. Едва тогава се обръща внимание на (все още?) живия човек. И смятайте, щом тези неща се осмиват даже в индийските филми, за какви световни практики става въпрос. И всичкото това е внесено от Наглосаксия. Медицината ни от десетилетия се изгражда на техния комерсиален принцип. Ала при нас жертвите на такова бездушие са десет пъти повече. Защото това поначало не е за нас. Имахме си нещо работещо и хуманно, а силом ни отказаха от него. Сега ще плачем, хленчим и умираме.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кунчеввв??

    02 Фев 2022 10:27ч.

    то това е практика на всякъде от 2 години и ти и твоите началници я въведохте!! Що забравяш че препоръчвахте да лекуват лекарите по телефона бе Кунчевввв?? Сега като започна да се вижда че корона-идиотщината има съвсем друга цел и хич не ви вълнува дали хората ще са здрави взехте да завъртате задниците!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мечо Кух

    02 Фев 2022 10:34ч.

    "Има проблеми в системата и нужда от промяна" Докато болниците продължават да са търговски дружества, никаква позитивна промяна не може да се очаква. С парите източени от НЗОК, некои докторчета се превърнаха в крупни собственици на недвижими имоти и водещи инвеститори в строителния бранш. А народа, както обикновено, кучета го яли...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • алооооо, ковидарите,

    02 Фев 2022 10:37ч.

    давайте отговор веднага ЖЕНАТА БИЛА ЛИ Е ВАКСИНИРАНА И КОЛКО ПЪТИ ????!!!! КОЙ И КОИ Я ПОДВЕДОХА ДА СЕ ИНЖЕКТИРА С ТЕЗИ ОТРОВИ ????!!!! ДАВАЙТЕ ОТГОВОРИТЕ НА ТЕЗИ ВЪПРОСИ !!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Д-р Хаус

    02 Фев 2022 11:04ч.

    Колега Кунчо, случаят във Враца е поредното зловещо доказателство, защо сме начело по смъртност в Европа - както преди, така и по време на пандемията - просто такава ни е здравната система, такива са и повечето от служителите и. Последните обаче героично се крият зад гърба на малцината лекари и медицински персонал, които наистина изпълняват дълга си към своите измиращи съотечественици...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Онова от снимката има ли поне един ден трудво стаж с пациенти? Интересно как е станало доцент с чиновническа биография?

    02 Фев 2022 11:17ч.

    Образование: 1985 г. - Медицински институт, Пловдив, Трудов стаж: от 2008 г. - директор на отдел "Надзор на заразните болести", Министерство на здравеопазването; от 2001 г. - отдел "Противоепидемичен контрол", Министерство на здравеопазването; от 1986 г. - отдел "Противоепидемичен контрол", ХЕИ-Хасково https://www.mh.government.bg/bg/ministerstvo/vatreshna-struktura/ekip-na-kabineta/glaven-darzhaven-zdraven-inspektor/

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Леле

    02 Фев 2022 11:59ч.

    По коментарите ще ги познаете. Човекът не казва нищо лошо, но веднага е нападнат от ангелите безгрешни и всезнаещи. Що не се спрете? Ако нямате какво да напишете, ако не сте в състояние да го направите като възпитани хора, просто не пишете, все пак не е задължително.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Запознат

    02 Фев 2022 12:08ч.

    Антидиота не е уцелил една седмица чайчетата мангърести???

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Човекът не казва нищо лошо, но веднага е нападнат от ангелите безгрешни и всезнаещи.

    02 Фев 2022 12:09ч.

    Човекът в конкретния случай може и да не казва нещо лошо, обаче в качеството си на заемащ отговорен пост в нефелната ни здравна система е част от проблема. А защитаващите го поради каква причина го защитават, от едното човешко съчувствие ли? Възможно е, ама, едва ли?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До Адвоката на Кунчо

    02 Фев 2022 12:11ч.

    Този не е човек. И няма повод да бъде защитаван. Освен ако сам не си го пишеш, Кунчо!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • на 02.02.2022 в 11:59 Човекът не казва нищо лошо, но веднага е нападнат от ангелите безгрешни и всезнаещи. Що не се спрете?

    02 Фев 2022 12:16ч.

    Може би, защото самият човек от позицията на самомнителното си чиновническо положение раздава присъди /Медицинско лице вижда човек в много тежко състояние и се занимава с глупости/ и се държи като безгрешен и всезнаещ? Апропо, какво стана със завишената радиоактивност в питейната вода на хасковлии? Г-н Главният санитарен инспектор как реши казуса? Какво става със залповите замърсявания на въздуха в Русе? Г-н Главният санитарен инспектор как реши казуса?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "Човекът не казва нищо лошо"

    02 Фев 2022 13:05ч.

    Съжалявам, но не виждам човек тук!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • А ако отиваше за ваксинация щяхте да скочите 10 лекари и да я приемете веднага нали? - Питам ви 'ангели в бели престилки'

    02 Фев 2022 13:19ч.

    Видеото наистина е покъртително - с жената която почина пред очите на детенцето си! Инак са много загрижени за нас и нашето здраве нали?? Помислете дли щеше да чакат и да не дочакат бърза помощ, ако бяха казали, че жената е болна?? А дали щяха да и искат лична карта и ЕГН ако беше дошла да и сложат 'ВАКСИНА', а дали ако беше с положителен тест нямаше да я приемат толкова лекари нужни за 10 човека?? Ето това са 'ангелите в бели престилки'. Това е бездушието, егоизма, алчността на това оскотяло население което не е народ нито общество, това е отношението на една държава която ИЗБИВА подданиците си. Бог да прости жената, Бог да се смили и бди над това осиротяло детенце - защото плъзнаха и се роят ковид фашисти, ковид идиото, сертифицирани боклуци но ХОРА не останаха!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Необичаен

    03 Фев 2022 8:34ч.

    И вие ни занимавате с глупости вместо да ни лекувате, но не ви придиряме. За съжаление това е положението - тежко и безхаберно. На никой от т.нар. "лекари"( с малки изключения), не му дреме за пациентите. Важни са парите по клинични пътеки. Поддръжката на сградите, закупуване на нова техника остава на заден план. И още нещо към политиците - ако не видяхте вчера да ви кажа. Нещо подобно може да ви помете. На хората не им трябва причина, а повод.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • непознат

    03 Фев 2022 9:49ч.

    Айде бе Кунчев.Стига сте се занимавали с ковидната истерия.Подхванете си здравната система и най паче хората,които стават медици.Погледнете си болниците,които продължават да изглеждат на конюшни.И вместо да хвърляте луди пари за някакви глупави тестове,ги давайте за модерна техника и обучение на лекарите.Две години трошите народна пара за да пълните няколко бездънни гуши.А засрамете се най -после.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хахо Дзън

    03 Фев 2022 10:11ч.

    Адептът на дехуманизацията чрез медицински и дигитален терор говори за хуманизъм?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи