Великобритания: Изкуственият интелект е сред заплахите за страната

Великобритания: Изкуственият интелект е сред заплахите за страната

Британското правителство огласи списък с всички сериозни заплахи, пред които смята, че е изправено Обединеното кралство, като изкуственият интелект и проблемът с газовите доставки от Русия за Европа за пръв път попадат в списъка, съобщи “Политико”.

Националният регистър на риска на британското правителство бе представен от вицепремиера Оливър Даудън. Документът описва общо 89 риска, които отговарят на прага за потенциално “съществено въздействие върху безопасността, сигурността и/или критичните системи на Обединеното кралство на национално ниво”.

Документът гласи, че “разумният най-лош сценарий предполага, че война или политически катаклизъм биха нарушили значително глобалните доставки на петрол, което ще доведе до много по-високи световни цени”.

Междувременно изкуственият интелект (ИИ) е посочен като една от четирите отделни “хронични заплахи” за първи път - заедно със заплахите, породени от изменението на климата, антимикробната резистентност и сериозната организирана престъпност. Правителството смята, че докато системите с ИИ “предоставят много възможности”, има “диапазон от потенциални рискове и несигурност относно тяхното трансформиращо въздействие”.

Дебют в списъка правят и подводните телекомуникационни кабели, за които правителството предупреждава, че са уязвими за атаки. Докладът засяга и отдалечената, но потенциално зловредна, заплаха от атаки с дронове срещу инфраструктурата на Обединеното кралство.

 

Източник: "Труд"

Коментари

  • рукола Z

    05 Авг 2023 6:03ч.

    Някой много иска хората да се чувстват заплашени, докато той самият трепери от страх ? Откак Чарли пусна оня часовник, бял ден не вижда вече... двамата с муши са низвергнати от обществото?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Великобритания: Изкуственият интелект е сред заплахите за страната

    05 Авг 2023 11:37ч.

    Нормално! Всяка една държава, която не развива естествения интелект е застрашена от изкуствения.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • хмм

    05 Авг 2023 17:00ч.

    Естествения интелект го изгониха, а изкуствения сам ще си стегне куфарите да бяга от тази планета.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Най-голямата заплаха за Запада е неговата естествена глупост

    05 Авг 2023 18:44ч.

    Изкуствения интелект още дълго няма да е в състояние да окаже такова влияние, каквото всички западни медии вкупом по команда започнаха да му приписват от няколко месеца. Той ако беше м състояние, те щяха да наложат тотално информационно затъмнение по въпроса. ??

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Желаещ

    07 Авг 2023 0:44ч.

    Поради пълната липса на естествен интелект на островчето северно от Франция, нормално е всичко по-умно от кочан царевица да е заплаха за островитяните.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи