Михаел Шумахер е на път да бъде излекуван. Три месеца, след като бе настанен в болницата във френския град Гренобъл на 29 декември, заради ужасно падане по време на ски, легендарният шампион от Формула 1 вече е напуснал отделението по реанимация, съобщава Purepeople.com, като се позовава на френския "Екип". Доказателство, че състоянието на германеца вече се подобрява, което идва няколко дни след изявлението на неговата мениджърка Сабине Кем, която увери, че той има моменти на пробуждане.
<p>След седмици на тревожни слухове, вече дойде моментът за оптимизъм. Спортният всекидневник "Екип" съобщава, че германският пилот, който бе поставен в изкуствена кома, вече проявявал по-отчетливи реакции, отколкото в началото на фазата на събуждане, започнала преди три седмици и дори си е отворил очите.</p>
<p>Друга окуражаваща новина е, че той вече е преместен от реанимацията в отделението по неврохирургия на болницата в Гренобъл. Там ще започне събуждането на Михаел Шумахер, като той ще бъде подложен на кинезитерапия. Тези новини съживяват надеждата, че Михаел Шумахер ще се оправи, въпреки слуховете и песимизма относно състоянието му през последните седмици. </p>