Привържениците на натуризма ще могат вече да се разхождат свободно в шест зони на Мюнхен, без да се крият от погледите на облечените.
<p>Туристите са предупредени: все по-често могат да срещнат нудисти в парковете на Мюнхен и няма никакъв смисъл да викат полиция. Третият по големина град в Германия реши на 14 април да легализира натуризма в шест точно определени зони. Те няма да бъдат отделени с бариери или нещо друго, за да прикрият гледката на голите тела. Въпросните зони се намират главно по течението на реката и в градските паркове. Така че който иска, вече може да отиде без риза и панталон в Английската градина в центъра на Мюнхен.</p>
<p>Досега местното законодателство пречеше не желаещите да правят тен в градските паркове, но законът, който го забраняваше, изтече миналата есен. Законодателите сметнаха, че продължаването на забраната не е подходящо, тъй като през последните години в града има все повече нудисти.</p>
<p>Трябва да се каже, че нудизмът има силна традиция в Германия, където през 1920 г. е създаден първият натуристки плаж, пише "Фигаро".</p>