Мерил Стрийп: Мислех, че съм грозна за актриса

Мерил Стрийп: Мислех, че съм грозна за актриса
Мерил Стрийп се върна в колежа. 64-годишната актриса посети Университета в Индиана, където получи почетна докторска степен. По време на речта си тя сподели, че не се е чувствала уверена във външния си вид, когато започва да се занимава с актьорство.
<p>&nbsp;</p> <p>&quot;Винаги участвах в пиеси, но смятах, че е нелепо да стана актриса. Мислех, че съм твърде грозна, за да бъда актриса. Тогава очилата не бяха модерни&quot;, каза тя. &quot;Много от моите приятели заявяват, че са искали да бъдат на сцената още на 3-годишна възраст. Аз никога не го направих. Винаги съм се интересувала от твърде много неща и открих единствената професия, която отговаряше на всичките ми интереси&quot;, добави актрисата.</p> <p>Днес Мерил Стрийп е една от най-обичаните актриси. Тя разкри детайли от над 50-годишната си кариера в шоубизнеса. &quot;Когато бях на 40, ми предложиха три роли на вещици за едно лято. &quot;Е, това е, когато навършиш 40&quot;, си помислих аз. Единствената причина да имам кариера на 64-годишна възраст е, че имах хитове в по-късните етапи от живота си. След излизането на някои филми открих, че хората нямат нищо против остаряването. Искат да работят и да се забавляват и да са щастливи&quot;, казва тя.</p> <p>Стрийп даде един много важен съвет на младите актьори. &quot;На младите жени бих казала да не се притесняват толкова много за теглото си. Момичетата прекарват твърде много време в притеснения покрай това. Има много по-важни неща за мислене. На младите мъже, а също и жени, ще кажа, че това, което ви прави различни и странни, е вашата сила. Всеки иска да изглежда като изваден от калъп, но всъщност хората, които изглеждат различно, биват забелязвани. Преди мразех носа си. Вече не. Сега го приемам такъв, какъвто е&quot;, каза Мерил Стрийп.</p>

Коментари