Носителят на Нобелова награда за литература, колумбийският писател Габриел Гарсия Маркес вече се чувства по-добре и иска да се прибере у дома, съобщава АФП. Писателят бе настанен в болница на 31 март в Мексико Сити заради инфекция.
<p>"Състоянието му се подобрява и той има желание да се прибере", съобщи синът му Гонсало Гарсия Барча пред журналисти на излизане от болницата "Салвадор Субиран" в мексиканската столица, където се намира писателят.</p>
<p>Авторът на "Сто години самота" (1967), който е вече на 87 г., бе хоспитализиран заради обезводняване и инфекция на дихателните и пикочните пътища. Според Гарсия Барча баща му, който получи Нобелова награда през 1982 г., вероятно ще напусне болницата във вторник.</p>
<p>Последната публична поява на писателя бе на 6 март. Тогава той излезе на входа на дома си, южно от Мексико Сити, където живее от близо 30 г., за да посрещне журналистите, дошли да го поздравят за рождения му ден. Габриел Гарсия Маркес излезе усмихнат, но не направи изявление пред медиите. </p>
<p>През последните години той ограничи публичните си появи заради крехкото си здраве. Последната му книга – "Спомен за моите тъжни проститутки", излезе през 2004 г.</p>
<p> </p>