Джордж Буш откри първата си изложба

Джордж Буш откри първата си изложба
Джордж Уокър Буш, който се отдаде на рисуването, след като напусна Белия дом, показва серия от портрети на лидери от цял свят, с които се е срещал по време на двата си мандата, от януари 2001 до януари 2009 г. Изложбата се открива в събота и може да бъде видяна до 4 юни. Тя е наречена "Изкуството на властта: личната дипломация на един президент".
<p>Владимир Путин, Жак Ширак, Никола Саркози, Тони Блеър, Далай Лама и Хамид Карзай са сред президентите и премиерите, които 43-тият президент на САЩ е нарисувал и изложил в Президентската библиотека, открита в Далас. Там има и автопортрет, както и портрет на баща му, Джордж Буш-старши, негов предшественик в Белия дом (януари 1989 - януари 1993 г.), съобщава &quot;Ройтерс&quot;.</p> <p>&quot;Най-добрата дипломация започва, когато започнем да се опознаваме едни други&quot;, заяви през ноември 2001 г. Джордж Уокър Буш, а сега този цитат стои на стените на експозицията. В интервю, дадено за собствената му дъщеря Джена Буш Хейгър, която работи за телевизионния канал Ен Би Си, бившият президент републиканец сам се пита: &quot;Кой знае как ще реагират тези личности, когато видят портрета си?&quot;.&nbsp;&quot;Исках последните глави от живота ми да бъдат изпълнени и ми се стори, че рисуването заема пространството, но също така и духа ми&quot;, добавя още Буш.</p> <p>Творбите му станаха за първи път достояние на широката публика в началото на 2013 г., когато хакери разбиха електронната поща на членове на семейство Буш.</p>

Коментари