Джордж Уокър Буш, който се отдаде на рисуването, след като напусна Белия дом, показва серия от портрети на лидери от цял свят, с които се е срещал по време на двата си мандата, от януари 2001 до януари 2009 г. Изложбата се открива в събота и може да бъде видяна до 4 юни. Тя е наречена "Изкуството на властта: личната дипломация на един президент".
<p>Владимир Путин, Жак Ширак, Никола Саркози, Тони Блеър, Далай Лама и Хамид Карзай са сред президентите и премиерите, които 43-тият президент на САЩ е нарисувал и изложил в Президентската библиотека, открита в Далас. Там има и автопортрет, както и портрет на баща му, Джордж Буш-старши, негов предшественик в Белия дом (януари 1989 - януари 1993 г.), съобщава "Ройтерс".</p>
<p>"Най-добрата дипломация започва, когато започнем да се опознаваме едни други", заяви през ноември 2001 г. Джордж Уокър Буш, а сега този цитат стои на стените на експозицията. В интервю, дадено за собствената му дъщеря Джена Буш Хейгър, която работи за телевизионния канал Ен Би Си, бившият президент републиканец сам се пита: "Кой знае как ще реагират тези личности, когато видят портрета си?". "Исках последните глави от живота ми да бъдат изпълнени и ми се стори, че рисуването заема пространството, но също така и духа ми", добавя още Буш.</p>
<p>Творбите му станаха за първи път достояние на широката публика в началото на 2013 г., когато хакери разбиха електронната поща на членове на семейство Буш.</p>