Десните приятели на Путин

Десните приятели на Путин
Когато Волен Сидеров псува Запада, той не показва никаква милост. Откакто България пусна в страната супермаркетите Lidl, бензиностанциите Shell и Райфайзенбанк, както и Световната банка и Международния валутен фонд, родината му е "поробена колония". Поне така вижда нещата Сидеров, лидер на партия "Атака".
<p>&quot;След падането на Стената ние живяхме с илюзията, че Западът иска само най-доброто за нас. Това беше грешка. Всъщност те дойдоха под прикритието на западната демокрация само за да ни ограбят&quot;, казва Сидеров, чиито остри черти по лицето наподобяват ястреб и чийто офис в центъра на София е украсен с необичайна смесица от икони и картини с маслени бои, старинни пистолети и саби.</p> <p>&quot;Българските политици са съучастници в случващото се. В края на краищата всички освен него редовно докладват на посланика на САЩ в София. Като част от Османската империя България някога е страдала от турското робство&quot;, казва Сидеров.</p> <p>Днес страната му страдала от &quot;олигархичната световната мафия&quot;, а именно: САЩ и ЕС.</p> <p>Дори в собствената си страна той вижда врагове - &quot;цигански крадци, изнасилвачи и убийци&quot;.</p> <p>Каква е рецептата му - повече полиция, по-силна армия, национализация на ключови индустрии, религиозно обучение в училищата, както и референдуми за излизане от НАТО и ЕС.</p> <p>Само за една страна Сидеров, който с основаната си през 2005 г. партия &quot;Атака&quot; стана важен фактор в българския парламент, намира добри думи:</p> <p>&quot;Ние, българите, сме традиционно свързани с Русия&quot;.</p> <p>Без толерантността на &quot;Атака&quot; през лятото на 2013 г. не би управлявало едно проруско правителство, а освен това в началото на април &quot;Атака&quot; също гласува за закон, който може да &quot;промуши&quot; газопровода на &quot;Газпром&quot; през България без надзора на ЕС.</p> <p>А ако България все пак одобри по-строги санкции на ЕС срещу Русия при по-нататъшна ескалация на кризата в Украйна, то Сидеров ще направи всичко за свалянето на това правителство.</p> <p>Своите проруски послания &quot;Атака&quot; разпространява в най-бедната страна на ЕС с невероятно усилие за една малка партия.</p> <p>В цялата страна огромни плакати рекламират с лика на Сидеров телевизонния канал на &quot;Атака&quot; - Alfa - лукс, който едва ли друга партия може да си позволи.</p> <p>Много наблюдатели смятат, че Русия финансира Атака. Сидеров отрича това:</p> <p>&quot;Ние никога не сме получавали пари от Русия или руски компании, няма и да го направим&quot;. &quot;Атака&quot; просто получавала пари от държавата, около 1,6 милиона евро на година.</p> <p>Дипломат в София обаче не е убеден в това.</p> <p>&quot;Само рекламната кампания от последните месеци струва няколкостотин хиляди евро, да не говорим за разходите за телевизионния канал&quot;.</p> <p>За него е ясно, че &quot;Атака&quot; оказва безусловна подкрепа на Москва, а лидерът на партията Волен Сидеров е гост там по специални поводи, като например по повод на 60-ия рожден ден на президента Владимир Путин в началото на октомври 2012 г. Тогава Сидеров е бил посрещнат от председателя на парламента Сергей Наришкин.</p> <p>В рамките на украинската криза Путин често роптае срещу &quot;управляващите сега в Киев националисти, неонацисти и антисемити русофоби&quot;.</p> <p>От години обаче самият Кремъл използва ултранационалисти и десни организации като политически инструменти, пише още германското издание.</p> <p>В Русия Путин разреши още в края на 2003 г. на ултранационалиста (и сегашен вицепремиер) Дмитрий Рогозин да изгради дясната партия &quot;Родина&quot;.</p> <p>Путин също така насърчи насочената срещу запада концепция за евразийска общност, която бе проектирана от ултранационалиста Александър Дугин. От 2010 г. насам Дугин ръководи факултета по социология в най-престижния университет на Русия - Московския университет &quot;Ломоносов&quot;.</p> <p>В Русия действат и радикални десни групи като &quot;Руското национално единство&quot; - в продължение на години с очевидно толериране или дори помощ от страна на тайните служби, казва Николай Митрохин от Изследователския център за Източна Европа към университета в Бремен.</p> <p>&quot;За Кремъл и вътрешните тайни служби десните радикали, които често са обучени на паравоенна дейност, са полезни, защото те споделят идеологията на руското величие и разширяване и могат да се ползват както в Русия, така и извън нея&quot;.</p> <p>Към тях очевидно спада и Павел Губарев, който в началото на март се самопровъзгласи за народен губернатор в източния украински град Донецк и започна да води кампания за преминаване на източната част на Украйна към Русия .</p> <p>Губарев е член на &quot;Руското национално единство&quot; от 2002 г., както показват снимки и видеоклипове, събирани от Митрохин. В Донецк Губарев почти не е криел, че се ползва със защитата на руските тайни сили.</p> <p>Междувременно Москва вече се отказва от всякакъв камуфлаж. На 15-и април например партия &quot;Родина&quot; се похвали, че след консултации със сепаратистите в Украйна партийни членове са заминали за Донецк, за да ги подкрепят и да издигнат там знамената на &quot;Родина&quot;.</p> <p>В Европа Кремъл не използва за своите цели само лидера на &quot;Атака&quot; Сидеров, но и председателя на френската десница Мари Льо Пен или унгарската неофашистка партия &quot;Джобик&quot;, твърди Антон Шекховцов, който изследва десните екстремисти в Европа и техните контакти с Кремъл в University College в Лондон.</p> <p>&quot;Путин е наясно, че основните политически партии в Европа винаги ще го критикуват за липсата на демокрация или нарушенията на човешките права. Но десните радикали се съгласяват с авторитарния, социалноконсервативен държавен модел на Путин, те искат ЕС да стане по-слаб. И печелят подкрепа в страни като Франция и Унгария&quot;, казва Шекховцов .</p> <p>&quot;Десните радикали са съгласни с авторитарния модел на управление на Путин&quot;, допълва той. Освен &quot;Атака&quot; обаче той смята, че и &quot;Йобик&quot; и &quot;Националният фронт&quot; на Льо Пен получават финансиране от Москва.</p> <p>Така например функционерът и евродепутат на &quot;Джобик&quot; Бела Ковач е следвал в Московския държавен институт по международни отношения &ndash; ковачницата на кадри за руски агенти и дипломати, и е поддържал тесни контакти с Москва.</p> <p>В светлината на кризата в Украйна националистическите съюзници на Москва разпространяват пропагандата на Кремъл.</p> <p>&quot;Американски неправителствени организации са вложили 5 млрд. долара в екстремистки групи, като &quot;Свобода&quot; или &quot;Прави сектор&quot;, казва Сидеров.</p> <p>&quot;Новото украинско правителство заяви, че ще убива руснаци и евреи&quot;, казва още той. &nbsp;</p> <p>&quot;Освен това Украйна е изкуствено държавно образувание&quot;, казва Сидеров.</p> <p>Формулировка, която на 9-и април използва и депутатът на &quot;Джобик&quot; Тамас Наги по време на заседание на Европейския съвет, докато бе облечен с тениска с надпис: &quot;Крим по закон принадлежи на Русия&quot;.</p> <p>Йобик, Националният фронт и &quot;Атака&quot; изпратиха и изборни наблюдатели по време на референдума на 16-и март, които нарекоха вота &quot;100%-но съответствие на европейските стандарти&quot;.</p> <p>&nbsp;</p>

Коментари

  • Начко

    19 Апр 2014 19:21ч.

    Аз съм обикновен Българин,не съм привърженик на никоя партия и съм безпартиен! Това не означава че нямам становище по случващото се в България! България е залята от Еврогейска о Американска пропаганда и е превзета от Запада! Напълно подкрепям Волен,той е много прав в съжденията си и за разлика от останалите ни политици лакеи и близачи на западната \&quot;демокрация\&quot; е патриот! Аз и рода ми сме решили да гласуваме за него,както на Евроизборите така и на следващи други избори!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • желязков в Сибир

    19 Апр 2014 20:35ч.

    да кОпа за щистов газ

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Пърдачко

    19 Апр 2014 20:43ч.

    И аз съм обикновен българин.Ще гласувам, щото желязков,да хване самолет на Луфтханза от летище Варна, да прелети над Брюксел океана и да остане завинаги на Варадеро като пясъчна фигурка и да плащи непослушните деца. Вовеки!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Моника

    19 Апр 2014 22:50ч.

    Колко са приятели т.нар.десни на Путин е констатация,по която може да се спори,ако пишещият по–горните редове, свали американските очила през които гледа.Когато човек чете написаното остава с впечатление,че Русия купува де кого срещне.Може би авторът на материала ни натрапва тази мисъл,изхождайки от информацията,която има къде,кого,кога и за колко купуват американските спец.служби лицата,наречени родолюбци.Не е минало много време,,когато служител на държ.департамент на САЩ призна,че не могат да игнорират вложените над 5 милиарда долара в \&quot;операцията Украина\&quot;.Що се отнася до В.Сидеров, в голяма част от констатациите,които прави са верни,за да не кажа всички.Друг е въпросът,че начинът и тонът с който ги прави не е най–подходящият и изразите,които употребява дразнят.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • вуте

    20 Апр 2014 0:01ч.

    Някой си, отнякъде си, рекъл нещо за не знам кой си, а някой си превел и публикувал горното НИЩО! Важното е да се вземат едни пари, Пулицъра не ни требе.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нане

    20 Апр 2014 2:24ч.

    Наслушахме се и се нагледахме: когато нашите нови братя заговорят за равенство, демокрация , права на гражданите - очаквайте да ви бръкнат дълбоко в джобовете или ще ви изпратят високо хуманните ракети и самолетоносачи.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • jhb

    20 Апр 2014 3:45ч.

    Много българи в чужбина харесват Сидеров и Атака.За жалост не живеем в държава от EU и няма да гласуваме на тези избори но на следващите със сигурност.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ММ

    20 Апр 2014 4:10ч.

    Нищо човешко ли не му остана!Какво ли не правят парите..Дали по-горе коментиращите наистина си вярват?И не разбират за капана в който сами влизат?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ШШът

    20 Апр 2014 4:10ч.

    http://yar.kp.ru/daily/26219.5/3102723/ Без коментар.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • не само

    20 Апр 2014 9:33ч.

    В България почти всички партии са свързани по някакъв начин с Русия, но с различни кланове в руската политика и бизнес. Например ГЕРБ чрез Борисов е \&quot;партията\&quot; на Путин в България. Забележете, че за заместник в ГЕРБ Бойко назначи кмета на Бургас Николов, когото Путин лично награди за \&quot;заслуги към Русия\&quot; на 23 февруари т.г. - денят на Съветската армия. Което говори за връзки с ГРУ. Костов е учил в съветско военно училище в Кременчук, Украйна за политически офицер (ЗКПЧ) във ВВС. И пак ГРУ! За Първанов да не говорим - по линия на Милошевич е свързан и с Русия, а и има големи инвестиции в бивша Югославия, докато беше президент.За Доган се говори, че е агент и на КГБ покрай всичко друго. Впрочем нали Дянков се канеше да пляска руснаците? Е, сега работи в Москва! Но така е и в \&quot;братска\&quot; Германия. Братска по линия на НАТО и ЕС. А може би не само? Спомнете си Шрьодер и Газпром. И т.н. Но и БСП, и ГЕРБ, и ДПС, и Атака са проруски партии.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Starija hush

    20 Апр 2014 12:15ч.

    Siderov da kaze kolko e platil pod masata na policaja I onzi mladez ot samoleta za poboja?Mnogo misteriozno tezi dvama grazdani bieni ot bandata na Siderov do sega ne go sadat za kompensacia pri fakta 4e nema imunitet I e obiknoven grazdanin.Ili sa zapla6eni s ubistvo ili sa im platili nekakva suma da ne go sadat te a samo prokuraturata.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Kostov

    20 Апр 2014 14:37ч.

    Ахаааа. А нищо не коментирате, че протестърите на Прокопиев и резидента смучат пачки от НПО-тата, които пък се финансират от Америка..Мълчите гузно и за риформаторите на Пръмова, дето пък чрез Касим Дал и другото мекере, се финансират от Турция. Много сте обективни. Евала Яворе, евала Дачков. Щом соросоидчетата пищят срещу Сидера, значи той е на прав път.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Hunter Douglas

    20 Апр 2014 17:25ч.

    Сидеров е десен, колкото Путин е висок на ръст. Той е един крайноляв лумпен, който се бори за национализация, държавно преразпределяне на благата и вечна дружба със СССР. Нека наричаме нещата с истинските им имена.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Soros

    20 Апр 2014 17:50ч.

    Такаа, значи соросоидите могат да получават милиони долари от САЩ, до 2011г. са над 3 милиарда!, а само съмненията че Волен Сидеров получава пари от путин , го деминизират вече?!! Но двойните стандарти на американските подлоги вече никого не учудват. ха ха ха Що така бе, другари демократи?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Валентин

    20 Апр 2014 17:52ч.

    Доста подробен анаиз на немския автор що касае Путин и Русия,и нищо относно разграбването ни от запада.Уви, тук е и мойто голямо разочарование, и когато хората гласуват за Атака,или пък отказват да гласуват въонще,може би тук е заровено кучето-излъгаха ни и действително ни колонизираха.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Hunter Douglas

    20 Апр 2014 18:04ч.

    Разговор между О‘Бама и директорите на националното разузнаване Джей Джей мс Клапър и на ЦРУ Джон Брейн Ън: О‘Барак О‘Бама: Как е положението в България. Скачат ли нашите маймуни според моркова и тоягата? Джон Брейн Ън: О‘Барак О‘Бама, скачат сър и още как. Буда, Павел и Московеца правят всичко каквото трябва. Пари си имат искат само награда сър. О‘Барак О‘Бама: Обещайте им! Щом не искат пари награда ще има. Какво правят в „Блока на реформите“ и „Розово единство“? Джон Брейн Ън: В „Блока на реформите“ и „Розовото единство“ ще правят нов маймунарник със стари маймуни сър. О‘Барак О‘Бама: Така и не се научиха, че със стари маймуни не става. Нови има ли? Джон Брейн Ън: Само една нова маймуна има О‘Барак О‘Бама. Гевреков от „България без тенджера“ сър. Млада маймуна сър. Няма пари и само един гол задник ама е много гладна. По цял ден дрънчи с тенджерата. О‘Барак О‘Бама: Внимавайте с гладната маймуна. Огледайте я добре и ако не и е червен задника може да и дадете морков или обещание. Какво става с проблемната маймуна? Джон Брейн Ън: О‘Барак О‘Бама, сър, С‘Пидеров от „х‘Атака“ ни е голям проблем. Нямат край маймунските му номера. Нито от тояга схваща, нито от морков. О‘Барак О‘Бама: Ами обещайте и на него визи, Шенген или каквото искате. Джон Брейн Ън: Обещахме сър ама неще. Хитра е маймуната, иска пари в брой и на място. На обещания не се връзва. Само за пари ще да е. О‘Барак О‘Бама: Ние само обещаваме и пари не даваме. Колкото дадем сто пъти по толкова ще вземем. Обещайте му новия уиндоус. Джон Брейн Ън: О‘Барак О‘Бама, сър, те българските маймуни откраднаха уиндоуса преди Бил Гейтс да го измисли. Пратили са му на Били три пръста – палец, показалец и среден да си избере един от всичките. О‘Барак О‘Бама: Какво направи Бил? Какво избра? Джей Джей мс Клапър: Нищо сър. Всичките пръсти са средни. Показалеца е между палеца и средния; средния си е среден както и да го погледнеш, а като свиеш двата и мушнеш между тях палеца и той е среден сър. Това получи Бил и вече не мисли за уиндоус. О‘Барак О‘Бама: Това с пръстите го разбрах ама как може да откраднат уиндоуса преди да е измислен? Да не бъркате? Джон Брейн Ън: Не бъркаме сър! Вие за АЕЦ Белене чували ли сте? О‘Барак О‘Бама: Не! Какво и е специалното? Джон Брейн Ън: Нищо специално сър! Не е измислена още, не е начертана, а е открадната три пъти. О‘Барак О‘Бама: Пратете тогава парашутисти от Европа. Джон Брейн Ън: Бяха вече сър. От Франция, но не искат пак в България. Много бой изядоха и няма да идат там. О‘Барак О‘Бама: Пратете самолет, но нека не е американски и наши специалисти ако трябва. Джон Брейн Ън: О‘Барак О‘Бама, сър, и това опитахме. Пратихме Боинг от малайзийските авиолинии. Изчезна. Вече месец го търсят всички и няма, и няма. О‘Барак О‘Бама: Как са поддръжниците на НАТО в България? Ще помогнат ли за Украйна? Джон Брейн Ън: Имаме двама готови на всичко. Имат желание и един трабант. Има и още един, но за сега е неизвестен. Прилагаме сателитна снимка сър. От ляво на дясно са Салам он Пасе, Мокър Плавнелиев и неизвестния поддръжник.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Hunter Douglas

    20 Апр 2014 18:05ч.

    За 12 години Путин увеличи бюджета на Русия 22 пъти. Увеличи военните разходи 30 пъти. Увеличи брутния вътрешен продукт 12 пъти (по ниво на брутния вътрешен продукт Русия се издигна от 36-то на 6-то място в света). Увеличи златно-валутните резерви на Русия 48 пъти. Истина или не, съдете сами, пише rublogers.ru и припомня данни, които говорят сами по себе си за резултатите от управлението на Владимир Путин в опит да отговори на въпроса \\\\\\\&quot;Защо русофобите мразят Путин?\\\\\\\&quot; Върна 256 залежи на полезни изкопаеми под руска юрисдикция (под чужда останаха само 3). Национализира 65% от нефтената промишленост и 95% от газовата. Вече пета година поред Русия заема 2-ро или 3-то място в света по износ на зърно (в момента САЩ са на 4-то място), посочва още в анализа. Средната заплата в на държавните служители се увеличи 18,5 пъти. Средната пенсия се увеличи 14 пъти. Намаляването на населението спадна от 1,5 млн годишно през 1999 г. на 21 хил. през 2011 г. - тоест, 71,5 пъти. Забрани депутатите в Държавната дума да имат сметки в чужбина. Предотврати американското нападение срещу Сирия. Прекрати войната в Чечня. От януари 2000 г. до днес курсът на рублата е промени от 28 рубли за долар на 29 рубли за долар. Днешна Русия е нормална европейска държава - а не онази просяшка страна, в която средната пенсия беше 20 долара и където господари бяха финансовите пирамиди и Международният валутен фонд. През 1992 г. режимът на Елцин отмени ИЗЦЯЛО износното мито на нефтопродуктите. На 23 януари 1999 г. правителството на Е. Примаков въведе отново такова мито. При износна цена на нефта от 9,5 долара/барел митото беше 2,5 евро на тон, а при цена над 12,5 долара/барел - 5 евро на тон. Това не беше кой знае колко обременително за износителите, но веднага даде 14 милиарда рубли в празната хазна. През август 1999 г. Елцин назначи Путин за министър-председател. Само след месец Путин увеличи митото на 7,5 евро/тон, а от 8 декември - на 15 евро/тон. Митото все повече се увеличаваше - и днес износителите отчисляват в държавния бюджет около половината от цената на експортирания нефт. От януари до ноември 2007 г. митниците на Русия предадоха в държавния бюджет 2,57 трилиона рубли - около половината от всички приходи в бюджета. Рязко се увеличиха и доходите на гражданите. Това се отрази най-вече върху строителството на жилища. Цяла Русия днес на практика е една огромна строителна площадка: от януари до септември 2007 г. са построени 375,9 жилища с обща площ 34 млн. кв. метра Циментовите заводи в Русия не успяват да задоволят търсенето и се налага внос на цимент от Китай. Нарасналите доходи на населението доведоха до увеличаване на търсенето на жилища, това увеличи цената има, което пък на свой ред повиши доходността от строителната дейност. Резултатът е, че в строителството се вливат огромни средства и се наблюдава истински строителен бум. Увеличените доходи на гражданите повишиха търсенето на автомобили. Само за 2006 г. обемът на автомобилния пазар в Русия се увеличи с 45% и достигна 32 милиарда долара, а броят на продадените нови коли - 2 милиона броя. По този показател Русия е на 5-то място в Европа след Германия, Великобритания, Италия и Франция. В момента се строят няколко нови автомобилни завода, а досегашните увеличават обема на производството си. Всичко това е последица от увеличаване на търсенето, което означава - от повишаване на доходите на населението. За 10 години бюджетните разходи за социална политика (пенсии и помощи) се увеличиха с 30%. Преди Путин пенсиите бяха под екзистенц-минимума с около 25%, а през 90-те години и въобще не се изплащаха. Сега са с 50% над екзистенц-минимума и постоянно се увеличават. През 2000 г. средната заплата в Русия е била 2223 рубли (около 80 долара). Сега средната заплата в Русия е 19174 рубли (около 660 долара). Закупуването на домашни потребителски стоки за 10 години се увеличи 10 пъти. Броят на личните автомобили се увеличи 3 пъти. Путин национализира ЮКОС, без да изнервя зараждащия се руски бизнес, по съвсем пазарен начин - чрез фалит и търг. Това стана в рамките на законите, приети от демократичния парламент. Президентът няма право да използва други средства. Формален повод за арестуването на Ходорковски бяха данъчните машинации на ЮКОС. С такива машинации се занимават практически всички големи частни фирми и затова никой не вярва в този предлог. То не е и за вярване. Но Путин защити интересите на държавата. Доказателство за това е предаването на активите на ЮКОС на държавната компания „Роснефть\\\\\\\&quot;. По-справедливо би било тези активи просто да бъдат конфискувани, но... има си закони. И Путин просто се придържа към тях. Президентът не може да излезе от рамките на своите пълномощия. Може само да се добави, че след като Ходорковски влезе в затвора, събираемостта на данъци от бившите активи на ЮКОС се увеличи 80 ПЪТИ! През 2004 г. Путин окончателно премахна закона „Споразумение за дележ на продуцията\\\\\\\&quot;. Този закон беше приет от режима на Елцин, за да забогатяват олигарсите (Ходорковски, Гусински, Березовски и т. н.) и за да може руските нефтени залежи да бъдат заграбени от западни (американски и британски) нефтодобивни корпорации. По този закон руските залежи на природни ресурси минаха под международна юрисдикция, съответно парите от добива на руския нефт постъпваха не в бюджета на руската държава, а в западни фирми. Парите от добива на нефт отиваха най-вече в британската компания „Шел\\\\\\\&quot; за покриване на фирмените й разходи. Чак когато останеше нещо, те го предаваха на Русия. През 2006 г. Путин заяви следното по този повод: „Ние и сега нищо не получаваме от тях, а ако те увеличат разходите си, няма да получаваме и през следващите 10 години\\\\\\\&quot;. Фактически до този момент Русия не получаваше никакви пари от собствения си нефт. След като законът беше премахнат през 2004 г., постъпленията в бюджета се увеличиха от 3 до 4 пъти. След развалянето на договорите по залежите „Сахалин-1\\\\\\\&quot; и „Сахалин-2\\\\\\\&quot; Русия остана с дългове към американски фирми в размер на 700 млн. долара. За онзи момент това беше твърдемного. Целият англо-саксонски свят настръхна срещу Путин по една проста причина: Великобритания планираше да осигури петролните си резерви за дълги години напред за сметка на Русия - единствено Германия и Франция, които нямаха пряк интерес в този процес, останаха неутрални... През 1992-1995 г. държавният апарат на Русия се формира според вижданията на чуждестранни съветници. Цялото законодателство на Русия от 90-те години, в това число данъчното, беше написано от тях. В руските министерства работеха около 10 хиляди чужди съветници. Джордж Сорос финансираше написването на учебници по история, където за битката за Сталинград се споменаваше на 2 страници, а за срещата на Елба между съветските и американските войници - на 10. Върху тетрадките на руските ученици се мъдреха портретите на четирима президенти на САЩ. За съжаление, и до ден-днешен в правителството са останали реликти от онази епоха - но да се надяваме, че постепенно Путин ще ги изхвърли окончателно. Но защо Путин не може веднага да уволни всички тези враждебно настроени към Русия чиновници? Причината е проста: Конституцията на Русия, написана под диктовката на западните съветници, не позволява бързата им замяна. Сега Президентът е само един от многото хиляди чиновници, при това с доста ограничени пълномощия. Вярно, малко по-големи, отколкото на другите чиновници - но държавният глава не може да влияе върху всичко. Той дори не може изцяло да определи състава на Министерския съвет, макар по закон това да е в сферата на пълномощията му. Преизпълнението на бюджета по времето на Путин позволи да бъде създаден Стабилизационен фонд. Сега е натрупан огромен златно-валутен резерв - и практически Русия няма външен дълг. Войната в Кавказ е приключена, сепаратистите са унищожени. Всички що-годе известни лидери на терористите са ликвидирани физически. Даже е убит и Яндарбиев в Катар, да не говорим за всякакви там басаеви и умарови. Путин обеща да ги „удави, ако трябва, и в тоалетната чиния\\\\\\\&quot; - и изпълни обещанието си. Разбира се, сепаратизмът не е унищожен напълно, такива конфликти не се решават бързо. Но сегашното положение в Кавказ е оптималният вариант. Ако чеченският елит чувства силата на Москва и ползите от сътрудничеството си с нея - тогава сепаратизмът ще изчезне от само себе си. Именно това се случва. Опитите на западните шпионски централи да захранват терористите все още водят до отделни терористични актови, но това е максимумът. Война вече няма да има. За 10 години Путин увеличи политическото влияние на Русия в света и издигна нейния имидж. Днес тя следва собствените си интереси, а не тези на Запада. Путин беше признат за най-влиятелния световен политик за 2013 г. Той предотврати унищожението и разрушението на Русия, като я изведе от катастрофата, причинена от Горбачов и Елцин. Затова и западните медии го ненавиждат и го сравняват с дявола. Всеки, който се интересува от политическия живот в Русия, вижда, че борбата срещу корупцията придоби невиждани мащаби. Поне 2-3 пъти седмично телевизиите показват арести на чиновници или полицаи, и съобщават за поредните присъди срещу държавни служители. Да не забравим и Крим. Ето как беше предаден той на Украйна. През 1992 г., на подписването на Беловежките споразумения за разпадането на СССР, украинският представител Леонид Кравчук забелязва, че Борис Елцин се е заиграл с водката и бави подписването. Затова го подканва: - Боря, ако искаш, вземи Крим - само подпиши най-после договора! Пияният Елцин великодушно махва с ръка: - За какво ми е Крим? Ето, подарявам ти го! И подписва, като по този начин с едно драсване зачеркна усилията на княз Потьомкин, Екатерина Велика, героите от отбраната на Севастопол през 1856-та, героите от отбраната на Севастопол през 1941-ва... Преди няколко дни Путин премахна последиците от тази подигравка с историята - и хората в Крим пееха и танцуваха по площадите, завръщайки се в Родината си. Ето, затова русофобите мразят Путин! Оценка -7 +31

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Hunter Douglas

    20 Апр 2014 18:07ч.

    Кой режисира събитията в Сърбия, в Ирак, Афганиста, в Сирия и в Косово. Кой постоянно спретваше войни, кръвопролития и причиняваше болка на другите народи. Кой За 65г.- води 33 войни! ** войните на САЩ *** да добавим и Украйна Китай-1945 Корея-1950 Китай-1950 Гватемала-1954 Индонезия-1958 Куба-1959 Белгийско Конго-1964 Гватемала-1964 Доминик.република-1965 Перу-1965 Лаос-1964 Виетнам-1961 Камбоджа-1969 Гватемала-1967 Ливан-1982 Гренада-1983 Либия-1986 Ел Салвадор-1981 Никарагуа-1981 Иран-1987 Либия-1989 Панама-1989 Ирак-1991 Кувейт-1991 Сомалия-1992 Босна-1995 Иран-1998 Судан-1998 Афганистан-1998 Сърбия-1999 Авганистан-2001 Ирак-2003 Либия-2011

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Hunter Douglas

    20 Апр 2014 18:08ч.

    Свободата ни е дар от нашите източни братя. От пролятата кръв на финландци, румънци, руси и българи. Истината пишете и помнете. Истината е в братска православна Русия. Анатема за предателите - еврейчето Паси-вен педерас, помачето Прецедент Плевньо...анатема за вси изменници на Български род Родина и Народ. Тато бе последния родолюбив истински политик. Светла му памет. Поклон! И помнете!!! Помнете,знайте и предайте на децата си, че няма ни един янки пролял кръвта си за да ни има като Народ! За да я има Православна Майка България!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • сорсоид от клАса

    21 Апр 2014 0:58ч.

    четейки коментарите - отчаян съм. Да оставим настрана патологията Хънтър{ който се подвизава във \&quot;24часа\&quot; като \&quot;синьо небе\&quot;}, но очевидно грамотни и интелигентни хоря залитат по този доказан шизофреник. Явно немотията /извини ме Монrка/избива на сляпо идолопоклоничество/. Да не обичаш упхравляващата КГБ и полк.Путин, не значи непременно русофобия и американофилия. Всъщност нека отявлените русофили и Западофобида си кажат , колко пъти в последните 7 години са били в СССР, и колко в |Гърция. Съчувствам ви - живея прилично, но сами си го търсите - гласувайте си за белокосия импотеняк /да хапне 2 млн. за 4 години/, а вие си го духайте пак под водата!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ivo

    21 Апр 2014 2:28ч.

    Преди идването на Мадридския Кретен - Сакскобургготски, Доган беше наврян в кучи г ъ з. Боклукът-\&quot;Цар\&quot; го извади на светло и управлява с него. И изкара на показ мутрата Борисов. Боклукът-\&quot;Цар\&quot; беше избран от ДВА МИЛИОНА образовани и необразовани БГ-МУХЛЬОВЦИ, и те, разбира се, са още в България - разни гербаджии и всякаква друга измет. Какво сте се разревали сега бе, бахти с к а п а н а т а чалгаджийска държава сте, в която живеете и се дразните взаимно. Тъпанари, малоумникът-\&quot;Цар\&quot; диша чист въздух в някоя от резиденциите си, а вие ще продължавате да го духате. Това ви се пада. Нещастници.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Беларус МТЗ-2

    21 Апр 2014 6:55ч.

    Дачков, доволен ли си от коментарите? Така и трябва!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • КРУМОВ

    21 Апр 2014 15:11ч.

    Сидеров е абсолютно прав.Западът е феноменално лицемерен.Още по времето на кръстоносните походи заявяват, че само преминават през държавите до Божи гроб, но завзеха Константинопол, обраха богатствата на Византия.Отслабиха я и това е основната причина тя да падне под Турско робство.С тези богатства трамплиерите създадоха първите банки.След това Колумб открива Америка и усилията им се насочиха натам.Избиха коренния народ.Взеха му земята и богатствата. През 16,17, до началото на 18 век 72% от бюджета на Британия се е формирал от търговията с роби.200 г. САЩ експлоатира робски труд.С натрупаните от колониалните грабежи пари, примерно създават банка Отоман.Почти 90% от ръководния състав на турската армия са военни от Запада.Затова, Западът е бил против разделянето на Отоманската империя.Интересите му съвпадат с турските, българският интерес съвпада с руския, независимо от това какви са били неговите намерения по Проливите.Това е Де Факто и както и да се извъртат журналисти и историци истината си е истина/Ние да започнем, пък Дядо Иван да заповяда-реплики на Апостолите/.Разпърчосани сме не от Московски договор, а от Берлински.Голям враг на Бългтария е бил чистият англичанин лорд Дизраелли.По време на Съединението нито един историк не обяснява как така, нашата армия изостави Турската граница и замина на война със Сърбия ?Султанът е заявил-Или връщайте Източна |Румелия, или я плащайте, или влизаме.Фактът, че Източна Румерлия се заплаща от Русия щателно се крие.Русия частично погасява дългове на Турция към Запада.Русофобите, синове на най-предателската прослойка на българското население,чорбаджиите, завършва на Запад и оттук тръгва русофобството.Русофобите докарват Фердинанд, който продава Македония и извършва най-голямото престъпление против българския народ-Междусъюзническата война.Англосаксите ни налагат страшни и унизителни условия като победена страна в Първата Европейска война.Обявяват ни за агресори.Ликвидират армия, жандармерия.Имаме повече от 150 000 мъже убити на фронтовете.Отново сме към Запада през Втората св.война.Сталин на Техеранската конферениця е защитил границите ни.Чърчил не е искал да ни гледа на картата.Крайно време е да се извадят стенограмите и да се прочете формулата на Сталин-, по която Рузвелт и Чърчил не могат да опонират- Италия роди фашизма.Оставихме я в границите й.Предлагам същото за България.Трябва да се каже и че Цар Борис Трети с Никола Гешев са предали информацията, получена от адмирал Канарис за ликвидиране на великата тройка в Техеран.Прави чест на Цар Борис ,че в Москва е поискал България да остане в границите си.Сталин изпълнява желанието му и печелим и Ю.Добруджа. Изводът е, че две войни по вина на нашите русофобски селски наследници на дребната буржоазия, бяхме на страната на Запада и получихме две национални катастрофи.Най-големите крадци след първата война изкупуват центровете на големите градове на България.Войниците са ходели по фронтовете голи, боси, гладни и болни. Не е възможно да бъдеш българин и да не уважаваш Русия и руския народ.както и да се въртят русофобите, каквото и да говорят, истината си е истина. В Украйна наблюдаваме лицемерието на Запада който не спазива никакви договори и споразумения. В договорът от Малта, източната граница на НАТО е източната граница на Германия. Расмунсен смешно обяснява-имахме заявления от парламентите на държавите.О.К.Путин има заявление от парламента на Крим. Не говоря за споразумението от 21.2.14 г. което нарушиха умишлено и насилствено взеха властта. Но събитията в Украйна ще бъдат повторени в Евросъюза.Предпоставките са налице, икономически и политически.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хънтър

    21 Апр 2014 22:36ч.

    Не се прави на Крумов!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • observer

    22 Апр 2014 17:46ч.

    Факт е, че крайните десни националисти в Европа подкрепят Путин. Вероятното обяснение е, че така се противопоставят на управляващите там партии. Подобно на Сидеров, който просто си търси пазарна ниша за партията. Не всичко може да се обясни с парите на Москва. Във всеки случай електоратът на националистите едва ли е получил и една рубла. От друга страна България наистина се превърна в колония на Западна Европа. Ние затова и бяхме приети в Клуба на богатите, където всеки знае, нямаме място.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Bradley

    23 Окт 2015 17:06ч.

    1HdHrk http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Bradley

    26 Окт 2015 13:29ч.

    HwDtbn http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи