36 световноизвестни артисти и феминисти изпратиха писмо до германския канцлер Ангела Меркел с призив да "премахне крайната бедност" на жените до 2030 г. Сред подписалите писмото са певици като Бионсе и Лейди Гага, актрисите Мерил Стрийп, Шарлийз Терон, Розамунд Пайк или пък като Ариана Хъфингтън, президент на медийната група със същото име, Шерил Сандберг, директор във Фейсбук.
<p> </p>
<p><img alt="" src="http://glasove.com/img/news/49034_OatPUNZobi0awYu0Q9ORdc12Ope2Nm.jpg" /></p>
<p><em>Певицата Бионсе</em></p>
<p> </p>
<p><span style="font-size:14px">По повод Международния ден на жените 8 март и предстоящото председателство на Германия на Г-7 36 известни личности изпратиха писмо до Ангела Меркел и Кларис Дламини-Зума, председател на Комисията на Африканския съюз. Писмото бе публикувано във в. "Хъфингтън пост".</span></p>
<p><span style="font-size:14px">Германия ще поеме председателството на Г-7, която обединява седем от осемте най-големи икономически сили в света, на предстоящата среща на върха на 7 и 8 юни. Също през юни ще се проведе срещата на Върха на Африканския съюз. Ето защо подписалите писмото искат в центъра на тези две събития да бъдат поставени правата на жените и особено на онези, "които нямат достъп до училище или до качествени здравни грижи", на "онези майки, които рискуват да умрат, докато дават живот", както и на онези, които не могат дори "да си отворят банкова сметка, да имат телефон, достъп до електричество или до съдебната система".</span></p>
<p><span style="font-size:14px">В писмото си известните дами приветстват Меркел и Дламини-Зума за "лидерските качества" и "примера, който давате на жените и момичетата". Същевременно те изтъкват, че днешното положение няма да се промени, "докато не приемем, че жените и момичетата не са третирани справедливо и докато ръководителите и гражданите по света не заработят заедно".</span></p>
<p> </p>
<p> </p>