Бенедикт Къмбърбач ще играе ролята на Ричард III

Бенедикт Къмбърбач ще играе ролята на Ричард III
Звездата от сериала "Шерлок" - актьорът Бенедикт Къмбърбачq ще играе ролята на Ричард III в предстояща нова адаптация на прочутата пиеса на Уилям Шекспир, която ще се излъчва по ВВС-2, пише "Холивуд Рипортър".
<p>Режисьор на проекта ще е Доминик Кук, известен с работата си за National Theatre Live, а адаптацията на текста е на Бен Пауър.</p> <p>&quot;Нямам търпение да работя с Доминик Кук отново, за да вдъхнем на този сложен, забавен и опасен герой живот&quot;, сподели актьорът в свое изявление.</p> <p>Адаптацията е част от поредица от пиеси под името &quot;Кухата корона&quot; (The Hollow Crown), в която досега са били включвани и &quot;Ричард II&quot;, както и и &quot;Хенри V&quot;.</p> <p>ВВС-2 вече работи и по нова адаптация на &quot;Хенри VI&quot;, също режисирана от Кук.&nbsp;</p> <p>Филмът ще е копродукция, в която участва и режисьорът на &quot;Американски прелести&quot; Сам Мендес.</p> <p>За Къмбърбач това няма да е първа среща с текстовете на Шекспир, след като наскоро звездата от сериала &quot;Шерлок&quot;, както и филми като &quot;Пропадане в мрака&quot;, &quot;У дома през август&quot; и &quot;Дама, поп, асо, шпионин&quot;, започна и подготовката си за главната роля в постановка на &quot;Хамлет&quot;, която ще бъде поставена на сцена в Лондон през август 2014 година.</p>

Коментари