Барабанистът на “Скорпиънс” Джеймс Котак беше осъден на месец затвор в Дунай заради свалени панталони, съобщи сайтът “Гълфнюз”.
<p>Музикантът от германската рокгрупа е бил арестуван на 3 април.<br />
Той пътувал от Русия за Бахрейн, където трябвало да свири на пистата "Сахир" преди началото на кръг от "Формула 1".</p>
<p>Котак обаче бил пиян и си свалил панталоните на летището в Дубай, Обединените арабски емирства. Освен това показвал среден пръст на събралите се мюсюлмани. Музикантът псувал и опитващите се да го укротят полицаи.</p>
<p>След излежаване на присъдата и глоба от 540 долара Котак ще бъде депортиран.</p>
<p>Пред съда той признал, че е бил пиян, но отрича обидните жестове.</p>
<p>Адвокатът на музиканта заяви, че Котак не си е свалял панталоните, а е искал да покаже татуировката на гърба си.</p>
<p>Заради ареста “Скорпиънс” сменили Котак с Марк Крос за концерта в Бахрейн. </p>