CNN: Мирните преговори вървят точно както иска Путин

CNN: Мирните преговори вървят точно както иска Путин

Решението на украинския президент Володимир Зеленски да изпрати министъра на отбраната Рустам Умеров на среща с нископоставена руска делегация в Истанбул беше труден избор, продиктуван от необходимост. Единственият човек, за когото е предназначена тази среща, е президентът на САЩ Доналд Тръмп. Това мнение изрази британският журналист и кореспондент на CNN в Киев Ник Патън Уолш.

Според него Украйна иска да покаже, че е готова да предприеме всяка необходима стъпка за мирно разрешаване на войната. В противен случай Тръмп може да започне да се отнася още по-благосклонно към руския президент Владимир Путин.

Уолш е уверен, че в крайна сметка мирният процес върви точно по начина, по който Русия го иска - бавно и с Кремъл като негов плановчик. Докато Украйна, заедно с европейските си съюзници, настоява за 30-дневно безусловно прекратяване на огъня, Путин и Тръмп демонстрираха истинското си отношение към преговорите.

Журналистът посочва, че Кремъл не се страхува от нови санкции и европейски натиск. Дори заплахите от Тръмп нямат ефект върху Путин.

Уолш подчертава още, че изявлението на американския президент, че "нищо няма да се случи“, докато той не се срещне с руския президент, отхвърля всички надежди за дипломация, докато двамата не проведат двустранна среща на върха. Това позволява на Путин свободно да следва всякакъв курс.

Журналистът не изключва възможността двустранна среща между Тръмп и Путин да се проведе дори в близко бъдеще. Той добави, че дори разговорите в Истанбул в петък биха могли да доведат до такава среща на върха, пише Фокус.

Освен това е възможно Путин да е знае, че Тръмп няма да му се ядоса за отказа си да участва в преговори със Зеленски в Турция, смята Ник Патън Уолш. В този момент Зеленски трябва да е близо до преговорите, в случай че те внезапно ескалират, но в същото време да не се вижда как чака следващия ход на руския президент.

Според журналиста, Путин може да се възползва от неутралната реакция на Тръмп към случващото се, за да натрупа сили и да се опита да напредне в Украйна. В този случай той ще има по-силна позиция в преговорите.

По-рано украинският президент Володимир Зеленски обяви дали Украйна ще започне преговори с Русия без прекратяване на огъня. Според него, ако е възможно да се постигне съгласие за прекратяване на огъня на 15 май на ниво технически групи, Украйна няма да бъде против.

Освен това Зеленски съобщи още, че министърът на отбраната Рустем Умеров ще ръководи украинския екип от преговарящи с руската страна в Истанбул. Той отбеляза, че ръководителят на Министерството на отбраната на Украйна владее свободно английски, турски и руски език.

 

 

 

Коментари

  • Гросмайсторът от Кремъл ритуално доубива ЕС

    16 Май 2025 10:24ч.

    Так держать!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Donald J. Trump

    16 Май 2025 11:58ч.

    Глупостта и наивността на Запада нямат граници! От една страна, постоянно повтарят, че Путин е масов убиец, хитлер и сатрап, а после искат непременно да се срещнат с него. Кога е било в световната история ръководителите на държави да преговарят? Това не е Ганкиното Кафене - "на ти - дай ми". Всички се върши от представители, а накрая се подписва отгоре. А за Зеленски и шутовщината му - няма смисъл и да се пише. П.п. Тръмп толкова иска да си начеше егото, че накрая ще предложи сам да отиде в Москва.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • >>>

    16 Май 2025 13:14ч.

    Западът, който вече не е и колективен, започва да зацепва, че всъщност цялото му репчене и агресия срещу Русия е абсолютно безсмислено и жалко. Е, и това е някакво начало... Вече е ясно на всеки, имащ сиво вещество в главата си, че Русия ще приключи тази война само по един начин - безусловната капитулация на фашистката заленчукова хунта в Киев. Скоро руснаците ще празнуват още един "Ден на Победата", а нацистка Европа ще ближе рани и ще рине соросоидния боклук от структурите на ЕС след абдикацията на Фюрер Фон Дърт Лайнен и токсичните ѝ сукуби...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Глупав, глупав Запад ! И наивен, наивен...

    16 Май 2025 14:13ч.

    И си живее безметежно живота. А Путин, русский мир - умни, умни, хитри, хитри... Пък не смее да напусне пределите на Русийката. И народът му намаля с 1 милион убити из донецките поля. За чий ... убити ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 14:13

    16 Май 2025 14:28ч.

    Ибрик,един милион убити бандеронацисти е добро начало

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Да, и войната така върви. По план. Путин сам каза.

    16 Май 2025 10:27ч.

    Затънал четвърта година в украинската кал, избиха му цялата сухопътна армия и хиляди цивилни в Курска област, унищожиха му черноморския флот и рафинериите, загуби Сирия и Азербайджан. Но нищо. Всичко това е по путинския план.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    16 Май 2025 10:35ч.

    Квич,а? И още ще има!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 10:27

    16 Май 2025 10:39ч.

    Клошар психично болни лен,така му избиха сухопътната армия,че вчера отново разбити укропитеци и взети територии хахаха съвсем си превъртял

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 10:27

    16 Май 2025 10:39ч.

    Мръднал, на какво лепило си ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дърт комунист тръмпист

    16 Май 2025 10:47ч.

    Като е унищожена цялата сухопътна армия на Путин защо киевският джуджак не може да си върне и едно село ? Кой все го бие на фронта ? Да не севернокорейците?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Вчера Путин е сменил шефа на сухопътните сили

    16 Май 2025 10:51ч.

    Едва ли това е по план. Всъщност показва, че не всичко е по план. За ВКС и ВМС да не говорим - те почти не са боеспособни.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 10:51

    16 Май 2025 11:12ч.

    Така ли ? Толкова да небоеспособни,че пердашат укропитеците по всички фронтове. Киевският джуджак кога ще си върне и едно село ? Май никога а 😄😁😁

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Въпросният командващ сухопътните сили командва и Парадът на победата на Девети май. Такива почетни задачи не се поверяват на човек в немилост

    16 Май 2025 11:19ч.

    Много ви се щенка на прозападните предатели нещо да не е наред в руската армия, но събитията на фронта показват, че там всичко е както трябва. Възмездието за вашето предателство предстои.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • в „милост“ е, бе! успокой се.

    16 Май 2025 11:41ч.

    Я как хубаво затри 1 милион руски войници без да превземе 1 областен град. По план на др. путин.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 11:41

    16 Май 2025 11:52ч.

    Не,клошар - един милион руски войници няма затрити. Има близо милион затрити бандеронацисти. Пеевски да ти смени плочата,че само будиш съжаление с жалките си измишльотини

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Свидетел на Путин

    16 Май 2025 12:16ч.

    Ние свидетелите на Путин сме религиозна общност, не ни интересуват никакви факти!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Свидетел на Путин

    16 Май 2025 12:42ч.

    А фактите са че на киевското джудженце и вчера му взели територия

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 11.41ч

    16 Май 2025 13:37ч.

    Нема страшно укропитекси защитник. 25 % от бившата територия на Украйна е в състава на Р. Ф

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Панта

    16 Май 2025 13:42ч.

    С 600 000 башибозук! Само контрактници и доброволци, 3 години се подиграва с НАТО. Вкара ги в такава рецесия, че няма измъкване. Всичко е точно по план.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Коя е тази територия уе, помак ?

    16 Май 2025 14:15ч.

    Я изброй градовете, които е завзел Путен? Да тъй ... в обрязания туркоид, малоумен!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 14:15

    16 Май 2025 14:29ч.

    Ибрикчийска отрепко смрадлива - я виж в РюТюб как върви контранаступа - май нещо се случва около Днепропетровск 😄😁 гьотферен

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ина

    16 Май 2025 10:31ч.

    "Нископоставена" срещу нелегитимен президент!! Арогантността няма граници. Тази война не е като нормална война. Победителите ги съдят, обвиняват, наказват. Подстрекателите се изживяват като миротворци, размахват пръст.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател

    16 Май 2025 11:44ч.

    Изпуснали са да кажат, че с преговорите 2022г нищо не се получи, защото от руска страна бе същата "нископоставена" делегация.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Факт

    16 Май 2025 10:39ч.

    На зеленото кокаиново джудженце пак му набиха канчето

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мирът

    16 Май 2025 10:49ч.

    го налагат победителите. Винаги!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Затова руската делегация чака

    16 Май 2025 10:53ч.

    втори ден. Налагат се.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Триумф на нищожеството

    16 Май 2025 11:05ч.

    Най-позорната война в историята на Русия. Краят и ще бъде още по-позорен.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    16 Май 2025 11:10ч.

    Ще, ще, ще ще...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 11:05

    16 Май 2025 11:13ч.

    Триумф на киевското нищожество - най позорната страница в историята на Украйна - четири области загуби плюс Крим хахаха

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Триумф на нормалното човечество над гнусният Запад

    16 Май 2025 11:20ч.

    Пред очите ни се демонтира отвратителното подобие на цивилизация, създадена с пет века нескончаеми грабежи по цял свят.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ще превземате ли Покровск преди това

    16 Май 2025 11:33ч.

    или ще демонтирате без него? Да ви е...а клинично лудите путинисти и паралелната вселена в която живеете. Заради такива нищожества като вас България е на последно място по всичко.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 11:33

    16 Май 2025 11:53ч.

    Ибрик превъртял,вчера киевското джудженце пак яло бой и загубило територии. За Покровск не се тревожи,я разкажи как укрите си върнали предната част на Торецк хахаха

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Панта

    16 Май 2025 13:47ч.

    Позора не е ли за тези които разиграха партенката Мински договор? Украйна вече беше осъдена от своите. Заради Одеса. На ред е фон Лайнен.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • България е на последно място, но в ЕС.

    16 Май 2025 14:19ч.

    Спрямо руската кочина е на светлинни години напред. Руснаци бягат от путиновата клоака и натискат за БГ паспорти /европейски/. Българи да се натискат за руски паспорти НЯМА. Даже сектантите путинисти предпочитат да се крият по панелките и да лаят злобно по Европа, ама не искат в Русийката.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • М’дааа,

    16 Май 2025 10:55ч.

    недругарю ни Путин!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Валентин Христов

    16 Май 2025 11:14ч.

    Как е зеленият ти дрОгар ? Нещо май го е страх да се покаже от бункера,а ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • бункер има, за джуджето в Кремъл

    16 Май 2025 14:21ч.

    Зеленски лети из целия свят, беше вчера в Анкара , разговаря с Ердоган... Плешивият гений на Вселената в това време не смее да напусне Москва.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 14:21

    16 Май 2025 14:27ч.

    Бункер и затвор има за късото киевско фюрерче,което никой не го бръсне за слива след като му взеха четири области плюс Крим и му събориха ефките хахаха

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    16 Май 2025 11:09ч.

    Делегацията може си чака и с години - през това време укрорайха се доубива. Идеалния вариант! .

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • значи по твоята „логика“ Делегацията и путин

    16 Май 2025 11:21ч.

    се опитват да спасят „укрорайха “ преди да се е доубил. така ли? с такива путинисти като теб на путин не му трябват врагове.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 11:21

    16 Май 2025 11:57ч.

    Не,лепилар,такъв малоумен и неадекватен извод може да роди единствено твоята лепиларска кратуна. Киевското фюрерче губи територии всеки ден и все повече става за смях

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • de5

    16 Май 2025 11:15ч.

    Никой вече не бръсне за слива жалкото киевско фюрерче - отвсякъде ги наритват горкото

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Путиняга

    16 Май 2025 11:18ч.

    СNN е нащо ново знаме ! 🤡

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хахаха

    16 Май 2025 11:54ч.

    Пеевски винаги е бил твоето знаме,гьотферен

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател

    16 Май 2025 11:35ч.

    Гласове се стараят да балансират и затова публикуват английска пропаганда.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • публикуват английска

    16 Май 2025 11:37ч.

    про-путинска пропаганда

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 11:37

    16 Май 2025 11:55ч.

    И такава ли има ? Ти да видиш 😄😁😄😀

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бялджип

    16 Май 2025 11:39ч.

    Отначалото на войната, четях и почти вярвах на западната информация и техните специалисти. След като установих(вярвам всички са установили), че повече от 80% се оказва неистина и не се сбъдва, започнах да ги чета по диагоналната система. И на "специалистите" им поставям кавички.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • в първата седмица на войната четях и вярвах на коношенков

    16 Май 2025 11:45ч.

    той ме информира, че украинските ввс и пво са унищожени. но после...... днес го наричам коношенко....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 11:45

    16 Май 2025 11:51ч.

    И правилно те е информирал предвид ситуацията

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бялджип

    16 Май 2025 11:53ч.

    Забавно си сменил името да прилича на украинско, но по оригинално щеше да го изпишеш като КоДошенко- От кодош- забава...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Панта

    16 Май 2025 13:55ч.

    Мани мани. То и натовското въоръжение даде фира. Метат погреби кат за последно. Вчера един Ф 16, пак отлетял. Ние сме ларш. Ще им дадем от нашите. Чакаме втория. Да го ползваме за части за първия. Още е на завоя. Ама ще дойде бе!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Красимир

    16 Май 2025 11:53ч.

    Тоя джурналист Уолш май нещо не е в час с дипломацията, но е разбираемо той повтаря опорките на кукловодите!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кеееф

    16 Май 2025 11:58ч.

    Винаги е кеф да се наблюдават гърчовете на многониковия ибрикчия и еднообразните му опорки - ако Шиши плаща на такива имбецили значи здраво се е набутал хахаха

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Омуртаг

    16 Май 2025 14:12ч.

    Няма никакво значение,какво глаголи западната пропаганда.За всички нормал ни хора е ясно,че това е просто смесица от лъжи,полу истини,откровени манипулации и т.н. Оказва се,че всичкото им крещене,обиди и заплахи са просто един досаден шум. Те нямат никакви реални възможности да принудят Русия за каквото и да било. Ще го напиша пак,така се получава,когато от едната страна на дъската стои международен гросмайстор,който е в състояние да предвиди всички блъфове на стоящия отсреща играч на покер.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи