Журналя без граници!

Журналя без граници!
Щом подслушват лекарите в горнооряховската болница, представете си за какво масово подслушване иде реч в окаяната ни страна. Страна, чието население е най-бедно и най-подслушвано в Европа. Такова беше положението в България и преди 30 години, а фактът, че нещата не са се променили кой знае колко за тези три десетилетия, може да доведе до отчаяние и най-големите оптимисти в България. Някои ще кажат, че случаят в Горна Оряховица има много различни аспекти за тълкуване, но за мен те са сведени до два: отвратителната полицейщина, с която започнахме май да свикваме точно както по времето на Живков, и масовото лицемерие, чийто основен носител са медиите. Не знам чие поведение е по-противно в случая – това на Цветанов, който чете СРС-та от трибуната на Народното събрание, или на журналистите, които побързаха да нарекат лекарите убийци и да ги пратят в Сибир, а след това направиха няколко постановки, за да докажат, че тези хора са едва ли не рецидивисти и в болницата на Горна Оряховица през някоя и друга седмица убиват деца.
<p>Още по-престорено звучи отношението в този случай на фона на масовите телевизионни и други кампании, които печелят милиони от реклами и есемеси за сметката на нечие нещастие, а най-често за сметка на деца с увреждания. В България по-противни от политиците са само журналистите, които хващат някоя кауза и започнат да ровичкат с безобразна некомпетентност и липса на каквото и да било внимание към фактите и детайлите.<br />Вчера сутринта гледах една възмутена лекарка от Горна Оряховица, която някакъв репортер идиот беше изкарал убийца, без да провери фактологията по случая, който изнася. Водещите в студиото се държаха нахално, сякаш не тяхното предаване изпълни поръчка срещу горнооряховските лекари, и се чудеха защо директорът на болницата, когото общинският съвет остави на поста му им отказва коментар. Между другото от семейството на ученичката-родилка, чиято рожба всички обсъждат със загриженост, заявиха, че няма да подават жалба в прокуратурата срещу лекарите. Много силно прозвуча гневът на лекарката, която излезе в ефир, за да им вдигне скандал, макар че от нейна гледна точка злото срещу нея вече е сторено. Журналистите са я изкарали бездушна убийца, пуснали са това да се върти в ефир, а после върви да се обясняваш на другия ден, че са те линчували несправедливо.</p> <p>Между другото, истерията на журналистите около този случай е много по-дразнеща от копойските прийоми на Цветанов, които не са изненада. От две-три години насам стана модерно репортери да ходят по болници и да търсят скандали за лекарски грешки и немарливост. В 80&ndash;90% от случаите въобще не са проверили фактите, но произвеждат скандал, след който става ясно, че не са били прави, но това не означава, че лекарите излизат без поражения от ситуацията. Напротив, те са омаскарените, срещу тях се насъсква цялото общество, а най-големият им страх е от нахален журналист, който всеки момент може да влети в болницата и да изкара някой случай с краката нагоре така, че в него да са верни само имената на главните герои.</p> <p>Всичко това, естествено, не означава, че лекарската професия в България е на ниво и че няма немарливи и некомпетентни, а понякога дори и просташки груби и нахални лекари. Мога обаче със сигурност да твърдя, че процентът на нахалните и некомпетентни лекари е много по-нисък от процента на нахалните и некомпетентни журналисти, които разполагат с доста по-голяма власт от тази на лекарите и съвсем безпардонно злоупотребяват с нея. Никой в България не обръщаше внимание на масовите убийства в т.нар. детски домове, които могат да бъдат наречени предумишлени и за които са отговорни редица държавни чиновници и цели правителства със съответните министър-председатели и министри, докато една жена от Би Би Си &ndash; истински журналист &ndash; не направи потресаващ филм за Могилино. Оттогава журналистите в България се втурнаха да правят едва ли не същото, само че не им се получава, защото не го правят от сърце и с убеждение, а по подражание и заради рейтинг.<br />В България чуждата трагедия е най-продаваната телевизионна новина.</p> <p>В случая с лекарите от Горна Оряховица полицаите и журналистите издадоха присъди на базата на подслушани и манипулирани записани разговори, които дори нямат тежест на доказателство в съда. Всички други факти продължават да остават неизяснени, но хората в тази болница са вече омаскарени. Колкото до зле изиграния потрес от циничния език на лекарите в т.нар. СРС-та, практикуван от журналистите в последните дни, ще им кажа следното &ndash; много по-голям потрес предизвиква начинът, по който се изразяват министър Цветанов във вашите студиа и премиерът Борисов във и извън тях. А ако някой реши да прочете как министър-председателят на републиката говори в неформални срещи, ще почервенеят ушите на цялата нация. Това престорено възмущение от вулгарния език на лекарите, за чийто професионален цинизъм има стотици анекдоти, е ужасно лицемерно от представители на професията, която има най-голям принос за тоталното опростачване и вулгарност на българския език. Впрочем журналистите в България са много по-цинични, бездушни и безотговорни, отколкото лекарите, срещу които толкова настървено и систематично се опитват да насъскат останалата част от обществото. Ето че и аз самият паднах в този капан, говорейки за професията като цяло. Има изключения, има и добри журналисти, които си вършат работата, но това, което се очертава като основен стил на работа и на поведение в най-големите медии, които имат и най-голямо влияние, е пълна катастрофа. Цветан Цветанов трябва да бъде унищожен за това, което направи по случая &ldquo;Горна Оряховица&rdquo;. Той превърна методите на Държавна сигурност в институционална политика, а четенето на СРС от трибуната на НС трябваше да доведе до неговата оставка, ако България беше ефективна демокрация.</p> <p>Това четене на подслушани разговори разчита на мръснишкия подход, на който до голяма степен се крепеше тоталитарната система. Тя работеше, изхождайки от презумпцията, че всеки има някакви прегрешения в частния си живот, и управляваше благодарение на страха, че тези малки или големи частни прегрешения&nbsp; могат да станат публично достояние. Тоталитаризмът наричаше частната собственост и частния живот престъпност. А най-малката лична слабост можеше да изглежда като огромно провинение, прекарана през институции и публичност. Всеки може да е на мястото на тези подслушани лекари и всеки може да се срамува от думите, които употребява в ежедневието си с други хора, когато те бъдат прочетени от трибуната на НС или от някой видиотен водещ. Затова и в нормалния свят такова нещо е недопустимо. Защото там хората си дават сметка за изопачаването и изкривяването на истината, когато личният живот бъде поставен под лупа и направен публично достояние.<br />Между другото, и от така цитираните СРС-та става ясно, че тези хора не са хладнокръвни и цинични убийци, каквито бяха изкарани в първите публикации. От тези разговори става ясно, че хората са в стрес, някой от тях е допуснал грешка, те са в обсъждане как да постъпят под натиска на обстоятелствата, това е говорене в криза, и то, забележете, при обстоятелства, които са извънредни. Става дума за аборт, а не за нормално раждане, и за болница, лишена от условията, които са крайно жизненонеобходими за оцеляването на плод с такива жизнени показатели. Тук има редица обстоятелства, с които едно внимателно журналистическо разследване трябва да се съобрази, преди да направи своето заключение или да издаде публичната присъда. Това журналята не направиха.</p> <p>Журналята предпочетоха да крещят &ldquo;Убийци!&rdquo;, да гримасничат загрижено в малоумните си телевизионни предавания и да се държат отвратително неадекватно, предизвиквайки масова истерия и психоза. Между другото, директорът на болницата каза в едно интервю: &bdquo;Като си чух думите, които съм говорил, ми щръкна косата&rdquo;. Това беше симпатична реакция на човек, който може да изпита срам от думите си. Дразнещо в случая &ldquo;Горна Оряховица&rdquo; е безсрамието на журналистите и безсрамието на Цветанов, които осъществиха поредното си съвместно мероприятие, пак да кажа, с похватите на Държавна сигурност. Полицията извърши поредните безсмислени и показни арести, а медиите произнесоха присъди, преди още да са повдигнати конкретни обвинения. Това е &bdquo;1984&rdquo; , антиутопия, която е самата реалност през 2010 г. в България.&nbsp;</p> <p><em><strong>Коментарът е публикуван във в. "Галерия".<br /></strong></em></p>

Коментари

  • Журна-глист

    08 Дек 2010 17:59ч.

    А тази сутрин, въпросният Виктор от БТВ, дето боботи несвързано и е лишен от елементарна култура, така и не успя да разбере, че за случая трябва да се произнесе експерт-лекар, а не експерт-драматург. Затова, ако съм на лекарите- един страховит иск за обезщетение срещу БТВ, като възложител на работата на тези двамцата-Анито и Виктор- дето раздадоха присъдите! Няма друга оправия!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • http://vbox7.com/play:33fe0e9c

    08 Дек 2010 18:14ч.

    А Храчков ???

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Aнтон

    08 Дек 2010 18:28ч.

    Прав сте, г-н Дачков, журналистите определено се оказаха не на висота в тази ситуация. Отделен въпрос е причината за падението на гилгията, но че то е нравствена катастрофа, е вън от съмнение. Заграбването на милиард и половина лева от нашите собствени пари, които сме отделяли, за да се лекуваме, означава хиляди, а може би и повече смърти, заради липса на лечение. Хладнокръвни убийства. И на никой от колегите това не стана не кауза, даже и тема не стана. Пълен морален дефицит.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • БС2003

    08 Дек 2010 18:38ч.

    Ето този коментар чаках през всичките тези дни след момента когато разбрах за потресаващата постъпка на Цветанов-да чете СРС-та пред Народното събрание и голословно да обвинява хора в предумишлено убийство.(Подобни твърдения му станаха навик).Налице е не само вопиющо отсъствие на професионализъм и почтеност, но и липса на елементарен здрав разум.И тоз човек йощ е министър.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Grumpy Old man

    08 Дек 2010 19:03ч.

    Отново поздравления за Дачков! Колко много България има нужда от такива публицисти в този тъмен и безпросветен период в нашата история!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Беба

    08 Дек 2010 19:15ч.

    Знаете ли, г-н Дачков... Благодаря ви. Много благодаря за това, което правите. Няма какво друго да кажа. Както винаги брилянтен текст.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Hans

    08 Дек 2010 19:32ч.

    Много точен и смислен анализ. Благодаря!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 1234

    08 Дек 2010 19:43ч.

    Една от малкото разумни позиции, която може да се прочете в медийното пространство! Само че за да има ефект трябва да се изкрещи и то не веднъж в ушите на обществото! Никой не си дава сметка, какво всъщност върши Цветанов, а то е - преминаване на всякакви допустими граници на поведение само и единствено в името на личния рейтинг!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ерос

    08 Дек 2010 19:46ч.

    Лекарите са нападани още от старта на реформата през 2000г, когато единственото което се коментираше та и до днес е колко много ще получават и колко са некомпетентни. Българското общество не заслужава своите лекари и не е далеч денят когато ще ги изгуби. А на г-н Дачков благодарност за подкрепата.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Krassi

    08 Дек 2010 20:05ч.

    Много добра статия. Всяко стадо си има мърша, лошо е когато мършата е лидер. Мисля че сте бил снизходителен към поведението на ЦвЦв Дачков.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Атанаска Христова

    08 Дек 2010 20:23ч.

    Защо се отнасяме така с лекарите от б-ца в гр.Г.Оряховица ли защото е самата истина,а да не говорим за соц.работници колко са вулгарни към децата от СУПЦ -Елена Грънчарова,вярно някои от тях са увредени но има и здрави деца,по специално момичета забременели и си искат децата но им се отказва под претекст,че са с прокурорски настанявания в дома и децата им се отнемат

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • BRAM61

    08 Дек 2010 20:33ч.

    bravo mnogo e prav Da4kov

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Insider

    08 Дек 2010 21:46ч.

    Много точно г-н Дачков. Всъщност г-н Цветанов наруши законът за използване на СРС.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Eли

    08 Дек 2010 21:46ч.

    Така е-царе сме в раздаването на присъди. Без да сме наясно с фактите, без да помислим веднага решаваме кой крив и кой прав. А стара истина е, че дума може да убие. Но пък в България кой досега е бил отговорен за думите си. В случая с лекарите най-адекватната реакция беше да се изчака заключението от експертизата и тогава да се види има ли виновни или не. А в журналистиката трябва да има морал. Но да се говори за морал в днешно време буди недоумение и присмех. Най-ужасяващо е, че в ръцете на един елементарен човек е съсредоточена неограничена власт. Той безнаказано може да подслушва, да арестува, да обвинява и осъжда. А ние сме на път да приемем и това.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • HSRS

    08 Дек 2010 21:46ч.

    В случая с лекарите е ясно, че дори и да са водени по личните им телефони, самите разговори имат изцяло служебен характер - това са си служебни разговори по служебен въпрос - не са нечии лични разговори по личния въпрос на някого си. Така че всякакви сравнения между разговорите на лекарите и методите на тоталитарната система в случая са напълно неуместни.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мира

    08 Дек 2010 22:11ч.

    Е, как пък преждеговорившият разграничава служебните от личните разговори. Разговорите ми по моя личен телефон аз възприемам като лични, независимо каква е темата им. Ако говоря по радиоточката, може би ще са служебни. Но това няма никакво значение, важното е, че вече наистина никой не може да бъде сигурен дали не го подслушват. Това е важнвото, HSRS. Ако на вас така ви е комфортно - чудесно, попаднали сте точно където трябва!!! НО АЗ НЕ ЖЕЛАЯ ДА ЖИВЕЯ В ПОДОБНА СТРАНА.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • bravo

    08 Дек 2010 22:22ч.

    smela i hubava posicia

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Вожд Бял Полуовес

    08 Дек 2010 23:54ч.

    Журналята наистина приличат на овцете от &quot;Фермата на животните&quot;. С оглушителното си блеене заглушават нежеланите мнения. Слава Богу, че доста хора вече проявяват добър вкус и отказват да гледат телевизия. Браво за коментара на Дачков!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Шурулин

    09 Дек 2010 0:01ч.

    &quot;Осем милиона балкона, осем милиона микрофона под небосвода син.&quot; Перифраза на Радой Ралин, &quot;Люти чушки&quot;

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • глория

    09 Дек 2010 0:54ч.

    Ама и дачковците без граници не са цвете. Не бива така лесно да се прекрачва границата между обожанието и разпъването на Костов, между непоносимостта към Фирчев и парите на Алексей Петров...Това също е доста журналяшко и хвърля кал върху професията, нали? А колкото до докторите - да не изпадаме в умиление към тези невинни медийни жертви, защото циниците и нехайниците към човешкия живот сред тях са повече от добросъвестните.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Всички сте без граница, май,

    09 Дек 2010 1:09ч.

    както пишеха позитанските близнаци Петьо Блъсков и Валери Найденов. Който има акъл, да прочете това: http://www.forumat-bg.com/politika/989-udrya-li-chasat-na-razpadaneto-na-evropejskiya-sayuz#comments И да побърза да обругае автора...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ето затова

    09 Дек 2010 1:16ч.

    чета и харесвам Дачков!Благодаря!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Време е!

    09 Дек 2010 1:22ч.

    В едно свое историческо решение по документите на Пентагона Върховният съд на САЩ заяви, че &quot;единствено свободната и независима преса е способна ефективно да изобличи лъжите на правителството&quot;.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тодор Янакиев

    09 Дек 2010 2:00ч.

    Каквито българите - такива и милиционерите (най-вече), такива и докторите, такива и съдиите, такива и т.нар. политици, такива и журналистите, такива и учителите, такива и поповете, такива и... до безкрай. ТежкО на критично малкато малцинство свестни в тези професии (и уж призвания) и навсякъде другаде. Тежко на тези, които, въпреки ада, в който живеят, все още държат на съвестта си, на някаква чистота на сърцето си, на страха си от Бога, на това да имат поне малко любов към ближния си. С цената на разбитите си нерви, мизерния си бит, ежедневно малтретираното им, но все още живо достойнство. С жестоката цена на това да се улавят, че без да щат и те заприличват в едно или друго на другите - но не съвсем!... Заради тях България все още не се е срутила окончателно, все още не се е удавила напълно в собствената си повсеместна блатна тиня, заради тях Господ още не я заличил от лицето на земята. На тях се крепи все още тази страна на безбожието, страданието и позора. Господи, дай им сили!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • чалга битивито

    09 Дек 2010 2:22ч.

    Явор Дачков е единствения нормален журвалист в булгаристан. За разлика от въпросната мялоумна двойка виктор николаев-ана цолова - по големи нещастници са само другите двама то нова телевизия. все пак, извинете, но елемнтарни качества трябва да притежаваш за да не се хвърлиш като хрътка в удобната за физкултурника фантасмагория. Срам за битиви- елементрана, поръчкова, подлога.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ceco

    09 Дек 2010 2:28ч.

    Ето затова чета и харесвам Дачков!Благодаря!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Марта

    09 Дек 2010 3:31ч.

    Както винаги много точен анализ!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • хамалин

    09 Дек 2010 3:38ч.

    българските лекари имаха възможност да издухат това галфонско правителство,но не го направиха:липсва им елементарно човешко достойнство:те нямат напредстава,какво означава лекар в западния свят.жалки са във всяко отношение.те са нещастници,те са селяни,които са станали доктори,нищо повече:затова манталитета на плочкаджиите ще върлува в бг,затова ще им завират в задниците микрофончета и те ще си траят:ако това беше станало в германия,страната щеше да пламне:сега нека да знаят защо бг селяндурщината е била 482 години роб:била е,и ще бъде,защото е проста:само прост човек може да го е страх да навре в кучи гъз един престъпник,който не се усеща какви ги дроби.бг лекарите си заслужават замяргането с лайна.не 1984,тя лайна да яде:това е 2010,в една страна,която е в ес.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • И Храчков

    09 Дек 2010 3:39ч.

    е &quot;журналя&quot; и то отвратителна.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Стоил Търновски

    09 Дек 2010 5:07ч.

    Грешите в твърдението си, г-н Дачков, че коментираните &quot;вестникари&quot;, пък и от другите им колеги, сега могат да омаскарят българските лекари, че и хора от която и да било професия. Напротив напъните им (с &quot;малоумните си телевизионни предавания и &#039;държейки се&#039; отвратително неадекватно, предизвиквайки масова истерия и психоза&quot;) винаги имат обратен ефект. Всеки облайван от тях, в очите на обществото, е моралния победител, а те - малките неистово лаещи &quot;паленца на Павлов&quot; (или на тукашния кучеразвъждач). Няма как викторниколаевци-анацоловци&amp;сие с ниския си морален авторитет да са ни съдници, пък и не само те. В тези тв-блокове и радиа, както казваше миналата година германския посланник, те са в ролята на свинарите, които сутрин рано прекарват свинете през селото. Така ги възприемаме ние обикновените хора. Пък за този, който им плаща за такава ефикасност в работата, българите имат една приказка &quot;имал бол пари, дал&quot;.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • лекар от провинциален град -до Явор Дачков

    09 Дек 2010 6:59ч.

    Благодаря ВИ Г-н Дачков! Ако имаше повече като Вас, нямаше да се стигне до това унизително за нас лекарите положение.Бъдете здрав и все така обективно отразяващ ИСТИНАТА журналист!БЛАГОДАРЯ ВИ!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Nikolla

    09 Дек 2010 14:54ч.

    Г-н Дачков,едно голямо &quot;Благодаря&quot; за статията и от мен! Изпратих я на поне 40 човека,включително пребиваващи в Испания,Обединеното Кралство и Франция. Бих препоръчал и другите читатели да го направят.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • гражданка

    09 Дек 2010 18:05ч.

    Случаят с лекарите от Горна Оряховица е част от поредицата действия на управляващите, които показват пълното им пренебежение към българското общество. Непремерени, даже просташки изрази за учените от БАН, за студентите от СУ&quot;Св. Климент Охридски&quot;, за студентите от академиите по изкуствата ... Преди години един друг политик си позволи израз &quot;Алчни старци изпълзяха на припек&quot;. Живеем в абсурдна среда, в която малограмотни хора дават оценка за неща, които не разбират. Докога?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • читател

    09 Дек 2010 19:22ч.

    Да, абсолютно вярно казано. Противна стана дотам българската журналистика, че тук малкото изключения никак не помагат- за съжаление. Сравнението само засилва отвращението. Има ли смисъл да изброяваме причините-вопиюща некомпетентност, обикновен мързел и нежелание за сериозна работа, невежество дори на ниво говор и граматика, за истинска култура въобще не говорим. Липсват напълно изградените морални устои, както и необходимите демократични нагласи и ценности, за да поставят правилните акценти и да не стават рекламни рупори на безобразните власти. Резултатът от всичко това е, че отново както при соца много хора врътват копчето на всякакви &quot;новини&quot; и &quot;публицистики&quot;. Отново така наречената вътрешна емиграция започва да действа като спасение на личната същност. Хората от моето поколение, поне част от тях със сигурност знаят за какво говоря. Изход? Със сигурност не е във вътрешната емиграция. Но какво може да даде начален тласък на това уморено, отчаяно, стагнирано общество, не знам. Да се събуди, да спре да си хвърля боклука като първо, да не цапа в буквален и преносен смисъл средата в която обитава,да спре да мрази всичко освен себе си, да се образова, да се научи да се бори за всяко свое човешко и гражданско право. &quot;Събуденият българин&quot;, както се изразяваха в началото на 90-те лесно заспива, за съжаление.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кое съсловие е следващото?

    09 Дек 2010 21:47ч.

    След българските съдии, помията плисна върху българските лекари. Не знам кое съсловие е следващото, но сервилното поведение на мнозинството българските журналисти към властта (към всяка власт)ги прави не съсловие, а кофата, от която се лее помията. И се чувстват защитени, не разбирайки, че са презирани.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ваня

    09 Дек 2010 22:32ч.

    Отдавна съм решила отношенията си с БГ журналята.По най-естествения начин-нито един лев от моите спестявания не отиват,за да си купувам и да им чета помиите! За малкото останали истински и достойни български журналисти-чест и почитания! Намирам начин да отделя,макар и малко и за техния труд.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • М.Кушев

    10 Дек 2010 3:58ч.

    Точно &quot;в десетката&quot;!!! Обаче, на кого му пука?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Truman

    10 Дек 2010 5:33ч.

    Съгласен съм със всяка казана дума от Дачков..Голяма част от журналистите ни са като хиени...Но не хиени търсещи истината,а като лешояди търсеики мърша..Те изопачават факти,разпъват до стената/добре 4е нямат калашници/.Оклевтяват и 4етат присъди.Лепват етикети когато един слу4аи е в зародиша си още ...Навярно на много журналисти Цветанов е знаме...и му правят метани с репортажите си.Когато стачкуваха учителите медиите също се държаха гадно и в угода на тройната коалиция.Такава е нашта журналистика..СЛУГИНСКА.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Валя

    10 Дек 2010 18:09ч.

    Живеем вече в света на Оруел, затова са такива и средствата!Интересното в случая с това раждане/аборт е това , че майката- родилка не иска да се коментира и не търси вина в лекарите.Да не би пък да си е платила за това да и предизвикат раждане в 6-ти месец?При средно тегло на недоносено бебе 900-1200 гр. има страхотни проблеми по оцеляването и развитието на детето, а какво говорим за 600 гр.?Лекарите на са убийци и не те са виновни в случая.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • засегнат

    10 Дек 2010 21:55ч.

    слушай бе,лайнар,защо защитаваш тези безнаказани убийци,на втори ноември майка ми почина в страшни мъки,&quot;благодарение&quot; на тези пияни убийци!на предния ден викахме пет пъти бърза помощ,пет пъти я карахме в спешно отделение и пет пъти я връщахме у дома с диагноза &quot;напълно здрава&quot; !!д-р обрейков,д-р драганов/пияната му свиня/,така и не я приеха в спешно отделение!това са изроди,убийци,безнаказани касапи,които нощно време се напиват и ебат сесррите,същите безотговорни курви!!!на другия ден майка ми умря в ръцете ми в страшни мъки!!!еби си мамата,подлец,навремето те уважавах и вярвах в твоето обективно мнение,сега си парцал!!!!ако си достоен журналист намери тези убийци в бургаската спешна помощ и направи едно журналистическо разследване,тогава ,може би,ще повярвам,че си явор дачков,а не дашков!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До засегнат

    10 Дек 2010 22:02ч.

    Огняне, махай се от тука! Пиши си под тъпите статии във Фрогнюз

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • някой

    11 Дек 2010 17:04ч.

    И каква стана тя...пак успяхя дя ни разделят на лагери:)Може би това е целта?Разделяй и владей!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Аз

    16 Дек 2010 18:33ч.

    За да влезе в журналистическия факултет в онова прекрасно време, задължително трябваше да си на идейна висота,а ако го завършиш-да си номенклатура на ДС.Оттам нататък пишеш каквото трябва,плюеш както трябва и изпълняваш поръчките на &quot;приятелите&quot;от все сърце... ...Не знам ,каква може да бъде днес журналистиката, когато всички средства за масово осведомяване,както и печатниците и всичко свързано с преноса на информация са в ръцете на хора на бившата ДС,Партията,както и на другари от бивши братски сдружения,макар някои от тях да звучат много европейски,американски или гръцки... ...Пременил се Илия-пак в тия!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Vicky

    23 Май 2011 13:27ч.

    Stands back from the keyboard in aamzemnet! Thanks!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Tory

    24 Май 2011 0:00ч.

    AFAIC that&#039;s the best asnewr so far!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Bones

    25 Май 2011 0:45ч.

    Tahkns alot - your answer solved all my problems after several days struggling

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Teiya

    25 Май 2011 1:10ч.

    No more s***. All posts of this qlautiy from now on

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Dani

    11 Юли 2012 15:15ч.

    nie obitchame svobodata, sledovatelno sme za svobodna i nezavisima presa!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи