Вашата оставка ли да искаме тогава, господа ранобудни протестиращи?

Вашата оставка ли да искаме тогава, господа ранобудни протестиращи?
Автор: Alex Alex @idealist.blog.bg
<p>Тези дни излязоха данните от поредното социологическо проучване. Не е зле искащите &quot;оставка веднага&quot; да ги знаят и да поразсъждават над тях:<br /> <br /> <em>&nbsp;&nbsp;&nbsp; 22,8% от избирателите биха гласували за БСП (Коалиция за България), докато за ГЕРБ готовност да пуснат глас изразяват 16.9% от гласоподавателите.&nbsp;Като&nbsp;трета политическа сила се очертава Реформаторският блок с 8,6% изборна подкрепа, а ДПС събира 7,6%.<br /> &nbsp;&nbsp;&nbsp; Още 3 партии са на прага на парламента, ако изборите бяха днес - &bdquo;България без цензура&ldquo; с 4,3% от гласовете, НФСБ с 2,9% и &bdquo;Атака&ldquo; с 2.8%.<br /> &nbsp;&nbsp;&nbsp; Без шанс за Народното събрание към ден днешен са ВМРО с 1,3% потенциални гласоподаватели, &bdquo;Глас народен&ldquo; с 1% и НДСВ с 0.6%. Почти 30% от българите (29,6%) са категорични, че не биха гласували на избори.</em><br /> <br /> Нека приемем, че това са реални изборни резултати. Кой ще състави правителство - това е важният въпрос, нали?</p> <p>БСП и ДПС ще си партнират отново - по това няма спор. Двете партии ще имат общо 30.4 %. Ако послушаме съвета на проф. М. Константинов от десницата - трябва да умножим тези проценти по 1.5. А получените в резултат на това действие депутатски мандати отново да умножим по 1.5.&nbsp;</p> <p>Да приемем, че Реформаторският блок в крайна сметка ще склони на ухажването на ГЕРБ&nbsp;и ще играе с тях. Двете формации събират общо 26.5 %. Да добавим към тях и НФСБ, макар и такова действие да е доста условно - стават общо 29.4 %.</p> <p>И остават две партии с шанс да са част от парламента. Бареков със своите 4.3 % едва ли ще иска да се коалира с някого. За него ще е по-важно да продължи да налага партията си на политическата сцена и да не поема ничии негативи.</p> <p>Колкото до &quot;Атака&quot; и нейните 2.8% - там нещата едва ли ще са по-различни отколкото в момента. С&nbsp;тази разлика, че където е НФСБ, там не бива да слагаме &quot;Атака&quot; - по понятни причини.&nbsp;</p> <p>Такава ситуация се очертава, нали?&nbsp;</p> <p>Е, ясно е чие ще бъде правителството. Вярно, че БСП и ДПС може би ще имат този път малко по-голяма парламентарна подкрепа. Но по същество разликата няма да е особено значима.&nbsp;</p> <p>Защо тогава да вървим към незабавна оставка и избори веднага, уважаеми господа будни и интелигентни протестиращи?&nbsp;</p> <p>И ако вземем, че ви послушаме и получим горния резултат - тогава какво?&nbsp;Кой ще ни е виновен?&nbsp;Вашата оставка ли да искаме тогава?</p>

Коментари

  • Медиана Галъпова

    26 Ное 2013 1:51ч.

    То бива стъкмистика, бива, ама чак пък толкова... Оставка за автора! :)

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хан Крум

    26 Ное 2013 3:37ч.

    Всички m,eortkr мои постинги в Гласове са затворени. С това си откритие спирам участие в сайта. Збогом. ДС победи.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Александър

    26 Ное 2013 15:43ч.

    &quot;БСП и ДПС ще си партнират отново - по това няма спор. Двете партии ще имат общо 30.4 %. Ако послушаме съвета на проф. М. Константинов от десницата - трябва да умножим тези проценти по 1.5. А получените в резултат на това действие депутатски мандати отново да умножим по 1.5.&quot; Нека послушаме авторът на тези думи и умножим 30.4 по 1,5. Получаваме 45,6. Какво е това? Проценти? Брой мандати? Според написаното по-горе било депутатски мандати. Трябвало да ги умножим още веднъж по 1,5. Добре. Получаваме 68,4. И какво е това? Очевидно на авторът му липсва каквато и да е способност за количествено мислене, а боравенето с проценти е нещо непостижимо за него. Зная какво е казал професор Константинов, но нямам желание да открехвам по този въпрос Алекс Алекс. Втръсна ми да бъда пастир на овце като него. Но когато умственият ти багаж е оскъден е по добре да си мълчиш, отколкото да досаждаш на останалите с твоите простотии.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи