СРС сериалът за лошите добри

СРС сериалът за лошите добри
СРС-тата навлязоха в забавно-развлекателния жанр. Шеф на митниците се опитва да звъни на ЕГН. Премиерът не знае името на този, за когото ходатайства, и го нарича "момчето, къде рита топката с мене, от аерогарата", но като един редови HR му взема ЕГН-то и го праща на шефа на митниците по СМС. После шефът на митниците се оправдава пред публиката като пред детска градина, че премиерът просто проверявал дали някой не е незаконно уволнен. Междувременно вадачите на СРС-тата пращат първите си СРС серии на свои експертизи в чужбина, понеже не вярвали на меверейските. То едва ли изобщо някой вярва на обясненията, че нещо е манипулирано само защото е презаписано. А сериалът със СРС-тата продължава ли, продължава – според някои медии поне още 7 записа чакали ред за огласяване.
<p>Докога ще я караме така? Сигурно чак до изборите. Каква е крайната цел? Нека първо видим какво всъщност се случва при ваденето на СРС-та. Тези въпроси вече не стоят. Въпросът с автентичността на записите пред никого не стои сериозно &ndash; чуват се автентични гласове, с още по-автентични изрази.</p> <p><strong>Не стои и въпросът с незаконноста &ndash;<br /></strong></p> <p><strong>интересът към съдържанието решително надделява</strong></p> <p>Не стои и въпросът с разпространението на нещо недопроверено &ndash; дори БНР в рамките на един час в сряда &ndash; след 12 ч. и след 13 ч., излъчи цели два пъти и трите разговора Борисов&ndash;Танов&ndash;Манченко.</p> <p>Вече не стои и въпросът за разграничение между сериозни и несериозни медии, защото няма значение кой е първоизточникът на огласяването на СРС. Дори държавните медии отказват да спазват "остарели" правила, защото така или иначе цялата информация съществува &ndash; даже и никоя медия да не я бе огласила, тя щеше да бъде качена в някой сайт за видеосподеляне или където и да е в интернет. И с огромна скорост след "Гласове" записите и стенограмите им бяха мултиплицирани из нета.</p> <p>Фактът обаче, че всички СРС-та излизат през журналистите Дачков и Патрашкова, които пък са свързани с Алексей Петров, освен всичко друго снема и въпроса кой има интерес от всичко това. И фокусът остава върху голото съдържание на записите.</p> <p><strong>На едно голо съдържание</strong></p> <p>Най-парадоксалното в цялата ситуация е, че при целия медиен уют, в който живее управлението на ГЕРБ, когато медиите масово са сведени до проста фуния за безкритично ретранслиране на премиерски и министерски слова и теледвижения, фунията, пак в простата си функция на фуния, се оказва двупосочна и праща в лицето на управляващите цялата канализационна маса. Независимо от кого и откъде е била изпусната.</p> <p>С всяко следващо СРС картинката на властта става все по-нелицеприятна, с тенденция към отчайваща. Първо се посяха съмнения за покровителство над контрабанда, но досега основното разголване е към моралния облик на властта, която задкулисно действа против елементарни юридически и етични норми, управлява дебелашки и шуробаджанашки.</p> <p>И вече не е важно дали изобщо някое следващо СРС ще уличи премиера или някого от неговия управленски екип в крупна далавера &ndash; след "посятото" досега все по-голяма част от публиката е убедена, че управляващите правят такива неща, както и всички преди тях.</p> <p><strong>А и дори да има такова СРС, то вече ще звучи по-убедително</strong></p> <p>отколкото ако с него директно се започне компроматната война. Бронезащитата с манипулации на записите вече е паднала или силно изтъняла при оправданията с предишните СРС-та.</p> <p>Целта обаче едва ли е едно ключово СРС да уличи, когато му дойде времето, директно в крупна далавера премиера, вицепремиер или съпредседател на групата на ГЕРБ. Защото дори и да има такова СРС, със СРС-та престъпления трудно се доказват &ndash; не само в съда, но и пред обществото. С поредица от множество и "по-невинни" СРС-та обаче се постига нещо много по-трайно &ndash; необратимо повяхване на довчера светъл образ.</p> <p>Рухват надежди и доверие, замества ги отчаяние, отвращение и политическа апатия. И до изборите политическото тяло на ГЕРБ и неговите най-първи току-виж доста залиняло.</p> <p>Това навярно е и крайната цел на сериала със СРС-тата. А кому това е изгодно &ndash; очевидно на мнозина. Кръгът на печелившите може да е много по-широк от кръга на организаторите на СРС сериала, затова този въпрос не е толкова важен.</p> <p>И управляващите е крайно време да разберат, че главният въпрос не е кой и с каква цел режисира филма, а защо те са главните герои на този филм. Защото да разобличаваш лошите като лоши не те прави непременно добър &ndash; добрият може да бъде разобличен от лошите като също лош, докато лошият най-много да стане още по-лош от разобличенията на добрия. Съвсем очевидно е кой е големият губещ в тази ситуация.</p> <p>Дали пък финалната идея не е да заживеем съвсем омаломощени в един напълно лош политически свят?</p>

Коментари

  • ТОДОРОВ

    28 Яну 2011 18:53ч.

    - Мафията провежда тайната компроматна война, която наблюдаваме в момента. Обслужват я Явор Дачков, Патрашковци и други подобни изпълнители на мръсни поръчки. По един криминален начин в пространството се подхвърлят компромати и интриги, и редица медии започват папагалски да ги повтарят. Даден човек върши престъпление, когато подслушва нелегално премиер и шеф на агенция. Но деянието му бива продължено съучастнически от медиите, които го разпространяват. Значи, имаме налице две престъпления. Но вместо тези, които са ги извършили, да застанат пред следствие, прокуратура и съд, започват приказки, че страната се отклонявала от демократичния път. Откъде-накъде? От демократичния път я отклоняват разните Дачковци, Патрашковци, Алексейпетровци, Тони-хамстеровци. Всеки, който се опита да я върне в демократичния път, веднага става обект на нападки. В момента се полагат усилия за разчистване точно на тази мафиотизирана структура - трактори, редосеялки, мафиотски кръгове и прочие - която диктуваше живота в страната и превърна цяла България в задкулисие, в блато! Те отвръщат с поръчкови &quot;изпълнения&quot;, защото имат ресурса да го направят - могат да плащат година, две, три за компроматни поръчки, за да мътят водата, да дестабилизират чрез медии, които са или тяхна прикрита собственост, или техни инструменти. Целта е дестабилизация, за да не може България да тръгне напред, а да си остане блато, в което те да си ловят рибата. Мафията е притисната. Правителството осъществи много и сериозни операции за разбиване на организираната престъпност. Това, че съдът действа не така, както Брюксел и българското общество искат, е друг въпрос. Но правителството, МВР, службите направиха доста неща през тази година и половина. Това не може да се отрече. Забележете кого защитават медиите, разпространяващи компромати - ударените от правителството, тези, които са в момента подсъдими, следствени, разследвани за организирана престъпност.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Платен Гербер -ибрикчия

    28 Яну 2011 19:06ч.

    Тодоров ибрилкчия толкова ли си наивен да смяташ , че това е инсцениранна атака към боко тикватаи кликата му ? Не виждаш ли че това е стил на управление и овладяване на контрабадните канали с цел лично обогатяване. Няма ссмисъл да говоря на бетони герберски тикви като премиера им.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бивш избирател на ГЕРБ

    28 Яну 2011 19:33ч.

    ГЕРБ нищо не са направили за народа , не ме интерисува СРС ли е или нещо друго , а какво има в хладилника. Този цирк , който гледаме не ме храни и топли. Няма нито един осъден все още престъпник , а само се говори. Строяла се магистрала Тракия - Да , ами ако сега започвахте господин Борисов изкупуване на земя , обещетяване на собственици , там където преминава магистралата , дали щяхте да сте толкова бързи. Голямя част от работата преди Вас е вече свършена , а Вие наготово говорите. СРС и цялата говорилня не топли и храни народа. Очаквах от Вас действия , а не приказки. Задоволете поне физиологичните потребности на народа господин Борисов , първо стъпало от пирамидата на Маслоу, а след това говорете.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дежурен старшина

    28 Яну 2011 20:11ч.

    А бе, старшина Тодоров, ти не беше ли дежурен анал-лизатор, утре?! Защо пишеш днес?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • we4en prehod

    28 Яну 2011 22:43ч.

    Тодоров, Кое в България не е МАФИЯ? Коя политическа партия е създадена и финансирана с чисти пари и без участието на специалисти от бившите и настоящи тайни служби? Дай пример!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ЦЕЦО

    29 Яну 2011 5:53ч.

    ТОДОРОВ ТИ КЪДЕ ЖИВЕЕШ ТА НЕ ВИЖДАШ КАКВИ СМОТАНЯЦИ СМЕ СИ ИЗБРАЛИ ЗА УПРАВНИЦИ ЗА ГОДИНА ИПОЛОВИНА НЕ СА НАПРАВИЛИ НИЩО РАЗУМНО ТОЗИ НАРЦИС ББ ДОЗОГА ЩЕ НИ ПРАВИ НА ЛУДИ

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ванев

    29 Яну 2011 22:26ч.

    Тодоров, докато има заблудени като теб, няма да се оправи тази държава.Не е важно кой е направил записите, кой ги е разпространил, важно е какво се разбра от тях. И не самите СРС-та, важно е ,че премиерът намира време да се занимава с глупости, вместо да погледне сериозните проблеми на държавата и народа. Българският-министър председател вероятно е ако не единственият, то един от малкото премиери в света, който не разбира нищо от работата си и не знае защо е на този пост. Но така е като избираме ту царя, ту пъдаря да ни управляват. Е, пъдарите това могат - да играят карти и ритат топка по обед, да се грижат за бирата си и да мислят за дюнера с бирата.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • велински

    30 Яну 2011 0:13ч.

    Много са интересни съчиненията на тодоров (?) и подобните му ,като стил.Тук не се вижда предполагаемия наивитет на заблудения и продължаващ да вярва до дупка(само че кой ли ще трябва да влезе в нея) ,все пак още често срещащ се наш съвременник,предимно алитерат,във ББ,МОНИ II и други полтически и държавни изтърсаци.Явно те се пишат от хора с елементарна литературна школовка и опит,за да може да бъде сглобена поне за пред очи една компилация от вече казани в други случаи(това е очевидно!) дилетантски размисли от коментари или статии.Но липсата на живец и дори и на опит за ителектуална задълбоченост,идва да ни подскаже,че тук в електронният вариянт на &quot;Гласове&quot; ,за пореден път ,някои &quot;служители&quot; от някои служби се занимават стова ,което не им е работа-литературни съчинения.На моменти се срещат доста влажни откровения на тоалетни автори,&quot;намокрели&quot; от старанието да се представят по-добре в изпълнението на поръчката,а именно свеждането на моралното ниво на вестника до по-удобна за някои висота.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи