Скандалът е, че Борисов е премиер

Скандалът е, че Борисов е премиер
Споровете за автентичността и детайлите от съдържанието на разговорите на българския министър-председател Бойко Борисов с шефа на митниците Ваньо Танов успяха да замъглят един от най-важните изводи от тези разговори, а именно, че премиерът има достатъчно време, за да се занимава с глупости, докато инфлацията расте, страната се изправя пред зърнена криза, икономиката се влачи по дъното и това води до фирмени фалити и растяща безработица. Впрочем, ако в България имаше нормална медийна и политическа среда, изтеклите от МВР СРС-та изобщо нямаше да бъдат сензация, защото почти всяко интервю на Бойко Борисов щеше да се възприема като скандал и компрометираща премиера информация. Покрай записите със СРС-тата остана незабелязано посещението на Борисов в Япония, откъдето той изрече безумието, че дюнерите и добрите отношения с арабските държави пазят България от терористични актове. Ако България беше малко по-значима държава и на изказванията на нейния премиер се гледаше сериозно, а не с насмешка, както е сега, това изказване щеше да предизвика международен скандал.
<p>Първо, защото Борисов практически обвини арабските държави, че стоят зад международния тероризъм, и второ, че тероризмът е обвързан с продажбата на дюнери...</p> <p>Борисов направи изявлението си, което сполучливо беше наречено доктрината &bdquo;Дюнер&ldquo;, от Япония, малко след като се беше успал и пропуснал първите две събития в програмата, подготвена от японските му домакини.</p> <p>Журналистите, пратени да отразяват визитата на българския премиер в една от най-мощните световни икономики, започнаха да ни заливат с информации, свързани с това как си изкарва Борисов в Страната на изгряващото слънце. Дори в добронамерените репортажи на националните медии този човек не приличаше на премиер, а на турист. Докато се ръкуваше с японския принц, Борисов изглеждаше като Форест Гъмп, който за пореден път по стечение на обстоятелствата е попаднал в Белия дом и се ръкува с поредния американски президент.</p> <p>После премиерът се върна от Япония и след кратък размисъл, в който отказа да говори пред журналисти за поредните изтекли разговори на Ваньо Танов, дръпна една дълга и скандална реч пред министрите си, с която още веднъж показа, че е министър-председател по случайност и колкото по-бързо спре да бъде такъв, толкова по-лесно ще бъде възстановена страната от управлението му.</p> <p>В тази реч Борисов ясно заяви, че в качеството си на министър-председател е звънял на шефа на митниците, за да се интересува от служебното положение на митничаря &ndash; &bdquo;телкаджия&ldquo; Николай Вучев, с когото играят футбол почти всеки ден. Скандалът тук не е само в ходатайството, а в това, че в изключително тежката икономическа ситуация българският министър-председател се занимава с глупости. Скандално е, че всеки ден по обяд, вместо да работи, Борисов рита топка, след това играе карти, а накрая гледа мач по телевизията. Скандалното е, че последното нещо, за което мисли този човек, е управлението на страната. А най-скандалното е, че България се управлява от празноглав човек, който не разбира от абсолютно нищо, свързано с работата му на политик и премиер.</p> <p>Скандално е, че Бойко Борисов може да звънне на Ваньо Танов, за да пита какво е станало с онова момче, къде рита топка, но не може да вдигне телефона и да се поинтересува вярно ли е написаното от заместника на Танов Антоний Странджев в докладна записка до самия премиер, в която се казва, че в митниците се прави опит да бъдат назначавани послушни хора, които да изпълняват поети ангажименти към бизнесмени, спонсорирали избирането на депутати от ГЕРБ.</p> <p>&ldquo;Хайде де, значи аз не мога да кажа за един човек да го възстановят в митниците на работа, а ще нося отговорност по всички теми? Така ли излиза? Някой друг ще ми назначава кадрите, аз нямам право да се обаждам на никой от вас поради тази теория, която се опитват да кажат!? Защо тогава ходихме на избори, защо тогава ми побеля косата, защо тогава за всяко едно нещо, виждате, се борим и го правим добре&hellip;?!&rdquo;</p> <p>Това е част от речта на българския министър-председател пред неговите министри по време на официално заседание на Министерския съвет!</p> <p>Няма какво да говорим за демократичните механизми и принципи, които през последната година и половина не само не са актуални, но са превърнати в смешни от един случаен, но не случайно попаднал във властта човек. Българският-министър председател вероятно е ако не единственият, то един от малкото премиери в света, който не разбира нищо от работата си и не знае защо е на този пост.</p> <p>&bdquo;Питам аз, имам ли право, след като назначавам вицепремиера, министъра на финансите, шефа на &bdquo;Митници&rdquo;, заместниците на &bdquo;Митници&rdquo;, шефа на митницата на аерогарата, аз, ако съм искал, този да съм го направил такъв. Да съм го направил депутат от ГЕРБ, министър, ако искам, ще го направя&ldquo;.</p> <p>Тези думи на Борисов не са от СРС и не са монтирани, а източникът им е сайтът на Министерския съвет. Въпреки това те не бяха определени като скандални от нито една медия. А те са много по-скандални от &bdquo;Мишо Бирата ми се обадИ...&ldquo;.</p> <p>Много по-скандално от СРС-тата е, че в най-голямата криза Бойко Борисов ще хвърли над 100 млн. лева от парите на данъкоплатците за построяване на спортна зала в София и се готви да хвърли още 140 млн. лева за втори национален стадион, на който да може да рита топка с &bdquo;телкаджията&ldquo; Вучев.</p> <p>Много по-скандално от разпространените записи на Ваньо Танов и Борисов е, че днес българската държава има три основни приоритета, очертани в бюджета за 2011 г. и струващи милиарди левове на българските данъкоплатци &ndash; първият е спортът, който произвежда мутри, вторият е подслушването, което произвежда скандали, и третият е отбраната, която не произвежда нищо. Пътищата и магистралите са допълнение към това и се откриват по три пъти, така както по три пъти предишните правителства правеха първа копка на същите пътища и магистрали. Да не говорим, че магистрала &bdquo;Тракия&ldquo; се строи от времената на Тодор Живков и остават за дострояване още стотина километра, а положението при останалите магистрали, които ще бъдат открити още няколко пъти от Борисов, е подобно.</p> <p>България има разбити здравна и образователна система, които ще умрат, докато премиерът строи стадиони с парите за здравеопазване и образование.</p> <p>България отсъства от европейския разговор, а Борисов присъства на всеки мач, в който участва митничарят с исхемична болест на сърцето Вучев.</p> <p>Българският премиер не спира да говори глупости и мълчи единствено по време на срещите с колегите си от ЕС, когато се решава дали страната ни ще бъде интегрирана напълно в европейската общност, като бъде приета в Шенген, или ще остане периферна територия за правене на далавери.</p> <p>Всичко това е скандално!</p> <p>Най-лошото обаче е, че всички тези дейности на българския министър-председател се приемат за нормални както от повечето медии, така и от голяма част от българските граждани, които финансират с парите си безумията на Борисов.</p> <p>Премиерстването на Бойко Борисов все повече започва да се превръща в общонационален срам, а говоренето, че не може да се намери алтернатива на това управление, е още по-срамно и от самия министър-председател.</p> <p>Критерият за алтернативата на Борисов вече е толкова свален от самия него, че в алтернатива може да се превърне всеки, който не играе футбол, не говори за дюнери и тероризъм едновременно и има поне два грама мозък в главата си, с които поне да не излага страната си, когато се среща с чужди политици.</p> <p>Нещо повече &ndash; Борисов може да има и добра алтернатива в лицето на всеки, за когото образованието е много по-важно от спорта, реформата в здравеопазването &ndash; много по-сериозна работа от строенето на стадиони, пенсионната реформа &ndash; много по-важно занимание от гледането на мачове.</p>

Коментари

  • bram61

    28 Яну 2011 21:01ч.

    браво но какво да прави обикновениа човек , изборите са много далече.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Juliana Ivanova

    28 Яну 2011 21:03ч.

    Bravo ! Strahotna statiq ! Dano po-veche hora da q prochetat i osyznaqt !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Стефанова

    28 Яну 2011 21:08ч.

    Разбира се,че е така- а кои бяха в инициативния комитет по кандидатирането му за кмет???

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ели

    28 Яну 2011 21:09ч.

    Отчайващо точно. Виновни сме всички-и тези, които видяха в него повече от една нула и го избраха, и останалите, които не го приемаме, но го търпим.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Г. Динев

    28 Яну 2011 21:10ч.

    Чудесна статия ! Но, когато гражданите са непукисти, никоя медия не може да свърши тяхната работа.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Антон Захариев

    28 Яну 2011 21:13ч.

    Браво! Прекрасна статия. Пращам линк на всички свои познати и приятели. Приканвам всеки който мисли същото: Прочети и предай нататък!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Някой

    28 Яну 2011 21:14ч.

    И този човек все още е министър-председател на България??? Срам и мъка!!! Левски, Ботев и Захари Стоянов сигурно се въртят като ротори в гробовите си. Срам за България...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Любо

    28 Яну 2011 21:27ч.

    Прецизен анализ на ситуацията в страната. Безкрайно време е от приказки да преминем към действие и с гражданската си позиция да се опитаме да променим нещата. Нека си подадем ръце, за да имат децата ни бъдеще.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бат Бок Катерпилара

    28 Яну 2011 21:40ч.

    Браво Биков! Простотията се бие с логична и интелигентна аргументация, а не с квалификации. Не падайте до нивото Им и резултат ще има.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • georgieff/vienna

    28 Яну 2011 21:56ч.

    bravo! Dank! präzis*-elegant und...vortrefflich! bitte,jeden Tag so *was zu publizieren! verkünden und popu- lärisieren bei jeder Gelegenheit! allen Freunden und Leute mit gutem Wil- len schicken! bravo! noch einmal: herlich bedankt!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До Любо

    28 Яну 2011 22:13ч.

    &quot; Безкрайно време е от приказки да преминем към действие и с гражданската си позиция да се опитаме да променим нещата. Нека си подадем ръце, за да имат децата ни бъдеще.&quot; Прав си, приятелю! Напълно съм съгласен с теб! Но в същото време съм и най-големият песимист за бъдещето! Не виждам никакъв практически начин &quot;да променим нещата&quot;! Чалгата победи разума, и трябва си си признаем, че победата и е доста успешна и за доста дълго време!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бат Боко Катерпилара

    28 Яну 2011 22:18ч.

    Всики който следи форумите вижда, че за първипът от 20г насам разделителната линия в обществото не е по линията ляво-дясно, а по линията войнстваща простотия облечена с власт-интелигентно управление на страната. А Бат&#039;Боко и Туй прескачат от лявото в дясното според как им изнася. Ситуацията наистина е уникална и ни дава шанс да се научим като общество да различаваме популизма и интересанщината и да не им даваме възможност да ни управляват. А за корупцията какво да кажа. Очевидно всички, и леви, и десни ще трябва да се борят с нея ако управляват. Тя е нещо като лошия роднина. не можеш да се откажеш от него, важное да не му даваш възможност да трови атмосферата в родата

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • azalia

    28 Яну 2011 22:33ч.

    ББ с всяко свое действие и дума показва своята същност.Поведение от рода:1/като искат пари, да не ми протестират, а да ми се помолят;2/ще отскоча с Фалкона до Испания да гледам Реал Мадрид и до Бразилия да се снимам с Дилма;3/ще построя нов стадион, зашото много обичам да гледам футбол;4/и аз съм съпричастен с вас-отказах пурите, защото ми идва скъпо-по 1000 лв. на месец и пр., е изключително мерзко и цинично ултра ляво поведение на нарцис с комплекси.Браво,г-н Биков!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Name

    28 Яну 2011 22:34ч.

    &quot;Скандалът е, че Борисов е премиер&quot; ???? Като че ли не е имало демократични избори, а преврат... Който е недоволен, да го изрази на следващите избори. От последните избори това е резултатът! Скандално е да поставяш под съмнение този резултат...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гошо

    28 Яну 2011 22:58ч.

    Проблема не е в това дали статията е хубава или лоша. Проблема е че фактите в нея са голата истина. Такова безобразие не са ни поднасяли от 20 години, а може би от 130 години, даже от освобождението от турско.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Рая сме

    28 Яну 2011 23:37ч.

    Всичко в статията е безпощадно вярно. Рядко се случва да прочетеш накуп искреното си мнение, при това интелигентно изложено. Питам се обаче: какво от това? Тъпунгерите не четат. Само казват &quot;Тоа па кой е&quot; и отиват да ритат. При такова крещящо незачитане на обществото се чудя как е възможно толкова хора да са слепи и да подкрепят безобразията, простотиите и лъжите на властта. Може би си казва думата синдромът &quot;500 години под турско&quot;?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Марина

    28 Яну 2011 23:52ч.

    Браво за чудесния анализ. Вярно е, че тези които подкрепят ББ не четат, но не е вярно, че тези които четат и недоволстват трябва да си мълчат, защото са малцинство. Напълно споделям тезата на автора, че да се внушава, че няма алтернатива е безкрайно вредно за обществото.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • coax

    28 Яну 2011 23:54ч.

    Iako :))))

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • coax

    28 Яну 2011 23:58ч.

    Съгласен съм. Все едно сме в бардак и трябва да ни таковат , докато им изтече времето.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 123

    29 Яну 2011 0:03ч.

    абе премиера си живее живота така както му харесва така си и управлява понеже сега му се е паднало. той няма поза на държавник а на човек от народа така си се държи и извън страната. той няма съзнание и практика на добър управленец уче се в движение. да ама има по добре обучени от него. хайде да излизат на светло да ги видиме

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 666

    29 Яну 2011 0:28ч.

    Монтирания разговор с премиера, създаден от десетки кръпки, представен и разпространяван от медиите като оригинално &quot;срс&quot;, но в действителност пълен фалшификат. http://vbox7.com/play:57c00eb4 Ето и голямата защита &quot;Биип&quot;: http://vbox7.com/play:39ac3031

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ацетон

    29 Яну 2011 0:31ч.

    Браво,чедесен анализ! Точна картинка на пожарникаря слънце, на корумпираната здравна система - този как се е изкарал инвалид, ми срещу 500-800 кинта и сега и пенсия ще получава, малка, но редовно!?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • до г-н Тома Биков

    29 Яну 2011 0:39ч.

    Г-н Биков, Моето мнение е, че доста добре сте казали всичко. Аз не мога да се изразявам като Вас. Не бих могъл да участвам в задълбочени разговори и спорове по тези въпроси. Но от моя дълъг житейски опит, мога да кажа, че съм напълно съгласен с Вас. Мисля си например, че вместо да даде 100 - 200 милиона за стадиони, същите пари Премиерът би могъл да даде за заплати на висококвалифицирани специалисти, на експерти от най-високо ниво, от България и от чужбина, които биха свършили много от работата, която той не осъзнава дори, че трябва да бъде свършена. Ако той плати добре, по европейски, на достатъчно добри специалисти, те биха пооправили някои неща в здравеопазването, образованието, сигурността... Но има и още нещо, което бих искал да Ви кажа, г-н Биков. Понеже се говори, че няма реакция от гражданите на простотиите на премиера. Питам се какво биха могли да направят гражданите? Аз знам, аз виждам навсякъде около мен, че хората не одобряват това, което става. Но всеки се пита кой е този, който предлага нещо по-добро? Кой е? Защо г-н Биков, не предложите нещо силно, нещо стойностно, нещо, което хората да видят като алтернатива на пожарникаря? Познавам хора, които се възмущават, знаят как точно трябва да стане, но винаги, когато им предложа те да потеглят с ясна програма, и те се дръпват, отказват да направят каквото и да е. Не желаят да поемат инициатива. Всички казват - нека някой предложи такива неща и аз ще го подкрепя. И край - всичко отново замира. Та - г-н Биков, излезте и дайте ясна и конкретна програма. Какво да се направи, как да се направи, кой да го направи, как този, който ще го направи ще вземе властта, как ще накара хората да гласуват за него... Моля Ви, г-н Биков, моля Ви! Направете това! Аз съм стар вече. Видял съм много, малко ми остава да живея. Не бих могъл да свърша тази работа. А и не съм така подготвен като Вас. Моля Ви! Дайте надежда на хората, че има умни и стойностни хора, които биха управлявали добре тази невероятно красива страна, с този стъпкан от мутри, от нагли простаци народ. Ще съм Ви много благодарен. В.В.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • От Тодор

    29 Яну 2011 1:34ч.

    Загубих си времето но прочетох всички 22 коментара, кои от кои по-хубави и възхваляващи интелигентонстта на Тома Биков и простотията на Боико Борисв. Аз ли съм идиот да не прозря таланта на този неоткрит бисер на журналистиката Биков досега или всичко има по-просто обяснение. Имам в предвид мосю Дачков.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 92

    29 Яну 2011 1:46ч.

    Фактите са верни, но статията става манипулативна на места. Дали премиерът е безмозъчен не е толкова важно, важното е каква алтернатива виждате Вие щом &quot; говоренето, че не може да се намери алтернатива на това управление, е още по-срамно и от самия министър-председател.&quot; Кой в тази държава не лъже?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • безпартийна

    29 Яну 2011 1:55ч.

    Фактите са точно такива. И, разбира се, алтернатива има. Това, което ме интересува е, дали г-н Биков не мисли че Алексей Петров е алтернативата. Щото, ако това си мисли, жалко за статията.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • noname

    29 Яну 2011 2:13ч.

    Ще си позволя да отбележа само няколко щриха от разговора между бареков и борисов тази сутрин: 1. На констатацията-въпрос от страна на бареков, какво мисли борисов за трагичното положение на нашия българския народ и за физическото му оцеляване, борисов изнася сърцераздерателна тирада за трагичното положение на ...... гръцкия народ и изразява истинското си съчувствие към .......... гръцкия народ. Не към българския народ. Не желая да квалифицирам постъпката на борисов. 2. След 7-8-9 минути безмислено и объркано говорене от страна на борисов, бареков прави втори плах опит да го попита кога ще се повишат доходите на българските граждани, които са в пъти по-ниски от тези на другите страни членки на ЕС. И тук вече се отприщи с цялата си мощ макроикономическата мисъл на борисов. Цитирам отговора: „Ми когато почнеме да работиме така, че да изкарваме пари.” NO COMMENT!!! След това специалиста по доходите отсича категорично, че въпроса на бареков е смешен и че и в момента доходите на тези които работят и дават добра продукция и имат добра работа растат. ЦИНИК! Бареков поне разбра защо му плащат заплатата. Циникът борисов отново разглежда доходите на българите като жест от негова страна – да раздава. Не като цена на труда, а като милостиня, за която обаче е необходимо преди това тя да се събере. 3. О Небеса! В първия момент, в който чух, че борисов за първи път има достойнството, присъщо само на умните и юначни хора, да признае допусната от него грешка /става въпрос за калина илиева/, си помислих, че все още имаме надежда за промяна в начина на мислене на този човек. Но уви! След този силен ход, премиер-управителя на България ЕООД побърза да ни докаже, че НАДЕЖДА не трябва да имаме. И започна да се оправдава с някаква статистическа грешка, която била винаги между 2 и 5 процента!!!!!!!!! И при 2000 назначени служители, поне за 100 трябвало да сгреши. По закона за статистическата грешка. Този човек не е наясно че не прави емпирични изследвания, а подбира хора. И в процеса за подбор на хора няма понятие статистическа грешка. Това е чудовищно! 4. Бареков си позволява да го попита по какви критерии той подбира хората. И тук започват вече махленските бисери. „Вучката или както така му викаме”. Това е аналогично на ваньо тановото „Туй”)) Та вучката работи там, много много години преди „АЗ ДА ДОЙДА НА ВЛАСТ”. България ЕООД. Та някакъв зъл демон с години е чакал борисов да дойда на власт, за да махне вучката от благата работа да посреща пътниците на терминал 2. Защото този гаден злодей е знаел, че пипне ли вучката, ще задейства висшата държавна власт. Защото вучката е добро момче и иска да посреща пътниците. Тук между другото стана ясно, че борисов лично назначава началниците на смяна в митниците. Не се ли говореше нещо за тези митични длъжности НАЧАЛНИК СМЯНА В МИТНИЦА??? Или борисов като виртуоз на пряката реч пак си е послужил с хипербола? Тук стана безапелационно ясно, че единствения приятел на борисов е вучката-човека от народа, болния посрещач на пътници!!!!! 5. борисов даде своя принос и към медицината. Като начало каза на всички, че има исхемична болест на сърцето, защото има високо кръвно. Това задължително да залегне като симптом в учебниците по медицина. Оставяме факта, че сподели с всички какви са здравословните му проблеми и даде знак към световните лидери и те да не крият болежките си. И индиректно даде да се разбере, че министъра на здравеопазването може да изключи от неговата наредба исхемичната болест като обстоятелство, което се явява закрила при съкращаване на работниците. 6. Нататък не ми се коментира, защото темата са тези СРС-та ме отвращава. 7. В заключение се питам, щом борисов е поставил иконата на Исус Христос в кабинета си /оставям настрана глупостта да я постави зад гърба си/, дали спазва ДЕСЕТТЕ БОЖИ ЗАПОВЕДИ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Veso

    29 Яну 2011 2:26ч.

    Защо забравяме личният футболист на костов - веселин балевски. За разлика от аматьора на Бойко. http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=266&amp;Itemid=9

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кико

    29 Яну 2011 3:02ч.

    Толкова тъп човек като министър-председател България не е имала никога. Ами той е с мислене от епохата на феодализма. Само, че тази епоха е минала отдавна. Европа няма да може да го търпи много.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Name

    29 Яну 2011 3:30ч.

    Дааа, стилът на говорене на Борисов не е изискан. Някакси много директно казва това, което повечето си мислим. Не спазва етикета за красиво нищоговорене. Но точно в този &quot;дефект&quot; се крие силата му. Заобиколно говорещите са омръзнали. Но проблемът не е просто в начина говорене. Не може да имаш ясна идея и да не можеш да я изразиш ясно и точно. Не може да имаш решителност за справяне с хронични проблеми в държавата и обществото и това да не личи от поведението ти и от говоренето ти за тях. Направеното досега също не дава основание да се съмняваме в тази позиция. Мисля, че затова Борисов се радва на одобрението на повечето избиратели. Мина модата на паркетните лъвове.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кр.Кабакчиев, дфн

    29 Яну 2011 4:06ч.

    Много хубава и точна статия! Но имам едно леко несъгласие с автора - относно това, че така наречената държава България - едва ли не - не била досега имала по-тежък случай. Не е така. Премиер не много отдавна беше един абсолютно кръгъл малоумник и неграмотник - освен всички останали най-невероятни профански реквизити, които тоя индивид има. Той не разбираше абсолютно нищо от това, което &quot;правеше&quot; като премиер. А &quot;премиерстваше&quot; ето така. Всеки ден при него влизаха едни отрепки от ДС-БКП, които му носеха папки - и в тях пишеше коя ДС-БКП отрепка на кой пост в &quot;държавата&quot; трябва да бъде назначена. И биваше назначавана от малоумника-неграмотник. Държава ли казах? Абе, каква ти държава? Това е една кочина. Абсолютна!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 123

    29 Яну 2011 4:16ч.

    Всичко е добре, но какво ще прави образованието, нещастните учители и полуграмотните деца?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • хамалин

    29 Яну 2011 4:21ч.

    това е достатъчно,ако е вярно,че играе карти на обяд(всякакви думи са бзсилни:като прочете човек name,как му намира хлъзгавото оправднаие,се сещам за баба:с глупак и с глупаци не се спори:затова на 60 години с 737 кацнах на тегел:сега приближавам 65 и вече съм абсолютно сигурен,нямам повече никакво съмнение,че става дума за един изключиетелно прост човек:това да играе някой в германия по обяд карти,даже и отпускар:млъквм,че баба ще ме срита от горе)

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • A. Petrov

    29 Яну 2011 5:06ч.

    &quot;първият е спортът, който произвежда мутри...&quot; Може и така да е, но ако не беше ми се струва, че и вие нямаше да има за кого да работите сега... А не е ли по-скандално, че зад писанията ви за &quot;мутрата&quot; личат пипалата на една друга мутра?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Watmarl

    29 Яну 2011 5:12ч.

    Кой бе Тома? Кой да е? Вашият механизатор? До сега премиери са били всякъкви умни, глупави, млади и стари, мъжаги и педали, царе и селяни. Никой не повтори мандата. И се издъниха. Когато страната се оттърсва от еничарите от ДС глупавите мръкала като теб са линчуване.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кьосев

    29 Яну 2011 5:52ч.

    Жал ми е за Бойко. Беше добро момче. Честен и изпълнителен. Вярно е, че и Наполеон избяга подло от Египет, лъжейки, че идва по-рано за да възвести победата. И го рисуваха на кон, а той едва се крепеше на седлото. Но това беше преди повече от двеста години. Вярно е, че и Мусолини е ренегат на социализма. Вярно е, че се кривеше като маймуна поради самодоволна самоувереност. Но и това беше в първата половина на миналия век. Мога само да го посъветвам между театралните спектакли да прочете за живота на Нориега. Няма спасение. Дори денонощно да подслушва сценаристите си. А Цецо дори не е Фуше.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • aceto

    29 Яну 2011 6:33ч.

    този анализ трябва да се прочете от всички граждани с избирателни права и тези които имат малко повече мозък от необходимия за пазене на равновесие ще разберат че колкото по рано се отървем от ББ толкова по малко ще плащаме за поразиите които нанесе

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кьосев

    29 Яну 2011 6:35ч.

    Реплика на Watmarl. Когато след Девети септември страната се отърсваше от &quot;фашистките изверги&quot; линчуваха и досадните мрънкала из средите на своите редици. Това продължи дотам, че &quot;еничарите от ДС&quot; бяха хвърлени на тълпата. Сред тях не бе останало и едно мрънкало, което да ги предупреди за чудовищното предателство на последния ЦК на БКП. Позорът на еничарите е, че нямаха войнската доблест да изправят до стената предателите и да ги разстрелят

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • браво за статията

    29 Яну 2011 16:27ч.

    Самото съществуване на Борисов като премиер на България е обида за всеки нормален гржданин. Алтернатива има. Ето една от тях- Даниел Вълчев!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • sleem

    29 Яну 2011 16:50ч.

    Един истински и честен коментар, изпълнен с горчивина и срам. Горчивина и срам, които би трябвало да споделяме всички заради това, в което превърнахме страната си, избирайки ту царя, ту пъдаря да ни управляват. Е, пъдарите това могат - да играят карти и ритат топка по обед, да се грижат за бирата си и да мислят за дюнера с бирата.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ваня Джонева

    29 Яну 2011 17:16ч.

    В държава като нашата могат да живеят само такива като нас - страхливци и дупедавци. И ако някой ни пита защо продължаваме да търпим няма да получи смислен отговор. Не само че сме страхливци и дупедавци но и глупаци.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • М.Б.

    29 Яну 2011 18:05ч.

    Перфектен анализ, който трябва да се разпространи и публикува в регионалните печатни издания, за да може да достигне и до селата, в които няма друг източник на информация ...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • отврат

    29 Яну 2011 18:07ч.

    Първоначалните коментари след публикуването на тази статия, отразяват нормалното и разумно отношение на хората. Малко по късно се включиха дежурните защитници на ГЕРБ и нещата придобиха определно Чалгарска насоченост ! В крайна сметка, това крайно противопоставяне в Интернет ще се пренесе и &quot;на живо&quot; - тогава манипулациите на общественото мнение няма да бъдат толкова лесни!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • fedar

    29 Яну 2011 18:49ч.

    &quot; ... един случаен, но не случайно попаднал във властта човек&quot; - това казва всичко

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Б.М.

    29 Яну 2011 18:51ч.

    Анализът е достатъчно добър за да потвърди съмненията, че т.нар. &quot;ПП ГЕРБ&quot; спечели правото да е управляваща не в резултат на някаккъв ПРОЕКТ, а чисто случайно и по-скоро неочаквано за самата нея ... И това се подкрепя от провалената им кадрова политика (поради липса на кадри), в резултат от която поголовно и тотално специалисти с доказан образователеб и професионален ценз бяха заменени от ГЕРБАЖИИ - спртисти, филолози и пожарникари. Няма нормална пратия, която очаквайки да спечели властта да управлява еднолично държавата, да се яви на изборите толкова неподготвена - и от към програма, и от към политики, и най -важното - от към подходящи ръководни кадри с експертен и професионален потенциал ... И ако не беше това &quot;случайно и неочаквано скандално откровение&quot; на Ахмед Доган, дали изборната активност нямаше да повтори тази от изборите за Европарламент и съответно резултатите от нея ... В крайна сметка и след всичко това на което сме свидетели вече година и половина в мен се затвържада усещането, че Бойко Борисов и т. нар. &quot;ПП ГЕРБ&quot; (чрез която той се яви на парламентарните избори през 2009 год.) бяха прекарани &quot;ДА СПЕЧЕЛЯТ ВЛАСТТА&quot; съвсем съзнателно от т.нар. &quot;ТРОЙНА КОАЛИЦИЯ&quot;, чрез провокатора Доган, за да не носят отговорност за управлението в условията на настъпващата финасова и икономическа криза ...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Name

    29 Яну 2011 23:49ч.

    На България са й нужни ред, сигурност и стабилност. За постигането им в момента по-подходящ от Борисов няма. За това му беше гласувано доверие. Изнесените разговори не могат да го компрометират по отношение на тези цели. Освен че не са сериозни компромати липсват и личности, които могат да бъдат негова алтернатива.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Джекил

    30 Яну 2011 9:43ч.

    И къде са тези ред,сигурност и стабилност защото нещо не ги виждаме. Как може да ги осигури човек,който нарежда в разрез със закона да бъдат спряни действия срещу закононарушител ? Или като ходатайства да бъде назначен на пост ,човек само защото играл мач с него ? А къде е икономическото развитие ? Как така цените на основни хранителни стоки растат постоянно и безпричинно,а доходите остават замразени ? Защо не се усвояват европейските фондове ? Че срещу правителството има атака и за слепите е ясно,но поради своята разплутост и зависимости то не само,че не взема никакви адекватни решения за справяне със ситуацията, а се оплита все повече в собствените си грешки.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • въпроси към Name

    30 Яну 2011 14:34ч.

    1 С какво и по какъв начин Б.Борисов е най-подходящ за постигане на ред, сигурност и стабилност? 2 Въобще с нещо или някак изнесените разговори компрометират ли Б. Борисов според теб? 3 Кое би било сериозен компроват според теб? А по отношение на алтернативата ще питам след като получа отговорите.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 666

    30 Яну 2011 21:33ч.

    Монтирания разговор с премиера, създаден от десетки кръпки, представен и разпространяван от медиите като оригинално &quot;срс&quot;, но в действителност пълен фалшификат. http://vbox7.com/play:57c00eb4 Ето и голямата защита &quot;Биип&quot;: http://vbox7.com/play:39ac3031

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • зара

    31 Яну 2011 16:32ч.

    Извинявайте,че не мога да цитирам точно но малко преди изборите Ахмет Доган беше казал премерно следното :като политик не го вииждан като управленец/Бойко Борисов/ но като човек се питам защо не го пуснем зада видим какво ще направи....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Българин

    31 Яну 2011 22:57ч.

    Статията казва всичко

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • istina

    01 Фев 2011 8:05ч.

    niama nuzda ot komentar. po dobro opisanie na situaziata v BG ne sam chel.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гражданин

    07 Фев 2011 21:41ч.

    Убийствна и песимистична статия...От никъде няма надежда!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Free crypto soft

    09 Фев 2011 22:23ч.

    Фрий Софтуер за Криптиране / шифриране, кодиране / на SMS http://baibradyr.data.bg/files

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 1

    16 Март 2011 1:55ч.

    Къде е сигурноста ни,като всеки ден новините са само за УБИЙСТВА! Милицията не работи ,и това го знаем!КАЖЕТЕ ЕДИН СЛУЧАЙ ПРИ КОИТО НЯМА ВЪТРЕ МиЛиЦиОнЕр??/

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Tibbie

    23 Май 2011 12:32ч.

    Thanks for sharing. Always good to find a real exerpt.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Stormy

    23 Май 2011 13:06ч.

    I thank you hmulby for sharing your wisdom JJWY

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Independence

    23 Май 2011 19:42ч.

    There’s a srecet about your post. ICTYBTIHTKY

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ybyghnw

    24 Май 2011 20:59ч.

    SzEIF5 hsnmxmnxfzve

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Jacey

    25 Май 2011 0:00ч.

    Hhahaaha. I’m not too bright today. Great post!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Topher

    25 Май 2011 0:13ч.

    Thanks for sharing. Aalwys good to find a real expert.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • imlqrwqes

    28 Май 2011 19:18ч.

    cJfJdc vuvxdoscoonq

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • нормална българка

    02 Юни 2011 22:13ч.

    България не само има разбита здравна и образувателна система в България се изтри всякаква култура,единственото нещо ,което се говори е колко хора се подслушват ,колко пари няма и как за всичко са виновни &quot;предишните&quot;.А доколкото за Япония господин Борисов се държа като ........, да не говорим за изказването му в Херцоговина.Господин Борисов може би не иска да разбере как децата ни си вземат куфарите и заминават в чужбина,как изобщо не виждат развитие в родната си страна. Ама то това е вярно на управляващите не им трябват умни хора ,простите се манипулират по-лесно.Едно разбирам само ,че след 10 г. в България ще има само малоумници и нищо друго.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи