Полицаи срещу лекари. Кои са добрите?
по инфо от Радио Ереван се подготвя голяма група от полицаи да поемат работата на всички лекари в Бг.Въвеждат се методи за лечение-бой по каската,събличане до голо,СРС по желание..
Тези времена не ви лио напомнят на онези времена! Спомнете си кога интелигенцията е била противопоставяна на управляващите и силоваците! Не се ли радвате и не се ли надявате на ЕС?! Време е! Да се надяваме на себе си!
bravo Maria! dobre podneseni umestni vwprosi.
случаят е важен от много гледни точки.ако и този случай бг обществото го подмине,както всички обществени инциденти до сега,нека да не се сърди на никога:особено лекарското съсловие,ако и този път се оставят и се свият в ъгала на мълчаниетo,нека да не обвиняват никога повече дяволските сили.като лекар в германия направо ме побиват тръпки:германските лекари и oстаналото общество няма да спят и ще поискат отговор от правителството поради какви причин се е наложилo да се подслушват лекари:германските лекари ще побеснеят и ще гътнат за една нощ правителството(давам само един пример от гдр:недоволни от заплащането германските източни лекари бяха спряли 2 дена да не работят:в неделя светкавично цк заседава и в понеделник всеки лекар в германия получи като подарък ерика и по-голяма заплата)този случай с начина на поведение на полицаите,приказките които са изрекли,гаврата със събличането(аз също познавам лекар преди да замина в германия,когото държаха 2 дена гол в ареста,казаха му,че ще му сложат калашник в шкодичката и че няма да излезе от пандиза)щеше да подпали германия (но това е невъзможно като поведение на полицията в германия дори в най-болния германски полицайски мозък)тука трябва и да се дадат под съд полицаите заради арогантното си поведене,колкото да министъра той няма право,и един истински парламент,следваше да стане и да опразни залата,когато един идиот не се усеща какви ги дроби.нашите народни представители(викате им депутати и затова ви е мъгляв житейския смисъл на битието)та нашите народни такова нямат капка елемантарно човешко достойнство.с какви мутри са стояли и са изслушали един човек,който е глътнал джама:той също е за съд,заааааааащото изземва по закон предоставени на други пълномащия как се стига до крайната спирка и варварски е нарушил човешкото достойнство.аааако на мен това се беше случило,щях да заведа дело в страсбург и тук е мястото на лекарския съюз да се намеси, и аз мисля,че ако бъде преодолян страха,тези типове,които са за връзвани,ще бъдат завряни точно там където им е мястотo.това събитие е направо втрщяващо:българете все още нямат,ама капка представа нямат,какво означава лекар в западното общество(лично аз много често имам работа с германската полицията и се възхищавам на културата им и на благововението,с което те заставт пред мен,без значение че съм чужденец.пак повтарям(мога да се разпростя на един чаршаф,но до тук)сега е времето,ако наистина бг лекарите искат да постигнат що годе някакво уважително положение в тази селяндурска държава,е да скочат:просто за утре се разболяват(за да разбере и селяндурщината,че без полицейщина може,но без лекари нито едно общество не може да мине и няма да прокопса(един хитлер,и един сталин,не са убили нито един лекар в кц:който може да мисли,да мисли)обществото на фаянсаджиите и милиционерщината рано или късно с прекрасния си къдрав манаталитет от самосебеси ще си самозатрие,но ще струва грамадно скъпо ще.отвличането навниманието не трябва да бъде допуснато и един път за винаги трябва да се пресече,затова българската журналистика не трябва да остави да заглъхне също и случаят с калинка(сега няма да казвам защо),случаят на ексклузивния(каква само вълшебна бг дума) селяндур цеце(и тук ще си спестя защо)само ще кажа,че тези два казуса на пеперудката и на балалайката,ако намерят съответното обществено маркиране,ще поставят началото на едни приблизителни европейски колективни съзнателни нравствени принципи.точка(продължава да не ме е срам,че ме е срам,че съм се родил българин)
Някой да си спомня за процесите на другаря Сталин срещу лекарите- убийци?Нещо да ви напомня за тези времена?Силна , проста и овластена милиционерщина, беден и безучастен народ, който иска само да оцелее с менте ракия и китайски цигари.Това е България днес !А догодина пак гласувайте за ГЕРБ.
Както и да философствате, в България няма върховенство на Закона и Справедливост при неговото прилагане.Когато обявиха репресивната Държавна Сигурност-извън закона, под Носът Ни нейните служители разградиха криминалните структори в мвр.Липсва информационно-оперативна дейност за разкриване на престъпление и прилагане на Генерална Превенция към престъпниците.Това налага използването на СРС-та и тези плачевни резултати.В същото време се харчат Луди пари за администрация,охрани,коли и командировки,Но Вие си Мълчите и чакате някой да Ви Оправи.В затворите има способни за това.!?
Защо пропуснахте, уважаема Мария, факта, че д-р Кожухаров бил лидер на СДС в града е емал спор по повод приватизацията на болницата с кмета, който бил (пък не бил) от ГЕРБ, та по този повод му пуснали бръмбарите от 6 месеца и случайно се натъкнали на факта с абортирания плод (или недоносеното бебе)и разговора: 24 часа след абортта (раждането)!!!!
Във всяка професия има такива, които не работят със сърцето си и не обичат работата си. На някои места са повече, на други - по-малко. Дерменджиева е единствената, която посочва някои факти, върху които трябва да се разсъждава. А колкото до МВР - Цветанов оплюва и дискредитира всички, които се опитват да протестират срещу правителството. И с какво право вътрешният министър ще чете СРС от трибуната на НС? Ако това е истината, защо лекарите не са в затвора? А ако не е - кой ще носи отговорност за опетненото им име? И защо са нарочени лекарите - защото предупредиха,че с малкото средства за здравеопазване то не помага, а става опасно за самите пациенти. Както се оказва - и за самите тях.
Случайно да знае колко майки умират годишно в България при раждане, да знае колко бебета? Да знае колко бебета и майки умират заедно? Не недоносени, а при нормални раждания? След всякакви странни инциденти? Например натъпкана родилката с окситоцин, за да роди в тази смяна, че ще се изпуснат парите. Някой да знае какъв е процента на ражданията със секцио при ромите и при българките? При първите почти няма случаи при вторите в градове като София над 50-60%. Защото ли? Някой да знае колко са присъдите срещу лекари? Едва ли ще намери данни? Но все пак да помогнем. Според софийска района и градска прокуратура за последните 5 години има около 300 разследвания (това са само случаите, където роднините са били „твърде досадни“ според прокурорите). Колко присъди има? Ами 3! Две обаче са приключили с административно наказание. Сред тези 300 случая има на пияни лекари срязали кръвоносни съдове, на забравени марли и инструменти в пациента, на починали хора от инфаркт и инсулт, защото болниците не иска да го приемат и си ги возят от една на друга. Защо нищо не им се случва на тези професионалисти, които се борят за бюджет за да ни спасяват? Защото има така наречените вещи лица, експерти. Някой да е чувал лекарска експертиза да е обявила за виновен някой свой колега? Съжалявам, че ви развалям идилията да си задавате умни въпроси за това колко са тъпи полицаите.
Какъв е в действителност този скандал? Нека разгледаме фактите: 1. Арестувани са 4 лекари в стил “показна акция срещу организираната престъпност”! Резултат - рейтингът на ЦЦ “скача до тавана” 2. Съдът ги освобождава поради липса на данни за извършено престъпление! Резултат - рейтингът на съдебната система пада на принципа “продажни съдии”, а рейтингът на ЦЦ “скача, но не чак до тавана”. 3. Лекарите протестират срещу незаконните действия на полицията и Мевере. - рейтингът на ЦЦ леко спада, но не чак толкова! 4. Става ясно, че срещу лекарите са използвани сересета. Всъщност не срещу лекарите, а срещу шефът им, и не за детеубийство, още по-малко умишлено, а за евентуална корупция. Рейтингът на ЦЦ “скача, но не чак до тавана”. 5. ЦЦ разсекретява и прочита сересетата в парламента - рейтингът на ЦЦ “скача над тавана”! 6. Вече 4 ден след прочитането на сересетата, срещу докторите няма повдигнато обвинение или досъдебно производство срещу известен или неизвестен извършител. Ясно е, че такова няма да има, защото наистина няма данни за извършено престъпление по който и да е член от НК. Рейтингът на ЦЦ “увисва леко надолу”! Какво предстои? Може би следното: 1. Ще стане ясно, по точно публично известно, че сересетата са използвани в нарушение на ЗАКОНА ЗА СПЕЦИАЛНИТЕ РАЗУЗНАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА. 2. Ще стане ясно, по точно публично известно, че сересетата са разсекретени и оповестени публично в грубо нарушение на ЗАКОНА ЗА СПЕЦИАЛНИТЕ РАЗУЗНАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА. 3. Ако докторите не са балъци, ще заведат дело срещу ЦЦ за горното! 4. Ако политическите противници на ЦЦ не са балъци, ще сезират прокуратурата и парламентарната Комисия за контрол на сересетата “за неправомерно използване и прилагане на специални разузнавателни средства и придобитата чрез тях информация...” 5. Ако предишните се осъществят, ЦЦ ще си има доста рейтингови неприятности! Накратко: “рейтинг царува, рейтинг робува, рейтинг патки пасе!”
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД