Полетът на Андрешко

Полетът на Андрешко
Това, че управлението на Бойко Борисов е импотентно, не е кой знае каква тайна. Загадка е защо трябваше да ни показват импотентността си от птичи поглед. Защо държавата реши да се похвали със своето безсилие по този глупав начин. Акциите на НАП, показващи имения на богаташи, снимани от хеликоптер, бяха доста красноречива демонстрация на тоталната липса на държава, която на всичкото отгоре се гордее със своето безсилие. След тези кадри станаха ясни няколко неща. Първо, че "Октоподът" не е там, където Цветанов ни казва, че е. Второ, че Бойко Борисов е бил или много лош главен секретар на МВР и кмет на София, или много корумпиран, или и двете. Трето, че акциите на ДАНС срещу Мария Мургина по времето, когато Алексей Петров работеше в службата, не са били без основание, въпреки че днешното управление на ГЕРБ се опита да забрави за този грандиозен случай на корупция по най-висшите етажи на властта.
<p>Четвърто, че днешната власт няма никакво намерение да потърси справедливостта чрез правото, а дори напротив &ndash; дава основание на онези, които са престъпили закона, за пореден път да осъдят българската държава в Страсбург, за което няма да плащат политиците. Ще плащаме ние, данъкоплатците. И пето, че манталитетът на ГЕРБ е симбиоза между пролетарски ум и болшевишко сърце. Или обратното.<br /><br />Понеже не знае какво друго да прави, цяла година това управление се упражнява само в едно: да насъсква едни хора срещу други. Да събужда злоба, завист и омраза. Да употребява нагло чувството за несправедливост, за да отклонява общественото внимание от собствената си несъстоятелност.<br /><br />Акцията на НАП, която беше лицемерен театър, защото от години всички власти имат пълните данни за въпросните имения, богаташки градчета и митничарски села, имаше една-единствена цел, а именно да събуди завистта на простосмъртните, на зрителите, седнали вечер пред своите телевизори, които по стар български обичай на мига биха завидели и изпуснали няколко псувни по адрес на анонимните богаташи, въпреки че 99 на сто от тях, зрителите, биха си построили същите имения, ако имаха възможност. Под възможност имам предвид да погазят закона, да измамят другите, да изкарат лесни пари от мръсен бизнес и т.н. Биха го направили, без да им мигне окото, със същата, ако не и по-голяма страст от онази, с която са псували, докато са били "обикновени" хора. И тук е мястото за въпроса къде е държавата. Къде са институциите, управлявани от политици, избирани, за да се защитава общественият интерес. Какво са правили досега, какво правят и днес и що за проява на пълна импотентност е държавата да се държи като крадец, който наднича през дувара на чуждата собственост, вместо да влезе вътре през главния вход, упълномощена от правото и закона.<br /><br />Неслучайно вече се чуха трезви юридически гласове, които предрекоха серия от съдебни искове срещу държавата за незаконно снимане и разпространение на кадри на частна собственост. Ето как за пореден път държавата ще извади очи, вместо да изпише вежди, предоставяйки чудесна възможност на онези, които неведнъж са я ограбвали, сега и да я осъдят. Не е нужно да имате богато въображение, за да се досетите за размерите на паричните потоци, които са влизали в партийни каси и частни джобове, за да се построят замъците и именията, които ни показаха по телевизията.<br /><br />Опитите на Борисов и Първанов да се разграничат от съучастието си като политически лица в това безобразие са смешни.<br /><br />Сетил се Георги Първанов да пита за икономическите досиета и незаконното забогатяване на прехода година преди да му изтече вторият мандат като президент. Сякаш не той, а някой друг раздаде куп ордени "Стара планина" на видни представители на това незаконно забогатяване. Сякаш не той, а някой друг договори с Костов преди 13 г. недосегаемостта на червените барони, както им казваха тогава, които по-късно се превърнаха в олигарси. Същият този Първанов, който при управлението на царя и после на тройната коалиция мълча като герой от стихотворение на Веселин Андреев и дума не обели за безобразната им корупция.<br /><br />Ако не ме лъже паметта, Бойко Борисов стана кмет на София през 2005 г. Сега сме в края на 2010 г. От пет години този човек управлява столицата, четири от които лично, а една &ndash; чрез подставено лице, и за тази петилетка не бил забелязал импозантните строежи, които днес нахално ни навира в очите, за да отвлече вниманието от некадърното си управление. За малко да забравя и четиригодишната му битност на суперченге на Републиката, което всеки ден се фукаше по телевизора с някакви акции, които дори не докоснаха организираната престъпност, както не я докосват и днес.<br /><br />Борисов е всеизвестен пъзльо. Лесно му е да праща чиновници и подбрани репортери да снимат от въздуха анонимни къщи на анонимни хора, но не му стиска да отиде да снима най-новия самолет на Васил Божков и разпалено да започне да пита откъде пари за него, при положение че най-голямата му фирма обявява фалит и поставя под въпрос завършването на няколко стратегически обекта. Вместо този андрешковски полет над къщите на българските новобогаташи, които впрочем са съвсем нормално явление за едно незряло общество, открило капитализма след половинвековна комунистическа диктатура, хората на НАП да бяха прелетели над медийната империя на Цветан Василев, Ирена Кръстева, Делян Пеевски и Доган, която избуя под топлите грижи именно на премиера Борисов и е далеч по-опасна за обществото от няколкото опита за имитация на Народното събрание в Панчарево и Бояна.<br /><br />И още един пример, който откроява лицемерното поведение на държавата в този случай. Докато ни пускат фишеци, заснети от правителствения хеликоптер, гербаджиите подготвят промени в Закона за културно-историческото наследство, които ще узаконят заграбени от иманяри и частни колекционери антики на стойност, многократно надвишаваща сумата на всички споменати имения, взети заедно. Но това ще бъде тема за отделен коментар, когато огласените вече намерения станат факт в Народното събрание. Искам да кажа, че борбата с престъпността и корупцията си остава само на думи, а на дела тази част от управлението на ГЕРБ е в не по-малко плачевно състояние от здравеопазването, социалната политика, а и всичко останало.</p> <p><em><strong>Коментарът е публикуван във в. Галерия</strong></em></p>

Коментари

  • гошо

    13 Окт 2010 18:28ч.

    Яворе,как ти ражда главата такива простотии и глупости да напишеш ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мъпет

    13 Окт 2010 18:40ч.

    И кое е глупост и простотия?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мери

    13 Окт 2010 19:06ч.

    Много точно написано. За съжаление от коментара на Гошо личи типичният избирател на Герб - прост, необразован и глупав, който на 2 ракии вика &quot;евала, бат Бойко&quot; и не усеша как тоя същия бат му го навира дълбоооко отзад.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Sin

    13 Окт 2010 19:15ч.

    Ето това е глупост: &quot;Сякаш не той( ПС: Първанов ), а някой друг договори с Костов преди 13 г. недосегаемостта на червените барони, както им казваха тогава, които по-късно се превърнаха в олигарси. Дачков, разбира се, много добре го знае. Поне 4 години след този &quot;акт&quot; на Първанов и Костов, той беше на съвсем други позиции. Само това е достатъчно, за да покаже, че не си вярва сам. Но когато си собственост на подземен, а и надземен вече, бос, какви ли не тъпотии ти се налага да дращиш. Иначе другите констатации са съвсем вярни. Цирк с хеликоптери, който май само ще узакони в крайна сметка краденото и досега скривано повече или по-малко от обществеността. И за мутрата Борисов е прв, разбира се, макар че неговата мутра-шеф е доста по-брутална. Весникар ли ? Да, мутрагенски при това.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • газка

    13 Окт 2010 19:15ч.

    браво Дачков!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Павел Лазаров

    13 Окт 2010 20:34ч.

    Много силно! Браво, Дачков!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • да..

    13 Окт 2010 22:30ч.

    Съвсем точно! &quot;имитация на Народното събрание в Панчерево и Бояна&quot; :) Това е чалгата в архитектурата определено.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • гошо

    13 Окт 2010 23:09ч.

    Събарят 45 незаконни имота, изградени край язовир Ивайловград, съобщи строителният министър Росен Плевнелиев след заседанието на правителството. Стартираме процедура по издаването на заповеди за премахването на незаконните палати, съгласно закона за устройство на територията, допълни министърът. Плевнелиев гарантира, че каквито и актове за търпимост да имат тези имоти, колкото и да обжалват събарянето им техните собственици, правителството е категорично решено да защитава законността. Държавата има воля да се справи с хора, които се разхождат с куфарчетата и си мислят, че могат да си купуват институции, хора, които могат да бъдат толкова арогантни, че да строят върху държавна земя частни къщи, цитира Плевнелиев думите на премиера Борисов по време на заседанието на МС. Ей,малоумници,четете и вервайте на малоумника Явор !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • да

    13 Окт 2010 23:21ч.

    гошо, вие сте ужасно наивен или инфантилен, а може би и двете...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • до Гошо

    14 Окт 2010 0:27ч.

    Големите мафиоти все покрай Ивайловград ли са строили бе, бунак? Що Плевнелиев и Борисов не почнат от Бояна, Драгалевци и Панчарево?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • @@@

    14 Окт 2010 0:59ч.

    Ma tpia helikopter shto ne litne i nad Bankia?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • до гошко и вечния син

    14 Окт 2010 1:04ч.

    ама вие наистина ли не разбирате, че проповядването на костовашкия болшевизъм е отдавна кауза пердута. направо сте смешни. всъщност давайте, вие сте като махленския луд, без когото не може. много добър материал. разбира се, че всичко това е театър, който цели да отклони вниманието от непрекъснатото бъркане в отънелите ни джобове от страна на държавата. каква перверзия-да ограбваш систематично и планирано народа си-да го докараш до просешка тояга и оскотяване, на последно място в европа и в същото време тези луксове, милионери, милиардери, яхти, майбаси, самолети. всички досега управлявали ни са в кюпа да шия, всички политици, лидери, лидерчета, парламентаристи и вся остальная...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • О, времена......

    14 Окт 2010 1:53ч.

    Чуйте как Дачков яростно защитава Костов. http://www.vbox7.com/play:17fff5d2

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Данчо Петров

    14 Окт 2010 1:56ч.

    ... сволочь...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • о, нрави...

    14 Окт 2010 2:26ч.

    И тогава Дачков беше един от малкото гласове, кото го защитаваха. Прави му чест. Съвсем нормално е, когато Костов започна да губи избори без да поема отговорност, да се съюзява със СДС, които наричаше труп и да носи цветя на Борисов в Банкя, а днес да крепи това кошмарно управление, Дачков да промени отношението си. Той да не е болшевик като тъмносините комунисти...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • MOROZOFF PAVLIK

    14 Окт 2010 5:44ч.

    NE ISKAM DA SAM NA MIASTOTO NA HAMELEONA YAVOR DACHKOV!NE MU OSTAVA MNOGO OSHTE DA ZHIVEE I NE SAMO NA NEGO!AMIN

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • МОНИТОР, Четвъртък, 14 Октомври, 2010

    14 Окт 2010 6:09ч.

    ОКТОПОДА СЪБРА АНТУРАЖА СИ Яне и Дачков на килимчето при Трактора РЗС пробутва Алексей Петров в политиката Зам. главният редактор на в. „Галерия” Явор Дачков първи посети Алексей Петров. БГНЕСАлексей Петров лично отвори вратата, за да посрещне лидера на РЗС Яне Янев. Шефът на „Ред, законност и справедливост” Яне Янев на излизане от дома на Трактора.Първи на килимчето при скандално освободения Алексей Петров кацнаха вчера лидерът на РЗС Яне Янев и журналистът Явор Дачков. Един през друг двамата се появиха на частната улица „Арарат” 12, за да целунат ръката на техния благодетел Трактора. В 13,25 ч. пред шикозната кооперация цъфна зам.-главният редактор на в. „Галерия” Явор Дачков. Запъхтян и със зачервени бузи глашатаят на Октопода слезе от такси и се засили към патрулката, която вардеше на пост пред кооперацията. Аз съм за Алексей Петров, ще му правя интервю обясни той на ченгетата. След като го записаха чинно, го пуснаха да влезе. След близо два часа на вратата на патрона си цъфна и шефът на „Ред, законност и справедливост” Яне Янев, следван плътно от заместника си Атанас Семов. Лично Алексей Петров излезе на портата, за да посрещне Яне Янев. Издокаран в син анцуг, Трактора припкайки отвори вратата без по нищо да му личи, че има болки в ставите, две дискови хернии и хронично възпалени сливици, както твърдят адвокатите му. Насъбралите се репортери се питаха как така му е минал толкова бързо кракът, с който куцаше по време на съдебното заседание на Апелативния съд във вторник, след което го пуснаха под домашен арест. Октоподът на свой ред помаха с ръка, призна, че е добре и обеща следващата седмица да проговори. В качеството на говорител Яне Янев заяви пред репортери: „Ще говорим за Цветан Цветанов и високия му рейтинг”, обясни той и се вмъкна в мезонета. В 16,10 ч на ул. „Арарат” паркира и Кристина Патрашкова, придружавана от брат му – Огнян Петров, който беше кандидат-депутат от листата на РЗС, и собственика на вестника Недялко Недялков. Главната редакторка на „Галерия” победоносно изгледа насъбралите се репортери и безмълвно влезе в блока. На килимчето при Алексей, за да целуват ръка, пристигнаха и личната му архиварка Дария Крачунова и адвокатката Ина Лулчева. Точно два часа престоя Янев при спонсора си. На излизане в типичния му стил изчака камерите да го наобиколят и започна да говори „Говорихме за влизането на Алексей Петров в политиката. Предложихме му да оглави Консултативния съвет по национална сигурност в РЗС”, разкри скандалният политик. С трепереща ръка той прочете продиктувано от Трактора съобщение до медиите. В него Октоподът обяснява, че държавата имала нужда от нов конституционен ред и позовавайки се на закона на физиката издекламира изтърканата фраза, че най-добрият ред идва след хаоса. След като ръси бисери колко е тежко и лошо в ареста, Янев ловко избягна въпроса в качеството си на какъв идва на крак при арестанта и каква е финансовата му свързаност с Алексей Петров.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Mickey

    14 Окт 2010 11:37ч.

    Дачков писа много верни неща Но ако Дачков сега се окаже в ПРОЕКТА на Алексей Петров- това ще се окаже обикновена ЮлианПоповщина(или милен-радевщина)! Така аз наричам законспирирани копои-интелектуалци, които приказват хубаво и вярно , дори прекрасно, създавайки доверие към себе си, ДОКАТО ИМ ДОЙДЕ ВРЕМЕТО, да ни набутат поредния &quot;НОВ&quot; комунистически проект! В политиката ясен пример за ЮлианПоповщина е самия Костов! Как толкова време омайва наивни НОСТАЛГИЦИ по &quot;синята идея&quot;, докато дойде момента на АКТИВИРАНЕ и да ни набута ГЕРБ ! Гнуссс! Дано НЕ стане така и с Дачков! Да не забравяме че Алексей не върнал и никой не му е искал, да връща натрупаното имане , като държавен служител(на държавна заплата) под прикритие на МУТРА! Което е държавна собственост !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 1

    14 Окт 2010 16:16ч.

    do Goso ,ne zapocvat ot boyana,dragalevci,pancerevo zabravil si BANKYA,zastoto tehnite progimnazii sa tam ,kak ste gi pokajat na horata ,te sa naycestni ne kradat samo vzemat.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ацетон

    14 Окт 2010 20:14ч.

    Браво на Явор, както винаги точен.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ПОМНЕЩ

    14 Окт 2010 23:13ч.

    Най големия грабеж на страната, започна при Иван Костов, а тогава Явор Дачков му правеше най хубавите свирки. Яворе не се напъвай глупако, защото всички знаят че си едно лайно и си дърво без корени. Ти и всички около теб, не можете да стъпите на Бойко на малкия палец. Бойко е Бог, Месия, Легенда, Надежда за всички нормални българи. Всичко останало е олигофрения, Дачкова неврастения, Янева педерастия и шибан некачествен материал, годен само за крематориум.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • :)

    14 Окт 2010 23:54ч.

    Бойко е Бог, Месия, Легенда, Надежда за всички НЕнормални българи.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гошо

    15 Окт 2010 1:19ч.

    Яворе, дамите казват че ти е малка пишката. Верно ли е?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дама

    15 Окт 2010 2:15ч.

    Не е вярно

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Insider

    15 Окт 2010 3:01ч.

    Яворе, всеки ден посещаваш доцент Алексей Петров - за по 20 минути. Толкова ли трае една свирка?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ха

    15 Окт 2010 4:11ч.

    Шом 99% от Българите са готови да крадът по същия начин,от къде хора в държавата, за да се ловят крадците. Сам казваш, че всички сме потенциални такива

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • НЕЗАВИСИМ

    15 Окт 2010 17:52ч.

    Яворе, всеки ден посещаваш доцент Алексей Петров - за по 20 минути. Толкова ли трае една свирка?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • М.Кушев

    18 Окт 2010 22:20ч.

    Неприятното в целия текст е, че написаното е вярно. Не съм съгласен с процента /99/. Сто .... и нито стотна по-малко.Всички без изключение в България демонстративно игнорират законите. Та погледнете движението по пъгищата.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Аз

    20 Окт 2010 21:14ч.

    Вече селската псевдодокументалистика е задача и на НАП, не само на Миролюба...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • АКО НЕ ИЗГОНИМ ДПС, С НАС Е СВЪРШЕНО!

    21 Окт 2010 5:04ч.

    От Пловдив АТАКА повежда битката за българския интерес Четвъртък, 21 Октомври 2010г. Автор: в. Атака * 1 * 2 * 3 * 4 * 5 * * * * * Националистите ще започнат по-твърдо да отстояват исканията си за разваляне на договора с ЕРП-тата, свалянето на турските новини и регулация на лихвите Решението на ГЕРБ и ДПС да отхвърлят искането на АТАКА за референдум по повод членството на Турция в ЕС изкара вчера хиляди българи на протестен митинг под знамената на националистите в Пловдив. Към справедливия гняв на АТАКА се присъединиха сънародници от всички на страната -Бургас, София, Разград, Ямбол, Първомай, Созопол, Кърджали, Кюстендил, Чирпан, Самоков. Още от 13 ч. площадът започна да се изпълва с мъже и жени, веещи знамена на АТАКА и националния трибагреник. &quot;Подкрепихме правителството на ГЕРБ заради батака, в който се намираше страната. Досега правихме компромиси, но вече не. Това може би ще попречи на реформите в страната, но няма как. Все по-често ще се чува бойният вик, който разтърсва България от 2005 година - АТАКА.&quot; Това заяви Волен Сидеров при откриването на митинга на площад &quot;Централен&quot;, протекъл под мотото &quot;Не на Турция в ЕС&quot;. Този патриотичен призив събра многохилядно множество в града под тепетата за борени часове, въпреки че беше работен ден. Когато водачът на АТАКА взе думата, на повече от километър се носеше ехото от призивите на атакистите. &quot;Позаспала България напоследък не е чувала този вик. АТАКА! Някои определят това като агресивно поведение. Това ще е поведението на АТАКА от тук насетне към националните предатели&quot;, отсече националистът. Той припомни, че избирателят е дал възможността на ГЕРБ да управлява, а АТАКА се е доверила на амбициозния Борисов. &quot;На прав път ли сме? Една година от управлението на ГЕРБ апаратът на ДПС и БСП не е пипнат! Докога ще се оправдават с кризата?!&quot;, попита Сидеров и се зарече: &quot;АТАКА започва да казва какво иска: разваляне на сделките с ЕРП-тата, да започне истинско разследване на тези, които ограбиха България. АТАКА започва кампания за сваляне на новините на турски език. Те са подигравка за българите. Бойко Борисов не трябваше да прегръща Ердоган, който се гаври с България и не отваря дума за геноцида и обезщетенията. Посрещането на турският премиер като демократ ще струва властта на ГЕРБ. Турция не е добър съсед и приятел, а води пантюркистка политика, която не крие. Ако ГЕРБ не поиска парите от Турция за обезщетение на тракийските бежанци, АТАКА ще го направи със сигурност, когато е на власт&quot;, заяви националистът (цялата реч на лидера на АТАКА на стр. 12-13). Пристигането на Сидеров и депутатите на националистите взриви площада, който загърмя с познатото от години &quot;АТАКА&quot; и &quot;Волен&quot;. Най-емоционален в изказването си беше младият евродепутат на националистите Димитър Стоянов. &quot;Знамената, които държите, са като на войската на цар Иван Шишман, който се е борил срещу османските завоеватели&quot;, заяви на изпълнилите площада хора Стоянов, а множеството загърмя &quot;Митко!&quot;. (пълният текст на изказванията от трибуната - на стр. 4). След него да благодари на АТАКА за човечността и моралната подкрепа на сцената се появи и Спаска Митрова, която е репресирана в Македония заради българското си самосъзнание. Само преди дни съдът й върна правата над детето благодарение на намесата на националистите. &quot;Първо искам да благодаря на партия АТАКА, че ми помогнаха за връщането на детето Днес съм тук, защото съм българка и подкрепям хората от партия АТАКА, защото те са единствените, които се борят и защитават интереси на нашия български народ! Благодаря!&quot;, заяви емоционално Спаска Митрова. От хилядите на площада най-шумна беше агитката на младите националисти от Габрово - всички момчета бяха облечени със същите черни фланелки, с които Сидеров и депутатите му преди две седмици влязоха в пленарна зала: &quot;Не на Турция в ЕС&quot;, и &quot;Ердоган, дължиш ни 10 млрд. долара&quot;. Такива фланелки се продаваха по 5 лв. на няколко места около площада, а събраните средства ще отидат за изграждане на паметник в София на тракийските бежанци. 80-годишният бай Тодор Мушев, който беше дошъл от Градец, си купи с удоволствие фланелка, въпреки че пенсията му е едва 135 лв., и я нахлузи върху вехтото си сако. &quot;Крайно време е да изберем във властта хора, които мислят за България, та да се решават проблеми, които вълнуват българите и парите от Европа да стигат до обикновения човек&quot;, редеше бай Тодор. &quot;Ако народът ни е добре, нямаше площадът да е пълен. Повечето са си взели неплатен отпуск, за да дойдат. В Разградско обаче, като разбрали, че хората ще идват на митинг на АТАКА, не им разрешили дори неплатен работен ден&quot;, разказваше Борис от Ямбол. Освен фланелки всички присъстващи си взеха по няколко брошури на АТАКА, обясняващи защо националистите са против членството на Турция в ЕС и описващи 5-вековния геноцид. Най-голям интерес имаше към брошурата с диск на речта на Сидеров в Народното събрание, когато разкритикува поведението на премиера Бойко Борисов при посещението на турския министър-председател Реджеп Ердоган. &quot;Виждате ли тези снимки от Сачали - това е родното място на дедите ми, които са били изклани през октомври 1910 г.&quot;, посочи на репортера на в. &quot;Атака&quot; Митрьо Борисов от Кърджали. &quot;Дядо ми Митрьо пък е убит в затвора в Едикуле (Гърция) през 1922 г.&quot;, и очите на възрастния мъж се изпълниха с влага. &quot;Знаете ли как е в Кърджали сега - строят се масово къщи - празни, празни стоят и купени апартаменти. Говори се, че парите са от Турция и чакат само да влязат в Европа, за да ги ползват&quot;, разказа Димитър Стаматов.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи