Пак за управлението на ГЕРБ, този път в Русе
Нужна е бариера пред анадолските набези Понеделник, 24 Януари 2011г. Автор: Стефан СОЛАКОВ * Тревожните изводи, направени от италианските тайни служби за бъдещето на Европейския съюз, би трябвало да стреснат и българските аналитични центрове, ако все още съществуват такива. Правителството на Берлускони явно се интересува от динамичното развитие на световната геополитика и въпреки скандалите, съпътстващи италианския премиер, в Рим очевидно се готвят да посрещнат новите предизвикателства на международната шахматна дъска. И тъй като обстановката в Италия е почти аналогична със събитията у нас, ще бъде полезно и ние да излезем от техните рамки на вътрешно-политическите боричкания и да обърнем поглед към бъдещето не само на ЕС, но и към бързите промени в доста нестабилния регион, в който се намираме. В непосредствена близост до нашите граници Гърция и Турция отново изостриха тона на двустранните отношения и въпреки лицемерните прегръдки между Папандреу и Ердоган по време на вечерята на свещи в град Ерзурум, двете съседни държави засилват военното си присъствие в района на Егейско море. На специално заседание Висшият военен съвет на Гърция е взел решение да засили мерките за сигурност около границите с Турция, като превантивна мярка срещу очаквани политически и терористични сблъсъци на турска територия в навечерието на парламентарните избори през лятото на тази година. Гръцките военни и политически анализатори очакват опит за реванш на турските кемалисти, подкрепяни от кръгове в армията, срещу агресивното настъпление на ислямистите по отношение не само на светския характер на турската държава, но и спрямо демократичния режим и парламентаризма в югоизточната ни съседка. Нарастващите вълнения в нейните югоизточни райони, свързани с желанието на кюрдското население за културна автономия, допълнително усложнява обстановката в региона и биха могли да тласнат правителството в Анкара към авантюристични решения, които да засегнат опасно националната сигурност на нейните непосредствени съседи. Прогнозите на гръцките и италианските стратегически центрове сочат реални опасности, които пряко засягат интересите и на нашата държава. Поне засега не е нужно да умуваме къде ще ни "пришият" нашите партньори, ако не дай Боже, се стигне до пренареждане на военно-стратегическите приоритети при евентуална криза в ЕС. Днес е по-важно да осъзнаем преките заплахи срещу националната ни сигурност, които наблюдаваме почти всекидневно и които трудно могат да се обяснят като случайни и непредизвикани явления. През последните десетина дни Югоизточна България е подложена на истинска биологична атака от страна на съседна Турция. Цели райони от тази до вчера чиста екологична зона на нашата страна са обхванати от жесток мор по домашните животни, в резултат на отдавна разградените граници със съседната държава. Обстановката в района напомня фантастичен трилър на ужасите, произведен в Холивуд, с тази разлика, че ужасът се случва в реално време и поразява поминъка на стотици наши селски стопани. Вместо съчувствие и желание за сътрудничество в борбата срещу смъртоносния шап, от турска страна най-неочаквано се чуха обвинения срещу България, че своеволно се разпореждала с проникналия на нейна територия заразен добитък. Тази безпрецедентна наглост на нашите съседи още веднъж потвърждава анализите в нашия вестник, че добросъседството с Турция е в изключително сериозна криза, която се отразява пагубно на българските национални интереси. Нежеланието на Анкара да придвижи спорните проблеми между двете държави е повече от очевидно. Преди няколко дни говорителката на Външното ни министерство Весела Чернева призна, че по време на последното заседание на двустранната комисия за нерешените въпроси между България и Турция не е бил постигнат никакъв напредък. И докато нашата дипломация тихомълком свива рамене, външният министър на Турция Давудоглу самодоволно тръби на всеослушание, че неговото правителство няма намерение да се занимава повече с имуществените претенции на бившите османски вилаети. Нахалството на новите османци обаче не стига само до имотите на ограбените и изклани християни. Днес Анкара най-активно ни пробутва и идеята за "Тракия без граници", утре най-вероятно и целия полуостров може да бъде обявен за свободна зона. Пита се, за кого? За великотурските шовинисти, разбира се, които безпрепятствено си разиграват коня и очевидно намират необходимите балами, способни да повярват на европейската кожа, наметната от сивите вълци на Анадола. Преди няколко дни в Одрин бе организирано поредното сборище на крайните турски националисти, прикриващи се зад гърба на многобройните изселнически организации, финансирани от официалните власти в Анкара. В така наречения Тракийски университет бяха обсъдени идеи за оказване на натиск върху съседните балкански държави за разширяване обучението на турски език, за по-осезателно присъствие на турския етнос в културния живот, образованието и медиите на тези бивши османски колонии. България е била обект на остри нападки от страна на уж добрите ни съседи, а в оплюването й активно са участвали представители на ДПС и на отстранения по съдебен път бивш главен мюфтия Мустафа Хаджи. Притиснати сме от няколко страни и е крайно време да реагираме по най-достойния начин. Турция най-сетне трябва да разбере, че е държава извън границите на Европа, а България ще бъде един от стабилните пазачи на тази не само икономическа, но и цивилизационна бариера. Само по този начин ще заслужим доверието на нашите партньори от ЕС. Не са ни необходими повече никакви глезотии като "културни коридори" и подобни измишльотини, родени в антибългарското съзнание на президента Първанов - един от главните виновници за разграждането на нашата държава и за завръщането на анадолските вредители в свещената земя на нашите деди. Сега е моментът да се присъединим към усилията на Гърция и други страни, засегнати от турската експанзия и да осигурим едно по-спокойно бъдеще за взривоопасния район, в който живеем.
Иди да се прегледаш в най близката болница, на психиатър
Да, очевидно политиката в България не само е мръсна работа, ами и се практикува от много мръсници. От нас зависи дали ще подкрепим мръсниците или честни и почтени хора като д-р Константинова от Русе и Дани Каназирева от Пловдив. Ние сме на ход ГРАЖДАНИ!
Увеличението на държавния дял в болницата е в резултат на инвестиция за изграждане на АГ Блок. Д-р Константинова е съсобственик на частна АГ Ескулап. Нали при това положение частниците ще духат супата? Ето къде е конфликта на интереси. В случая Общинския съвет е абсолютно прав. Не е лошо и журналистиката да се запознае със Закона.
в Русе АГ блока си работи от десетки години, и да се довърши оборудването му това не би попречило на добри специалисти да продължат работата си. да не говорим, че три години никой не се сеща за този "конфликт на интереси" - защо сега изведнъж? МБАЛ Русе е първата открадната от общините болница - това е тъжно
Как искам да надникнете в ОС Варна и да видите що значи конфликт на интереси и как едни големи интереси събраха мафиота Янко Станев от ДПС с ГЕРБ, просто класика, само името Станев да пуснете в търсачката и ще видите каква помия ще излезе, да не забравяме че става въпрос за един от най-големите градове в страната
Д-р Константинова работи в АГ има частен кабинет и е съдружник и в Ескулап. Конфликт на интереси не ами конфликт.
нито АГ блока в русе работи, нито д-р Константинова е почтен човек, препоръчвам ви преди да давате мнение, да постоите два- три месеца в Русе, в случая, макар и странно имаме адекватно решение на управляващите...
Рядко изписвам педантично името си, но в случая си струва; правя го, защото не е тайна, че д-р Константинова е човек, когото уважавам много,независимо от някои дребни политически противоречия. Подчертавам - ПОЛИТИЧЕСКИ, защото човек политически може да е пристрастен, но като лекар не бива да забравя Хипократовата си клетва... А д-р Константинова е професионалист! Ако към това прибавим и македонската и жилка ще видим портрет на човек, който е генетично обременен да е прям, честен и твърд в отстояване на позицията си. Вероятно мъртвите душички, скалъпили и манифестирали обвинението за конфликт на интереси не са си направили труда да установят, че в държавната АГ болница трябваше до скоро да се ходи със списък, срещу който се получава благоволението да те "изродят"... Друг е въпроса, че до скоро шефката на микропедиатрите ошашкваше до лудост младите родители с апокалиптични диагнози, белки изкрънка некой лев. Имам две дечица; и двете родени с помощта на д-р Константинова; едното в държавната АГ, а другото в Ескулап, и мога да кажа, че тя е ЧОВЕК и ЛЕКАР, който помни клетвата си. Несъстоятелно е хора, които не са дали НИЩО за Русе да се упражняват в "градолюбие" на нейния гръб. Несъстоятелно и срамно! Ако д-р Константинова беше помолила родителите, щастливи благодарение на безкористната и помощ, да я защитят от мерзките слова изречени от разни политикани - никой нямаше да разбере за скопените им напъни, но живеем в БГ, където всеки опит за изграждане на защитна стена е тълкуван като превантивна тенекия за дупе, така че - окатия да види, мислещия да разсъди. Проблема е на низшите духом!
Интересно е да се запитаме, дали голяма част от хората мислят преди да "изложат" клеветите си в подобен форум?! Истината, в която се убеждавам всеки ден е, че точно такива хора мечтаят да видят в някоя статия името на известна личност от града ни. Денят им веднага придобива "смисъл", защото ще имат къде и срещу кого да излеят насъбралата им се жлъч. Позволих си да напиша предните изречения, защото съм отвратена, меко казано, от факта, че дори името на един лекар, като д-р Константинова може да предизвика толкова дребна злоба и да събуди всичко низко в някои "дребни душици". По-принцип правителството ни също ни направи "показно" как и по какъв начин да се отнасяме с лекарското съсловие, а именно безобразно. За да не продължавам "партийната линия", тъй като все още се смятам за свободомислещ човек питам: Къде бяха те, когато именно д-р Теодора Константинова вложи цялото си време, желание и възможности, за да помогне в осъществяването на едно голямо дарение от жизненоважна техника за АГ комплекс- Русе.Сигурна съм, че не им е било интересно и са подминали, както подминават всичко хубаво в живота. Подобен акт, а той не е единствен, от страна на д-р Константинова би означавал в главите на здравомислещите хора, единствено и само съпричастност и тотална отдаденост към лекарската професия. В последното надявам се нито един русенец не би трябвало да се съмнява. Питам: Къде е тук "конфликтът на интереси"? Обществената дейност на д-р Константинова винаги е била пряко и тясно свързана с проблемите на русенци и тяхното решаване. Страх ме е само от едно, дали тези, които сипят клевети, не са част от онези, на които д-р Константинова е помогнала безрезервно и безвъзмездно, а повярвайте ми те са хиляди. Накрая един съвет към "житейските джуджета".: Намерете си друг повод за "празник" и се опитайте да участвате активно в съхраняването на хора и личности като д-р Константинова, защото те са малко и са жизненоважни и необходими за душевно умиращото ни общество!
Даниел Джумалийски е казал всичко точно и ясно. Д-р Константинова е Човекът и Професионалистът, благодарение на който и моите две деца са се появили на бял свят.Но не само по тази причина трябва да допълня, че дребните душици, криещи се зад анонимността, пишат глупости и лъжи в този форум . От 2005 година д-р Константинова не работи в АГ-комплекса. Всички пациентки, които отиват в клиника Ескулап, го правят единствено заради професионализма на д-р Константинова и нейните колеги. Господата общински съветници, които твърдят, че д-р Константинова е гласувала при наличие на конфликт на интереси, принизявайки здравеопазването до търговия в условие на конкуренция, можеше и да са прави, но ако в случая не се отнасяше до нея, а до НЯКОЙ ДРУГ. Щом като според тях, тя е действала водена от желанието да „саботира” развитието на свой „конкурент”, защо й трябваше като депутат в НС да лобира за отпускане на средства за АГ-комплекса, или пък да бъде сред най-активните участници в две кампании на Лайанс клуба за набиране на средства, с които са закупени общо пет кувьоза за „конкурентната” АГ-болница към русенската МБАЛ. В този фарс може да повярват единствено хора, които нямат никаква представа що за човек е д-р Константинова. Ние, гражданите на Русе дължим на д-р Константинова благодарност и уважение за това, което е сторила за нас и града ни, а ТЕЗИ, които измислиха и участваха в тази целенасочена акция срещу нея – публично извинение и дано Господ да им прости.
jiveya v Ruse ot 16 god.,dopredi 6god.samo byah 4uvala za neya.Predimno izklyu4itelno krasivi ne6ta,dobri dela i blagorodni postapki.4udeh se dali e vazmojno v dne6no vreme da ima takiva hora:vseotdaini v rabotata si,bezkoristni v uslugite!Ot 6 god.imam 4estta da ya poznavam li4no,da naistina 4est,kolkoto i sme6no da zvu4i v u6ite na nyakoi hora,za6toto vsi4ko dobro koeto byah 4uvala za neya ,se okaza v pati pove4e dobro i blagorodno!Sajalyavam gi tezi horica ,koito edinstvenata im radost v jivota e da petnyat takiva 4isti hora.Gadnoto e 4e ve4e horata kato neya koito poznavam se broyat na prastite na 1ta mi raka,a tezi koito sipyat excrementi po tyah sa hilyadi i sa navsyakade,kato hlebarkite,nyama ottarvane,gadost i pomiya!Za sajalenie s tozi kalpav material ot hora samo geografskoto ni polojenie e v Evropa!
po povod pomiyata izlyata varhu tozi savesten i prekrasen chovek,moga samo da kaja,che idva v podkrepa na mnenieto mi za policeishtinata ,koyato zalya stranata ni sled kato Gerb zavze vlastta.Kakto vav vsyaka edna sfera na jivota ni veche i tuk Gerb kaza tejkata si duma:ne ni se nravish tuk,tova skalapihme,za da razberesh,che nyama smisal da se ejish ,doktorke!E da,ama ne tya nyama da se dade,nai-malkoto zashtoto e ot horata,koito ne si ostavyat magareto v kalta i ne se prodavat za polovin srebarnik,za razlika ot pochti vsichki ostanali!Dolna insinuaciya,tya che e rabotoholik takava e,no e mnogo plitko sachineno vsichko,kak shte raboti i na trite mesta ednovramenno,tya da ne e djin gibi?!Palna smeshka,sachinena ot nyakoi nedovolen gerber,vse pak na Gospod shlifera ne e elastichen i moje da se skasa be hora,nedeite s rogata,che kato stanete opoziciya kvo shte pravim,a?Ama to chovek veche i nyama svoboda na slovoto,che ne se znae kvo srs ili konflikt na interesi shte ti sachinyat,mani mani,ya da si malcha veche, che da ne stana i az neudobna,ha-ha,da si malcha!az!?za nishto na sveta,osobeno kogato stavs vapros za skalapeni gluposti ot dupedavci i gazolizci!pitam se dali imat spokoen san ili samo kato plyuyat po izchezvashtiyat vid narechen chovek s glavno 4!
Hey, that post laeves me feeling foolish. Kudos to you!
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД