Пак за управлението на ГЕРБ, този път в Русе

Пак за управлението на ГЕРБ, този път в Русе
Любопитни неща се случват напоследък в общинския съвет (ОС) на Русе. През ноември общинският съветник д-р Теодора Константинова (ДСБ) беше обвинена в конфликт на интереси. На специална пресконференция председателят на ОС доц. Васил Пенчев от ГЕРБ и управителят на Многопрофилната болница за активно лечение (МБАЛ) д-р Минчо Вичев заявиха, че известната акушер-гинеколожка на заседание на ОС се е обявила срещу увеличаване капитала на болницата, за да защити свои лични интереси в частната АГ клиника „Ескулап”. Впоследствие Пенчев внесе жалба в Комисията за установяване на конфликт на интереси (КУКИ) към ОС. Д-р Константинова е трябвало като представител на местния парламент да предаде неговото решение на Общото събрание на болницата.
<p>В крайна сметка независимо от противопоставянето й срещу увеличаването на капитала, тя се е подчинила на взетото решение на ОС и на Общото събрание на лечебното заведение е гласувала &bdquo;за&rdquo;.</p> <p>На 13 януари след заседание КУКИ реши, че подаденият сигнал с входящ № 14/25.11.2010 г. е основателен и д-р Константинова е в конфликт на интереси. В тридневен срок от приемането на доклада на комисията председателят на КУКИ трябва да сезира Административния съд с искане за установяване на конфликт на интереси. КУКИ е постоянна комисия в ОС, има председател и 12 членове. По наша информация решението е взето с гласовете на ректора на Русенския университет проф. Христо Белоев от БСП, Пламен Ламбев от &bdquo;Атака&rdquo; и общинските съветници от ГЕРБ Веско Маринов, Свилен Иванов, Владислав Атанасов и Бедрос Пехливанян. Въздържали са се независимата Даяна Коева (напуснала ГЕРБ) и Данко Павлов от &bdquo;Възраждане&rdquo; (председател на КУКИ) и Емел Видинлиева от ДПС. Против са гласували Стефан Бучаков от ВМРО-&bdquo;Гергьовден&rdquo;-ССД и Теодор Оджаков от Синята коалиция. Двама от членовете на комисията &ndash; от БСП и Център, са отсъствали от заседанието.</p> <p>Тоест в комбина гласуват БСП, ГЕРБ и &bdquo;Атака&rdquo;, които с 6 гласа &bdquo;за&rdquo; срещу 3 &bdquo;въздържали се&rdquo; и 2 &bdquo;против&rdquo; обявяват конфликта на интереси на д-р Константинова.</p> <p><strong>Две са причините, поради които обръщам внимание на този казус в Русе. </strong></p> <p>Първата причина ще отбележа съвсем накратко. С решението на КУКИ се създава прецедент, който в бъдеще може да генерира сериозни проблеми в работата на всеки един общински съветник не само в Русе. Какво излиза от това решение? Излиза, че всеки общински съветник е в конфликт на интереси, ако има частен бизнес в сфера, в която и общината има дейност. Ако например от решението на общинския съвет зависи строително разрешение, обявяване на търг или някакво друго решение. Или ако общинският съветник е учител, лекар или специалист в друга област и публично изказва професионалното си мнение, което противоречи на възгледите на управляващите. В почти всеки общински съвет &ndash; особено в по-големите населени места, има лекари. Мнозина от тях имат трудови договори в местната болница или са в наемни отношения в нея, т.е. те пряко получават облаги от болницата. Те ли са в конфликт на интереси? Има и учители общински съветници. Нима един лекар или учител не може да се изказва и да участва във вземане на решения, свързани със здравеопазването или образованието?</p> <p>Такава теза е неприемлива и противоречи на идеята на закона &ndash; в него се говори за конкретни облаги, които могат да се видят, пипнат, назоват.</p> <p>Втората причина е, че това е поредният опит на управляващите в града да затворят устата на своите политически опоненти с административни средства и репресивни методи. Вече съм писала за случая със скандалния обвинителен акт на русенската прокуратура срещу д-р Георги Тодоров &ndash; случай, който още не е приключил и продължаваме да следим. Сега е атакувана д-р Теодора Константинова за конфликт на интереси. Зад мотивите прозират политически причини, налага се опасна тенденция.</p> <p>Но преди това нека разкажа предисторията на атаката срещу д-р Константинова.</p> <p>През есента в ОС е получена покана за извънредно Общо събрание на акционерите на МБАЛ-РУСЕ АД с дневен ред: Увеличаване на капитала на дружеството и съответстващо изменение и допълнение на устава му. Докладната за становище по въпроса e внесена от председателя Васил Пенчев на редовната сесия на ОС на 18 ноември 2010 г. Тогава общинските съветници за втори път през 2010 г. трябва да решат дали са съгласни да се увеличи капиталът на болницата. Първият път &ndash; през май, от гласувалите 39 души 38 са били &bdquo;против&rdquo;.</p> <p>Тук ще припомня, че с приемането на Закона за лечебните заведения (ЗЛЗ) през 2000 г. болниците се преобразуваха в търговски дружества, в които собствеността е разпределена между държавата (51%) и общините (49%). Тази разпоредба (чл.102 ал.5) беше оспорена пред Конституционния съд, който с Решение № 11 от 21.05.2001 г. я обяви за противоконституционна с мотива, че това е принудително отчуждаване на общинска собственост, без да са налице държавни нужди. В Закона за държавния бюджет (ЗДБ) за 2007 г. за първи път бе приет текст (&sect; 62), според който предоставяните от бюджета средства за погасяване на задължения на здравни и лечебни заведения със смесено участие се отразяват като увеличение на капитала им. Капиталът на здравното или лечебното заведение се увеличава със стойността на предоставените от бюджета средства за погасяване на задължения на съответното здравно или лечебно заведение с държавно или общинско участие в капитала, като държавата записва нови акции. Текстът изключва в тези случаи приложението на Търговския закон. Подобни текстове впоследствие бяха записани и в ЗДБ за 2008, 2009 и 2010 г.</p> <p>На тази база през 2008 г. например държавата се опита да увеличи капитала на МБАЛ Пловдив АД, като едновременно предложи публично-частно партньорство, при което болницата трябваше да апортира апетитни имоти на новото дружество. Общините акционери гласуваха против. Държавата продължи да предлага увеличаване на капитала и през следващите години. През лятото на 2010 г. &ndash; с размера на получените през 2007, 2008 и 2009 г. от нея средства за погасяване на задължения и за капиталови разходи. Предложението бе мотивирано със съответния &sect; 66 от ЗДБ. Тогава общинският съветник от ГЕРБ и представител на Община Пловдив в Общото събрание на акционерите в болницата Дани Каназирева остро възрази, че предложението е незаконосъобразно, защото едновременно се прилагат Търговският закон и цитираните разпоредби от ЗДБ и не е съобразено с решението на КС. Общинските дялове в МБАЛ Пловдив бяха запазени. Заради позицията си обаче Каназирева беше изключена от ГЕРБ.</p> <p>През 2010 г. държавата предяви сходни искания за увеличаване на капитала и към болниците във Велико Търново, Варна, Стара Загора, но общините и там успяха да се преборят за запазване на блокиращата си квота като акционери. Така те защитиха своите интереси и предотвратиха държавата да може еднолично да взима всички решения от компетентността на Общото събрание. От една страна, Министерството на здравеопазването неправомерно вкарва процедура за увеличаване на капитала през общо събрание, защото законът изрично изключва приложението на ТЗ. От друга страна, чрез една разпоредба в ЗДБ държавата създава за себе си като акционер повече права, отколкото са предоставени на останалите стопански субекти. Имам предвид това, че направените от държавата разходи автоматично водят до увеличаване на дяловия й капитал в дружествата, докато аналогичен текст за общините в закона липсва. А това ги прави неравнопоставени и нарушава правата им. Казаното дотук налага извода, че всъщност се цели скрито одържавяване на лечебните заведения, което противоречи на Конституцията. Да не говорим, че в един следващ момент, когато държавата вече притежава 60&ndash;70% от болницата, останалите акционери, т.е. общините, ще бъдат лишени от възможността да участват във взимането на важни решения като цялостната й или частична приватизация, евентуалната й ликвидация или обединение с друго лечебно заведение.</p> <p>Какво се случва с МБАЛ в Русе? От протокола от заседанието на 18 ноември е видно, че председателят на ОС от ГЕРБ внася за гласуване решение, което подкрепя увеличаването на капитала на болницата. Тоест точно обратното на това, което ОС е гласувал няколко месеца по-рано. Последвалите разяснения показват ясно, че ГЕРБ в Русе иска общината да загуби блокиращата си квота в дружеството. Въпреки натиска на мнозинството след доста спорове гореспоменатите аргументи в интерес на закона и града надделяват. При кворум 44 общински съветници, с 27 гласа &bdquo;за&rdquo;, 6 &bdquo;против&rdquo; и 11 &bdquo;въздържали се&rdquo; се приема да не бъде подкрепено увеличаването на капитала на МБАЛ. Представителите на ОС &ndash; Русе в Общото събрание на болницата д-р Теодора Константинова и д-р Иван Стоянов са упълномощени да гласуват &bdquo;против&rdquo; по точки 1 и 2 от дневния ред на извънредното Общо събрание на дружеството.</p> <p>С това обаче сагата не приключва. Очевидно решението не удовлетворява управляващите. Извънредното Общо събрание на МБАЛ в Русе е отложено, за да може преди това по искане на повече от 1/3 от общинските съветници да се проведе извънредно заседание на ОС с една-единствена точка в дневния ред: преразглеждане на взетото решение на 18 ноември.</p> <p>И така на 26 ноември ОС отново заседава. Присъства и изпълнителният директор на болницата д-р Вичев, който се спрягаше за здравен министър, след като Анна-Мария Борисова подаде оставка. Дебатите този път са бурни. Опонентите се замерват с цифри и аргументи. Критиките са, че за трети път материалът не е внесен по обичайния ред, не е обсъждан в постоянните комисии и не е даден пълният обем информация, необходим за взимане на отговорно решение. Правят се предложения в интерес на общината, като например теренът под болницата да се оцени и апортира в капитала на дружеството или новите акции да бъдат със стойност, различна от номиналната (не са приети впоследствие). Атакува се държавата, че не спазва законите, защото не е възможно да се дерогира текст на ТЗ с параграф от преходни и заключителни разпоредби на ЗДБ. Стига се до пререкания и обидни квалификации. От изказването на общинския представител Тодор Бонев става ясно, че след заседанието на 18.11. в КУКИ е внесен сигнал срещу д-р Теодора Константинова, защото е заявила, че независимо от решението на ОС тя ще гласува против увеличаването на капитала на Общото събрание на болницата. Очевидно откритата позиция на д-р Константинова е дала достатъчно основание на председателя на ОС да потърси начин да я дискредитира.</p> <p>Интересното обаче е, че като прочете протоколираните изказвания от заседанието на 26.11., човек не остава с впечатлението, че желанието на управляващите ще бъде удовлетворено. Уви, гласуването е смайващо: при кворум 42 общински съветници с 29 гласа &bdquo;за&rdquo;, 2 &bdquo;против&rdquo; и 11 &bdquo;въздържали се&rdquo; се приема да бъде подкрепено увеличаването на капитала на МБАЛ. Само седмица преди това 27 гласа са били &bdquo;против&rdquo; и само 6 гласа са били &bdquo;за&rdquo;. Какво ли не прави властта за 7 дни! Упражнява натиск върху общинските съветници, дискредитира опонентите си, манипулира общественото мнение, включително успява чрез пресконференции и близки медии да внуши зависимост между гласуването за увеличаване на дяловото участие на държавата в МБАЛ Русе и отпускането на средства за завършване на АГ комплекса в града. Депутатът от ГЕРБ Пламен Нунев бил съобщил, че министър Дянков обещал отпускане на 3,5 млн. лв. за АГ комплекса. Но според председателя на ОС В. Пенчев тези средства нямало да бъдат отпуснати, ако държавният дял на болницата не се увеличи. Що за изнудване... На фона на такива приказки и действия от страна на управляващите всъщност не е нелогично, че за една седмица мнението на общинските съветници по отношение собствеността на лечебното заведение се обърна на 180 градуса.</p> <p>И така, дяловият капитал на държавата в русенската МБАЛ вече е 67%, а община Русе, която преди имаше над 30% собственост, сега остана с 21%.</p> <p>И все пак с какво толкова ги уплаши д-р Константинова, та да я обвинят в конфликт на интереси? Тя направи опит да защити интересите на русенци и общината. Според КУКИ обаче с позицията си против намаляване на общинския дял в дружеството е получила материална облага. Смехотворно твърдение на некомпетентни (или поръчкови) хора &ndash; по-горе са написани и имената им.</p> <p>Истината е съвсем друга. Предстоят местни избори. По наша информация политическа сила е поръчала допитване до общественото мнение кои са най-популярните личности в Русе. И д-р Константинова е била сред първите, наред с ректора на Русенския университет проф. Христо Белоев, който е от БСП. И тук кръгът се затваря. Настоящият кмет е от БСП, председателят на ОС Пенчев е от ГЕРБ, но е доцент в РУ, т.е. там той е подчинен на Белоев, който пък на свой ред му е колега в ОС и като член на КУКИ гласува, че д-р Константинова е в конфликт на интереси. В Русе БСП и ГЕРБ се подкрепят. &bdquo;Атака&rdquo; само им приглася. А опонентите им Бог знае какво още ги очаква преди изборите.</p>

Коментари

  • БЪЛГАРИ, ДА СЕ ОБЕДИНИМ СРЕЩУ МАФИЯТА ДПС, ДА СПАСИМ БЪЛГАРИЯ, КОЯТО ЗАГИВА!

    24 Яну 2011 20:10ч.

    Нужна е бариера пред анадолските набези Понеделник, 24 Януари 2011г. Автор: Стефан СОЛАКОВ * Тревожните изводи, направени от италианските тайни служби за бъдещето на Европейския съюз, би трябвало да стреснат и българските аналитични центрове, ако все още съществуват такива. Правителството на Берлускони явно се интересува от динамичното развитие на световната геополитика и въпреки скандалите, съпътстващи италианския премиер, в Рим очевидно се готвят да посрещнат новите предизвикателства на международната шахматна дъска. И тъй като обстановката в Италия е почти аналогична със събитията у нас, ще бъде полезно и ние да излезем от техните рамки на вътрешно-политическите боричкания и да обърнем поглед към бъдещето не само на ЕС, но и към бързите промени в доста нестабилния регион, в който се намираме. В непосредствена близост до нашите граници Гърция и Турция отново изостриха тона на двустранните отношения и въпреки лицемерните прегръдки между Папандреу и Ердоган по време на вечерята на свещи в град Ерзурум, двете съседни държави засилват военното си присъствие в района на Егейско море. На специално заседание Висшият военен съвет на Гърция е взел решение да засили мерките за сигурност около границите с Турция, като превантивна мярка срещу очаквани политически и терористични сблъсъци на турска територия в навечерието на парламентарните избори през лятото на тази година. Гръцките военни и политически анализатори очакват опит за реванш на турските кемалисти, подкрепяни от кръгове в армията, срещу агресивното настъпление на ислямистите по отношение не само на светския характер на турската държава, но и спрямо демократичния режим и парламентаризма в югоизточната ни съседка. Нарастващите вълнения в нейните югоизточни райони, свързани с желанието на кюрдското население за културна автономия, допълнително усложнява обстановката в региона и биха могли да тласнат правителството в Анкара към авантюристични решения, които да засегнат опасно националната сигурност на нейните непосредствени съседи. Прогнозите на гръцките и италианските стратегически центрове сочат реални опасности, които пряко засягат интересите и на нашата държава. Поне засега не е нужно да умуваме къде ще ни &quot;пришият&quot; нашите партньори, ако не дай Боже, се стигне до пренареждане на военно-стратегическите приоритети при евентуална криза в ЕС. Днес е по-важно да осъзнаем преките заплахи срещу националната ни сигурност, които наблюдаваме почти всекидневно и които трудно могат да се обяснят като случайни и непредизвикани явления. През последните десетина дни Югоизточна България е подложена на истинска биологична атака от страна на съседна Турция. Цели райони от тази до вчера чиста екологична зона на нашата страна са обхванати от жесток мор по домашните животни, в резултат на отдавна разградените граници със съседната държава. Обстановката в района напомня фантастичен трилър на ужасите, произведен в Холивуд, с тази разлика, че ужасът се случва в реално време и поразява поминъка на стотици наши селски стопани. Вместо съчувствие и желание за сътрудничество в борбата срещу смъртоносния шап, от турска страна най-неочаквано се чуха обвинения срещу България, че своеволно се разпореждала с проникналия на нейна територия заразен добитък. Тази безпрецедентна наглост на нашите съседи още веднъж потвърждава анализите в нашия вестник, че добросъседството с Турция е в изключително сериозна криза, която се отразява пагубно на българските национални интереси. Нежеланието на Анкара да придвижи спорните проблеми между двете държави е повече от очевидно. Преди няколко дни говорителката на Външното ни министерство Весела Чернева призна, че по време на последното заседание на двустранната комисия за нерешените въпроси между България и Турция не е бил постигнат никакъв напредък. И докато нашата дипломация тихомълком свива рамене, външният министър на Турция Давудоглу самодоволно тръби на всеослушание, че неговото правителство няма намерение да се занимава повече с имуществените претенции на бившите османски вилаети. Нахалството на новите османци обаче не стига само до имотите на ограбените и изклани християни. Днес Анкара най-активно ни пробутва и идеята за &quot;Тракия без граници&quot;, утре най-вероятно и целия полуостров може да бъде обявен за свободна зона. Пита се, за кого? За великотурските шовинисти, разбира се, които безпрепятствено си разиграват коня и очевидно намират необходимите балами, способни да повярват на европейската кожа, наметната от сивите вълци на Анадола. Преди няколко дни в Одрин бе организирано поредното сборище на крайните турски националисти, прикриващи се зад гърба на многобройните изселнически организации, финансирани от официалните власти в Анкара. В така наречения Тракийски университет бяха обсъдени идеи за оказване на натиск върху съседните балкански държави за разширяване обучението на турски език, за по-осезателно присъствие на турския етнос в културния живот, образованието и медиите на тези бивши османски колонии. България е била обект на остри нападки от страна на уж добрите ни съседи, а в оплюването й активно са участвали представители на ДПС и на отстранения по съдебен път бивш главен мюфтия Мустафа Хаджи. Притиснати сме от няколко страни и е крайно време да реагираме по най-достойния начин. Турция най-сетне трябва да разбере, че е държава извън границите на Европа, а България ще бъде един от стабилните пазачи на тази не само икономическа, но и цивилизационна бариера. Само по този начин ще заслужим доверието на нашите партньори от ЕС. Не са ни необходими повече никакви глезотии като &quot;културни коридори&quot; и подобни измишльотини, родени в антибългарското съзнание на президента Първанов - един от главните виновници за разграждането на нашата държава и за завръщането на анадолските вредители в свещената земя на нашите деди. Сега е моментът да се присъединим към усилията на Гърция и други страни, засегнати от турската експанзия и да осигурим едно по-спокойно бъдеще за взривоопасния район, в който живеем.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • do stefan Solakow

    24 Яну 2011 20:29ч.

    Иди да се прегледаш в най близката болница, на психиатър

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • gigow

    24 Яну 2011 22:59ч.

    Да, очевидно политиката в България не само е мръсна работа, ами и се практикува от много мръсници. От нас зависи дали ще подкрепим мръсниците или честни и почтени хора като д-р Константинова от Русе и Дани Каназирева от Пловдив. Ние сме на ход ГРАЖДАНИ!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ярък пример за конфликт на интереси

    25 Яну 2011 1:58ч.

    Увеличението на държавния дял в болницата е в резултат на инвестиция за изграждане на АГ Блок. Д-р Константинова е съсобственик на частна АГ Ескулап. Нали при това положение частниците ще духат супата? Ето къде е конфликта на интереси. В случая Общинския съвет е абсолютно прав. Не е лошо и журналистиката да се запознае със Закона.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • за АГ блока

    25 Яну 2011 7:55ч.

    в Русе АГ блока си работи от десетки години, и да се довърши оборудването му това не би попречило на добри специалисти да продължат работата си. да не говорим, че три години никой не се сеща за този &quot;конфликт на интереси&quot; - защо сега изведнъж? МБАЛ Русе е първата открадната от общините болница - това е тъжно

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Margarita

    26 Яну 2011 2:13ч.

    Как искам да надникнете в ОС Варна и да видите що значи конфликт на интереси и как едни големи интереси събраха мафиота Янко Станев от ДПС с ГЕРБ, просто класика, само името Станев да пуснете в търсачката и ще видите каква помия ще излезе, да не забравяме че става въпрос за един от най-големите градове в страната

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 7

    26 Яну 2011 23:10ч.

    Д-р Константинова работи в АГ има частен кабинет и е съдружник и в Ескулап. Конфликт на интереси не ами конфликт.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • nordy

    27 Яну 2011 3:24ч.

    нито АГ блока в русе работи, нито д-р Константинова е почтен човек, препоръчвам ви преди да давате мнение, да постоите два- три месеца в Русе, в случая, макар и странно имаме адекватно решение на управляващите...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Даниел Джумалийски

    27 Яну 2011 4:43ч.

    Рядко изписвам педантично името си, но в случая си струва; правя го, защото не е тайна, че д-р Константинова е човек, когото уважавам много,независимо от някои дребни политически противоречия. Подчертавам - ПОЛИТИЧЕСКИ, защото човек политически може да е пристрастен, но като лекар не бива да забравя Хипократовата си клетва... А д-р Константинова е професионалист! Ако към това прибавим и македонската и жилка ще видим портрет на човек, който е генетично обременен да е прям, честен и твърд в отстояване на позицията си. Вероятно мъртвите душички, скалъпили и манифестирали обвинението за конфликт на интереси не са си направили труда да установят, че в държавната АГ болница трябваше до скоро да се ходи със списък, срещу който се получава благоволението да те &quot;изродят&quot;... Друг е въпроса, че до скоро шефката на микропедиатрите ошашкваше до лудост младите родители с апокалиптични диагнози, белки изкрънка некой лев. Имам две дечица; и двете родени с помощта на д-р Константинова; едното в държавната АГ, а другото в Ескулап, и мога да кажа, че тя е ЧОВЕК и ЛЕКАР, който помни клетвата си. Несъстоятелно е хора, които не са дали НИЩО за Русе да се упражняват в &quot;градолюбие&quot; на нейния гръб. Несъстоятелно и срамно! Ако д-р Константинова беше помолила родителите, щастливи благодарение на безкористната и помощ, да я защитят от мерзките слова изречени от разни политикани - никой нямаше да разбере за скопените им напъни, но живеем в БГ, където всеки опит за изграждане на защитна стена е тълкуван като превантивна тенекия за дупе, така че - окатия да види, мислещия да разсъди. Проблема е на низшите духом!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • г-жа Стефанова

    29 Яну 2011 19:02ч.

    Интересно е да се запитаме, дали голяма част от хората мислят преди да &quot;изложат&quot; клеветите си в подобен форум?! Истината, в която се убеждавам всеки ден е, че точно такива хора мечтаят да видят в някоя статия името на известна личност от града ни. Денят им веднага придобива &quot;смисъл&quot;, защото ще имат къде и срещу кого да излеят насъбралата им се жлъч. Позволих си да напиша предните изречения, защото съм отвратена, меко казано, от факта, че дори името на един лекар, като д-р Константинова може да предизвика толкова дребна злоба и да събуди всичко низко в някои &quot;дребни душици&quot;. По-принцип правителството ни също ни направи &quot;показно&quot; как и по какъв начин да се отнасяме с лекарското съсловие, а именно безобразно. За да не продължавам &quot;партийната линия&quot;, тъй като все още се смятам за свободомислещ човек питам: Къде бяха те, когато именно д-р Теодора Константинова вложи цялото си време, желание и възможности, за да помогне в осъществяването на едно голямо дарение от жизненоважна техника за АГ комплекс- Русе.Сигурна съм, че не им е било интересно и са подминали, както подминават всичко хубаво в живота. Подобен акт, а той не е единствен, от страна на д-р Константинова би означавал в главите на здравомислещите хора, единствено и само съпричастност и тотална отдаденост към лекарската професия. В последното надявам се нито един русенец не би трябвало да се съмнява. Питам: Къде е тук &quot;конфликтът на интереси&quot;? Обществената дейност на д-р Константинова винаги е била пряко и тясно свързана с проблемите на русенци и тяхното решаване. Страх ме е само от едно, дали тези, които сипят клевети, не са част от онези, на които д-р Константинова е помогнала безрезервно и безвъзмездно, а повярвайте ми те са хиляди. Накрая един съвет към &quot;житейските джуджета&quot;.: Намерете си друг повод за &quot;празник&quot; и се опитайте да участвате активно в съхраняването на хора и личности като д-р Константинова, защото те са малко и са жизненоважни и необходими за душевно умиращото ни общество!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Десислава Попова

    30 Яну 2011 3:10ч.

    Даниел Джумалийски е казал всичко точно и ясно. Д-р Константинова е Човекът и Професионалистът, благодарение на който и моите две деца са се появили на бял свят.Но не само по тази причина трябва да допълня, че дребните душици, криещи се зад анонимността, пишат глупости и лъжи в този форум . От 2005 година д-р Константинова не работи в АГ-комплекса. Всички пациентки, които отиват в клиника Ескулап, го правят единствено заради професионализма на д-р Константинова и нейните колеги. Господата общински съветници, които твърдят, че д-р Константинова е гласувала при наличие на конфликт на интереси, принизявайки здравеопазването до търговия в условие на конкуренция, можеше и да са прави, но ако в случая не се отнасяше до нея, а до НЯКОЙ ДРУГ. Щом като според тях, тя е действала водена от желанието да „саботира” развитието на свой „конкурент”, защо й трябваше като депутат в НС да лобира за отпускане на средства за АГ-комплекса, или пък да бъде сред най-активните участници в две кампании на Лайанс клуба за набиране на средства, с които са закупени общо пет кувьоза за „конкурентната” АГ-болница към русенската МБАЛ. В този фарс може да повярват единствено хора, които нямат никаква представа що за човек е д-р Константинова. Ние, гражданите на Русе дължим на д-р Константинова благодарност и уважение за това, което е сторила за нас и града ни, а ТЕЗИ, които измислиха и участваха в тази целенасочена акция срещу нея – публично извинение и дано Господ да им прости.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • melek hakka

    03 Фев 2011 19:43ч.

    jiveya v Ruse ot 16 god.,dopredi 6god.samo byah 4uvala za neya.Predimno izklyu4itelno krasivi ne6ta,dobri dela i blagorodni postapki.4udeh se dali e vazmojno v dne6no vreme da ima takiva hora:vseotdaini v rabotata si,bezkoristni v uslugite!Ot 6 god.imam 4estta da ya poznavam li4no,da naistina 4est,kolkoto i sme6no da zvu4i v u6ite na nyakoi hora,za6toto vsi4ko dobro koeto byah 4uvala za neya ,se okaza v pati pove4e dobro i blagorodno!Sajalyavam gi tezi horica ,koito edinstvenata im radost v jivota e da petnyat takiva 4isti hora.Gadnoto e 4e ve4e horata kato neya koito poznavam se broyat na prastite na 1ta mi raka,a tezi koito sipyat excrementi po tyah sa hilyadi i sa navsyakade,kato hlebarkite,nyama ottarvane,gadost i pomiya!Za sajalenie s tozi kalpav material ot hora samo geografskoto ni polojenie e v Evropa!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • mimito

    04 Фев 2011 0:28ч.

    po povod pomiyata izlyata varhu tozi savesten i prekrasen chovek,moga samo da kaja,che idva v podkrepa na mnenieto mi za policeishtinata ,koyato zalya stranata ni sled kato Gerb zavze vlastta.Kakto vav vsyaka edna sfera na jivota ni veche i tuk Gerb kaza tejkata si duma:ne ni se nravish tuk,tova skalapihme,za da razberesh,che nyama smisal da se ejish ,doktorke!E da,ama ne tya nyama da se dade,nai-malkoto zashtoto e ot horata,koito ne si ostavyat magareto v kalta i ne se prodavat za polovin srebarnik,za razlika ot pochti vsichki ostanali!Dolna insinuaciya,tya che e rabotoholik takava e,no e mnogo plitko sachineno vsichko,kak shte raboti i na trite mesta ednovramenno,tya da ne e djin gibi?!Palna smeshka,sachinena ot nyakoi nedovolen gerber,vse pak na Gospod shlifera ne e elastichen i moje da se skasa be hora,nedeite s rogata,che kato stanete opoziciya kvo shte pravim,a?Ama to chovek veche i nyama svoboda na slovoto,che ne se znae kvo srs ili konflikt na interesi shte ti sachinyat,mani mani,ya da si malcha veche, che da ne stana i az neudobna,ha-ha,da si malcha!az!?za nishto na sveta,osobeno kogato stavs vapros za skalapeni gluposti ot dupedavci i gazolizci!pitam se dali imat spokoen san ili samo kato plyuyat po izchezvashtiyat vid narechen chovek s glavno 4!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Jean

    06 Юли 2011 12:14ч.

    Hey, that post laeves me feeling foolish. Kudos to you!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • bykicncxc

    06 Юли 2011 23:00ч.

    DVggEY gsenpfwwczfk

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • nszxkgfel

    08 Юли 2011 19:11ч.

    hTiDTd axifpegpnsgt

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи