Крадне ли Цецо?

Крадне ли Цецо?
Имотите на вицето Цветан Цветанов разклатиха доверието и в него, и в правителството въобще. Някак на хората не им се вярва, че Цветановите и на жена му родители – пенсионери – са дарили на семейството му 4 апартамента плюс 30 хил. лв. И Цветанов си купил още два апартамента с два гаража за около 300 000 лв. – точно когато напуска зам.-кметския пост на София и става лидер на партия. Уж всичко е точно, Цветанов представи някакви сметки, но… Във въздуха виси един въпрос – крадне ли Цецо? „Каквото ви каже Цецо, все едно аз съм го казал” – това изрече като цар самодържец, седнал на фотьойл като трон, Бойко Борисов на учредяването на ГЕРБ преди 3 години. И до него прав стоеше Цецо с усмивка на Мона Лиза.
<p>Докато Борисов се размотаваше по медиите и в кметството, Цецо обикаляше страната като един Левски и правеше комитети на ГЕРБ. Само че по традиция имало предатели&hellip; Сега из страната навсякъде хората говорят, че тия новите краднат. Ама краднат като за световно.</p> <p><strong>Последното прясно примерче, че има нещо съмнително, е от Кюстендил.</strong></p> <p>Там порой повредил два моста към две близки села (по точно &ndash; мостчета), отнесъл и част от път наблизо и т.н. &ndash; нещо обичайно. Такива ремонти се правят, като държавата отпуска пари от фонд за бедствия и аварии. Сега вече няма Министерство на бедствията и авариите. Сега това министерство го замества&hellip; Цецо. Тоест МВР. Има, разбира се, някакъв междуведомствен съвет и т.н. Но по цяла България строителни фирми правят спешни аварийни ремонти без дълги и тягостни търгове, а чрез пряко договаряне с фирмите. И такива поръчки за ремонти печелят все избрани фирми&hellip;<br /><strong><br />Какво се случва в Кюстендил?</strong></p> <p>Местните специалисти от пътната агенция и строители правят техническа спецификация, че за ремонта на повредените от порои мостове и част от път ще са нужни към 450 000 лв. И местни фирми били готови да се заемат с ремонта. Но вместо това е направена поръчка за&hellip; 3,1 милиона лева &ndash; отпуснати от София, и е дадена на консорциум от две фирми &ndash; едната от Силистра, свързана с ДПС и прочула се с най-скъпото в България строителство на водопроводи и канализация (в района на Якоруда). Другата фирма от консорциума е софийска, чиито собственици са разследвани за документни престъпления и източване на европейски фондове и срещу тях се водят дела. (Фирмите са &bdquo;Стройпроект&rdquo; ООД и &bdquo;Люко К&rdquo; ООД, обединени в &bdquo;Консорциум за инженерингови проекти и строителство&rdquo; ДЗЗД &ndash; случаят е описан подробно в местния кюстендилски седмичник &bdquo;Наблюдател&rdquo;.</p> <p>Консорциумът има още куп държавни поръчки, една от които е договор от 2008 г. с предишния министър на образованието &ndash; да ремонтира всички общежития на държавните университети в страната.)</p> <p>И това, което може да се направи за по-малко от половин милион лева, сега ще се прави с пари на данъкоплатеца, в страна с орязан бюджет, за над 3 милиона лева &ndash; 6&ndash;7 пъти по-скъпо. Вместо да се ремонтира, едното мостче ще се събори (също са предвидени стотина и кусур хиляди лева за това) и ще се построи ново.</p> <p>Парите са отпуснати от въпросната държавна междуведомствена комисия за възстановяване и подпомагане. А в Кюстендил се чудят как тия фирми отнякъде си са дошли в града да строят толкова скъпо. Само един човек знае как &ndash; областният управител. От ГЕРБ е, разбира се.</p> <p><strong>Какво общо има това с Цецо &ndash; нали комисия отпуска тия пари, не лично той?</strong></p> <p>А бе, нищо общо. Общото е само това, че и областният управител е физкултурник. Завършил е ВИФ като Цецо, една възраст са.</p> <p>И сега например областният е обявил конкурс за секретар в областната управа и като изискване за кандидатите за длъжността е да има опит не знам колко си години в &bdquo;спортен мениджмънт&rdquo;. Със сигурност някой пореден физкултурник ще се кандидатира. Комитетски хора, от ГЕРБ. Развиват се комитетите, дето Цецо ги е създавал.</p> <p>Та на въпроса &ndash; крадне ли Цецо?</p> <p>Да си отговаря кой както може.</p> <p><em>Коментарът е публикуван в <a href="http://e-vestnik.bg" title="http://e-vestnik.bg">e-vestnik.bg. </a></em></p>

Коментари

  • гражданка

    05 Дек 2010 18:56ч.

    А областната управителка на кърджали е учителка по история и стана такава, защото беше класна на дъщерята на депутатката от ГЕРБ Караянчева.Тя започна едни проверки за законност на прагове по реките и сигурно като ги обяват за незаконни ще ги съборят и по същата схема ще ги изградят правилните фирми. Мили родни картинки!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • балък

    05 Дек 2010 23:11ч.

    Ка`щяло наш`то момче да крадне? Нема такова нещо, вервайте му. Всичко е законо! То и преди няколко месеца служителите от софийското кметство бяха уволнени и след един ден назначени отново. Целта на упражнението се оказа законно плащане на старите отпуски. Отново всичко е точно според закона.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • балък

    05 Дек 2010 23:16ч.

    А и какво лошо има човек за е завършил ВИФ? И областен управител може да стане, и министър може да стане, и депутат може да стане... При това не какъв да е депутат, а внасящ закон за реформа на БАН. И юридически консултации може да дава...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • хамалин

    06 Дек 2010 0:36ч.

    в бг никога не е имало разграничител на висок и нисък интлект,на богата и бедна обща култура,на селяндурско и аристократично възпитание:колкото си по-умен,колкото си културно по-извисен,колкото по- се стремиш да постъпваш възпитано,толкоз повече си отстранен от общестовто най-малкото като особняк,да не казвам като педераст или луд(шизофреник)повечето българе нямат представа за правилна мисловност,нито какво представлява една обикновена западна нормалност,да не говорим за някаква минимална познаваемост на човешката психология.българете като тълпа са само гълтачи на боб и производители на говна.за българет църквата е почесване по ташака,добрият жест е извънземна приумица,сметките на българете се свеждат до кръчмарския калем.българете са с варварски естетически вкус:достатъчно е човек да посети едно бг село и да я наясно що за създания сме:някои още постилат работническо дело на масата си, когато сърбат пърдящ боб,обличат се като цигани,а в същото време молците им гризат покривките и скатаните дрехи за черни дни.спирам и няма да продължавам за селските дворове,които са върха на кочината,няма да споменавам за бг плочниците(пардон:тротоарите),които джвакат в синхрон с мозъчната алфа активност:този народ с тази грахова мозъчност е неспасяем:една калина,ако да речем беше възможна на един наномилиона,то след разкритието щеше да бъде натикана моменталически в пандиза,за да знаят другите калинки отвнка,които пърхат като пепрудки,че на този свят всичко е възможно,но не всичко е позволено.излишно е да говорим,че такъв галфон като тоя цеце е фантастично невъзможно изпълнение в германия например.аз не си правя илюзии,че при тия обстоятелства на безпределна бг селяндурщина,бъдещето за бг поданиците е,и ще бъде цецебатебойковщината

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Веждичко

    06 Дек 2010 1:57ч.

    Момина сълза е Цвъки-купените в началото на 2008 имоти ги е платил с пари от 2009 и 2010.Но нямя отчетени пари за хляб,вода,праз---за последните 10 години.Семейството е на фогосинтеза---

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • http://vbox7.com/play:33fe0e9c

    06 Дек 2010 4:51ч.

    http://vbox7.com/play:33fe0e9c

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Абе

    06 Дек 2010 13:46ч.

    някой знае ли колко ресторанта има Храчков? Интересна тема за журналистическо разследване.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • BRAM61

    08 Дек 2010 20:43ч.

    KPADHE PAZBURA CE tapanar

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Перничанка

    12 Дек 2010 1:26ч.

    А комисия, назначена от Областния на Перник не допусна до участие в конкурс финансист, защото нямал икономическо образование.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Активист

    12 Дек 2010 3:44ч.

    Важен при криза въпрос:За последните 10 години министърът не отчита никакви пари за издръжка на 4-членното си семейство-поне 200-250,000 лева.Семейството е от нов вид-фотосинтезира?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Елизабет Втора

    04 Яну 2011 20:57ч.

    Само вратовръзките на Цвъцко ако преброим -доста левчета, пък костюмчета и ризи,обувки за по 1800 лв...Хората не вярват на сълзите му от трибуната на Народното събрание.Толкова смешен позьор!Да го съдят за злоупотреба с власт!Най-корумпираното правителство ще се окаже сегашното!Само за година какво чудо сътвориха тия пуцаджии /СПТУ-Сульо и Пульо Тръгват на Училище/

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи