Маргарита Попова излъга ГЛАСОВЕ и скри заместника си Христо Ангелов от журналистически въпроси за корупция в затворите
Голям срам за Христо Ангелов,който лъже като за Световно!?.Можем да посочим имената на ПЕНСИОНЕРИТЕ,които са назначени от Петър Василев и които съгласно разпоредбите на Чл.245,т.15 от Закона за МВР точно Ангелов трябваше да освободи за икономии и в името на това,че младите служители имат право да израстват в кариерата,а не да чакат пенсионерите да умрат.!?..Лъжец и Безхаберник.Вън от Системата.!!Върви си в РПУ Своге и вземи и прокурорката.
Не се очудвам,че го е скрила защото,като отворите Сайта на Министерството на" двата Съда" и прочетете кариерното развитие на двамата,ще Ви стане Ясно,че тук отдавна си смърди на сперма и разврат.Всеки обаче да прецени дали тези хора не са корумпирани,което е цената на днешното им политическо и икономическо благосъстояние.
Милиционера Христо гледа Цигането,като началник на Табора от Велинград.Тези двамата надминаха Циганите по лъжи.И Ние знаем, Какво Що за Затворите,скъпи другарко и другарю.Лъжливи Крадци.!?
ЧРЕЗ ГЛАВЕН ДИРЕКТОР НА Главна Дирекция „Изпълнение на наказанията” ДО МИНИСТЪРА НА ПРАВОСЪДИЕТО На Република България ДОКЛАДНА ЗАПИСКА от главен инспектор ИВАН ТИШЕВ – главен експерт в сектор „Вътрешна сигурност и комендатура” – при ГД”ИН” Относно : Действия и бездействия, на отделни служители от ГД ”Изпълнение на наказанията” и затвора гр. София, с които се възпрепятства изпълнението на служебните ми задължения, за борба с нарушенията и престъпленията /корупция/, извършвани от лишени от свобода и от служители на пенитенциарната система УВАЖАЕМА ГОСПОЖО МИНИСТЪР ПОПОВА, В ГД „Изпълнение на наказанията”, с вх. № 9856/17.06.2010 г. е получено постановление от 14.06.2010 г. на прокурор К. Димитров във връзка с прокурорска преписка № 5382/16.06.2010 г. по описа на СГП. Прокурор Димитров, който е назначил предварителна проверка по сигнал от началника на затвора гр. София, изрично е указал в своето постановление, същата да се извърши от служител на комендатурата при ГД „ИН”. Поради тази причина, на 18.06.2010 г. проверката с резолюция бе възложена да бъде извършена от мен, но тъй като по това време бях в разрешен платен годишен отпуск, се наложи със заповед № 5239/22.06.2010 г. да бъде прекъснат домашният ми отпуск с два дни. На 21.06.2010 г. се явих на работа и съгласно разпорежданията от прокурора, снех обяснения от подсъдимия М.П., понастоящем намиращ се в затвора гр. София, както и се снабдих с надлежно заверени екземпляри от всички документи, които бяха посочени, че са необходими за разследването, съгласно прокурорското постановление. На 22.06.2010 г. изготвих обобщена докладна записка, която прилагам към настоящата докладна, описах всички документи, които прилагам към нея, като я регистрирах с изх. № 5155/22.06.2010 г. в деловодството на ГД „ИН”. Докладната записка адресирах до комисар Пламен Костадинов – зам. Главен директор, тъй като същият в момента временно изпълняваше длъжността на Главен директор на ГД „ИН”. Преди няколко дни, случайно осъществих контакт с гореспоменатия прокурор от СГП – К. Димитров. По време на разговора помолих същият да изиска въпросната преписка № 5382/16.06.2010 г. по описа на СГП. При проверка на документите, прокурор Димитров с изумление установи, че в материалите, които са пристигнали от ГД „Изпълнение на наказанията” липсва изготвената от мен и регистрирана с изх.. № 5155/22.06.2010 г. обобщена докладна записка от разпоредената в неговото постановление проверка. След прочитане на липсващата докладна записка, прокурора констатира, че на 20.04.2010 г. с действията си господин Ивайло Любомиров Йорданов – Началник група „Надзорно-охранителна дейност” е възпрепятствал довършването на проверката по случая, като е освободил веднага от затвора надзирателя Димитър Атанасов Димитров, който същата сутрин, след като редовно се е явил на работа, неправомерно е внесъл мобилен телефон – неразрешена вещ за въпросния лишен от свобода М.П.. Освен това, със своите действия инспектор Йорданов е лишил от възможността полицейския служител А. Ш. – оперативно обслужващ затвора гр. София, да издири и разпита посочените от надзирател Димитров граждански лица. Интересен е и факта, че на уличения надзирател Димитров, преди началото на работното време на администрацията и ръководството на затвора е разрешен платен домашен отпуск при положение, че за същия ден – 20.04.2010 г. той е включен в нарядната ведомост за дежурство. Освен това, вместо липсващата докладна записка, която съдържаше описаните обстоятелства по случая и приложените към нея документи, които се отнасяха за уличения надзирател, в СГП бяха изпратени с придружително писмо от ГД „ИН”, което е с рег. № 5387/30.06.2010 г. само и единствено описаните от мен документи, с които се бях снабдил при извършване на проверката. Моля да разпоредите проверка, която да установи – със скриването на изготвената от мен докладна записка във връзка с разпоредената прокурорска проверка, не е ли осъществен състава на чл. 319 от НК, особено ако в хода на министерската проверка се констатира, че между уличения в нарушение Димитър Димитров и зам. Главния директор Пламен Костадинов, съществува косвена роднинска връзка. Може да се предположи също, че от ГД „ИН” ще представят същия този случай, като случайна техническа грешка на редови служител от деловодството. Аз лично не се наемам с подобни квалификации, поради което чувствам задължението да докладвам за това на Министерството на Правосъдието. За затрудненията, които изпитвам при изпълнението на служебните си задължения, довеждам до знанието на Министъра на Правосъдието и управляващия министерството екип, следното : В началото на месец Април, след разговори със служители и лишени от свобода от затвора гр. София получих информация, че лишеният от свобода М.Р., в съучастие с други лишени от свобода, свои близки и външни лица, доставя, внася и разпространява в затвора в продължение на повече от една година наркотични вещества. Същите се продават на наркозависимите затворници, които постепенно изпадат и във финансова зависимост към М.Р., който ги принуждава да извършват системни кражби от затворническата кухня на хранителни продукти, които от своя страна биват продавани на платежоспособни лишени от свобода - чужденци и затворници от други групи. Споделих част от получената информация с оперативните работници към затвора г-н Т.Б. и г-н А.Ш., които по свои отделни канали препотвърдиха получените от мен сигнали за групата на М.Р.. В средата на месец Април 2010 г., по искане на известния затворник Б. К. осъществих среща със същия, след съответното разрешение от началника на затвора г-н Митко Димитров. По време на срещата, на която присъства и г-н Т. Б., затворникът с искрено възмущение ни уведоми за съществуването на въпросния канал за внос на наркотици, тяхната продажба и превръщането им в парични средства или ценни предмети, като пръстени и ланци, тяхното изнасяне от затвора, с цел да бъде закупено ново количество наркотични вещества и вносът им отново в затвора, което по същество представляваше – форма на пране на пари. Б.К. посочи, че с част от печалбата от продажбата на наркотици, съпругата на М.Р. зарежда с пари и картите за пазаруване от затворническата лавка на бедни затворници от ромски произход, които се намират в 12-та група в затвора. Същият, когато пазарува на лавката използва картите на тези затворници, като общата сума на неговите покупки надхвърля 1000 лева, а парадоксалното е, че по време на проверката установихме, че на негово име няма издадена карта. Освен това Б.К. ни предупреди, че в резултат на постоянните кражби от затворническата кухня, през последнте месеци храната е нискокалорична, което довежда до недоволства сред лишените от свобода, които в бъдеще има опасност да прераснат в протести и бунтове. Във връзка с горното, на 21.04.2010 г., заедно с полицейския служител А.Ш. проведохме работна среща при началника на затвора г-н Митко Димитров, с цел обсъждане на мероприятия и утвърждаване на план за действие. Срещата се провеждаше в навечерието на разрешеното на М.Р. - 4 часово удължено свиждане с неговите близки, което трябваше да се проведе на следващия ден. Имахме предварителна информация, че на предишното свиждане лишеният от свобода М.Р. е изнесъл сумата от точно - 5 000 лева и два златни пръстена, коита вероятно бяха на други лишени от свобода и представляваха равностойността на закупената от тях дрога. За предстоящето свиждане имахме предположения, че съпругата му ще внесе поръчаното количество наркотични вещества и ще донесе любимият масивен ланец на М.Р.. Поради тази причина, използвах правна консултация от двама юристконсулти към ГДИН, които предварително ми разработиха проект на декларация, която Началника на затвора трябваше да разпореди да се връчи от Началника на Надзорно – охранителния състав, който в случая е инспектор Ивайло Йорданов, на всички посетители (граждански лица), които се намират в затвора за свиждане със свои близки. От приложената към настоящата докладна записка бланка е видно, че същата съдържа клаузи отнасящи се до декларирането на внасяните в затвора лични ценни предмети, накити и вещи, както и наличните парични суми при посещенията им. Господин Димитров се запозна с изготвената форма на декларация и устно разпореди на присъствуващия на срещата инспектор Ивайло Йорданов на следващия ден, преди началото на свиждането да бъде връчена, както на съпругата на М.Р., така и на останалите близки на другите лишени от свобода. Объдихме и приехме, че е необходимо цялото свиждане да се наблюдава чрез системата за видеоконтрол, а след неговото приключване лишеният от свобода М.Р. да бъде конвоиран до своето спално помещение в 12 група, от предварително сформиран екип от служители на надзорно – охранителния състав, които да имат готовност да извършат претърсване на килията. За моя изненада, както и за изненада на полицейския служител А.Ш., нито едно от планираните мероприятия по същество не беше изпълнено от инспектор Ивайло Йорданов, като той намираше и изтъкваше различни причини и предлози за това. Използвахме предположенито, че в донесената от близките на М.Р. домашно приготвена храна, имаше вероятност да бъде скрит наркотик поради, което чрез дежурният главен надзирател Л.Д. забранихме да се внася в затвора храната, която беше останала от свиждането. Информацията косвено се потвърди, тъй като забраната предизвика остра реакция от страна на лишеният от свобода М.Р., като на камерата се виждаше неговото нервно жестикулиране и в крайна сметка той отправи заплахи към администрацията на затвора, че заслужават да им спретне бунт в групата. Използвахме това обстоятелство и на следващият ден затворникът беше представен на разпределение, на което началникът Митко Димитров заповяда незабавно да бъде преместен в ЗО „Кремиковци”. По този повод, макар и закъсняло беше извършено претърсване на неговата килия, където се откриха неразрешени вещи и предмети, а при личен обиск на М.Р. в ЗО „Кремиковци” бяха намерени 5 (пет) броя карти за пазаруване от лавката, на имената на други лишени от свобода, което е отразено в докладната записка № 507/ 27.04.2010г. от полицай (надзирател) С. М. Д.. В тази връзка бяха извършени и други претърсвания, като в килията на л.с. Ю.К., бяха намерени и иззети 148 броя кутии с цигари, като всички тези факти потвърждаваха правилността на нашите действия по пресичане на канал за внос на наркотици, кражби на хранителни продукти от затворническата кухня и продажба на забранени вещи и предмети в затвора. Уведомявам Ви, че във връзка с пасивните действия от страна на инспектор Ивайло Любомиров Йорданов, от ГД „Криминална полиция”, сектор „ООМЛС” е било изпратено в ГД „Изпълнение на наказанията” писмо вероятно с гриф „Поверително”, за възпрепятстване на дейността на оперативните служители от сектор „ООМЛС”, при разследване на дейността на лишеният от свобода М.Р.. По този повод, в Софийския затвор е образувана преписка за проверка и се е наложило инспектор Ивайло Йорданов, чрез Началника на Затвора до Главния директор на ГДИН да депозира Рапорт по случая. Тук следва задължително да отбележа, че е извършена явна проверка в затвора гр. София на класифицираната информациа на съдържанието от писмото на ГД „Криминална полиция”. Всички материали от проверката, които са били приложени към придружителното писмо с рег. № 3000/09.06.2010 г. до ГД „ИН” са минали през явното деловодство на затвора. Моля министерската проверка да установи също на какво правно основание е извършено по същество декласифициране на писмото издадено от ГД „Криминална полиция”. Преди няколко дни, имах възможност да се запозная с този Рапорт, който е от 07.06.2010 г. и тъй, като в него инспектор Ивайло Йорданов визира и моето име, съм принуден да изложа своите възражения пред Вас, считайки, че в него се съдържат неверни данни и несъстоятелни твърдения, изразяващи се в следното: 1. Инспектор Ивайло Йорданов, в своя Рапорт неправилно твърди, че Администрацията на Затвора няма правомощия да извършва личен обиск на цивилни граждани, които се намират на неговата територия. Напротив, в чл. 94 от ЗИНЗС е посочено, че обиск на граждани, които влизат в затвора, може да се извършва с изрична заповед на началника по ред, определен с правилника за прилагане на закона, когато има основание да се смята, че внасят забранени вещи. От това е видно, че законът препраща и към чл. 88, ал.2 от ПП ЗИНЗС; 2. В своя рапорт инспектор Ивайло Йорданов, сам посочва, че още в началото на провеждащото се свиждане се вижда на камерата, че лишеният от свобода М.Р. взима от съпругата си дебела верижка от жълт метал и я слага на врата си. За това обстоятелство незабавно е уведомен инспектор Йорданов, който по никакъв начин не реагира на случилото се и не се съобрази с изискванията на чл.73, ал.5 от ППЗИН, където е посочено: „По време на свиждането се забранява предаването и приемането на каквито и да е предмети между лишените от свобода и посетителите им”, като съгласно ал.8 на същият член е предвидено:” Свиждането може да бъде прекратено, ако не се спазва редът за провеждането му.” 3. В рапорта на инспектор Йорданов, категорично е отразено, че в края на самото свиждане и след, като на лишеният от свобода М.Р. е отказано домашно приготвените храни да се допуснат в затвора, на камерата ясно се вижда проявено явно недоволство от негова страна и жестикулиране. Същият заявява на дежурният полицай Г. М. Х., който е определен за контролиращ свиждането, че сега заслужавате да ви вдигна бунт. Това е отразено и в докладна записка на полицай Г. Х. и въпреки това, вместо да се вземат мерки за изолиране на лишения от свобода, инспектор Ивайло Йорданов разпорежда и в противоречие на предварително съгласувания и одобрен план – лидерът на 12 група да бъде върнат в спалното му помещение, без да се извършва там обиск. 4. В своя рапорт инспектор Ивайло Йорданов, вероятно с цел да се дистанцира от мен, като представител на Главната дирекция и от г-н А.Ш., като представител на полицейската Институция е посочил, че съгласно длъжностната му характеристика е пряко подчинен на ЗНРНОД – господин Цветков и Началника на Затвора – господин Димитров, като е длъжен да изпълнява техните разпореждания. Той неправилно посочва още, че по време на това мероприятие освен извършването на обиска (личен) преди и след свиждането, не е получавал изрични разпореждания от цитираните лица. Необходмо е дебело да подчертая, че на работната среща при Началника на затвора – господин Димитров и на следващия ден по време на свиждането, заместник началника по режима г-н Цветан Цветков изобщо не е присъствувал по обективни причини, тъй като беше в платен годишен отпуск. Освен това всички действия, които инспектор Ивайло Йорданов трябваше да извърши по време на свиждането, бяха обсъдени, приети, утвърдени и разпоредени още предния ден от неговия началник - по длъжностна характеристика господин Димитров. В тази връзка смятам, че е необходимо ръководствота на Главната дирекция, да обясни с думи прости на този твърде млад човек, който е и новоназначен за началник, че ЕДИНОНАЧАЛИЕТО със сигурност не би трябвало да стои над ЗАКОНА. 5. На 22.04.2010 г., след като на камерата беше забелязано, че по време на свиждането съпругата на л/св М.Р. му предава дебела верижка от жълт метал, попитах инспектор Ивайло Йорданов къде е декларацията, която по предварителния план беше задължен да връчи за попълване на гражданските лица /посетителите/. Отначало той ме излъга, като се опита да ми обясни, че не му е останало време, защото се е забавил на оперативката при началника. Веднага реагирах, като му казах, че и самото свиждане е започнало по-късно – вместо в 09.00 ч., началото му е било в 10.00 ч., т.е., когато оперативката вече е била отдавна свършила. В отговор, на което той заяви, че счита, че декларацията нямала юридическа стойност. Наложи се да му обясня, че в ЗИНЗС и Правилника за неговото приложение не е възможно и не са изброени всички подзаконови актове и документи, които един началник на затвор има право да утвърждава и издава. Посочих му за пример, че инструкциите за постовата работа по отделните постове, никъде конкретно не са посочени в законите, но се изготвят и утвърждават от началниците на затворите и имат юридическа стойност. Вероятно в резултат на това, по-късно в своя рапорт, инспектор Йорданов е записал, че не съм му посочил в кой нормативен документ е регламентирано прилагането на тези декларации. Предполагам, че повлиян от въпросния рапорт на своя подчинен, началникът Митко Димитров е променил първоначалното си одобрение на всички наши действия по случая и през месец Юни 2010 г. вече писмено изразява противоположно становище. В цитираното писмо с рег. № 3000/09.06.2010 г. до ГД „ИН”, което придружава преписката от проверката, в която се съдържа и рапорта на инспектор Ивайло Йорданов, учудващо за всички началникът Митко Димитров определя въпросното писмо на ГД „Криминална полиция”, като неколегиално и некоректно. Въпреки това, наскоро пред затвора се появи гражданка, която е приятелка на наркозависим лишен от свобода, намиращ се в същата 12-та група на софийския затвор. Тя е разказала на господин А.Ш., че в продължение на една година, ежемесечно е давала пари на съпругата на М.Р., за да доставят хероин и други наркотични вещества на нейния приятел в затвора, като общата сума е надхвърлила цифрата от 20 000 /двайсет хиляди/ лева! Това за пореден път доказва целесъобразността и законосъобразността на всички мои действия, които съгласно ППЗИНЗС съм извършил във взаимодействие с полицейските служители, които оперативно обслужват затвора гр. София. Оставам и с надеждата, че служителите на БОП – СДВР, вече са успели да установят имената на надзирателя, който е внасял наркотици в затвора за л/св М.Р., както и лицето отвън, което ги е снабдявало с тях. В заключение считам, че е необходимо да Ви докладвам още един факт, който буквално ме потресе и през дългогодишната си професионална и житейска практика не ми е известно да се е случвало такова нещо в друго държавно ведомство или с друг служител от нашата система. Това е случая, когато на 26.04.2010г. т.е. няколко дни след залавянето в нарушение на полицай Димитър Атанасов Димитров и последвалото пресичане на канала за внос на наркотици, експлоатиран от л/св М.Р., бях извикан в кабинета на г-н Пламен Костадинов – зам. Гл. Директор на ГДИН. В присъствието на г-н Свилен Цветанов – началник с-р „Охрана и сигурност (физическа) в затворите” при ГДИН, господин Костадинов ми заяви, че е „учуден” от проявеното през миналата седмица от мен особено внимание към софийския затвор, което е явно несъобразяване с правата и задълженията ми посочени в длъжностната ми характеристика. Костадинов обяви, че според него съм издавал неправомерни заповеди на инспектор Ивайло Йорданов, по време на двете горепосочени мероприятия, като не пропусна злъчно да ми напомни, че вече не съм регионален директор в МВР. Поисках да конкретизира своите твърдения, но той в отговор издаде абсурдната заповед: „Забранявам ти да влизаш в Софийския затвор, без да си съгласувал (съобщил) повода на посещението си с мен и ръководстовото на ГДИН”. Считам, че с поведението си гореспоменатите служители, на ръководни длъжности в системата, са уронили служебния ми авторитет, както и са накърнили престижа и доверието на ведомството в което работим. Предоставям Ви тази информация, тъй като считам че е полезна и хвърля светлина за управлението на затворите в пенитенциарната система, тъй като тя съдържа факти за истината и само въз основа на тяхната обективност е допустимо да се правят оценки за дейността на държавните служители, както и да се изграждат становища за ефективността от тяхната работа. Горното Ви докладвам за сведение и на разпореждане. 30.07.2010г. Дал докладната:................................ Гр. София / Иван Тишев /
До Г-жа Маргарита Попова Министър на Правосъдието Копие : Г-н Цветан Цветанов Вицепремиер и Министър на вътрешните работи ДОКЛАДНА ЗАПИСКА от главен инспектор ИВАН ТИШЕВ – главен експерт в сектор „Вътрешна сигурност и комендатура” – при ГД”ИН”, Относно : Информация за нарушенията, които продължават да се извършват в Главна дирекция „Изпълнение на наказанията” към МП, въпреки, че някои от тях са били вече констатирани при проверка на Инспектората по чл. 46 от Закона за администрацията, който е към Министерство на правосъдието. Уважаема Госпожо Министър, На 30.07.2010 г. депозирах чрез Главния директор до Вас докладна записка, която е с рег. № 6377/30.07.2010 г. по описа на ГД „Изпълнение на наказанията”. На 02.08.2010 г. в Министерство на Правосъдието подадох до Вас молба с рег. индекс : 92-15-605/02.08.2010 г., за да изискате депозираната от мен докладна записка да бъде разгледана от Вас по компетенция. В докладната записка, посочвам действия и бездействия на отделни ръководители, с които се възпрепятства изпълнението на служебните ми задължения за борба с нарушенията и престъпленията, извършвани от лишени от свобода и от служители на пенитенциарната система, като до настоящият момент не ми е известно какво е движението на преписката. Поднасям пред Вас своите извинения за безпокойството, което Ви причинявам с депозирането на втора докладна записка, съдържаща информация за нарушения, които продължават да се извършват от управляващите на системата въпреки, че някои от тях са констатирани още през 2009 г. от Инспектората по чл. 46 от Закона за администрацията при Министерството на Правосъдието. В тази връзка, се чувствам беззащитен по отношение на служебни репресии, които могат да последват и от евентуални посегателства върху моя живот поради, което реших да изпратя екземпляри от моите две докладни записки и до Г-н Цветан Цветанов, който е Министър на вътрешните работи. Преди това, искам да спра Вашето внимание на друго нарушение на министерска заповед, което през дълъг период от време продължава да извършва главен инспектор Ивайло Любомиров Йорданов- началник на група „Надзорно Охранителна дейност”, при затвора гр. София. През м. Април 2010 г., когато същият служител със своите действия и бездействия възпрепятства успешното довършване на проверката свързана с уличен в нарушение надзирател и пресичане на канал за внос в затвора на наркотици, той временно изпълняваше сегашната си горепосочена длъжност. По-късно, след провеждане на „конкурс” стана титуляр, но и през двата периода същият изпълняваше своите задължения в затвора, като беше с цивилно облекло. Това негово поведение е в пълно нарушение на Ваша министерска заповед № ЛС-04-1475/11.11.2009 г., с която са утвърдени правила, определящи категорията служители, осъществяващи правомощията си в униформено облекло. където в чл. 4, т.1 ясно е указано : „Държавнте служители заемащи длъжности, за които е задължително носенето на униформено облекло при изпълнение на служебните задължения са : В затворите и поправителния дом : инспектор – Началник група „НОД”. Считам, че все още, като служител от Комендатурата на ГД „Изпълнение на наказанията”, началника Ивайло Йорданов следва да бъде строго наказан, тъй като с поведението си влияе деморализиращо върху съзнанието на своите подчинени. В чл. 24 т. 2 от същата Заповед е разпоредено, че : „Главния директор на ГДИН и ръководителите на териториалните служби на главната дирекция определят със заповеди служители от ръководния състав по направления на дейност, на които се възлагат контролни функции по спазването на реда и правилата за носене на униформеното облекло”. В случай, че за такъв контролиращ началник е определен самият Ивайло Йорданов, това допълнително утежнява неговата вина и е нагледен пример, когато Единоначалието се поставя над Закона. Освен това, с Ваша Заповед № ЧР-05-19/22.02.2010 г.беше обявен конкурс за заемане на 1 щатна бройка за длъжността „Началник на група /Надзорно охранителна дейност/” категория „В – Главен инспектор” в затвора гр. София. В конкурса единствено участва Ивайло Йорданов, който беше Дежурен главен надзирател и го спечели. Моля да се извърши проверка на кариерното развитие на този служител, по отношение на спазването на Правилата за определяне на условията и реда за израстване в категория, степен на категория и заемане на длъжност. Посочвам, че Наредбата за провеждане на конкурсите за държавни служители, приета с ПМС № 8/16.01.2004 г. е била в сила по времето, когато Йорданов от надзирател, без да е бил командир на отделение, което по сегашните правила е категория „Д” е бил назначен за Дежурен главен надзирател, т. е. в гатегория „Г”, от която през настоящата година премина в категория „В”. От първата ми докладна записка, Вие сама се убедихте Госпожо Министър в плачевния резултат от роднинската обвързаност между началника Пламен Костадинов и уличения в нарушение надзирател Димитър Димитров. Тук искам да Ви информирам, че новоназначения началник Ивайло Йорданов е в тясна роднинска връзка с предшественика си Асен Ангелов - заемал същата длъжност, който се пенсионира през м. Декември 2009 г. Същият в продължение на години постоянно лансираше и ходатайстваше за своя роднина пред ръководствата на затвора и ГД „ИН”. Началника Йорданов, от своя страна е в кумова връзка с главен полицай Анатолий Иванов Борисов. Вероятно в резултат на това, наскоро беше издадена заповед за временно изпълнение на длъжността Дежурен главен надзирател в затвора гр. София от двама командири на отделения. Неслучайно единия е Анатолий Борисов, а другия е Венцислав Стефанов Станков. Малко преди Станков да бъде издигнат временно в длъжност, по време на негово дежурство загадъчно се самообеси лишен от свобода в Механичен цех на затвора, вероятно след проявена небрежност от негова страна и от страна на неговите подчинени. Този случай в момента се разследва от Прокурор при СГП. Буди подозрение и начина на провеждане на конкурса за Командир на отделение спечелен от главен полицай Анатолий Борисов, като в комисията за провеждане на конкурса бяха включени точно Асен Ангелов и Ивайло Йорданов, който тогава беше съвсем млад инспектор /ДГН/, при наличие на опитни служители /инспектори/ с дългогодишен стаж в затвора. Самият Ивайло Йорданов е племенник и на друг надзирател от софийския затвор – Данчо Петков, като и двамата са в йерархическа зависимост. В този аспект, всички могат да си представят каква ще бъде закрилата над всеки един служител, който е в роднинска обвързаност, ако бъде разследван за извършени от него нарушения. От селото на Асен Ангелов и Ивайло Йорданов, което е с. Церово общ. Своге са назначени през годините и работят до настоящия момент, като надзиратели в затвора - около 20 лица, много от които са в роднинска обвързаност. Така също искам да Ви обърна внимание за това, че в момента в ЗО „Казичане” около осемдесет процента от надзирателите са от гр. Тетевен и околностите. Налага се да Ви уведомя също, че са извършени груби нарушения на изискванията на ЗМВР и ЗИН при назначаването на упоменатия от мен в първата ми докладна г-н Свилен Цветанов, за началник на сектор „Охрана и (физическа) сигурност на затворите” при ГД „Изпълнение на наказанията”. Имам предвид, че през м. Април 2007 г. със заповед на тогавашния Министър на правосъдието проф. Георги Петканов се проведе конкурс за заемане вакантното място за началник на този сектор, като едно от специфичните условия определени със заповедта беше, че кандидатите трябва да са прослужили минимум осем години в нашата или в системата на МВР. Изцяло неправомерно беше допуснат Свилен Цветанов до явяване на конкурса, тъй като същият освен, че към този момент нямаше нобходимия стаж, само няколко месеца преди това, той беше осъден от СГС /с невлязла в сила присъда/ за извършено от него престъпление, при и по повод изпълнение на служебните му задължения, когато е бил заместник началник по режимната дейност на софийския затвор. В този аспект, всеки би задал въпроса след, като не е имал необходимия стаж за „Началник сектор” през 2007 г., как преди това е бил назначен за заместник началник по режима /без конкурс/, на най-големия затвор в Република България, при положение, че същият постъпва като обикновен надзирател през м. Януари 2000 г. По това време законният баща на Свилен Цветанов, който се казва Ангел Трайков е заемал длъжността ДГН /към същия затвор/– Началник група ДГН. Моля също да обърнете внимание и на състава на Комисията, която е провела конкурса през м. Април 2007 г., при явно опорочаване на неговата процедура. Освен това, същата тази комисия изобщо не публикува в сайта на Министерство на правосъдието протокола с, който класира Свилен Цветанов - за спечелил конкурса, като по този начин е лишила от възможност да обжалва нейното решение, другия кандидат (участник) за тази длъжност- служителят Богомил Бешев, от затвора гр. Плевен. След това стана известно, че са правени няколко предложения от ГДИН за назначаването на Свилен Цветанов за началник, които тогавашният Министър на правосъдието проф. Петканов незабавно е връщал с категорично отрицателни резолюции. Факт обаче е също, че беззаконието победи и след неговото оттегляне от министерския пост, макар и през 2008 г. Свилен Цветанов „успешно” беше назначен в ГДИН. В тази връзка определено считам, че в случая не се касае само за поредното административно нарушение, на което са изтекли преклузивните срокове за търсене на дисциплинарна отговорност. За тази цел мисля, че е необходимо да се предостави възможност на Прокуратурата, да се произнесе по казуса. На етапа, за да завърша за шуробаджанащината в нашата система е необходимо да добавя, че малко след като Свилен Цветанов беше назначен за пореден път, като началник, неговия кръстник Димитър Райчев спечели адмнистративно дело срещу Министерство на правосъдието, тъй като преди това беше дисциплинарно уволнен през 2006 г. от длъжността – началник на затвора гр. София. За последният, конкретно ще спомена по-нататък в настоящата си докладна записка. По обясними причини, не съм в състояние да Ви представя всички факти за наличието на шуробаджанащина, земляческо – роднинския и приятелския подход, а вероятно и политически, при подбора и назначаването на държавните служители в пенитенциарната система. Но дори само и от тази частична информация, може да се направи основателно предположение, за трудностите, пред които ще се изправи всеки, на който по закон е възложено да извършва проверки на нарушенията и престъпленията, които се вършат от работещите в такава затворена общност. Твърдя, че случаят със заловеният надзирател Димитров, който е внесъл за лишен от д.свобода неразрешена вещ – мобилен телефон изобщо не е изключение. Предлагам, ако бъде назначена комисия от МП, същата да провери фактите и обстоятелствата в предишни мои докладни записки до Главния директор на ГДИН, в които се съдържа конкретна информация за нерегламентирани контакти между служители (надзиратели), в резултат на които са внасяни в затвора гр. София неразрешени вещи, като телефони и наркотични вещества. Тези докладни, правилно са резюлирани до г-н Пламен Костадинов за отношение, който без да е предприемал ефективни мерки и действия, същите са предавани за съхранение в Регистратурата за класифицирана информация. На пета страница от предишната си докладна записка, във връзка с пресичането на канал за внос на наркотици експлоатиран от л/св М.Р., Ви информирах, че в спалното помещение на неговия дилър от 12-та група бяхя намерени и иззети 148 бр. Кутии с цигари, които той неправомерно притежава с цел търговия. Уведомявам Ви, че на 17.05.2010 г. в затвора гр. София е получено писмо № 5610/10 от 15.05.2010 г. на Зам. градски прокурор – С.Стойчев ведно с Докладна записка на служител от МВР в отдел „Контратероризъм” при ГД БОП относно получена информация за подготовка на л/св Ю. М. – за извършване на бягство от затвора гр. София. Същият е поддържал контакт с друг лишен от свобода от друг затвор, който е имал конкретни намерения да внесе оръжие в затвора. Двамата са се уговорили, че след осъществяване на бягството ще отвлекат конкретен бизнесмен, а с парите от получения откуп възнамеряват да избягат в чужбина. Обръщам внимание, че цялата тази информация не е била класифицирана т.е. до нея са имали достъп и служителките от явно деловодство, но същата не е предоставена на полицейския служител, който оперативно обслужва затвора, както и на вен самия. Още същия ден, началника на затвора Митко Димитров прави предложение за изолиране в единична килия на територията на І-ва група за въпросния затворник. В предложението Димитров уведомява ГДИН и, че л/св Ю. М. вече е осъществявал такова бягство на 26.08.2001 г. по време на конвоиране. Бил е задържан на 28.09.2002 г. на територията на Република Гърция и трансфериран обратно в Р. България на 13.07.2007 г., тъй като излежава едно общо наказание в размер на 22 години за извършено убийство. На мен до този момент не ми е известно да е взето предвид предложението на Митко Димитров и въпросния опасен затворник да е изолиран. Одвен това, вероятно във връзка с намерените цигари началника Димитров е издал заповед № 160/01.07.2010 г., с която на л/св Ю. М. е наложено наказание „Уволнение” от работа. Няма данни кой служител е извършил проверката на постъпилата жалба от л/св Ю. М. против тази заповед, но предполагам че Главния директор на ГДИН е бил подведен, като със своя заповед № Л-6423/27.07.2010 г. отменя заповедта на началника на затвора и фактически дава възможност на беглеца да се разхожда свободно из затвора. При реализация на полицейската операция „Наглите”, предполагам, че поради гореизложените причини се установи, че затворници и служители, дружно са вършили престъпления. Вероятно имат някакви основания и анонимните сигнали за нарушенията в затворите, както информира обществото вестник „Сега”, в своите публикациии от 05.06.2010 г. и от 12.06.2010 г. Смущаваща е и статията във вестник „Галерия”, която е публикувана в броя от 11.08.2010 г. В случай, че някои корифеи на пенитенциарната система, удобно подложат на съмнение компетентността и независимостта на българската журналистика, се налага да се позова и да коментирам констатациите на Доклада от извършената проверка на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията”, съставен от Инспектората по чл. 46 от Закона за администрацията при министерство на правосъдието. Същият носи регистрационен индекс : 92-12-57/10.03.2009 г. и е с входящ № 3902/11.03.2009 г. по описа на ГДИН. В т. 1 от Доклада е записано, че при проверката е установено, че има заповеди, с които Министъра на правосъдието е упълномощил главния директор на ГДИН за извършването на дейности, свързани с управлението на дирекцията. Констатира се обаче, че няма изготвена заповед на Главния директор за упълномощаване на заместник главните директори, относно конкретните функции и задачи, а също така и ресорите за които да отговарят. Проверката не приема обяснението, от Галина Христова Василева – н-к сектор „Информация, анализ и секретариат” според, което „... липсва нормативен акт, който изрично да задължава да определи ресорите на зам. главните директори” и проверката счита, че регламентирането на задълженията на зам. главните директори е задължително, с оглед на точното и ясно разпределяне на функциите и отговорностите към тях, още повече, че към момента на проверката няма утвърдена длъжностна характеристика за длъжността – заместник главен директор на ГДИН, като същите работят без да са подписали такава. Същата служителка, през настоящата година, по предложение на Петър Василев, Вие назначихте, на високоотговорната длъжност – н-к Отдел „Човешки ресурси”, като основанията за това останаха необясними за много служители. В т. 5 от Доклада за установените нередности е записано, че в ЛКД на Петър Василев Василев има приложени декларации (бланки) по чл. 177, чл. 178, чл. 187 и чл. 213 от ЗМВР, на които липсват дата и подпис на декларатора. В ЗМВР има предвидени конкретни дисциплинарни санкции при неспазване изискванията на посочените членове, но такива вероятно не са наложени. В същата точка е посочено, че служителите Венцислав Михайлов Ганчев и Дамян Иванов Лазаров са навършили 60 годишна възраст, съответно на 22.11.2008 г. и 18.09.2008 г. и към момента Ганчев продължава да изпълнява заеманата длъжност в администрацията на ГДИН. Това обстоятелство се явява грубо нарушение на чл. 245, ал. 1, т. 1 от ЗМВР и проверката счита, че следва служителят незабавно да бъде пенсиониран по законовия ред. Освен това следва да бъде потърсена имуществена отговорност за нанесени щети на бюджета за неправомерно начисляваните му и изплатени заплати, след датата на навършване на пределна възраст. За съжаление нищо подобно не се случи след приключване на проверката от Инспектората, тъй като посочения в доклада Венцислав Ганчев, беше оставен да изпълнява незаконно заеманата от него длъжност - до 09.07.2009 г. Освен това, служителят от ГДИН Людмил Николов Цанев, който навърши пределната възраст от 60 години през м. Ноември 2009 г., беше оставен на работа до м. Февруари 2010 г. Към настоящият момент в затвора гр. София продължава да заема длъжността Директор на Болницата – д-р Атанаска Проданова, която през м. Април 2010 г. е навършила години за пенсиониране, но неправомерно продължава да рабти, вероятно защото е бивша съпруга на вече известния Димитър Райчев. По т. 6 от доклада на Инспектората е установено, че във връзка с проверка по изпълнението на правилата за условията и реда за постъпване на държавна служба в ГДИН – Няма приложени никакви протоколи от отделните етапи на конкурсна процедура в изпълнение на Заповед № ЛС-03-10/07.01.08 г. Не се предостави на проверката протокол от конкурсната комисия, относно назначаването на Сергей Янков Янков. В личното кадрово дело (ЛКД) на служтеля, има приложени две празни бланки на карта за индивидуална оценка от заключително интервю, една с име на кандидата и подпис на член от конкурсната комисия, но без оценки и общ бал, от които една попълнена изцяло. Тук е необходимо да се уточни, че посочения Сергей Янков беше назначен за зам. главен директор на ГДИН по гореописания порочен начин, след което спечели конкурс за нотариус и напусна. Още по-скандално в случая е, че на негово място, също без конкурс беше назначен дисциплинарно уволнения, като началник на софийския затвор – Димитър Райчев, което е друга длъжност и не би трябвало да бъде назначаван (повишаван) за зам. главен директор. Още по-голямо нарушене при него е, че както като началник на затвора от 2001 до 2006 г., така и като зам. главен директор на ГДИН, със сигурност Димитър Райчев никога не е попълвал и изобщо не е подавал документи за издаване на задължителното „Разрешение за достъп до класифицирана информация”, което е ограничително условие за работа, като държавен служител, съгласно изискванията на ЗЗКИ. Причините са, че от 2003 до 2006 г. той е бил подсъдим по дело за стрелба с огнестрелно оръжие срещу гражданин. След решението на ВАС, което обяви неговата заповед за уволнение за нищожна, през това време прокуратурата срещу Райчев беше образувала няколко наказателни дела, които са пречка за получаване на достъп до класифицирана информация. От всичко до тук е видно, че бюджетните средства се разхищават, законовите изисквания не се изпълняват, вината се констатира, но виновни така и не се намират. В т. 8 от Доклада, са изредени различни случаи на нарушения на Методическте указания, утвърдени от Министъра на правосъдието за набиране, подбор, проучване и утвърждаване на кандидати за служители в ГДИН при МП и териториалните и звена. В заключение по тази точка е направен тревожният общ извод, че „... след преглед на документите за назначаваните служители от областните пробационни служби и ОЗИН е, че всички служители постъпили на работа в периода 2005 г.-2007 г., са назначени по неизвестни критерии и в разрез с правилата, действащи по същото време”. Уточнявам, че точно по същото това време, секторът „Човешки ресурси” по този начин беше ръководен от 2003 г. до 2007 г. от главния експерт - Любомир Драгомиров Йосифов, след като преди това е бил пенсиониран от системата на МВР. Във връзка с горното в т. 10 от Доклада е записано, че при направената проверка на назначените служители в ГДИН, се установи тенденция на назначаване на лица пенсионирани и получаващи пенсии, наред със заплатите за заеманата длъжност, като проверката счита, че не е морално да бъдат отново назначавани лица веднъж пенсионирани от държавна служба и, че следва с предимство да се избират кандидати, които да имат стимул, за израстване в кариерата. От тогава до сега нищо не се е променило, нито един от пенсионираните служители не е освободен от работа, като същите необезпокоявано получават средства от бюджета на МП, под формата на трудово възнаграждение, като едновремено с това вземат тавана на своите пенсии от НОИ. В същата точка е установено също, че в ЛКД на Любомир Драгомиров Йосифов – главен експерт, но вече в сектор „Режимна дейност”, където принудително след дисциплинарно наказание е бил преназначен, не се съхраняват документи, удостоверяващи завършено висше образование – Магистър по „Право”. Поради факта, че за заеманата от него длъжност – юридическото образование е задължително, проверката приема назначаването му на длъжност главен експерт в сектор „Режимна дейност”- за неправомерно. В т. 7 от ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ УКАЗАНИЯ на Инспектората към МП е записано, че Любомир Йосифов – гл. Експерт в с-р „Режимна дейност” – да бъде преназначен на длъжност отговаряща на образователния му ценз и трудов стаж, което въпреки поставения срок до 01.04.2009 г. – до момента не е изпълнено. Същото се отнасяше и за Венцислав Михаилов Ганчев, който съгласно разпоредбите на чл. 245, ал. 1, т.1 от ЗМВР и задължителните указания на инспектората, трябваше да бъде пенсоиниран в срок до 16.03.2009 г. Задължително следва да се отбележи, че в стремежа си ръководството на ГДИН да устрои на нова работа служителя Любомир Йосифов, сега се извършва друго съществено нарушение, като в Проекта изпратен до МП за утвърждаване на ново Щатно разписание, се предлага Йосифов да „оглави” самостоятелно административно звено в дирекцията, което да се състои от двама служители (Той и главния технически сътрудник който завежда Регистратурата за Класифицирана информация). По този начин се предлага в щатното разписание, за Йосифов да се открие длъжност – Служител по сигурността, което е в нарушение на изискванията на Закона за Администрацията, където е указано, че не може да съществува държавна структура от двама служители. Освен това, се нарушава ЗИНЗС и ЗМВР, тъй като служителите в ГДИН получават трудово възнаграждение за дейности и задължения, които са предвидени в тези два закона, както и в Правилника за прилагане на ЗИНЗС. Дейността по защита на класифицираната информация, съгласно изискванията на ЗЗКИ, са допълнителни функции, които могат да се възлагат на различни служители от ръководителя на съответното ведомство, където те работят. По този начин същите получават заплата за работата, за която са назначени в съответното министерство а не от комисията на г-жа Цвета Маркова или от ДАНС. В тази връзка да предположим, че когато Вие Госпожо Министър назначите нов Главен директор на ГДИН и той определи друг служител по сигурността на класифицираната информация, който заема друга длъжност в евентуално утвърдения от Вас проект в този му вид, възниква въпроса какви функции и задачи ще изпълнява Любомир Йосифов и за какво ще получава трудово възнаграждение. В т.18 от Доклада е отразена проверката, която е извършена на дейността в сектор „Медицинско обслужване в местата за лишаване от свобода” (МОМЛС) в ГДИН, където са отразени констатираните нередности. В тази връзка : „Проверката констатира, че при така изброените факти, съществуването на сектор „МОМЛС” е чисто формално, дейността му има статистически функции, касаещи обобщаване на годишната информация за дейността на лечебните заведения при ГДИН. Липсва методическа функция на сектора, по отношение работата на медицинските служители в лечебните заведения, съществуващи към ГДИН”. Тук следва да уточня, че сектора се състои от двама служители (Началник и подчинен), което и от проверката на Инспектората е видно, че съществува в нарушение на законовите и методическите изисквания за работа в местата за лишаване от свобода, но въпреки това в проекта за ново щатно разписание не се предлага за преобразуване и вливане в друго административно звено. Вместо да предложи на Министерство на правосъдието адекватни и ефективни мерки за подобрение работата в Главна Дирекция „Изпълнение на наказанията” и териториалните и служби, във връзка с провеждащата се от Правителството Административна реформа, работна група от ГДИН предлага на Министъра на правосъдието да утвърди проект на ново щатно разписание, в което е предвидено закриването на сектор „Вътрешна сигурност и комендатура” при ГДИН. Определено считам, че това е в нарушене и на Решение № 671 на МС от 1 октомври 2001 година, с което се приема Национална стратегия за противодействие на корупцията. С това решение, се задължава също Министърът на Държавната Администрация да изработи Програма, за изпълнение на Националната стратегия за противодействие на корупцията. С Решение № 84 на МС от 13 февруари 2002 година се приема Програма за изпълнение на Националната стратегия за противодействие на корупцията. Програмата обхваща периода 2002 – 2003 г., през който трябва да бъдат създадени законовите, организационните и обществените условия за постигане на основните цели на националната стратегия. Програмните цели и задачи на стратегията, отчитат елементите с антикорупционен потенциал, въведени в социалната практика чрез започналата реформа на административната система на Република България. По една от програмните цели е предвидено : създаване на условия за ограничаване на корупцията чрез ефективни механизми за независимост на звената, работещи по противодействие на корупцията. В ГДИН това изобщо не е спазено, като сектора дори не е пряко подчинен по щатното разписание на Главния директор. Министерския съвет е задължил Министъра на вътрешните работи да усъвършенства структурите на МВР за работа по противодействие на корупцията в Дирекциите на националните служби, СДВР и РДВР. Вместо това усъвършенстване, работната група създадена в ГДИН под ръководството на доц. Емил Маджаров е направила забележителното научно откритие, че сектора трябва да бъде - окончателно закрит. С постановлението се задължава Министъра на вътрешните работи, да създаде организация за кадрово, оперативно и информационно укрепване на тогавашните регионални бюра за борба с корупцията. В тази връзка съм длъжен да Ви уведомя, че от 2005-2006 г. сектора умишлено се държи „обезглавен” т.е. без началник, за която длъжност през 2007 г. съм кандидатствал. Комисията по конкурса, която отхвърли моята кандидатура е почти в същия състав, в който е сегашната работна група, предложила закриването на целия сектор, като това е същата комисия назначила незаконно за началник на сектор в ГДИН, упоменатия вече Свилен Цветанов. От тогава, аз съм единствения служител в страната (в системата), който има преки задължения и води борба с корупционните практики, но съм напълно изолиран от всякаква текуща информация за произшествия, значими събития и актуални за системата въпроси, по които се издава специален Бюлетин от ГДИН, който аз и него не получавам. Ще добавя само, че почти не участвам в никакви семинарни занятия, като за горепосочения период съм изпращан едва 5-6 пъти в командирвка в страната, за по един ден. Към настоящия момент е наложително да Ви информирам, че друга работна група под ръководството на доц. Е. Маджаров, изготви и предложи за утвърждаване от Министерство на правосъдието – дискриминационна промяна на Специализираната методика за изследване на физическата годност на кандидатите за постъпване на държавна служба в ГД „ИН” и ГД „Охрана”. Формалният мотив е бил, да се диферинцират кандидатите по възраст, като се е предлагало на по-възрастните – да се занижат изискванията, от тези за по-младите. Вероятно фактическия мотив е бил да се уредят наши хора. Чест прави на Министерство на правосъдието, че не е приело и аргументирано е отхвърлило това несъстоятелно предложение. Същият доц. Маджаров, вероятно в нарушение на закона е предложил на Главния директор на ГДИН да издаде Заповед № Л-3249/26.04.2010 г., с която се нарежда : „В период от 01.05.2010 г. до 30.06.2010 г. да се извърши атестиране на държавните служители и лицата, работещи по трудово правоотношение в ГДИН и териториалните й служби. В самата заповед е видно, че цели текстове от нея буквално са преписани от Наредбата за условията и реда за атестиране на служителите в държавната администрация, приета с ПМС № 105 от 21.05.2005 г., многократно допълвана, но която считам, че не е приложима при нас, тъй като нашето назначение е уредено съгласно ЗМВР. Моля да се направи справка и в самото МВР за това атестиране, при която ще се установи, че подобно нещо там не се извършва от повече от две години. Ако след проверка бъде установено, че разпоредената и извършена атестация е юридически нищожна и методически неиздържана, тагава следва въпроса : Кой ще възстанови на бюджета средствата, които са изразходени за над 13 000 листа хартя, амортизацията на копирната технка и необходимите за нея консуматви, както и загубеното време на служителите, през което те са получавали заплати. В допълнение ще отбележа, че началниците на ОСИН на 01 -02.07.2010 г. бяха командировани на семинар в хотел „Оазис” на Слънчев бряг, за да бъдат тържествено атестирани, от огромна комисия на ГДИН. Във връзка с горепосочените решения на Министерски съвет е взето изрично решение на Министерство на правосъдието за създаване на подобно звено – сектор „Вътрешна сигурност и комендатура”. Министерския съвет на Р.България взема и Решение № 223 от 30 март 2005 г. за допълнение на Националната стратегия и Програмата за нейното изпълнение, като създава т. 1, т.7 „Антикорупционни мерки за противодействие на корупцията по високите етажи на властта. Ако от есента на 2010 г. се утвърди предложението на групата от ГДИН за закриване на сектора, вероятно занапред ще се отчита, че административно – управленската дейност в нашата система се осъществява в стерилна среда. В случай, че не се вземат навременни и ефективни мерки спрямо нарушителите, които съм визирал в своите две докладни записки до Вас, Ви уведомявам, че ще бъда принуден чрез Средствата за масово осведомяване и глобалното пространство Интернет да доведа до знанието на цялото българско общество, каква имитация на Административна реформа се предлага от ръководството на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията”. Ще уведомя също, както органите на Европейския съюз, така и посланиците му в Република България и неправителствените организации, че всички служители, които се опитват да водят борба срещу нарушенията в държавната администрация, срещу корупционните практики и предотвратяване на корупцията по високите етажи на властта, фактически са беззащитни и са подложени на административно преследване и репресии. Това наподобява мракобесните събития, които са се случили след 09.09.1944 г., като в същото време съм изключително радостен, че моите роднини не са участвали в тях. Гордея се, че съм потомък и наследник на видния български политик, общественик и дарител – Георги Йорданов Тишев. Той е завършил Духовната академия в Киев и като секретар на новосъздадената Българска екзархия, активно се е борил не срещу цвета на българската интелигенция, а срещу опитите на турската администрация за асимилация на българското население, както и срещу присъствието на гръцките духовници в българските църкви. За тази патриотична дейност, дядо ми е бил заточен в Анкара, заедно с отстранения екзарх Антим І-ви. След освобождението на България е бил Подпредседател на Обикновеното Народно събрание, Министър на вътрешните работи и Областен управител на градове, като : Варна, Русе, Пловдив и София. През 1902 г., той става и действителен член на Българското книжовно дружество, днешна – БАН, както е и основен дарител на църквата „Свети Седмочисленици”, където е поставена паметна плоча за това. Този радетел за възхода на Българската духовност и държавност, след своята смърт е завещал и – 50 000 лева лични средства, на Народната библиотека „Св. Св. Кирил и Методий” в гр. София. Сега, в съвременна демократична България, през 21-ви век, синовете и дъщерите на Активните Борци Против Фашизма и Капитализма /АБПФК/, които продължават да управляват държавните структори на Страната, имитирайки Промяна и Реформа, са решили чрез кадрови хватки да се отърват от твърде неудобният им и унизително подчинен служител, като мен, който няма техния „славен” произход и способноста да върши безнаказано нарушения на законите. За разлика от тях, Аз се чувствам Гражданин за Европейско Развитие на България, без да е необходимо да съм член на ГЕРБ. Горното Ви докладвам за сведение и на разпореждане. 11.08.2010 г. дал докладната :................................. гр. София /гл. инсп. Иван Тишев/
В коя държава живеем ? Един зам. министър на Правосъдието да не познава "Закона за изпълнение на наказанията и задържане под стража" ??? Какви са тези превратни тълкувания на закона г-н зам министър ? Кой ви направи прокурор ? Може би сте най-неграмотниа в гилдията !!!
БКП,БКП, само Лъже и Краде,като за всеобща радост не винаги Убива.Сами можем да се убедим какви лъжливи и крадливи хора са в състава на управленския "екип" на това министерство.!ПЪЛНА ЛИПСА на Управленски Капацитет,Воля и Прозрачност.!?Къде са Ви Риформите бе Негодници.?!Колко лева спестихте за тези 21 Месеца?!.Боклуци.!?Да Ги Изметем,тези долнопробни Страхливци и Корумпаци.!
До Г-н Цветан Цветанов - Вицепремиер и Министър на Вътрешните работи Копие : Инспекторат на Министерски съвет Копие : Парламентарна комисия за борба с корупцията Копие : Средствата за масово осведомяване Cc : European Commission Against Corruption – European Parliament - Brussels Т Р Е В О Ж Е Н С И Г Н А Л Относно Корупционните схеми, по които се толерират знакови фигури на подземния свят от началника на затвора гр. София, под юридическата логистика на Главния Директор на ГД „Изпълнение на наказанията”. Уважаеми Дами и Господа, С нарастваща тревога Ви уведомяваме, че скандално известният подземен и хазартен бос Валтер Петров Папазки неправомерно получава от ръководството на затворническата администрация различни „облекчения” на своята присъда, чрез превратно тълкуване на Закона за Изпълнение на Наказанията. След подозрително дълги години на съдебни дела, Папазки най-после беше осъден на 10 години лишаване от свобода по чл.116 т.7 от НК, като съдът е постановил първоначално да изтърпява своето наказание при „Строг режим”. В тази връзка той е постъпил в затвора гр. София, през м. Август 2009 г., а през м. Септември, съгласно изискванията на законите е изпратен в Затворническо Общежитие (ЗО) Кремиковци – към затвора гр. София. За скандално кратко време, убиецът Папазки прави завидна кариера на „трудолюбив” интелектуалец и спечелва „доверието” на администрацията, като „образцов” затворник, което е видно от следното : През м. Октомври 2009 г. Папазки, който в цивилния живот не е правил нищо в полза на Държавата, в затвора попаднал на „способни” хора и веднага е назначен – за работещ на домакински щат. През м. Ноември 2009 г. развива „просветителска” дейност и заема – щатна длъжност в библиотеката на затворническото общежитие. През м. Декември 2009 г. , в Главното Управление на Корупцията в Затворите / ГД”ИН”/ пристига трогателната Молба от адвоката на Папазки – най-популярния сред подземните босове – Илиян Василев.Той е адвокат и на Несебърсия наркобарон Димитър Желязков / Митьо очите/. Същият през 2009 г. успя да се уреди чрез своя адвокат, който е личен приятел на Генералисимост – Петър Василев , да бъде преместен от затвора гр. Белене на луксозна работа – отговорник на Барбекю в Почивната станция за затворници – в Казичане. В същото време Митьо очите е привлечен като обвиняем за съучастие в престъпления с Данчо Пръча от гр. Враца. Късогледият „юрист” Петър Василев каза тогава, че не четял вестници !? Понастоящем, адвоката Илиян Василев за да убеди Петър Василев, че неговия подзащитен – Папазки има вопиюща нужда от домашен отпуск за Нова година се оказва, че му е било още по-лесно! Папазки е един от първите собственици на ротативки и игрални автомати и фигура в хазартния бизнес, като има регистрирани над 30 фирми, някой от които съвместно с бизнесмена Васил Божков –„Черепа”! От своя страна Петър Василев за последните 8 години е несменяем Член на Комисията по Хазарта! Шах за Държавата!!! Взаимната обвързаност с користна цел, между посочените лица не е трябвало да става публично достояние. Поради това хазартният играч Петър Василев изпраща – с „намигване” до новия началник на затвора – Митко Димитров „основателната” молба на Папазки. Върху нея се „мъдри” иезуитската резолюция – „Не възразявам, ако са налице законови основания”. Ученикът на Василев в далаверите, опитният юрист Димитров „По спешност” изпраща молбата до своя заместник – Цветков и социалната – И. Василева, за становище – положително ! ?! Да ама НЕ, защото в новия Закон за Изпълнение на Наказанията, в чл. 98 т.8 – недвусмислено е записано : „Наградата домашен отпуск до 5 денонощия не може да се дава на лишени от свобода на строг режим, ако не са изтърпели фактичеси (без работа) повече от една година от наложеното им наказание”. Спазвайки закона, подчинените на Димитров изразяват отрицателно становище, но Димитров „бързо решава”казуса и още на другия ден, като Дядо Мраз – издава Заповед № 640/ 29.12.2009 г. – за 5 дневен домашен отпуск, като разпределя своите задължения с лишения от свобода – Папазки да напълни чувала с подаръците. Използвайки своите задълбочени правни знания от задочното си обучение в Бургаския свободен университет, на своите подчинени „манекена” Димитров заявява, че Папазки има зачетен предварителен арест, поради което той има „право” да получава домашен отпуск едва ли не и от момента на влизането си в затвора. Според нашето скромно мнение обаче, това превратно тълкуване на закона е с користна цел и е неправилно! Ареста не е място за изпълнение на наказанието и даденото лице пребивава там, без да има влязла в сила присъда, в която е определен режима на нейното изпълнение! След влизане в сила на присъдата, с размера на зачетения арест, който е условна величина се намалява само общия срок на наказанието, поради което закона за неговото изпълнение предвижда ограничителен режим – до една година за отпуските, ако е постановено същия да е „Строг”. Както вече се убедихте - Митко Димитров е меркантилен Юрист, а Папазки е затворник със специални изисквания и нужди, поради което явно законите се прилагат към него, в зависимост от финансовите му възможности!?. Тези „причини” вероятно са наложили – През м. Януари 2010 г. Папазки, който току що се е завърнал от «изморителен» домашен отпуск, където проявил трудов героизъм и отново да бъде награден този път по-скромно, с 3 часово свиждане. Събитието е било «планирано» да се случи - на 17.01.2010 г., когато случайно на смяна в Общежитието на Кремиковци са били следните двама герои – Дежурен главен надзирател Георги Дончев Дионисов и командира на отделение П. Стоимчев. Тези същите двама, преди време се прочуха с това, че осигуряват проститутки на посещение в Общежитието за друг убиец – лишеният от свобода Павел Петров Петлев. При «вътрешна» проверка се установи, че дори едното от момичетата е непълнолетно!? Благодарение на «спешните» мерки от страна на главното ръководство, не остана време наблюдаващите прокурори да отреагират и си останаха в обичайното състояние на «Будна кома»?!? Както Петлев – «някога», така и Папазки – сега, са платили за «привилегиите» по време на «свиждането», което се провело на 17.01.2010 г. в пълно нарушение на разпоредбите на ЗИНЗС. В 17.30 ч., т.е. след края на редовното свиждане и работно време на Администрацията, жена със сак влиза – не през постовете с надзиратели, в административната сграда, поради което не е извършена проверка на съдържанието на багажа във въпросния сак. Доказано е, че това е Ивелина Михалева – съпруга на Папазки, които правят свиждане и секс, не на определеното за целта място. Точно Дионисов им осигурява подходящите условия за нерегламентирания контакт. Два часа по-късно е забелязано, че Папазки се прибира в Общежитието ( Общ живот) и носи същия сак, където е можело да има и оръжие. Считаме на този етап, че това е ненужно защото затворника е «прострелял» ръководната администрация с мощен финансов огън. Евентуално ще бъдат убити само тези, които вместо да вземат и да делят със своите началници- «мръсни» пари, наивно са решили с чиста съвест – да прилагат Закона. Отказалия да дели «плячката» - се наказва незабавно и срещу дългогодишния лаком мошеник – Георги Дионисов, главатарите на глутницата образуват дисциплинарно производство – за назидание и дисциплиниране. Дионисов обаче по примера на своя върховен началник – Митко Димитров, обува ските и започва ловко да заобикаля по трасето препятствията на закона – отпуски и болнични !?! На 14.06.2010 г., по устна заповед на Димитров, осъзнатият служител Георги Дионисов – тържествено се завърна в Общежитието и «безпроблемно» започва с пресни сили да работи за нови далавери. Други « гладни» началници обаче го «тормозят» и въпроса ще се реши от Министър Попова!..... Ще разсеем евентуалните Ваши съмнения, в истиността на Нашите твърдения, че корупционната система на управление в затворите «работи» перфектно, като Ви посочим следващите два факта от «тежката» участ на затворника Папазки : 1. По случай светлия празник Възкресение Христово, такава тъмна личност като Валтер Папазки – отново е награден с 5 дни домашен отпуск!?! Моля попитайте ерудирания юрист и благородния началник – Митко Димитров, когато е подписвал своята Заповед № 304/29.03.2010 г., дали се е сетил за възкресението на убития от Папазки човек или за страданието и мъката на пострадалите от него мирни граждани?! Ако имате воля, може сами да се убедите в наличието на две коренно противоположни становища, поставени върху документите на Папазки за разрешаване на отпуска, които са от един и същи служител – Цветан Цветков, който е заместник по режима на затвора. Съгласно разпоредбите и изискванията на закона, фигурира неговата резолюция – „НЕ”, началника Димитров го принуждава да извърши върху нея, поправката „ДА”, като това може да се установи в случай, че до началото на евентуална проверка, документите не бъдат унищожени и подменени с други. 2. На 14.06.2010 г. т.е. един ден преди да замине на поредната си екскурзия из Европа, хитрия началник Митко Димитров издава устна заповед на зам. Началника на Общежитието в Кремиковци – Веселин Гогов / намиращ се в постоянно състояние под булото на алкохола/ : „Валтер Папазки веднага да започне да бъде извеждан на външен работен неохраняем обект – Помпена станция, която е на самия път откъдето минава и градския транспорт за София. Трябва да подчертаем, че за обекта има един щат за помпиер и той е зает от л/св Ангел Петров. За Папазки – няма докладна на социалния работник с предложение за извеждане на работа, няма становище на служител от материално-техническото снабдяване и лекар от затвора, но се говори, че е платил – познайте на кого, сумата от 8000 лева. Сега се хвали, че на обекта ще му бъде осигурен телефон, а негови хора от групата ще носят при необходимост Лаптоп с безжичен Интернет, защото бизнеса не трябва да спира заради затвора. Всичко това безспорно доказва, че не са спирали корупционните схеми по които незаконно се назначават видни престъпници на обекти – в опасна близост до обществото. Някой от многото случаи са примерите с международния трафикант на „бели робини” – Васил Телбизов, който поливаше тревичката на стадион „Раковски”, на член от групата на „Наглите”- на същия стадион, на наркотрафиканта – Васил Маникатов, продавал марули на пазара в Дружба или опасния бандит Стоян Кръстев „Драгановеца”, назначен в частната 23-та Поликлиника в София – за шофьор, който небезизвестния бивш Областен управител от квотата на ДПС – д-р Стоянов, използваше за специални „поръчки” и купуване на гласове по изборите. Във връзка с последното, ще Ви посочим друг много любопитен пример – за участие на затворници в предизборната надпревара : За пример отново ще Ви върнем към корумпирания Дежурен Главен Надзирател – Георги Дончев Дионисов, който явно е толериран и от политическата мафия. Този удобен служител е уволняван дисциплинарно от пенитенциарната система само два пъти, съответно – за употреба на алкохол и вземане на пари от чужди граждани в затвора. През времето, когато беше на работа основно обгрижваше циганския барон – Цветелин Кънчев, който беше назначен от тогавашния началник на затвора – Митко (Стрелеца) Райчев за пазач на гъбарника, където отдавна не се отглеждаха вече гъби!? Дионисов постоянно пренасяше за Кънчев алкохол а понякога придружаваше и проститутките му. Както вече споменахме, след това на лишеният от свобода Павел Петлев а сега на Валтер Папазки и на Къртев. Цветелин Кънчев е запознал Дионисов с известния цигански лидер в Самоковска община – Трайчо Цветанов Василев, който от Февруари 2009 г. излежава присъда в ЗО”Кремиковци”. В навечерието на изборите, точно през месец Юни миналата година – Евророма и БСП се съюзиха в този район. Доказаният но неосъден престъпник Милети Орешарски, който тогава все още изпълняваше длъжността – началник на затвора София, нареди на Дионисов да уреди отпуска на Трайчо Василев, през която – да му бъде шофьор при обиколките, за купуване на гласове на циганите. Абсурдно и неправомерно, но надзирателят Георги Дионисов от Кремиковци – прави предложение да бъде награден лишеният от свобода Трайчо Василев. Обърнете внимание на „основанията” за издаване на Заповед № 251/30.06.2009 г., която е подписал Мафиота Орешарски – за 3 дни домашен отпуск на Василев и забележете – още от същата дата – 30.06.2009 г. до 03.07.2009 г., когато за избори той излиза в отпуска. Господин Цветанов, Не търсете повече „ОКТОПОДА” на други места. Той плува в казана със затворническата чорба и се нарича Чичо Пешко – Беглежко. Този човек, който е жив Демон е преметнал всички министри на Правосъдието от 2001-ва година насам, заедно с целите им политически и професионални екипи. Попитайте само Антон Станков, защо наказа своя бивш приятел Петър Василев през 2003 г. През 2002 г. Станков имаше неблагоразумието да предостави на Василев, също както сега – да бъде вторичен разпределител на бюджетните средства на Министерството и както сега парите – изчезнаха. Да, истина е това, до момента когато Станков установи, че Василев е вкарал на депозит – 4 000 000 /четири милиона/ бюджетни средства в Общинска Банка, където съпругата му Ваня Василева беше Първи Изпълнителен Директор. Това е Банката на Любо „Пъпката”, който беше арестуван, но Василев и Димитър Райчев спешно го настаниха в Болницата на затвора София. Там „Пъпката” беше „поет” от д-р Проданова – бивша съпруга на Райчев, който към онзи момент отдавна бе навършил 60 години, но все още стоеше и бъркаше в кацата с меда. Господин Цветанов, Ние не сме от тези, които Премиерът Бойко Борисов с основание упреква, че не са стачкували, когато пред техните очи – правителството на Станишев безнаказано крадеше. Ето ние пишем и на Вас, но каква ли ще е ползата за Държавата?!? Господаря ( съчетанието е между Господин и Другар) – Петърчо Василев, предвидливо е взел всички мерки за да няма никаква прозрачност при управлението на Затворите! Сигнализирахме полицаите, които са към Местата за лишаване от свобода, но те безпомощно вдигаха рамене?! Разбра се, че Петър Василев и неговия помощник в далаверите – Пламен Костадинов, чрез услуги на полицейски шефове – са уредили да назначат - някой си Атанас Илков, за началник на затворите по полицейска линия. Същият сега е благодарен на своите работодатели и когато се получат предварителни сигнали за корупция и нарушения от началниците в затворите, Атанасчо тичка при своите господари и поради умишлено-криворазбрано „взаимодействие” – споделя и обсъжда информацията с пенсионера Любомир Йосифов, който е прибран от Петър Василев за съвместна бизнес дейност, по назначаване на „способни кадри, срещу сериозно заплащане. От миналата година, когато бе назначена новата Министърка – Попова, шайката Петър Василев, Пламен Костадинов и Емил Маджаров – Велинградския зет, работят усилено за осъществяване на „иновационния” план – Полицейските служители по затворите да бъдат подчинени на съответните корумпирани началници и координирани – информационно, от главните престъпници в Дирекцията на затворите. Кликата на Василев вече се хвали, че е успяла да баламоса Маргарита Попова- да ги слуша, че иначе ще има бунтове в затворите – с искане на оставка. Щели да използват като „Троянски кон” в МВР и „чудесното” обстоятелство, че съпругата на Генералния Комисар – Калин Георгиев, предвидливо е назначена в Пробацията при лукавия Емилчо Маджаров – агент на КГБ – Москва. Наблюдаващите прокурори по затворите, които макар и привидно – имат скромен професионален опит, поради което – вечно са претрупани с работа и заети, също удобно си мълчат. Тяхното присъствие почти се изчерпва – с формирането или участието в Комисиите по Условно-предсрочно освобождаване, за узаконяване на корупционната схема между администрациятя и видните бандити от престъпните групировки. Освен това, на тях им е подсказано, че Петър Василев е личен приятел на зам. главния прокурор – Камен Ситнилски и на още други „крупни” началници в Прокуратурата. През м. Февруари 2009 г. Инспектората на Министерство на Правосъдието в свой докклад от проверка в ГД”ИН” констатира фрапиращи нарушения на законите. Василев ги изпрати с насмешка и презрение. Нищо не последва от тази проверка?! Както всички се убеждаваме, злият гений – Петър Василев е взел „необходимите” мерки, за да постави в състояние на „БУДНА КОМА” – всички представители на Институциите, но за радост – само в България. Това се подтвърждава и от последното му интервю, преди да замине за средиземноморски круиз – с Анна Заркова във в-к „Труд”, от 07.06.2010 г. Няма да коментираме мрачния произход на това, което е останало от Заркова, но ще Ви обърнем внимание на следното : Висшият „държавен” служител от приватизираните частни затвори в България – Петър Василев Василев, открито критикува своята Държава и Правителството на Бойко Борисов, което за негово съжаление – управлява в момента на криза, предизвикана от „социалния” президент „Гоце” и неговата партийка. Василев казва : „ Но държа да Ви кажа, че увеличението на относителния дял на обвиняемите и подсъдимити в килиите е лош показател за всяка държава”. На въпроса, че от МВР твърдят, че арестите са антикризисна мярка, мръсника Василев отговаря : „Те са прокризисна мярка”! Аз съм против, когато някой твърди, че растежът на обвиняемите и подсъдимите е положителен критерий за работата на МВР, прокуратура и съд”!!! Този Беглежки Глиган имаше наглостта да отправя и заплахи и то заблуждаващи, че бунтове във затворите и арестите могат да свалят Министъра на Правосъдието. Това е комбинация на възпитаника на Държавна сигурност. Василев е подготвил бунтове в затворите и то реални, за да свали цялото Правителство и то не по политически причини, а защото не му позволяват да краде, съобразно неговите ненаситни господари!!!... В тази връзка, моля попитайте Госпожа Попова, как е дала своето съгласие да се провеждат такива „интервюта” и съгласна ли е с критиките на своя подчинен?! Ние също молим за нейното разрешение за няколко интервюта, от които ръководството на Министерство на Правосъдието да придобие все пак някаква представа за корупцията в затворите и това, което са им „приготвили”, като изненада висшите ръководители през Есента. Писна ни от безхаберни ръководства на това Министерство и настоятелно молим да се върнем под „Шапката” на МВР, дори и като антикризисна мярка. При създалото се положение е актуален и въпроса, както - какво прави още Петър Василев и неговия кръг от Хайдуци – в структорите на Държавата, след като рекетират Министъра на Правосъдието и постоянно се подиграват на нейния заместник – Христо Ангелов, наричайки го и с различни обидни епитети???! С какъв акъл ръководството на Министерството е възложило на тези измамници – да провеждат Административната Реформа и да управляват пенитенциарната система. Не разбира ли Министър Попова, че вече много години наред и неговия боен другар от съпротивата срещу демократичните промени – т.н. проф. Здравко Трайков, така гласят и пробутват в Парламента законите по Наказателно- изпълнително право, че след това лесно да ги нарушават през „вратичките”, които предварително са оставили!?! Комисията за помилване – към Ангел Марин! Нали тези хора пуснаха на свобода, за да върши нови престъпления – Цветелин Кънчев и цяла плеяда от знайни и незнайни престъпници, за да се чудят след това колегите от Полицията – как отново да ги изолират от обществото. Оставаме с Надеждата, че посочените опасни Грешки, ще бъдат веднага поправени, като незабавно отстраните от властта Петър Василев и неговото обкръжение. В противен случай се опасяваме, че през есента ще започнат бунтове и протести в затворите, а не в арестите. Догодина на предстоящите избори – ще бъде пълна победата на мафията! Не изключваме и варианта, служителите на които ще бъде възложена проверка по гореизложеното, по стар изпитан метод ( срещу заплащане, услуги или малодушие ) да предоставят всичко на представителите на Организираната Престъпна Група на Петър Василев, които ще се оправдаят, като представят фактите за доноси и интриги. Както казват пандизчиите : „За Кокошка – Няма прошка, За Пешковите милиони – Няма Закони”!!!
ВНИМАНИЕ КОЛЕГИ !!! Управляват ни най-големите лъжци от Министерския екип на ГЕРБ. Боже пази НИ !!!
Мога да посъветвам вестник Гласове да се разрови не само в Софийския затвор.И по някои затвори в страната е такава кочина,че на хората ще им се завие свят като разберат за какво става въпрос.Вижте и ЗИНЗС,сякаш е писан от престъпници за престъпници.Този закон дава огромни възможности за печеливш бизнес,който да се върти с даването на отпуски на платежоспособните затворници.Пък и не толкова богатите,също напират да си платят за да излязат някой ден в отпуск.В доста регионални вестници излизат скандални разкрития за положението в местния затвор,но досега реакция няма.
Заместника на правосъдното министерство измества въпроса и твърди,че при спор за приложението на нормата на Чл.98,ал.8 от ЗИНЗС относно зачитане на фактически изтърпяното наказание,единствено съдът може да реши окончателно спора по законосъобразното приложение на разпоредбата.Но това г-н Ангелов са случаите,когато осъдения/независимо на какъв режим/ има спор с администрацията за времето през,които е бил в предварителния арест за да му бъде приспаднато от размера на присъдата.За Папазки няма спор,че е бил задържан с мярка за неотклонение.ЗИНЗС катогорично е определил,че затворник осъден на първоначален Строг режим за изтърпяване на наказание,през първата година от постъпването си в затвора-Няма право на 5-дневен домашен отпуск,защото се изпълнява Присъда а не награда,че си отнел човешки живот.След,като мине тази първа година,за всички е ясно,че предварителния арест се приспада от общия размер на наказанието и тогава съдът може да смени и режима на изтърпяване.Не се опитвайте да шикалкавите с надеждата,че журналистите са на Вие с тази материя от наказателно-изпълнителното право.Един прост факт в подкрепа,че ЗИНЗС е нарушен за Папазки и то двукратно за една година:НЯМА,ама наистина няма друг затворник,който е осъден на Строг режим и е настанен в който и дае затвор на България и през Първата година от изтърпяване на своето наказание да му е разрешавана поне Една отпуска от 5 календарни дни.!Не се надявайте,че на Митко Димитров ще му се размине.Обратното броене ЗАПОЧНА.!
Отговор на зам.министъра на МП на въпрос на ГЛАСОВЕ:"Нямам информация в ГДИН да работят пенсионирани,а след това назначени,повторно служители."ФАКТИТЕ са Други и много Печални,по отношение на нестоялите се Реформи в Пенитенциарната система:1.Настоящия служител Ангел П.Петков,роден 1951г.,по образование военен пехотинец,/каквото междувпрочем е и основното образование на директора Митко Димитров/, Пенсиониран от МВР през 2000г.,Но през есента на 2001г.назначен в ГДИН-МП,като гл.експерт в сектор"Охрана и Сигурност в затворите" и до момента продължава да си "работи",като получава заплата и таван на пенсията.!2.Костадин В.Шарков,род.1953г.,Пенсиониран,като офицер от репресивния апарат на бившата Държавна Сигурност,но отново назначен на държавна работа в ГДИН,като главен експерт в Сектор"Осигуряване на религиозните потрабности на лишените от свобода",където работи до края на 2010г. и след закриване на сектора,грижливо е преназначен отново в ГДИН-в сектор Пробация.!?3.Любомир Д. Йосифов,единствен образователен ценз-ПУЦ на МВР в Симеоново,като през 2003г.успушно Пенсиониран от МВР,но още същата година назначен в ГДИН за гл.експерт в с-р"Правно обслужване на човешките ресурси",по късно наказан и преместен в с-р"Режимна дейност".През 2010г. и от там преместен,поради категоричния факт,че не притежава необходимия ценз за заеманата длъжност, но преназначен на новосъздадената синекурка- за служител по сигурността на информацията,където и до момента си получава двете възнаграждения.!?4.Иван Д.Попов,също Пенсиониран от МВР през 2003г.,но незабавно назначен в ГДИН,като гл.експерт в с-р "Пробация",като в края на 2010г.дори е издигнат за началник на сектор,вероятно поради "тежко"финасово положение и за вярна служба към ресорния Христо Ангелов,който горкия не знаел нищо,ама нищичко за това.!?СПИСЪКА е дълъг,защото освен горепосочените Четирима Пенсионери, в териториалните структори на ГДИН в Страната са назначени през различни периоди и продължават да "работят"- Още Четиридесет и трима служители,които преди това са ПЕНСИОНИРАНИ от МВР или Армията.Още в края на 2009г. този поименен списък беше представен в МП и лично връчен на зам.Христо Ангелов за предсоящата и неосъществена реформа.През настоящата 2011г.същия Списък беше изискан от Вицепремиера Сим.Дянков,заедно с другия Списък,в който са посочени имената на служителите,които по Закона за МВР имат над 25-30години и повече Общ трудов стаж и са изпълнили условията за пенсиониране.!НИкаква Промяна,никакви Действия,Нито един спестен бюджетен Лев.Това е равносметката от престоя на Христо Ангелов в Министерството на правосъдието.Наблюдава си човека развитието на Кризата,но се страхува да се намеси изобщо,щото сигурно е и толква кадърен.!??????????????????????
Как така един заместник министър на Правосъдието ще бяга от конкретните въпроси по сигнали и информация за явните корупционни схеми,които функционират в Затворите и Арестите на страната?Защо товарят надзорно-охранителния състав със сравнително неприсъщи функции - постоянно да преравят килиите на затворниците,да поглъщат кубици с прах и микроби за един келяв телефон или две разредени дози наркотик?Защо не създадат организация за пресичането на тези канали?Да не би да участват в Тях?Каква е Политиката/но точно/на Министерството за борба с корупцията и защо главния директор Митко Димитров се прави,че не знае за видовете корупционни тарифи?Защо Христо Ангелов лъже,че не знае броя на пенсионерите,които лапат в ГДИН и Страната?За по малко от половин мандат,от един и същ затвор-Варненския,Трима доживотно осъдени и много опасни затворници избягаха,като единия е хванат в страната от полицаите а другите двама заловени от надзирателите,поради щастливата случайност,че единия си счупил крачето?!.Кой ще Анализира причините,довели до тези срамни последствия и негативни резултати.?!Носи ли някой и каква отговорност за тази Система,която е част от Обществото?Какво чакаме още да стане,та да ни дойде акъла но Отпосле и Изотзад!...
Милиционера Ангелов да не се прави на умряла лисица,че не знае къде от три години се води на "работа" неговата лична Секретарка.Бойка Иванова Пощакова се води за инспектор в Сектор "Пробация",който е към ГДИН,където трудовоправните отношения са уредени от Закона за МВР и се ползват всички превилегии,като сравнително висока заплата и ранно пенсиониране по най тежката Първа Категория на труд.!През цялото това време,дамата не е стъпвала в дирекцията а работното и място е в Министерството на правосъдието,където служителите са едва Трета трудова категория.!?Сервира кафето на бизнес гостите на Христо Ангелов и е възможно и Тя да е написала и изпратила витиеватите "отговори" на конкретните въпроси, зададени от ГЛАСОВЕ.!?Този случай е чиста проба НАРУШЕНИЕ на Щатната и Финансовата Бюджетна Дисциплина.!??Кой ще констатира това скандално Нарушение.?Инспектората Ли?Ами той е подчинен на министърката,която Явно е подчинена на своя единствен,неповторим и непоправим заместник, т.е. Инспектората е в Партерна поза а останалите в Будна Кома, пред законите и справедливостта.Парата е важна,че мандата изтича.Ха Наздраве, че ще метем.
чийто образ пресъздаде великия Тодор Колев.От снимката ясно се вижда,че си е останал само Потурко.Дано го сполети същата съдба,като на героя от филма "Господин за един ден",че като го наближат жените сигурно ухае още на цървули.
който Май нямал топли връзки и контакти с черничкия Красьо с ланците,кадрувал във ВСС.Ама Май,щото се наложи да се обяснява по Пресата,че му дали индулгенция за невинност и неговия телефон не бил записан в тефтерчето на Красьо!Аууу,ама в кое от многото липсва Ъ?И ази да съм си токоз близъка с кака и на мен ще ми издадат удостоверение,че съм девствена,като нея.
Как се бори с корупцията,ако има съмнения и за него?Чуваме по други министерства от 2009г.поетапно са съкратени 200-300-500 служители и то реално.В нашето министерство,колко човека наистина изпразниха касите,шкафчетата и сдадоха служебните карти?Вероятно никой.Защо бе Ангелов,защо лъжеш,като дяволски циганин?Кака ти ли те научи бре хайванино.Защо хрантутиш пенсионерите бре говедо такова,защо трошиш народна пара бре комунистическо изчадие?А тези другите дебелосерковци с по над 30 години хайдушки стаж на държавната трапеза си ги вземи на Славянска,че да ти изядат ушите и да ти изпият ракията.Бързо да се заминаваш за РПУ Своге бре фатмако тъпииййййййййй.Чиба,псе гадно.Цървул напукан.
Каним Те на телевизионен диспут страхливецо, за нереформираната пенитенциарна система,просмукана и прогнила от корупционни практики и кадрови недоразумения,благодарение на твоите дейстия и бездействия.Имаме точни въпроси,които чрез теб ще зададем и на твоята благодетелка.Сам си избери медията,защото поредицата от предавания ще се направят и без петел ще се съмне.Особено държим, твоя милост да се изправиш в Народното Събрание и да отговаряш на въпросите на Народните представители за кашата,която забърка в затворите и арестите.Хората не са гласували за теб,но ти си длъжен да работиш за Държавата и ще ти припомним,че си слуга на Народа,а не на мафията.Действай.
Абе мекере , не ти ли омръзна да кепазиш бившите си колеги? Кога ще ни кажеш защо те уволниха от РДВР Силистра , за ГДИН знаеме защо те уволниха , кажи как мамеше пандизчиите , и лапаше подкупи заедно с ИСДВРто на 2ра група , кажи как си купи Митсубишито , ами как изплащаше огромните си заеми с гола полицейска заплата? Голям помияр си бе боклук , отървахме се от теб !
За кокала си реве чичи Скруч , явно е забравил защо беше 3/три/поредни пъти уволняван от високи постове. Ходи сега по медиите и изипва кофи с помия срещу онези с които ядеше и пиеше. Накрая го изритаха като мръсно цигане , и сега чичи Скруч плаче безутешно за изтървания кокал. Този индивид е станал за посмешище в ГДИН , и бившите му колеги се срамуват че са работили с такъв омаскарен ренегат. Със милозливия си плач буди само смях и подигравки. Напълно пропаднал човек !
на новия герб на републиката ни ще пише "Държавата на НАГЛИТЕ"
бай Иване що им отваряш очите на неверниците? Пишат простотии защото нищо не знаят за системата тия цървулковци.
Аплодирам зам.министър Хр.Ангелов за адекватното решение да бъде предсрочно пенсиониран този Палячо -гл.експерт. Този човек е гонен от три ведомства все за несправяне със служебните му задължения , и за корупция......Обжалва уволнението си в съда , но съда отново го шкартира.След такава биография този провалил се човек няма моралното право да критикува институцията. Плаче си горкия за изтървания тлъст кокал.
До другарката ПУпова:Другарко ПУпова,шило в торба не стои,така да знаеш.Тепърва много смръдня ще има около теб,само почакай да паднеш от власт.И снимки ще има,и коментари,и много подроности и пиканерии около твоето житие и битие,и най-вече за \"стръмния\"път на твоето и на други около теб кариерно израстване.Много хора с власт от 1989г.насам плачат за кариера-я в Ловеч,я в Скравена,я в Белене.Не ви е срам!Хората в нормалните държави знаят що е и чест и що е морал, и не е необходимо да се пише по вестниците тях,за да се оттеглят с достойнство.
Наша Мара е родният ни Павлик Морозов.Руският пионер предал баща си,а Наша Мара - любовника си.Морозов - за революцията,а Мара - за кариерното си израстване.Ей,няма срама тази дама,ако е вярно!
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД