Кирил Аврамов: Българските политици са загледани в късата писта и не могат да разберат, че проблемът е системен
Как да не са имали план за управление от ГЕРБ? Трябваше да се осигурят още 4 години безнаказаност за предишните (плюс замитане на следите), да се изяде резерва и фондовете от ЕС, да се овладее контрабандата в новите условия, да се сложат подходящите хора в съдебната система и службите, да бъдат наложени \"наши\" интереси в икономиката, за сметка на \"ненашите\" играчи, да се разбие всяка опозиция и да се осигури предаване на властта в ръцете на нова коалиция от типа на тройната. Засега изпълняват политическата си програма на 100%. Т.е. лошото управление и хаоса са по план. При такова съсредоточаване на власт и богатство, никаква \"честна\" опозиция няма шанс.
Благодаря.Изключително профисионален и точен анализ на това което е в милата ни Родина България.Дано един от тъпънарите в герб го прочете,но едвали те не обичат да четат.
\"- Ще се въздържа от коментар по конкретния случай, но разбирам общия ви въпрос\"\r\nМного общо говорите, г-н Аврамов. Дайте повече конкретика !
HARI, отдалече си личи, че си на пържолки... Ами да, нали и Боко-Пържолата демонстрира същият "нахакан" олигофренизъм...
Първият политолог, който не ме вбесява като го чета. Браво! Ура! Но искам от гoсподина да видя анлиз, в който обяснява създаването, функционирането и финансирането не само на партиите, но и на другите неототалитарни организации - организирана престъпност и групировки, номенклатурен бизнес и олигарси, синдикати, браншови камари и съюзи, федерации, НПО... Г-н Аврамов, имате ли представа, какви пари въртят тези организации и пред кого се отчитат.
Eто такива млади хора трябва да вървят напред! Браво!
В западните страни отдавна са го разбрали, че капитализма не е демократична и хуманна система, а система на олигарсите и от време навреме пръкнал се „талантливец”, който бил натрупал богатството си ей така от нищо и който непрекъснато го дават за пример. Това ние, както обикновено с течение на времето много късно ще го разберем, ако въобще го разбере. В никакъв случай обаче не съм за социализма и тоталитаризма. Наскоро публикуваха данните за увеличилия се брой през миналата година на милиардерите, а у нас на милионерите, а възможно е и у нас да има милиардери. Не е нужно да се обяснява как става това в условията на „тежка финансова криза”.
Добър анализ и откровен!Но никой не посочва какъв е пътя,а от интелигентните и компетентните трябва да тръгне идеята за промяната.Какво гражданско общество без идеи?!Без тях то е сбирщина и това използват политиците,които пък са слуги на олигархията.На сегашните манипулатори им е време да си ходят,но с това няма да станем по-щастливи,ако не съберем цялата си енергия и ресурс да свършим нещо полезно.
Добър анализ и откровен!Но никой не посочва какъв е пътя,а от интелигентните и компетентните трябва да тръгне идеята за промяната.Какво гражданско общество без идеи?!Без тях то е сбирщина и това използват политиците,които пък са слуги на олигархията.На сегашните манипулатори им е време да си ходят,но с това няма да станем по-щастливи,ако не съберем цялата си енергия и ресурс да свършим нещо полезно.
ГЕРБ ЩЕ СИ ОСТАНАТ ВТОРИ МАНДАТ ЗАЩОТОВЕЧЕ НЯМА КОЙ ДА ГИ СМЕНИ - ОЕНИШ СЕ НЕ ПЕНИШ, КЕ ТЕ ЯДАМ, ОТИ НЕМАМ ДРУГО ЗА ЯДЕНЬЕ. иЛИ ИМА ... ? ГОЦЕ ЛИ? КУНЕВА ... - АМА МНОГО ПЛАЧЕ, ЗА ЩЯЛО И НЕЩЯЛО В "ГРАЖДАНСКОТО ОБЩЕСТВО". НАДЛЪГВАНЕТО НА БОЙКО С НАРОДА ЩЕ ПРОДЪЛЖИ, А КУЧЕТАТА ЩЕ СИ ЛАЯТ СЛЕД КЕРВАНА.
Шивашки глупости! Но народа не е само шивачи! Повечето са кучета (какно казва премиера-Слънце) и скоро май ще види звезди по пладне...
Шивашки глупости! Но народа не е само шивачи! Повечето са кучета (както казва премиера-Слънце) и скоро май ще види звезди по пладне...
На българските политици произходът им е комунистически и затова богът им е коремът и не могат да управляват държава.
Някой има ли кураж да допусне идеята,че нещата са такива защото ние сме "съгласни"с това.И че,макар и непряко,ние с нашия начин на мислене,ги поддържаме в този им вид.В крайна сметка е вярно,че "какъвто е народа-такива са и управниците му"
Що значи системен проблем Организираната престъпност е инвазивна и играе голяма роля в правителството и бизнес операциите. Сигурността в пристанищата е нулева. Мафията владее портовете и ги ползва постоянно за контрабанда и други престъпления, които не се докладват и остават без противодействие. Сигурността по пътищата и железниците е отчайваща - контрабандата и други престъпления не се докладват и няма противодействие. Кражбите на карго са чести, включват насилие и са значителен проблем за прекъсването на веригата на доставките. Корупцията в правителството и полицията е всеобхватна, виртуално безнаказана, част от обществото. Организираната престъпност контролира изцяло веригата за доставки. Чуждестранните компании са редовна мишена за организираната престъпност. Поне веднъж месечно те са жертва на рекет, негативни пиар кампании, физически нападения срещу компанията и нейните служители. Политическата и регулаторна рамка се характеризира с относителна политическа стабилност, но и с повсеместна бюрокрация. Наблюдават се внезапни кампании на гласовит икономически национализъм, свободни интерпретации на законите, преференциални принуди за фирмите, слаба централна власт и произвол от страна на местните власти. Присъединяването към ЕС не е променило картината. "Стратфор"
Читател съгласен съм с теб и какво като го казваш. Те много добре си го знаят. Неотдавна в „Гласове” се появи едно определение за г-н Доган – „Гьон сурат”. Та то важи за цялата политическа върхушка у нас. Ето на малко трябваше нещо да се зачекне от тъмната страна на политическата сцена и да се наруши негласният мораториум между партиите да не си изкарват на яве кирливите ризи. Тръгна от бонусите им лъсна част от задните части, а колко много има още да се покаже.
Капитализмът може да бъде демократична и хуманна система,а не олигархична!Необходимо е обаче обикновенните хора да имат Демократично и Хуманно мислене,а не \"олигархично\"мислене.Дори според Марксизма,институциите в едно общество(и управниците в тях)са Следствие(Надстройка)на производствените отношения в обществото(База).Затова \"Какъвто народа-такива и управниците му\"
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД