Земеделският министър иска заседание на Съвета по земеделие заради Русия

Земеделският министър иска заседание на Съвета по земеделие заради Русия
Служебният министър на земеделието и храните Васил Грудев е изпратил в петък писмо с искане за свикване на извънредно заседание на Европейския съвет по земеделие и рибарство (AGRIFISH) до своя италиански колега Маурицио Мартина, който е и ротационен президент на съвета, съобщиха от МЗХ.
<p>&quot;Темата, която трябва да бъде обсъдена от земеделските министри на ЕС, е забраната на Русия за внос на плодове, зеленчуци, месо, месни продукти, риба и други стоки от страните-членки на Европейския съюз, както и компенсирането на производителите, които ще бъдат засегнати от ембаргото&quot;, смята Грудев.</p> <p>Според Грудев е необходима единна позиция на Европейския съюз, както и предприемането на бързи и адекватни мерки, които да защитят производителите.</p> <p>Той допълни, че ембаргото от страна на Русия ще се отрази негативно както на българските производители, така и на европейското земеделие като цяло. Към искането на министъра на земеделието и храните се присъединиха и неговите колеги от Чехия, Полша, Австрия, Финландия, Белгия и Естония.&nbsp;</p>

Коментари

  • SOS

    10 Авг 2014 19:33ч.

    РАСИМ НАЗНАЧАВА ДЕ ЩО БОКЛУК ИМА ОКОЛО НЕГО.КРАСТАВИТЕ МАГАРЕТА СЕ СДУШАВАТ..ЖАЛЪК ОЛИГОФРЕН.БОКЛУК..КОЙ,КОЙ,НАЗНАЧИ ТАЯ КРАСТА?ИДЕТЕ И ПРОТЕСТИРАЙТЕ БОКЛУЦИ. ТОЯ СИ Е ЧИСТА ПРОБА МУТРА....БОЖЕ,БОЖЕ,БОЖЕ.....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • observer

    10 Авг 2014 20:34ч.

    Харесвам политици с остригани глави. Има нещо недвусмислено в това. Вярно, липсва един дебел синджир. А пък по темата с ембаргото може да се направи една конференция и да се създадат работни групи, които да подготвят условията за детайлен анализ на възможните сценарии в контекста на европейското сътрудничество в светлината на възникналите предизвикателства.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • .

    10 Авг 2014 22:12ч.

    Ние можем да предложим от наша страна санкции върху руския газ. Ние няма на какъв друг внос от Русия да наложим санкции. Може и на ядреното гориво и нефта защото си имаме достатъчно борина и магарешка(политическа) тяга.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи