Германският министър на финансите Волфганг Шойбле смята, че Еврозоната ще успее да превъзмогне сегашната си криза през 2012 г.
<p>В интервю за германския икономически вестник "Ханделсблат" Шойбле признава, че "проблемите в някои страни са особено големи" и че те ще бъдат разрешени с цената на "продължителни усилия".</p>
<p>"Вярвам обаче, че през следващите 12 месеца ние ще ликвидираме опасностите от зараза и ще успеем да стабилизираме еврозоната", подчерта той.</p>
<p>Германският министър отново призова за възможно най-бързото създаване на Европейския механизъм за стабилност, което бе отложено за 2012 г.</p>
<p>"Това ще е най-силният сигнал, че държавите от зоната на еврото подкрепят своята единна валута", добави Волфганг Шойбле, цитиран от БГНЕС.</p>