Предстои ново увеличение на цените на някои марки български цигари. Във връзка с увеличението на акциза и оттам – на цените на цигарите, първоначално част от марките на „Булгартабак“ бяха с регистрирани междинни цени, които ще бъдат заменени от окончателни. Новите цени ще влязат в сила до 10 дни.
<p><strong>"Ева", която беше с регистрирана междинна цена 3,00 лв, ще се продава на цена от 3,30 лв.</strong> <br /><strong>Кутия "Средец" от 3,00 лв. ще струва 3,20 лв., а "GD" - 3,20 лв., при междинна цена сега от 3,10 лв</strong>, съобщи Иван Биларев, изпълнителен директор на "Булгартабак холдинг"в интервю за агенция "Фокус".</p>
<p><strong>Причина за увеличението, според Биларев, е, че реализацията на междинна цена не носи печалба.</strong> Увеличени са и разходите за реклама. Той прогнозира още, че в началото ще настане малък хаос на пазара, както и че ще се увеличи продажбата на цигари без бандерол.</p>