Рекорден износ за 1 трлн. евро през 2011 бележи Германия

Рекорден износ за 1 трлн. евро през 2011 бележи Германия
Търговският излишък на най-голямата икономика в Европа – германската, е достигнал 158 млрд. евро през 2011 година. Това се е случило на фона на рекорден износ за над 1 трлн. евро, информира Би Би Си, цитиран от investor.
<p>През 2011 година износът от Германия е нараснал с 11,4 на сто на годишна база, достигайки невижданите в историята 1 трлн. евро. В същото време рекорд е отбелязан и от вноса, който се е увеличил с 13,2 на сто на годишна база до 902 млрд. евро.</p> <p>През 2010 година търговският излишък на Германия бе малко по-нисък &ndash; 155 млрд. евро.</p> <p>От Германия за страните извън Европейския съюз са изнесени стоки за 432,8 млрд. евро, което е ръст от 13,6 на сто.</p> <p>В рамките на ЕС е отчетен ръст от 9,9 на сто до 627,3 млрд. евро, като към останалите 16 страни от Еврозоната износът е за 420,9 млрд. евро, което е увеличение от 8,6 на сто за година.</p> <p>В платежния баланс на Германия, където се включват данни и за финансовите транзакции, има излишък от 136 млрд. евро през 2011 година. През 2010 година положителното салдо беше 142 млрд. евро.</p>

Коментари

  • Боко-Пържолката

    08 Фев 2012 19:43ч.

    Браво! Така е като се вслушват в съветите на Дянков-Лапача...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Natlaia

    24 Фев 2012 22:57ч.

    Plesaing to find someone who can think like that

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • smlcdcqcrb

    25 Фев 2012 20:36ч.

    OdQ9Gx erlspnjipfwb

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • fkjxzsadowo

    01 Март 2012 3:19ч.

    bC8kjH hfsdspvbjawk

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Bradley

    22 Окт 2015 14:46ч.

    IVO8W2 http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи