Петролът тръгна надолу заради разногласия между Франция и Германия по спасителния фонд

Петролът тръгна надолу заради разногласия между Франция и Германия по спасителния фонд
Цената на петрола предприе отстъпление заради различията между Франция и Германия по предложенията за увеличаване на спасителния фонд за еврото, както и отчетения от Федералния резерв на САЩ скромен икономически ръст през септември, пише Bloomberg.
<p>Фючърсите на американския лек суров петрол със срок на доставка през ноември приключиха търговията в Ню Йорк със спад в цената от 2,23 долара, или 2,5%, до 86,11 долара за барел. В Лондон контрактите на сорта брент поевтиняха с 2,58 долара, или 2,3 на сто, до 108,57 долара за барел.</p> <p>Различията между Париж и Берлин за ролята на Европейската централна банка (ЕЦБ) при увеличаването на механизма за финансова стабилност изплуваха днес, по време на официалното изпращане на президента на финансовата институция Жан-Клод Трише, чийто мандат изтича в края на този месец, отбелязва Bloomberg, цитирана от investor.</p> <p>По-рано през деня обаче се появиха слухове, че двете най-големи икономики в Европа са постигнали споразумение за увеличаването на спасителния фонд за еврозоната.</p> <p>На 23 октомври ще се състои среща на върха на Европейския съюз, на която ще се дискутират възможностите за справяне с дълговата криза.</p>

Коментари