"За първото тримесечие икономическият растеж от около 1,5% е обнадеждаващ. Има и всички предпоставки да се реализира прогнозата от малко над 2% за тази година. Наблюдаваме макар и скромен ръст в потреблението, има и ръст в инвестициите, което е предпоставка да се реализира този икономически растеж."
<p>Това пише на страницата си във „Фейсбук” премиерът Пламен Орешарски и допълва: "Все пак 2% не е голям икономически растеж. „Предизвикателствата пред България отново са свързани с политическата ситуация. Сега ще влезем в период на служебен кабинет, ново правителство, което ще влезе най- вероятно към края на тази година. Това е свързано с може би известни колебания в приходната част, може би малко допълнителен натиск върху разходната част."</p>
<p>По думите на премиера има известни рискове пред изпълнението на бюджета, но той смята, че те са управляеми или остават в границите на управляеми рискове. "Що се касае за икономическото развитие, аз оставам оптимист, че ще може да направим тази година първа на по-отчетлив икономически растеж след пет години на икономическа депресия”, пише още Орешарски.</p>
<p> </p>