НЕК с над 36 милиона загуба от договора с БНП-Париба за АЕЦ "Белене"

НЕК с над 36 милиона загуба от договора с БНП-Париба за АЕЦ "Белене"
НЕК е загубила 36, 5 млн. лв. от договора за финансиране на проекта АЕЦ "Белене", който бе сключен с БНП Париба, сочат приключилите 122 проверки за второто тримесечие на годината, които е направила Агенцията за държавна финансова инспекция. Девет непроведени според поръчката обществени процедури е установила инспекцията в електроразпределителното дружество ЧЕЗ. Тяхната стойност е за повече от 570 хил. лева. Същият брой са и проблемните поръчки на "Български пощи" - за над 7 милиона и 700 хиляди лева.
<p>Други поръчки, при които има нарушения, са за по няколкостотин хиляди лева, до милион. Те са при федерациите по баскетбол, лека атлетика, гребане, художествена гимнастика, бокс, тенис и плувни спортове.</p> <p>Неоснователна е само една поръчка - на Военномедицинската академия, за близо 2 млн. и 400 хил. лева.</p>

Коментари

  • Ако бях българин...

    11 Юли 2013 2:29ч.

    Големият приятел на г-жа Кунева, г-н Пърдю, няма ли коментира и този така лежерен факт?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи