"Европейският парламент може да отнеме частично акредитацията на ДФ „Земеделие"", прогнозира бившият министър на земеделието и храните Мирослав Найденов в сутрешния блок на Нова телевизия. Според него отговорността за това, което се случва във фонда и в сектора, е на министъра.
<p><br />
Мирослав Найденов заяви, че е подавал сигнали до сегашния министър на земеделието Димитър Греков за злоупотреби в ДФ „Земеделие", свързани с искането на пари от хората и фирмите, които са бенефициенти по дадени програми, но мерки не са взети.</p>
<p>„Повече от половин година не са взети мерки. Само след две седмици ще има служебен министър, който може да не пожелае да работи с новия председател на фонда", добави Найденов.</p>
<p>Според ексминистъра големият проблем е има ли опасност от отнемането на акредитацията на Фонд „Земеделие" и до каква степен е застрашен финансовия ресурс, които трябва да бъде усвоен до края на тази година.</p>
<p>„Сигналите, които идват от Брюксел, са, че е възможно ЕП да предприеме процедура по частичното отнемане на акредитацията на Фонда", каза Найденов и добави, че това ще е изключително тежко за земеделските производители.</p>