Министърът на икономиката и енергетиката Петър Димитров изпрати писмо до Български енергиен холдинг с искане ръководството на Български енергиен холдинг да вземе спешно съответното решение, съобщиха от Министерство на икономиката и енергетиката. Писмото е във връзка с постъпила в Министерството на икономиката и енергетиката молба от синдика на „Кремиковци” АД Цветан Банков, с искане за отлагане на планираното преустановяване на подаването на природен газ за комбината с 48 часа.
<p><strong>Искането на синдика на "Кремиковци" АД е с цел предоставяне на последна възможност за запазване на коксохимическите мощности в завода</strong> и с оглед осигуряването на време за финализиране на търговските преговори, свързани с възлагането на поръчки за коксохимическото производство в металургичния завод. <br />В случай на неуспех на преговорите подаването на природен газ ще бъде преустановено от страна на „Булгаргаз” ЕАД в 14 ч. на 14 май.</p>
<p> </p>