ДФ "Земеделие" отиде в прокуратурата

ДФ "Земеделие" отиде в прокуратурата
Министърът на земеделието и храните Димитър Греков е пратил сигнал до главния прокурор Сотир Цацаров срещу длъжностни лица в Държавен фонд "Земеделие".
<p>&quot;До главния прокурор е подаден обобщен доклад на базата на значителен брой оплаквания от бенефициенти по Програмата за развитие на селските райони. Преди 20 дни съм дал такова писмо и до премиера Пламен Орешарски, и до Агенцията за държавна финансова инспекция&quot;, обяснява Димитър Греков пред &quot;Труд&quot;.</p> <p>Той допълва, че докато няма резултати от проверката, няма да я коментира, защото не искал да клевети колегите си от фонд &quot;Земеделие&quot;.</p> <p>В началото на седмицата министър Греков каза, че ще поиска оставките на шефа Държавен фонд &quot;Земеделие&quot; Мирослав Николов и заместничката му Виолета Александрова заради множество оплаквания срещу ръководството на фонда. Министърът трябваше да поиска оставките на свиканото за вчера заседание на Управителния съвет на фонда, което обаче така и не се състоя, защото не се събра кворум.</p> <p>В отговор на това изказване на Греков директорът на фонд &quot;Земеделие&quot; Мирослав Николов заяви, че няма да подава оставка, защото не вижда основание за това. &quot;Ние сме първото ръководство, което разплати всички пари. Аз съм си изпълнил ангажиментите&quot;, коментира преди два дни Николов.<br /> &nbsp;</p> <p>&nbsp;</p>

Коментари