Министър Събев призова Google и Apple да премахнат приложението на Максим от платформите Play Store и App Store

Министър Събев призова Google и Apple да премахнат приложението на Максим от платформите Play Store и App Store

Министерството на транспорта и съобщенията сигнализира компаниите Google и Apple за приложението „Максим“, което е достъпно в техните платформи Google Play и Apple App Store. В изпратено писмо от министър Събев до двете компании се посочва, че услугата се извършва в противоречие с нормативите за таксиметров превоз на пътници. Той отправя изрично искане да се преустанови предлагането на мобилното приложение на територията на Република България.

 

По време на среща между министъра на транспорта и съобщенията Николай Събев и представители на таксиметровия бранш, която се състоя в края май, беше обсъдено предприемане на спешни мерки за ограничаване на нерегламентирания превоз на пътници. От бранша потърсиха съдействието на министър Събев за спиране на платформата „Максим“, която извършва незаконен превоз на пътници.

 

Веднага след срещата министър Събев сезира МВР, КЗК, КРС и НАП за проблема, с цел предприемане на необходимите действия от тяхна компетентност. От институциите не бяха получени навременни отговори в уверение на това, че са предприети конкретни мерки.

 

Към настоящия момент дружеството Такси Максим е с прекратена дейност и е в ликвидация. Това е част от мерките за категорична борба с незаконните превози, които се изпълняват от Министерството на транспорта и съобщенията в последните 6 месеца, се посочва още в позицията на министъра.

Коментари

  • ???

    02 Юли 2022 8:16ч.

    Пример, когато са те извели от селото, но селото си е останало в теб ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нане

    02 Юли 2022 8:31ч.

    Затова в София селяндурите са най-много.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • шшш, мъжкиии!

    02 Юли 2022 8:44ч.

    Тоя е аристократ ве!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • О, да,...

    02 Юли 2022 11:39ч.

    ...будизмът в традиционна религия за селяндурските аристократи с гени от бившата комунистическа върхушка. Така нареченото второ поколение, което освен да се увлича по сектантски и вуду изродщини друго не умее.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Nik Sabev

    02 Юли 2022 9:19ч.

    Понеже оправи всичко в БДЖ и построи не знам колко мостове и тунели, си е намерил нова занимавка.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 008

    02 Юли 2022 9:55ч.

    Не ползвам услугите на ЕКОНТ, не възнамерявам да го правя и за в бъдеще.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • незапознат

    03 Юли 2022 20:40ч.

    Не знам каква е тази платформа, но ще ви кажа едно. Дали е човек с проблем, жена с дете или аз и любовницата ми ще возя в колата си когото и когато си поискам.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи