Илон Мъск се похвали, че е разположил близо 100 активни интернет терминала на "Старлинк" в Иран

Илон Мъск се похвали, че е разположил близо 100 активни интернет терминала на "Старлинк" в Иран

Близо 100 интернет терминала от мрежата "Старлинк" са активни в момента в Иран, каза главният изпълнителен директор на "СпейсЕкс" Илон Мъск, цитиран от Франс прес.

Американският милиардер обеща през септември да разположи сателитната мрежа "Старлинк" в Иран в момент, когато иранските власти все повече ограничават достъпа до интернет.

„Скоро 100 активни терминала на "Старлинк" в Иран“, написа днес Мъск в Туитър.

"Старлинк" разполага с мрежа от повече от 2000 малки сателита в ниска орбита над земята, които помагат за осигуряване на достъп до интернет. След това наземните терминали се свързват към рутери, които правят възможно генерирането на wifi и следователно достъп до интернет.

От началото на войната в Украйна "СпейсЕкс" достави там хиляди терминали, осигурявайки по този начин интернет връзка, посочва АФП. По този начин към днешна дата в страната са разположени около 25 000 терминала.

Иран беше разтърсен от протести след смъртта на 16 септември на Махса Амини, 22-годишна иранка от кюрдски произход, задържана от нравствената полиция в Техеран за нарушаване на строгите правила за облеклото на жените.

Оттогава иранските власти ограничиха достъпа до мобилните приложения Инстаграм и УотсАп, които до тази есен бяха единствените социални мрежи, които все още бяха налични, и иранците ги използваха за достъп до забранени сайтове.

Източник: БТА

Следвайте "Гласове" в Телеграм

 

Коментари

  • цветен революционер-гей

    27 Дек 2022 14:39ч.

    Мъск си е старо стражево куче на Дълбоката Държава и работи по техния дневен ред от давна.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • SIMO

    27 Дек 2022 22:22ч.

    "цветен революционер гей" - да не би да си го "пробвал", че да знаеш, че е гей? А забравих, това е опорката, като "соросоид", "джендър" и т.нт........Весели празници!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Опорки имат само професионалните прозападни тролове

    28 Дек 2022 17:38ч.

    Незаплатен защитник на изгубената ви кауза още не се е родил в България

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • то е ясно

    30 Дек 2022 9:58ч.

    Ами кой нормален човек не желае да си кръсти детето с мъжко или женско име, а го кръщава X Æ A-12, за да може като порасне, само да се определи какво е и какво име да носи. Чист 100% джендър.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи