Премиерът на Норвегия кара такси, за да чуе какво мислят хората

Премиерът на Норвегия кара такси, за да чуе какво мислят хората
Норвежкият премиер Йенс Столтенберг разкри в интернет, че е карал такси един следобед, за да разбере по-добре грижите на своите избиратели, предаде Франс прес. "За мен е важно да чуя какво наистина мислят хората. И ако има място, където казват, каквото мислят, това е в таксито", посочва правителственият ръководител във видеозапис, поместен във Facebook, Тwitter и YouTube.
<p>Заснет в униформа на шофьор на такси от Осло, Столтенберг е карал инкогнито автомобила през един юнски следобед по улиците на норвежката столица.</p> <p>"От осем години не съм карал", признава той пред клиентката, която го разпознава.</p> <p>Благодарение на скрита камера във видеозаписа се виждат реакциите на пътниците, като единият от тях му казва, "че от този ъгъл наистина прилича на премиера".</p> <p>Възрастна дама с червен шлифер се възмущава от милионите, които печелят шефовете, след като го разпознава и изразява надежда той да се намеси "като премиер".</p> <p>Малко над триминутното видео е публикувано в разгара на предизборната кампания. Столтенберг, който оглавява Норвежката работническа партия (НРП), както и досегашната лява коалиция, не са фаворити в социологическите проучвания.</p> <p>"Мисля, че страната и пътниците на такситата ще бъдат по-добре обслужени, ако съм премиер, а не шофьор на такси", пошегува се той в интервю за таблоида "Верденс ганг".</p> <p>Изборите ще бъдат на 9 септември в цяла Норвегия, но още на 8 септември хората ще могат да гласуват в общините, които пожелаят това.</p>

Коментари