"Хизбула": Решението на ЕС е агресивно и несправедливо

"Хизбула": Решението на ЕС е агресивно и несправедливо
Ливанската шиитска партия Хизбулла определи като "агресивно" и "несправедливо" решението на ЕС да впише въоръженото й крило в своя списък на терористичните организации, предаде Франс прес. Шиитската партия също така смята, че това решение ще навлече "загуби и разочарования" на европейците. "Хизбулла отхвърля категорично решението на ЕС и вижда в него агресивно, неправедливо решение, което не се основава на никакво оправдание и никакво доказателство", заяви партията в комюнике, публикувано късно снощи.
<p>Хизбулла смята, че "ЕС се е огънал под американско-ционисткия натиск и диктата на Белия дом, което е опасна тенденция".</p> <p>"Това решение е написано от американска ръка и с израелско мастило, а от Европа се е искало само да постави печата си".</p> <p>"Ако страните от ЕС смятат, че поддавайки се на американския шантаж, си създават влияние в нашия арабско-мюсюлмански регион, ние им казваме: Вашингтон взе същото решение и пожъна само загуби и разочарования", пише в комюникето.</p> <p>Европейските министри на външните работи вчера решиха да включат въоръженото крило на Хизбулла в списъка на терористичните организации, като увериха, че желаят да продължат диалога с политическите й лидери, което ще се окаже сложно, предаде Франс прес.</p>

Коментари