Бившият посланик на САЩ в България Джеймс Уорлик бе назначен за представител на САЩ в Минската група към Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ), който работи за разрешаването на Нагорно-карабахския конфликт, предаде ИТАР-ТАСС, като се позова на изявление на държавния секретар на САЩ Джон Кери. Кери отбеляза, че Уорлик притежава богат опит в работата в Европа и Евразия.
<p>До неотдавна той е бил заместник-специален представител на САЩ за Афганистан и Пакистан, оглавявал е американската делегация за изработване на споразумение за сътрудничество в областта на сигурността в Кабул.</p>
<p>В периода 2009 – 2012 година той беше посланик на САЩ в България.</p>
<p>През 2005-2006 година е заемал отговорна длъжност в Бюрото за Европа и Евразия на Държавния департамент на САЩ.</p>
<p>Преди това Уорлик е заемал поста на генерален консул в Москва.</p>